Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

alikaa
1. jan 2010

Mata dik za pozitivny ohlas. Ja som si povodne chcela zazmluvnovat moju gynekologicku, co je externa porodnicka na Antolskej, ale musela ist na operaciu a teraz je mesiac PN a dala mi kontakt na 2 dr. na antolskej, ale neviem ci si chcem zazmluvnovat niekoho, koho som vzivote nevidela a nepoznam ho/ju. Vaham ale preto, ze sa bojim, aby som neschytala niekoho ako je napr. Jancok, ktory beznu kontrolu uplne odflakol a jeho pristup sa mi tiez zdal dost divny. Preto by ma zaujimal nazor viacerych bab, co to maju za sebou bez zazmluvnenia.

zuzuxx
1. jan 2010

Alikaa, ja som sa rozhodla ist bez zazmluvnenia. Pristup dr normalny, chodila som k Janacovi, ten bol taky odmerany, ale tazko povedat, ci to bolo tym, ze som nemala zmluvu. Vyskusala som aj inych, aj ti boli ok. Akurat som mala smolu, ked niekto zastupoval Janac, vtedy ma nevysetrili, stalo sa to 2x po sebe.
Buduci tyzden asi porodim, tak uvidim na koho natrafim 😉

k.a.t.k.a.
1. jan 2010

keby som mala rodit prirodzene, tak si bez zavahania zazmluvnim niekoho, chcela by som mat istotu keby ma to chytilo o polnoci v sobotu napr., len podla vsetkeho budem vediet kedy a o kolkej budem rodit, preto zvazujem ci zazmluvnit 😖

jankohrasko
1. jan 2010

alikaa: ja som rodila pred 3 mesiacmi na Antolskej bez zazmluvnenia, rodil ma tiez Dr. Scholtz, mal vtedy sluzbu. Bol super :D

alexandrah
1. jan 2010

ahojte, ryka, risko uz vypije na 1 sup aj 150 ml, ani nemam tolko mlieka, musim dokrmovat, to je sila!!!! sak on je ako 3-4 mesacne dieta!!!!!§ a po 2 hodinach chce zase!!!!!§§
ja vam mozem dat kontakt na 1 internistku, ale ona nema zmluvne vsetky poistovne, ja som napr. musela platit za vysetrenie 15 eur, ale zase ma objednala aj na 2. den, a bolo to rychlo, u nej sa ani necaka ...
jankohrasko, chodite este s jasminet kocikovat? ja som bola dneska prvy krat aj s muzom ... chodite aj do nejakeho materskeho centra? tusim na strkovci nejake su ...

k.a.t.k.a.
1. jan 2010

alexandrah hodis mi prosim ta do IP kontakt na tu internistku? dakujem 🙂

ikarkulka
1. jan 2010

diamond_23 • 26tt • Dnes v 17:02
Zaujima ma ci je nejaka taka izba aaj v nemocnici na Antolskej..a kolko sa za to plati ?? Chcela by som taku izbu kde by bol somnou aj priatel cely cas..da sa to ?A treba to vybavit dopredu alebo ako ..vobec neviem poradte ...a este by ma zaujimalo aka je tam postel ci manzelska alebo normalne zvlast dve postele..dakujem za rady 😀

diamond_23
1. jan 2010

Baby mozte mi poradit ??Je aj na antolskej nadstandartna izba kde mozem by s priatelom v noci ?kolko to stoji ?2000 sk na noc ?A postel je tam aka?...Treba to vybavit dopredu alebo nie ? 😒 😕

k.a.t.k.a.
1. jan 2010

diamond ano je tam nadstandard 2-lozkovy a ak ho chces cely pre seba tak 2000 na noc a co viem dopredu sa neda zabestelovat, ked odrodis tak si povies ze chces ist tam a musis mat este aj stastie aby bol volny 😉

rybka13
2. jan 2010

alex, no teda, ze 150 ml, uff 😉 ten porastie ako z vody...
ja viem ze kolko emka vypije podla toho, ze mam teraz tu vahu, ale uz ju musim vratit 😖 a to neviem potom ako budem vediet, lebo raz ked pije 15 minut vytiahne 70 ml a inokedy 30 ml 😒
Ja neviem ako to vedia ine baby... ak malo vypije, tak bude asi revat, iba tak to asi spoznam, ze je hladna 🙄

tehula
2. jan 2010

rybka, ved ju nevaz, naco? ona vypije, kolko chce. pokial uz nemas v prse mlieko, pusti sa ho. BTW, vazit mozes aj na osobnej vahe, ze ju vezmes na ruky (to len orientacne)

nevesta
2. jan 2010

Babulky, viem, ze ste to tu uz pisali asi milion x, ale date mi link na tie ordincne hodiny na Antolskej? Diky 🙂

Diamond, co viem, tak partner na Antolskej ostat na noc nemoze, iba ty si mozes priplatit za nadstandard, ak je prave vtedy volny... Ale mozno sa mylim 😔

k.a.t.k.a.
2. jan 2010

nevesta ja som zazila pri malej chlapa ubytovaneho na nadstandarde 😀 ale chudacik skor tam bol vsetkym zenam na smiech, taky lolo ... sa tam premaval v trenirkach a papuckach 😀

nevesta
2. jan 2010

Jankohrasko, dakujem 🙂

Katka 😀 😀 😀

rybka13
2. jan 2010

tehula, ked ja neviem, dnes napr. mam mizerne malo mliecka, tak som dala aj nutrilon zase po tyzdni 😔
Zopar krat vytiahla aj 110 z oboch prsnikov a dnes sotva 40-50 😒 A pred hodinkou pekne sala asi 10 minut a vypila len 10 ml 😒

zuzkat1
3. jan 2010

alikaa
ja tiez nebudem zazmluvnovat. nikoho tam nepoznam a zda sa mi hrozne vela tych 7500sk niekomu o kom nic neviem, alebo viem len tolko ze 2-3 baby o nom povedali ze je dobry... mozno dalsim 2-3 by nevyhovoval.. z mojho okolia nezazmluvnoval nikto a vravia ze starostlivost bola v pohode. odrodit ma musia aj bez zmluvy🙂

alexandrah
3. jan 2010

baby, moze tam byt chlap, ja som ho tiez zazila ...ale furt bol iba v izbe ... a postel neni manzelska, a stoji to 2000 sk na noc ... a neda sa dopredu, ale mozte byt spolu na normalnej izbe, to je vlastne to iste ...
katka - poslem kontakt...
rybka - veru, bude vysoky valibuk!!!!!!! tolko vraj vypiju 4 mesacne deti, aj menej ... no co uz, sak mu dam, ked ma hlad ...uvidim, kolko pribral ...l

alikaa
3. jan 2010

Zuzkat1 mozno sa v porodnici aj stretneme, mame skoro rovnake terminy 🙂 ja som pocula od par kamosiek, ze prednejsie boli zazmluvnene baby a az potom sa venovali nezazmluvnenym. Keby bola takato situacia, tak sice ta mozno odrodia, ale mozno by mohli kvoli oneskoreniu vzniknut komplikacie a nasledky. Ale asi takto nemozem rozmyslat, komplikacie mozu nastat aj pri zaplatenom lekarovi. Ak sem nakukate niektore, co uz to mate za sebou a nezazmluvnovali ste, tak napiste svoje skusenosti.

mata1977
3. jan 2010

ahojte,ja som take nič nezažila a nemala som nikoho zazmluvneneho,ani sa k nikomu tak nespravalia a mala som na izbe dve ,čo sa vystriedali a mali každa zazmluvneneho ineho ....................myslim že je to blbosť,nezažila som nikoho takehoa to som tam bola o par dni dlhšie,lebo som dostala teploty
ked sa ma stat tak sa stane aj vtedy,či maš,či nemaš zazmluvneneho a odrodiť ťa niekto musi.............tak sa hlavne drž,nech to maš čo najskôr za sebou a všetko je v poriadku

evita747
3. jan 2010

Ahojte tehulky,

prave som sa zaregistrovala...termin mam v polovici februara, ale mam pocit, ze to bude o dost skor...tento tyzden by som rada zasla na Antolsku, aby som si zazmluvnila nejakeho lekara, tak mi pls skuste poradit nejakeho 🙂 mala som vybrateho skveleho porodnika, ten ma ale nakoniec nebude moct odrodit, lebo nema momentalne zmluvu so ziadnou nemocnicou ☹ dik za tipy

zuzkat1
4. jan 2010

alikaa
hej mozno🙂 aspon tam bude niekto koho "poznam"🙂
inak ked na teba dojde porod, ze uz si otvorena a male sa pyta von tak ta nemozu odsunut nabok a cakat este, lebo niekto zaplatil... fakt je, ze som pocula, ze potom na izbe su milsi k tym co platia, ale to uz fakt nepotrebujem, hlavne ze bude mala OK..to aby sa okolo mna furt niekto vrtel mi za tie prachy nestoji... mozno by som uvazovala o zaplateni keby ma mal odrodit moj lekar, ku ktoremu som chodila cely cas tehotenstva, ale takto mi je to jedno

jankohrasko
4. jan 2010

evita747: kuk IP (interna pošta)

footstep
4. jan 2010

Ahojte, tiez idem rodit na antolskej a nemam nikoho zazmluvneneho a to len z dovodu, ze moja gyndoska uz nerodi a nikoho tam nepoznam. Akurat som si minuly tyzden vyriesila a zaplatila epidural. Tak potom napisem ako to dopadlo...

jaroe
5. jan 2010

zienky rodil niekto na Antolskej v inej polohe ako v lahu resp. pololahu na chrbte? Z tejto polohy mam totiz hrozu. A este prosim VAs je tam moznost aby bol partner so mnou aj pocas prvej doby porodnej, je tam take sukromie?
Dakujem

adija13
5. jan 2010

jaroe
ahoj, no co sa tyka tej polohy pri porode, ti poradit veru neviem, ale s tou prvou dobou porodnou - oni len privitaju ked je s tebou manzel a dozera na teba, maju tam toho dost vela, tak beru pomoc. moze ta sprchovat, asistovat ti na fitlopte, proste ti sprijemnovat vsetky bolesti 🙂

lara75
5. jan 2010

ahojte, to ste ma potešili, že môže byť manžel so mnou v I. dobe pôrodnej 🙂 Vtedy ho budem určite viac potrebovať, než v druhej. Ináč som niekde čítala, že na Antolskej sú polohovateľné pôrodné kreslá, takže asi v poloľahu je to možné, len iné polohy neviem.
Mám otázku: ako je to s návštevami, ak už je bábo na svete? Púšťaju rodinu na izby? alebo musia čakať vo vestibule, kde je ibár zopár stoličiek? Díky

janzurka
5. jan 2010

Caute,
su tam polohovatelne kresla, neviem ci na vsetkych boxoch, ale na niektorych urcite. Ja som bola na nadstandart boxe (ostatne boxy boli plne) a tam to kreslo polohovatelne bolo 😎 .
Co sa tyka I. doby porodnej, tak manzel bol so mnou od zaciatku az kym ma nepreviezli na oddelenie sestonedelia 😀 .
Navstevy sa uskutocnuju len vo vestibule pri vytahoch, babatko je mozne ukazat cez sklo. Je to z hladiska prenosu chorob zrejme takto zariadene, kedze babatka nemaju este dobru imunitu 😒

jaroe
5. jan 2010

janzurka a tie miestnosti kde vlastne cakas na porod su jednolozkove, ked tam moze byt aj manzel? Lebo na Kramaroch su tri postele a manzel tam so mnou nemohol byt vlastne kvoli tomu. Bolo by to divne, keby tam boli aj ostatne rodicky. Ako je to usporiadane na Antolskej?

meliska
5. jan 2010

ahojte,
ja som rodila na antolskej v novembri, nemozem sa stazovat... mam len pekne spomienky aj ked som mala dlhy a tazsi porod 🙂
lara: s tymi navstevami je to tak, ako pisala janzurka, ale po porode je problem si sadnut 😉 , takze stolicka na chodbe bude skor nepriatel 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre