Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

metlonka
11. okt 2009

Jasminet... prebalovali babatka na posteliach? To akoze ste nemali babatka na takych provizornych postielkach na kolieskach? V Ruzinove sme mali stale babatka v nich a vlastne tam sme ich aj prebalovali a mali sme zakazane nosit babatka na rukach ked sme vysli z izby.

alexandrah
11. okt 2009

monka - gratulujem k dcerke!!!!!!! super, ze mas dobru skusenost, ako prebiehal porod?? ach baby, asi si proste nevyberieme, len treba dufat, ze aj my natrafime na milych lekarov a sestry, ze porod nebude taky strasny, a to prostredie ... no budem sa tesit z babatka, a snad sa tam dlho nezdrzim!!!!!!!

tehula
11. okt 2009

metlonka> ja som bola na tej 3postelovej izbe a prebalovali sme na posteliach> ono na tej postielke dieta nemas sancu prebalit. TAm mas totiz aj utierky na zadocek, nahradne pllienky, zavinovacku atd. Nie je tam dost priestoru, takze lepsie na posteli prebalit. V ramci izby si mimi mozes nosit na rukach kedy chces, ved ich treba aj utisit. Na chodbe sme pouzivali tie vozicky

mayka
12. okt 2009

monika gratulujem. a prajem skore zotavenie sa po porode. 🙂

kocky vy ste si do porodky brali aj vlastnu zavinovacku alebo vam dali erarnu.

jasminet
12. okt 2009

vsetko bolo erarne...neoplati sa tam nic svoje nosit, nemas istotu, ze sa ti to vrati...a maju tam toho plnu skrinu pre deticky

metlonka
12. okt 2009

ja uz vopred ratam s tym ze budeme po tri na izbe, lebo novembroviek je velmi vela 😉 , tak sa uz vopred pripravujem na to ze na nadstandard sa vobec nedostanem. Este som sa chcela spytat ako je to s kupanim?
Kupali ste si mimco sami alebo vam ho zobrali a okupali?

jasminet
12. okt 2009

prvy krat prisla pre nas sestra a okupala malu sama, ale predo mnou. druhy krat prisla, ukazala ako na to a pod dohladom som uz kupala ja. za ten pobyt sa kupala 2x. narodila sa v piatok a kupana bola v nedelu a utorok.

metlonka
12. okt 2009

aha...diky 🙂 a ty si tam bola dlhsie ako 5 dni? ja som bola na nadstandarde v Ruzinove a tam nam prvy den ukazali ako sa kupu a potom sme si ich kupali kazdy den sami, len ked si maminy neboli iste ci to zvladnu tak ochotne sestricky pomohli 🙂

mayka
12. okt 2009

jasminet dakujem. Tak fakt vela toho pre dieta balit nebudem. Keby nieco manzel prinesie.

metlonka veru novembroviek je vela a snad nebudu lekari moc pretazeni a nervozni. 😒

jasminet to si bola v nemocke az 5 dni? vraj na 4 den pustaju domov a ked bude moc pacientiek tak na treti. No neviem ci to je presne tak.

Inak ja sa bojim ako budem schopna po porode postarat sa o dieta taka ubolena. Uz vyse mesiaca mam totiz nehorzne bolesti bedrovych klbov a niekedy sa citim az na vozik co vobec nemozem naslapavat na nohy . Az sa mi podlomuju. A je to cim dalje tym horsie. Ani porodu sa nebojim ako tohoto. ☹

metlonka
12. okt 2009

mayka no snad budeme mat stastie na ten personal 🙂 ja som schytala nocnu sluzbu, ktora bola uz pred koncom sluzby a boli teda poriadne otravene a nervozne...ale na samotny porod mi prisli cerstvo vyspate a vysmiate sestricky na rannu sluzbu takze uz to bolo lepsie 😀
a co sa tyka tych bolesti bedrovych klbov...ja som pri prvom tehotenstve uz v osmom mesiaci krivala ako babka a nevladala som chodit...vraj je na to dobry bedrovy pas...neviem neskusala som ho, len mi ho moja doktorka teraz odporucala, ale nastastie ma to tak neboli ako minule. No ale po porode razom tie bolesti ustupili...ani som si vlastne neuvedomila ze ma to uz neboli 😉 Tak mozno aj ty budes mat stastie 😉

mayka
12. okt 2009

metlonka tak to si mi dala nadej s tymi klbmi. Ten bedrovy pas je na predpis? No ja mam takeho gynekologa ze mi povedal ze to je uuuuplne normalne a ze to bude horsie. No mam pocit ze horsie to uz bude len na voziku. Vo stvrotk mam poradnu tak som zvedava comi na to povie. jerzikova sa cufovala preco ma s tym neposlal k ortopedovi. Ze toto n ormlne urcite n ie je ako to mam ja. Tak zato ten strach.
A tiez mi to zacalo v osmom mesiaci tak snad budem po tebe opakovat a prejde to hned po porode. 😀

A personal porodnice ani neriesim. Na to som psychicky pripravena. Hlavne nech si spravia dobre svoju pracu so mnou a nejake to zazretie na mna prezijem. Co ine nam aj ostava vsak ano. 😀

jasminet
12. okt 2009

metlonka a mayka - v piatok vecer sa mala narodila a v stredu nas pustili domov. keby sa narodila v piatok rano,tak by nas uz v utorok pustili... ale ja som aj tak este v utorok poobede dostavala transfuziu, tak aj pre to mna nechceli velmi pustit.

metlonka
12. okt 2009

mayka neviem ci je ten bedrovy pas aj na predpis, ale mam taky dojem ze si ho budes musiet kupit, a predpokladam ze je dost drahy 😒 skus sa na to spytat svojho dokiho co ti povie. Inak tie bolesti su asi fakt dost bezne najma u prvorodiciek, roztahuju sa ti porodne cesty, druhorodicky ich maju uz roztiahnute 😀 Ale pamatam si na tu bolest pri kazdom kroku a ked som isla na poradnu do nemocky tak ma vsetky babky o palickach predbiehali 😀 ja som prisla pol hodku po nich 😀 Tak ti drzim palce aby si to vydrzala. Hlavne sa vela nenamahaj a ak nemusis tak nikam nechod. Ved uz si na materskej ci este nie?
jasminet rodila si cisarskym? preco tu transfuziu?

jasminet
12. okt 2009

nie nie,normalne, len som sa dost roztrhla a vela krvi som stratila pri porode. potom som im tam zacala odpadavat, tak mi ju radsej dali...

metlonka
12. okt 2009

no chuda...tak to si dopadla tak ako ja...mne davali epiduralku este na druhy den lebo som sa nevladala ani postavit a co je najlepsie tak ma zasivali na dva krat...lebo si na mne skusala sitie nejaka praktikantka alebo nova lekarka ja neviem kto to bol a prisla stara lekarka a vynadala jej ze co mi to tam urobila za "vysivku" a museli mi to doslova vyparat a znovu ma zasit 😠 vtedy som necitila nic, ale potom ked mi prestala ucinkovat injekcia tak som dostala taku vysoku teplotu ze nevedeli co so mnou....potom sa chodili na moju "vysivku" pozerat vsetci lekary a krutili z hlavou...ale nebudem radsej strasit prvorodicky 😉

jasminet
12. okt 2009

jasom necitila ani to roztrhnutie + ma este nastrihli, ani sitie, iba posledny steh. nebolo to take hrozne, este sme si tam so sestrou robili srandu, ze nech mi tam doktorka peknu cicmansku vysivku urobi. 😀
len som potom bola uplne anemicka, uz pred porodom som bola a potom to krvacanie. inak bolo vsetko ok...
epi mi nestihli ani pichnut, iba nejaky oblbovak do infuzky mi dali.

metlonka
12. okt 2009

ani ja som necitila nastrih ani sitie...az po porode ked mi prestala ucinkovat epi....tak to bol pocit ako keby mi tam milion ihliciek pichalo a dostala som tam zapal, preto ta vysoka teplota 😒

jasminet
12. okt 2009

jejda, tak to sa mi nastastie vyhlo. iba pri sedeni ma prave ten posledny vonkajsi steh bolel, to bolo take sedenie na pol zadku 😀 ale ked som sa rozhliadla po jedalni, tak skoro kazda tak poposedavala 😀 😅 😀

metlonka
12. okt 2009

nooo ja som mala uuuplne ukazkovy porod typu "co vsetko sa moze prihodit" tak teraz si myslim ze uz som pripravena na to co sa moze stat....ale clovek asi nikdy nie je pripraveny 😝 tak ti zavidim ze to uz mas za sebou a bez ujmu na zdravi 😀 a uzivas si svoju dcerku 😉

jasminet
12. okt 2009

neboj, ty to budes mat tiez za chvilu za sebou a budes mat pokoj (relativny) 😀 . my by sme este jedno chceli, ale uvidime. keby mi niekto slubil, ze aj tehu aj porod dopadnu tak ako to prve, tak do toho idem bez vahania 😀 ved to, clovek sa vzdy boji, co bude, aj ked vies do coho ides... tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne a nech su deticky zdrave a posluchaju. 😉

metlonka
12. okt 2009

dakujem si zlata 😉 ved to ... pri prvom porode som sa bala ze ake to bude a teraz sa tusim bojim este viac, pretoze viem do coho idem 😒 uz mesiac sa mi o nicom inom ani nesniva ☹ zavidim mamickam, ktore tvrdia ze to bol najkrajsi den v ich zivote 😝 A co sa tyka druheho tehotenstva tak to ti mozem len odporucit 😉 u mna prebiehalo vsetko priam ukazkovo narozdiel od prveho....a to asi vdaka mojej malej potvorke co uz doma mam som si ani nestihla uvedomit ze som tehotna, lebo mi nedala sancu sa pozorovat a venovat sa sebe 😀 😀

jankohrasko
12. okt 2009

Ahojte, konecne som sa dostala k netu,
takze ja som nemala zazmluvneneho lekara, lebo som pocula aj dost negativ, ked je zazmluvneny.
Mna rodili Dr. Scholtz, Dr. Peškova a tusim Dr. Janač. boli prave v sluzbe.
Vsetkych si mozem iba pochvalovat, porod prebehol uplne bezproblemov.
My sme na izbe boli dve, ale inak su vraj aj trojpostelove.
Izby sa celkom dali v porovnani s Ruzinovskou, ktora je otrasna.
S tym vyhodenim to bolo tak, ze manzel mal nieco surne a jedna sestriska mi povedala, ze do 18 v pohode a druha potom na mna zacala byt strasne neprijemna, ze vraj uz o 15 som tam nemala co robit..
Citila som sa dost trapne, kazdych 5 min chodila za mnou na izbu a hovorila, ze tam nemam co robit.
Krasny dnik
ela

metlonka
12. okt 2009

ahoj jankohrasko ake negativa si pocula ked mas lekara zazmluvneneho?
Mala si stastie ze si natrafila na Dr. Scholtza 🙂 patri medzi tych najlepsich. A co sa tyka sestriciek, to si fakt clovek musi niekedy zahryznut do jazyka a povedat si, ze vydrzis par dni a potom ich uz nikdy dufam neuvidis 😀
Tak ti zelam krasne chvilky s malym pokladikom ktory mas doma 😉

jankohrasko
12. okt 2009

metlonka: Dakujeme, ty uz zachvilku budes mat aj druhy poklad.. Jaj to bude radosti s takymi dvoma malymi prckami 😀 😀 😀 😀 😀
Ze vraj ked mas zazmluvneneho, tak sa caka iba na neho a ostatni k Tebe moc nepridu.. 😖
Kamoska mala zazmluvnenu lekarku na Antolskej, a cakali na nu.. Lenze u mna sa hned vsetko riesilo.
mozno je to len moj pocit, ale ja som bola s lekarmi fakt spokojna 😀
Podla mna to je jedno, ci si zazmluvnis alebo nie, lebo je to aj tak o stasti.
My sme si chceli zazmluvnit dr. z Antolskej (nebudem menovat) a ten mi v 38 tt povedal, ze uz sa neda.
Ze zazmluvnit doktora sa da len do 36 tt, ze potom uz nie, lebo to tak maju v predpisoch.
Tak my sme potom uz neriesili zazmluvnenie, nechala som to tak, nech ma odrodia ti, co budu v sluzbe.
Lekarov - porodnikov tam je vzdy viac a ked je nejaky problem, tak to vzdy medzi sebou zkonzultuju (aspon pri mne).
Tie sestricky boli niektore fakt neprijemne. Aj manzel im chcel nieco kupit, ale nakoniec sme im nic nedali.
Iba chceme ist za doktormi, ktori ma rodili dat nejaku pozornost.

rainee
12. okt 2009

baby vyuzila ste niektora nadstand.porodny box? pride mi to ako dobry napad ze mam sukromie, svoje wcko a sprchu a hlavne ze manzel moze byt stale somnou lebo na tej spolocnej cakacke kde ste 6ks je tam len 1wc a sprcha a to si akosi neviem predstavit keby sme tam viacere naraz dostali napr. klystir a ani partner tam nemoze byt pri 1.dobe porodnej. 😠

rainee
12. okt 2009

a este sa chcem spytat ci tam este robi dr.hrivnakova a ci je na porodoch 😝

alexandrah
12. okt 2009

jankohrasko - to ta vyhadzovala aj s babatkom??? to musela byt ale riadna krava ...
metlonka - si ma ale riadne postrasila, nemozem povedat, aby sa na mne nikto neucil???!!!
jankohrasko - to fakt s tym 36 tt? co ked pridem v 37 tt ... no dobre ze viem, snad stihnem toho, co chcem ja (rozemberg), ked sa jedna o neho, prip. mi napis do IP prosim ta, aby som tomu fakt predisla ... pritom sa vravi, ze tam mas ist v 36 tt, tak ako DO 36tt? inak, ak sa mi nepodari on, tak si tiez nedam nikoho, ja vobec nikoho nepoznam, snad budem mat stastie ... teda nepoznam ani rozemberga, ale som o nom pocula vela dobreho, ale je to iba o pocite ... uz to necham proste tak. ..tiez som pocula, ze ked si zazmluvnis, tak je iba na telefone, a ostatni vlastne cakaju na neho ... ale sak nejak bude ... tie sestry boli fakt take zle??? panebore, a to su pri babatkach, co potom take na onkologii???!!!! niekto sa minul povolanim, preco nesli na inu skolu, ako na zdravotnu??? ci si mysleli, ze sa u nas v zdravotnictve ryzuju prasule?? no snad tam bude manzel, a pripadne on poriesi nejake problemy ... bol aj muz pri porode? a pri 1. porodnej dobe? ako prebiehal porod??

rainee
12. okt 2009

chystam sa tento tyzden 1x na poradnu k Rozembergovi, hadam ma zoberie ked tam ma uz taky harem 😀
prosim este mi niektora napiste ako to prebieha s epiduralkou, pojdem na tu prednasku a potom mam vraj vypisat papiere a spravia mi vysetrenia? plati sa aj za tie vysetrenia? co ak porodim skor nez budu hotove, potom mi epi nedaju a ak by som ju nahodou pri porode nechcela ze si to rozmyslim vratia penaize? dakujem za infosky.

rainee
12. okt 2009

alexanra vraj manzela vobec nepustia k tebe cez 1.dobu porodnu, mi to hovorila sestricka priamo z oddelenia 😲

alexandrah
13. okt 2009

rainee - ale zase ja viem, od bab, co tam rodili, ze ak si zaplatis, a je volny nadstandard box, tak tam ten muz je. ale to ci je volny zistis az v den porodu, tak snad budem mat stastie. inak ho samozrejme nepistia, tak bude sediet na chodbe s telefonom v ruke 🙂 inak, ja neviem o ziadnych vysetreniach, iba o prednaske, zaplatis, podpises a hotovo. jedine ze interne predoperacne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre