Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

matenka
9. feb 2010

njonja, ja som rodila u doktora paldiu a teraz si to zopakujem, daj vedieť, ako si dopadla, držím palčeky
nejde náhodou teraz na nejakú dovolenku? pred dvoma rokmi sa chystal lyžovať, dúfam, že to znova netrafím ☹

maminnka
9. feb 2010

MUDr. Borovsky je prednosta kliniky a MUDr. Paldia je primar.

lucia169
9. feb 2010

dakujem maminnka, mam v tom chaos 😉

luciaj
9. feb 2010

dakujem evatko🙂

je tu este niekto, koho rodila Dr. Lipovska?

tyta
9. feb 2010

Maminy, ja som rodila na Antolskej pred mesiacom a personal ci na rozikovom, alebo na sestonedeli a novorodeneckom bol bezproblemovy. Nemala som nikoho zazmluvneneho a starali sa o mna na porodnici aj potom uplne bez vyhrad. Ked som sa po porode nevedela vycikat, tak mi personal aj vodu pustil a nechal tiect 😀, aby mi to islo lahsie a nemuseli ma cievkovat...
Nemozem nic povedat ani na gynekologicky personal sestonedelia, jedine jedna smena sestriciek bola taka odmeranejsia, ale inak boli uplne super... a co sa tyka novorodeneckeho, plati zasada, ze treba sa pytat a chodit za nimi, ked nieco potrebujete, ale potom sa staraju. Ja som dlho nemala mlieko, zacalo sa mi tvorit az na 4 den a laktacna poradkyna chodila a pomahala prikladat stale malu a chodila kontrolovat, a neboli problemy ani s prikrmovanim, neradi sice vidia flasku, ale ked som poprosila, prikrmili striekackou (to mne vobec neslo) a bolo jedno, ci je den alebo noc. Nadstandard by som riesila asi iba v pripade, keby bolo preplnene a boli by sme na izbe po 3. Ale boli sme dve a to bolo ako na nadstandarde, ibaze bez TV, co mi aj tak nechybalo.
A co sa tyka roznych kauz okolo Antolske, ja si myslim, ze sa stavaju vsade, len asi televizie maju nejaky zdroj zrovna na Antolskej a preto sa vsetko riesi okolo nich.
Drzte sa a nech mate z deticiek len samu radost.

lenulka1982
9. feb 2010

Ahojte,

ja sa tiež chystám rodiť na Antolskej, termín pôrodu mám 18.02. a bojím sa viac ako pri prvom dieťati. Možno j eto tým že je to po 8 rokoch a má pocit akoby som bola prvorodička.... ešte horšie lebo už viem do čoho +- idem 😉 mám zazmluvneného Doc. Korbeľa máte s ním skúsenosti pri pôrode? Je toinak môj gynekológ vďaka, ktorému som aj otehotnela, lebo som mala problémy, tak preto si ho volám k pôrodu.... tak dúfam, že to bude ok... akurát zajtra idem na kontrolu a možno tam už zostanem.... dík

babulina
9. feb 2010

luciaj - dve moje dobre kamosky ju mali a boli velmi velmi spokojne, ja sa chystam tiez za nou, sice si ju nebudem asi zazmluvnovat ale rada by som chodila potom k nej do poradne tesne pred porodom

matenka
9. feb 2010

babulina super, gratulujem k chlapčekovi, všimla si si, že mi sa väčšinou plus mínus stretávame , najprv svadba, potom bábo a teraz druhé bábo 🙂

dadka212
9. feb 2010

Luciaj ja som ju nemala pri pôrode ale ona ma prijala do pôrodnice, mala som kontrakcie ale neotvárala som sa, že keďže som druhorodička tak vraj sa to môže spustiť rýchlo a mala pravdu síce ma z pôrodnice istá pani doktorka posielala domov, vraj je to tak na 2-3 dni bolo to 8 hodín čo som porodila...a nebyť dr. LIpovskej tak by sa asi maličkej niečo stalo poprvé som nevedela, že idem rodiť nemala som to velmi pravidelné , proste necítila som sa na pôrod a po druhé maličká bola asi pridusená, lebo mi hovorili že bolo načase vytiahnuť ju, že je to tak za 5 dvanásť...

zuzkat1
9. feb 2010

njonja
neviem ci je paldia primar, ale primar co nedovolil sekciu u mna sa volal inak
a myslim ze ked traja lekari povedia ze je to na sekciu tak asi na to maju dovod

lucqa
9. feb 2010

ahojte baby, poradte mi, tie co ste mali tazke porody s kliestami alebo pumpou a prip. aj ozivovane dietatko, u koho ste rodili?
Ja som rodila u Dr. Dubcakovej, chcela som ist rodit aj teraz k nej, ale je na MD a neviem teraz ku komu ist, kto tieto porody zvlada.
dakujem

njonja
9. feb 2010

Zuzkat,
tak asi by bol na mieste skor, ako sa clovek vyjadri pre media si zistit, KTO JE PRIMAROM, pretoze na Antolskej je nim uz dlhsiu dobu prave pan Dr.Paldia. Je lahke na niekho kydat a ani si nenajst tolko casu, aby si clovek presne zistil mena a funkcie..
Verim, ze ti je ako matke tazko a nie je ti lahostajny osud tvojho dietata, ale to aj tak nikoho neospravedlnuje robit uponahlane zavery, hlavne nie to televizie, ktora vyhladava len negativne kauzy na pospinenie dobreho mena.

njonja
9. feb 2010

Ahoj Matenka🙂 No vraj ide na tu dovolenku konecne, ale az v marci..Dufam, ze to stihnes vcas 😀 Mna sa to uz netyka, vdakabohu, ja mam termin tento tyzden!! Boze, uz teraz sa trasiem! Ale dam urcite vediet, ako som dopadla a vytlacila to moje male 4-kilove slonica.

Drz sa a uzivaj si este tehotenstvo🙂

zuzi118
9. feb 2010

Nie su nahodou na Antolskej gyn porodnicke kliniky dve a kazda ma svojho primara?

Nie je pravda, ze vaginalny porod je vzdy najlepsie riesenie. Suhlasim so zuzkou, ak traja vraveli, ze sekcia, tak asi na to mali nejaky dovod. Rodit za kazdy cenu vaginalne a potom si to odskace dieta, je nezodpovedne.
toto nie je prvy pruser, ktory sa na antolskej stal. Zuzka povedala do medii, ze primar zakazal sekciu a predpokladm, ze tuto informaciu si asi len tak z prsta nevycucala. A na antolskej je "peknym" zvykom lekarov nepredstavit sa a zasadne pouzivat len vyrazi ako "doktor", "primar", "sestra" a "pacient".

matenka
9. feb 2010

njonja 😀 nestraš, ja rodím až v apríli, ale pred dvoma rokmi som rodila v marci a deň po pôrode išiel na dovolenku, takže len tak tak 😉
teba to čaká čoskoro, tak sa drž 😉
potom napíš, nezabudni

luciaj
10. feb 2010

dakujem baby, ste ma potesili tymi pozitivnymi reakciami na dr. Lipovsku. je to moja gynekologicka, aj som ju mala pri prvom porode zazmluvnenu, ale nakolko som rodila 2 tt skor, bola este na dovolenke a vratila sa asi 2 dni po mojom porode, tak som ju pri porode nezazila.

evatko
10. feb 2010

Lenulka 1982,
doc. Korbel ma chodil kontrolovat pocas kontrakcii, bol uplne suprovy. Povedal, ze do 12 je babo na svet, bolo pol, a ja na neho, no ved ste vraveli, ze do 12. On, ze vsak ano, na 1000 percent, ved este nie je 12 a do 10 min bol maly narodeny. Ked chodil, ja som sa stale na nieco vypytovala, moj muz, ze : "ale Evi", ja som na muza stale skaredo pozerala, odvrkovala, sprdala ho a doc.Korbel: nechajte ho, on sa Vam snazi pomoct, a ma pravdu. Stale usmev na tvari a robil srandy. Raz prisiel: " no co Evicka-bludicka... "Proste zapoty , ukludnovanie a super starostlivost, dodones sa smejeme s muzom 😲
zuzi 118
Absolutne nesuhlasim s tym, co si povedala a "peknom" zvyku na Antolskej. S prvym tehotenstvom som tam lezala kvoli takym odpadavajucim stavom asi v 22 tt. Citila som sa ako v hoteli, ked isla sestricka, lekar do izby zaklopali. Poslali za mnou neurologa, ten sa plne predstavil, povedal, co si precital v sprave, popytal sa, vysvetlil, prisiel zas. Kedze som 100 km od Ba, isla som lezat asi den pred terminom do Antolskej po dohode s mojim dr. N a vizitu chodili medici, kt. prisli ako prvi, opytali sa, ci nam mozu zmerat tlak a popytat sa nejake veci. Raz jeden medik oslovil cakajucu mamicku pacientka, ked o nej podaval spravu Doc. Korbelovi a ten ho teda riadne pred vsetkymi sprdol, ze ona nie je ziadna pacientka, lebo tehotenstvo nie je choroba. Mne bolo fakt ukradnute, ako sa doktorka, s kt som rodila vola, hlavne , ze robila co mala. To ako sa vola som si precitala v sprave, nemala som najmensiu chut vypytovat sa jej na meno.
A inak, ja som 100km od BA, a rodit na Antolskej budem aj keby som mala ist v kontrakciach pesi do BA 😲 , budte radi, ze je to tam take, ake to je. Lebo v nasom meste by som nerodila, ani keby bola moja placenta zo zlata a mam zdrave babo a hrudu zlata k nemu. A to k nam chodia rodit zeny z okolitych miest, aj z takych, kde porodnica je. Ale opytajte sa nejakej mojej kamosky, ci si spomina na porod ako na krasny okamich v zivote a z toho kvanta, by Vam to ziadna nepotvrdila(jedna ma napr. 4 deti narodene v nasej porodnici). Ked su komplikacie, tak je jasne, ze to nebude krasne a prijemne NIKDE, ale normalny porod by mal byt skutocne taky ako je v tych sladkych americk. filmoch. A ja som taky na Antolskej mala.

lucia169
10. feb 2010

Evatko to sa naozaj dobre cita, toto teraz potrebujem. Ja som teda mala komplikovany porod, ale vsetko ostatne co pises som zazila aj ja, personal super.
Prajem ti aby si co najskor bola tehoska 😉

zuzkat1
10. feb 2010

njonja
ja si nemusim zistovat kto je primar, ved aj na prepustacej sprave mas mena lekarov a na tej mojej je ine meno a aj to je pri mene ze je to primar...ale mne je dost jedno co si o tom kto mysli, mne ide len o malu a ja viem svoju pravdu...

nelinkapk
10. feb 2010

ahojte, neviete mi náhodou niekto povedať koľko sa platí za zazmluvnenie a za epidurál?´dakujem 🙂

zuzi118
10. feb 2010

evatko, som velmi rada, ze si mala taketo pozitivne skusenosti. Uz to je znak, ze sa veci pomaly, ale iste menia. Kedze som z BA na antolskej som bola vysetrena alebo hospitalizovana niekolko krat. A za ten cas sa mi predstavil jeden lekar. A to som bola na viacerych oddeleniach. Je pravda, ze rizikove na Antolskej je ako hotel - tak mily a prijemny personal keby bol vsade, tak by to bola parada!

tehula
10. feb 2010

nelinkapk> 232eur a 106eur

leontynka41
11. feb 2010

caute babulky, viete mi poradit kontakt na pani gabiku nemethovu, sestricku na antolskej?
dakujem velmi pekne.

nelinkapk
11. feb 2010

ďakujem 🙂 :O)

lenulka1982
11. feb 2010

evatko, veľmi peken ďakujem 🙂

cicimon
11. feb 2010

caute,
viete mi povedat, ako sa da ist pozriet porodnica? teda ci sa treba s niekym kontaktovat alebo ci maju na to nejake vymedzene hodiny? Este som na Antolskej nebola, tak by sa asi hodilo ist pozriet.
A co idete rodit aj s muzom, neviete, kedy sa robia prednasky typu "otecko pri porode" a tiez ako sa tam da dostat? a kedy to asi treba absolvovat?
vdaka

evil15
12. feb 2010

Ahoj cici na Antolsku si musiš zavolať či môžeš prísť robia to aj cez víkendy my sme tam boli a tam ti povedia všetko len sa treba pýtať 🙂 02/ 68672676 toto je to číslo 🙂 papa

lg1
12. feb 2010

Cicimon, ak nieco zistis o tej prehliadke porodnice, dala by si vediet?

jankohrasko
12. feb 2010

cicimon: konkretne prednasky na temu: "otecko pri porode" to nie su, ale je to taka vseobecna prednaska/ info co pred/pocas/ po porode 😉 vola sa to "predporodne konzultacie" kde je jeden porodnik a detsky lekar (taky humorista) straaaasne bol super 😀
Kona sa to vacsinou v pondelok tak 1-2krat do mesiaca od 12.30 na 3. poschodi v malej zasadacke na bufetom v lavo ked sa vojde do hlavneho vchodu.
Terminy su vyvesene pri gynekolog.ambulaciach. Povinne to nie je. My sme to absolvovali v 38 tt 😀

riska
12. feb 2010

ahojte, určite to tu už bolo popisane, ale nechce sa mi všetko čitať.... chcela by som chodiť na cvičenia pre tehotne k pani Ježikovej... mate nejaku skusenost? moja gynekologička mi totiž povedala, že nevie, či ma zoberie, lebo je strašne vela tehotných... mate s tým niektora skúsenosti? je pravda, že sa k nej chodi cvičiť od 7. mesiaca?
dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre