Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

susy
25. jún 2009

dufam, že lucke to ubehlo rychlo a v poriadku. Aj sa s nou možno stretnem 😉 . už dva dni sa neviem v noci vyspať. bolia ma kríže, tvrdne brucho, tlačia prsia... sa mi zdá, ako keby bol Max naťiahnuty cely vo mne a len vegetí. jeho nôžky cítim až na srdci, aj to dost tlačíííí. už sa mi aj težko dycha a to nehovorím o tom, že už po dvoch vetách fučím ako blázon.

to ked sa s innes, majkas a beju stretneme, tak ja už pomali modriem, čo nestačím s dychom 😀
ja si to už aj pomaličky viem predstaviť, že tam zajtra ostanem, len si to nejako nepripuštam 😖 .
ani neviem, či sa mám so Simonkom rano rozlučit, alebo ešte prídem. Lebo ked mu poviem že idem už pre Maxa a prídem s poradne domov, tak ho bude hladat ☹

miluska.h
25. jún 2009

ja som mala na konci tehu dost opucnute nohy, vlastne cela som bola nejaka spuchnuta 😀 ale to, co bolo po porode, to bol horor 😠 nohy som mala ako "gajdy", z porodnice som musela ist v slapkach, lebo nic ine som neobulla... doktor na vizite povedal, ze to suvisi s tvorbou mliecka a v mojom pripade k tomu prispelo nedostatocne prijimanie bielkovin v strave a absolutna absencia mlieka a mliecnych vyrobkov v mojej strave (som alergicka). po dvoch tyzdnoch mi tie nohy odpuchli

inneska
25. jún 2009

susy...no aby sme si ešte nerobili obidve naraz nástup 😀 ked sa doki rozhodne ma tam nechať 😀 a so simonkom sa rozluč tak, ako by si sa mala vrátiť...a ked ostaneš ležať, tak mu zavoláš, že si zostala a prídeš domov už aj s maxom 😉

inneska
25. jún 2009

inak mi ráno asi okolo 9 písala lucka, že zatial nevedia, či to bola voda, tak ani nevie, či bude pôrod alebo nie...tak o tejto hodine už snád vedia čo je vo veci....zatial sa viac neozvala....

susy
25. jún 2009

inn, tak to si potom musíme dat spolu izbu, ako v nejakom hoteli ... 😀 . jaaj bože, ked si predstavim, kolko teraz báb rodí, tak možno budem rada, ak ma nechaju na chodbe 😉 . ja som teraz nejako extra precitlivelá. dnes som mala kamaratku na navšteve s bábom a ked odchadzala, tak mi želala, nech to dobre dopadne a tak... a ja som sa skoro pri vytahu rozplakala. strašnéééé

inneska
25. jún 2009

susi..tiež ma napadlo, že by sme mohli byť aj spolu na izbe, ale pri tom kvante rodičiek, budeme asi radi, ak sa nám vôbec nejaká postel ujde(aby nás ešte nevysťahovali do druhej nemocky 😅 )

katka1981
25. jún 2009

kobolova, uz si zdrava?

katka1981
25. jún 2009

beju, mne tiez neopuchalo vobec nic cele tehu ani nikdy predtym

katka1981
25. jún 2009

kobolova ty chces dopadnut ako ja. Ja som sa citila fit a aby som isla rodit, tak som upratovala a umyvala dlazky ako sibnuta a potom som nejak pritlacila mala a ta mi zatlacila nejaky nerv a dna dni som revala ako diva az som isla do porodky ze ju musim porodit lebo zomriem a ta bolest bola ovela horsia ako porod. Tak sa setri, radsej sa prechadzaj. Ty ma moc kopirujes, ale bodaj by si mala porod ako ja, to budem fakt rada.

tehula
25. jún 2009

katka1981> ja ti len zavidim toho nenatrhnuteho bobra 😀 , ale uprimne 🙂 Inak som mala aj ja porod v pohode, mega rychly.........ze neviem, ci by som chcela, aby to trvalo dlhsie.
Pocujte, ako obliekate babatko, ked idete na prechadzku. Prosim napiste aj cim ho prikryvate v kociku. V sobotu chceme ist uz von, tak nech viem, co obliect.

luc2
25. jún 2009

luci drž sa, hádam už máš po tom a malú pri sebe 😅

ďakujem za odpoveď k tomu opuchu. mám 20kg naviac ako pred tehu a to mám všetko v bruchu a plus naliate nohy a ruky. tak som rada, že to samo zíde preč. lebo už mám z toho strach.

kukenzi
25. jún 2009

tehulka, teba som sa chcela presne spytat, kedy idete von... aj ste trenovali na balkone alebo idete naostro?

kukenzi
25. jún 2009

tehulka, ja som malej dnes dala bodinko, svetrik, nohavice, ponozky, papucky, ciapocku a prikryla dekou, tu som potom nechala len na nozkach, lebo bolo dost teplo.. ale boli sme len pri otvorenom balkone... radsej viac tenkych vrstiev, aby si mohla pripadne vyzliekat, ako malo hrubych

tehula
25. jún 2009

Kuki> mali by sme ist v sobotu, lebo sa ide oslavovat u svokrovcov. Cize kratka prejda bude, tak pol hodinovo hodinova. Dnes som ju supla do kocika pri otvorene okno asi na 1,5h. Mala naspodu kociku zavinovacku teplu, na sebe body s dlhym rukavom a polodupky a na to taku polohrubu mikinu s kapuckou a ciapku. Prikryli sme ju deckou.
Ja neviem, nemam s tym prax, mne je teplo jak somarovi v kufri, a furt sa potim....ale mama ma vcera sprdla, ze ju slabo obliekam na doma (mala dlhy rukav a dupacky) tak ja uz neviem. Pritom mame v byte teplo a v knihach pisu o 18stupnoch a pod.

kukenzi
25. jún 2009

tehulka, podobne som mala malu oblecenu a tiez bola nejaku 1,5h pri balkone. dnes to bolo u vas poprve?

v izbe je dobre mat 21 stupnov, ja malu na vecer viazem do zavinovacky, teda perinky cez den ju prikryvam dekou, je to predsa este novorodena, neskor zacnem s otuzovanim, tak po 600nedeli. momentalne este riesime zltacku, tak vykurujem a mala byva cez den iba v pamperske

tehula
25. jún 2009

Kuki> ano, dnes poprve, lebo vcera bolo pocasie hrozne, ja som spala stale a mala tiez. Dnes som sa trochu nakopla, tak otuzujeme. Spavat ju potom davam do spacieho vaku a prikryvam este dekou.
Tu zavinovacku sme museli z postielky zrusit, lebo je taka hruba, ze Nanny hlasi poplachy, co nesnima dych cez nu ☹

kukenzi
25. jún 2009

nanny mi este len pride, zajtra, alebo v pondelok a vidis, musim vysnurat spaci vak, dobry napad. dakujem 😉

tehula
25. jún 2009

tak sa potom neplas, ked bude poplachovat....treba hladat, ci neni moc zababusena 😀 My sme s muzom skakali z postele jak cvoci kazdu chvilu

kobolova
25. jún 2009

katka1981 - este trochu vykasliavam a fufnem, ale zlepsuje sa to kazdym dnom... 😀 A neboj, nekopirujem ta, co sa tyka tej "aktivnosti", vydrzim oddychovat tak den-dva, potom ma to uz nudi a taha nieco robit... mam v sebe certov, vies? 😀

Citim sa silna aj na porod, len nech to uz pride, lebo to moje maxidievca z panvy nevytlacim, ak este trochu priberie, vies?
Okolo 15.00 som zacala mat par takych menstruacnych bolesti po 20 minutach, ale po 2 hodkach to nejak preslo a teraz nic...uz som sa zacala tesit, ale este si asi pockam troska... 😝

katka1981
25. jún 2009

tehula, zlatko to je na celom mojom porode najkrajsie, ja tomu uverit stale nemozem, nevies ako som sa o to modlila, najviac som sa toho bala a mne maminka povedala ze aj ja som sa narodila bez nastrihu, mala som 50cm a 3480 a moja mala mala 3460 a 52. Hlavicku 34 a kolko som ja mala to neviem, ja som bola druhe dieta a s tym nastrihom mi to mama povedala az ked bola u nas pomahat s malou. Ono pomohlo to ze mala isla von pomaly, 3 etapy tlacenia a kazda minimalne 3 tlacenia. Je to ako pisala Kuki, ze male bbo leti von a trha. Mam sice hnusne strie pod pupkom, ale co uz, snad budem dole v pohode ako kedysi. Kazdej by som to priala. Nebyt tych strii ani neviem ze som rodila fakt.

katka1981
25. jún 2009

tehul, ja som citala ze ked mas ty 2 vrstvy tak ma mat aj babo 2. ja ju zakryvam takou dekou bavlnenou z tesca taky mickemouse je tam to dam na 4 vrstvy a mam satenove plymo.Podla teploty. Skusam jej tvaricku, ci sa nepoti a nesmie mat studeny nostek a licka. Rukavicky mame stale, teda ponozky, rukavicky nedrzia, lebo ma ostre nechty ajked sa ostrihaju , furt si skrabala tvaricku.

katka1981
25. jún 2009

kobolova tak to si sa otvarala asi, ano ty si velmi utla, ja som ti zavidala ze aku mas super postavu

tehula kolko ti trvalporod od prvych bolesti a kolko si tlacila?

katrin79
25. jún 2009

mneme: takze mate aj vy atb kvapky? uvidis ze zaberu, tie co ste davali doteraz su dobre len na vonkajsiu dezinfekciu ocka aspon mne tak ocna povedala, takze tiez postupujete ako my, drzim palce

tehula: cez vikend ma byt 28 stupnov, takze ked pojdete na prechadzku nemusis ju moc babusit, ja som moju malu naobliekala a bola cela spotena, tak teraz to uz neprehanam, radsej prikryjem dekou, hlavne treba dat ciapocku to nezabudni, aby na uska nefukalo a pozerala som pocasie buduci tyzden ma byt 32 stupnov, tak asi leto uz zacina

kobolova
25. jún 2009

katka1981 - to by bolo super, kebyze je to "otvaranie"! 😀 V utorok som totiz bola v poradni a na porod to do terminu zatial vobec nevyzeralo - otvorena na spicku prsta, dr. vravel, ze sa o tyzden este na poradni urcite uvidime, tak to vidi on... Takze ja by som sa otvaraniu len potesila! 😀 😀

katka1981
25. jún 2009

kobolova, bud rada, aspon sa krasne vyliecis. Ja som bola cela do rodenia, a v tom ta choroba, joj ako som sa bala a sypala som do seba horcik ako diva, len aby som nesla rodit, ved ja som denne vyfrkala cele maxiklbo toaletaku a tie zelene kasle fuj. Este som kaslala v porodnici, som sa bala ze nakazim malu, herpes pri porode, som kojila najprv s ruskom. Vedela som ze normalne neporodim, lebo ma dusilo hrozne a nedalo sa mi dychat a cisarak? Ved by som si stehy potrhala. Dakujem Bohu, ze to tak dobre dopadlo. Neboj budes zdrava a porod bude pekny. Ja mam kamosky, dvojicky. Jedna mala na panve udaj 17 a hrozil jej cisarak, ze neporodi. Obe su velmi utle v bokoch. A porod? Jedna rodila 1.maja a druha 1.juna, obom sa neplanovane podarilo a cely porod trval 3 hodiny u kazdej. Sila, nie?

kobolova
26. jún 2009

kiezby... 🙂

tehula
26. jún 2009

Katka1981> ja som zacala mat hned 4min kontrakcie asi o 16.30, cakala som oca a muza, dosli okolo piatej, do nemocky na porodnicu sme dorazili 17.50, boli zapchy....a o 19.50 bola mala na svete. Musela rychlo von, plodovku som mala zelenu a mala snuru okolokrku, navyse som zle dychala asi pri tlaceni.

Katrin, to si ma potesila, uz len nech som ja fit na prechadzky. Muz vcera mi kukol sitie, skoro odpadol, ze jake stehy a kam to az ide. Zlatko ma tak obskakuje 😵

mneme
26. jún 2009

katrin, a za ako dlho vam tie atb zabrali? my ich mame uzivat do konca buduceho tyzdna, ale cakala som, ze zlepsenie sa prejavi uz po 1-2 dnoch. 😒 tie nase sa volaju Kanamycin-POS, co si lauruske davala ty?

dadka212
26. jún 2009

ja moju malú obliekam stále nalahko a vyzerá ako v najhoršej puberte 😔 celá je vyhádzaná na tváričke, hlavičke vo vláskoch, na krku a vrch chrbátika ☹ vyzerá hrozne...a to jej obliekam na doma body s krátkym rukávom a tenké gaťurky a na von jej dám na vrch ešte takú tenučkú mikinku a prikrijem tenkou dekou alebo plienkou, čapičku som už zrušila lebo bola stále mokrá...

mneme
26. jún 2009

dadka, mne sa tiez zda popis oblecka u bab trochu silny a presne sa bojim, aby martina nedostala potnicky. teraz spi na balkone v kociku v perinke a na sebe ma body s dlhym rukavom, dupacky a kabatik, zatial aj ciapocku a rukavicky, ale ked vybehne slniecko, dam to dole. vcera podvecer som s nou bola na prechadzke a zdalo sa mi byt dost teplo, tak som jej nedavala ciapku ani rukavice a dekou som jej zakryla len nozicky.
inak, nemoze byt danielka vyhadzana z tvojej stravy? martine sa vyhodilo par potniciek po tom, co som si prestala davat extremny pozor a zjedla som par sladkosti 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre