Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tehula
12. jún 2009

Ahojte vsetky,

Katka1981> dakujem za odpisanie, hlavne, ze ste sa spojili a mate uz ciselka na seba 🙂

Kuki> ty furt na mna cakas? 😀

Bola som dnes na poradni, tak aspon ze uz krcok je spotrebovany a ze sa otvaram, rozmery detailnejsie sa mi od dokiho nepodarilo zistit, ale tak som kludnejsia hned. Aj ked poznamenal, ze mozno sa este o tyzden v poradni ukazem, tak dufam, ze nie. No a bola som aj na monitore, tak malinka sa ma vraj u mna dobre.

Este sa mi podarilo niekde stratit preukaz poistenca, tak som doteraz obchendovala v zdr. poistovni, ale nastastie uz mam novy, tak nemusim stresovat, ze ma odrodi len muz doma 😀

kukenzi
12. jún 2009

tehula, jasne, ze na teba cakam 😉

katka1981
12. jún 2009

kukenzi, dakujem, cely porod bol akoby zazrak a hlavne boli pri mne velmi sikovni odbornici. Ty si mi dost psychicky pomohla aj ohladom nastihu aj ohladom lekara, takze velka vdaka. Teraz len rozmyslam co jest, co by malej neuskodilo, nemam jest vela mliecnych vyrobkov, lebo kravske mlieko je alergen a ide do mlieka malej, joj neviem co jest, dnes mlsam sladkosti, hadam zajtra bude lepsie. Ako si na tom?

katka1981
12. jún 2009

akejka, dakujem, jasne mneme bolo vo vedlajsej izbe, mali sme spolocne socialne zariadenia 🙂 je to strasne zlata kocka, 3.6. sa jej narodila Martinka, mala zle ozvy, lekar zvolil cisar, Katka bola z toho strasne nestastna a bol to pre nu zly zazitok. V pondelok ich prepustili. Dnes by mali prepustit Katku79, aj tu som bola pozriet, ma krasnu Laurusku a porod mala 45 minutovy, teraz sa trapia s mlieckom, tak ako som sa trapila ja, ale verim, ze Katuska je dnes uz pokojnejsia.

katka1981
12. jún 2009

vsetkym dakujem za gratulacie.

Akejka, ty si mi poradila Mudr. Macuchovu?

tehula
12. jún 2009

Katka1981> minimalne MUDr. Ballovu by som si strasne priala na tej epidural. Na mna urobila velky dojem na prednaske, ze odbornicka riada to bude.
Este raz gratulujem, vidim, ze si to tam cele obehala na oddeleni a vsetky miminka skontrolovala 😀
S jedlom neporadim, kazdy ma strasi, ze potom bude dieta kvoli kojeniu, ze sa mam cpat teraz, ale mne nechuti nic.
A inak este hodim oci 😕 , ze jak super si pri porode nechala kileciek, wow a stresovala si 😅

baruskah
12. jún 2009

Ahojte. neviem ci prehanam. ale mam pocit, ze mi je akosi divne....povedzte mi co mam pozorovat, lebo ja neviem, ci si to iba nevsugerovavam...

tehula
12. jún 2009

baruskah> pohyby dietatka, cas. rozostup medzi bolestami a ci nejde voda. Inak nic netreba 😉

baruskah
12. jún 2009

maly sa hybe dost vela. voda mi neodtiekla, aspon o tom neviem, ale my mame este cas, tak ja vobec neviem. brusko mi tvrdne, bolia ma krize, od zaludka mi je divne...manzel ze prehanam, tak neviem ci mam ist lekarovi...

tehula
12. jún 2009

baruskah> neprehanas, ja sa tiez podobne zle citim zhruba od rovnakeho tt. Ale zial, doktor povedal, ze je to v poriadku, uz len vydrzat. Ja mam brucho stale ako skalu tvrde. Len sleduj veci, co som ti pisala, aby si vedela, kedy to uz ide na ostro. Na poradni doktorovi spomen problemy, nech sa kukne,ale podla mna nemusis k nemu teraz letiet.

janulienka89
12. jún 2009

ahojte, ja by som sa chcela opytat co sa stane ak nie som este nahlasena na antolskej a chcem tam rodit, ak ma to teraz niekedy chyti zoberu ma aj tak? lebo doky mi povedal ze vyzera to tak ze porodim skor ale iba mozno, a povedal mi aj ze este sa nemusim ist nahlasit do nemocnice kym nemam spravene vsetky vysetrenia, este 1krat mam ist k nemu a to o 2 tyzdne.

janulienka89
12. jún 2009

a este by som chcela vediet ak muz neabsolvuje tu pripravu pre otcov, pustia ho aj tak ku porodu? lebo znamy mi povedal ze on to neabsolvoval a ze aj tak ho pustili, ale to bolo v ruzinove.

kukenzi
12. jún 2009

janulienka, v kazdej porodnici ta odrodia, ked to na teba pride, ale nerozumiem tomu, ze o 2 tyzdne mas ist este k svojmu dokimu, ked to uz budes v 40tt 😕

manzel moze byt pri porode aj bez pripravy, ak to zvladne 😅 len si musi potom zbehnut dole do pokladne zaplatit 500Sk

kukenzi
12. jún 2009

janulienka, ja mam napr. gynekologa priamo na antolskej, ale nechodi k porodom /chvalabohu 😀 /, tak som zbehla k porodnikovi a on mi povedal, ze mozem chodit az do konca ku svojmu gyndosovi /ale to skor preto, ze je na antolskej a akekolvek papiere su tam/, ale ja som sa rozhodla chodit k porodnikkovi, aby ma mal pred porodom "zmapovanu"

janulienka89
12. jún 2009

kukenzi, dakujem za info, to nechapem ani ja povedal mi ze mozno nevydrzim do 20.6.2009 a objednal ma na 23.6.2009, ale chcel ma objednat 18.6.2009 len vtedy mam skusky v skole.

janulienka89
12. jún 2009

kolko dni budem v nemocnici ak nebudu ziadne komplikacie? a mam si zo sebou zobrat nocnu koselu ak ano kolko? som pocula ze aspon 3-4.

kukenzi
12. jún 2009

janulienka, ja som rodila v sobotu a v stredu som sla domov. nemali sme ziadne komplikacie a vyhla sa nam aj zltacka. ja som mala 2 kosele a vzdy som si popytala erarnu, ked mi mliekarne zaliali moje a potom mi drahy doniesol z domu ciste. ved dole je prinajhorsom obchod a tam sa daju kupit.

iba
12. jún 2009

ahojte,
kto chodite v piatok k Jezikovej - buduci piatok ma dovolenku, takze nic.

miluska.h
12. jún 2009

katka1981: mala si krasny porod, este raz gratulujem 🙂 ja som sice rodila sekciou, ale aj tak na to spominam velmi rada a povazujem narodenie nasho Tomaska za najkrajsi okamih v mojom zivote

dievcatam, ktore budete coskoro rodit drzim palceky, nech vam to dobre dopadne 🙂

katrin79
12. jún 2009

ahojte, prisla som vas na rychlo pozdravit, dnes sme sa vratili z porodnice, konecne...fotocky Laury pridam hadam zajtra....vsetkym buducim maminkam drzim palce, nestiham vas precitat teraz, ale zajtra hadam bude viacej casu...malu som prvykrat kupala, no bol to zazitok 😉
Katus, diky za rady, pichli mi ten oxitocin nakoniec sestricky a mliecko sa pekne rozbehlo, takze uz kojim
Tehula a ty sup, sup, uz si na rade...mna dnes vyhanali rychlo domov, lebo uz nemali volnu ziadnu postel, tak aby ta mali kam dat 🙂
Kukenzi, ty si uz porodila??????? ci ako, citam, ze si v stredu sla domov....

kukenzi
13. jún 2009

katrin, kdeze neporodila som, v stredu som sla domov, ale s prvym pred dvoma rokmi 😅

gertka
13. jún 2009

tehula.... pravdu mas Mudr. Ballova je uzasna osobka. mne robila prednasku o epi (po znamosti) aby som nemusela ist do BA kvoli tomu

gertka
13. jún 2009

katka...gratulujem k Sophinke
a dakujem za uzasny popis. niektorych ludi na antolskej poznam a naozaj su velmi mili. som rada ze si svoj porod tak pekne opisala a dodala si mi odvahu. viem ze kazdy porod je iny, ale aspon sa nemusim bat, aby sa aj drobcek nebal a nebolelo ho to 😀
u to nejako dobojujeme

kuki... co tak dnes? dnes by to slo, taky krasny datum 13.6, ja mam 13.rada. som sa aj 13. vydavala a som zvedava ci 13. o mesiac porodim nasho drobceka...zatial poslucha a drzi sa vnutri

luc2
13. jún 2009

katrin gratulujem k Lauruške.

miluska.h ty si mala plánovanú sekciu? ak hej tak objenávajú ešte pred termínom pôrodu?

kukenzi
13. jún 2009

gertka, no dnes by to slo, mame stanoveny termin, takze mala moze ist von, ale ona uz je teraz taka slusna a caka na druhu babku. totiz dnes odchadza po 10 dnoch moja svokra a strieda ju moja maminka, jooooj, ci sa na nu tesim.

gertka
13. jún 2009

janulienka... nie je 3-4 vela? ja mam pripravene 2 kosele + jednu si chcem este zobrat na porod, nejaku staru, ktoru tam asi aj necham alebo vyhodim....

kukenzi
13. jún 2009

ja som si pri porode koselu vobec nezaspinila, ziadna krv, plodovku mi prepichli, takze nic na koselu neslo. teraz by som chcela erarnu, ale je tam asi dalsia porodna explozia, tak sa mi ziadna neujde... teda, aby ste chapali, tento vikend planujem ist po malicku 😀

tehula
13. jún 2009

ahojte, ja som stale cela, ale dnesny den by sa mi na porod lubil. Navarene uz je, upratane, ....a tiez sme mali svadbu 13teho 😀

Katrin> som rada, ze z najhorsieho si vonku a mliecko ide. Tesim sa na fotky Laurusky.

Kuki, cakaj na mna a nerod este!!! 😀

ninimimi
13. jún 2009

kukenzi: Aspon konečne vidím že svokra občas nelezie na nervy len mne 🙂

kukenzi
13. jún 2009

tehula, jasne, cakam, ale tiez uz mam vsetko porobene, navyse dnes mame den D, takze mozme ist. prave som obliekla aj ciste periny... snad mi dnes nepraskne plodova voda 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre