Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

cicimon
22. feb 2010

minix - vdaka
zaujiama ma to hlavne preto, aby som zbytocne nenosila, co netreba 🙂

a predsalen je rozdiel pocut od niekoho kto tam naozaj rodil ako len citat zoznam na www 🙂

matenka
22. feb 2010

jeeeeeeeeeee maminnka, ty už to máš za sebou, gratulujem

maminnka
23. feb 2010

matenka, dakujem, ano, presne pred tyzdnom sa nasa princezna narodila. A ja fakt musim primarovi Divincovi a celemu jeho timu zlozit poklonu. Za 3,5 roka velky pokrok vpred. Citila som sa tam dobre uz vtedy, ale teraz este viac.

matenka
23. feb 2010

tak to je super, dúfam, že budem mať podobnú skúsenosť, ale vzhladom k tomu, že malá sa minulý týždeň otočila kp, tak to vidím zas na cisársky 😝

minix
23. feb 2010

Cicimon, ak zacnes chodit do poradne, vypytaj si tam zoznam, co treba mat, su tam spisane aj dokumenty, aj veci, aj pre babatko - mne to ako prvorodicke dost pomohlo, aspon som tam nebola za telatko;-$

ciefulik
23. feb 2010

ahojte, ja som mala takýto vlastný zoznam 🙂, môžno niekomu helfne

DOKLADY

Karta poistenca
Občiansky preukaz
Tehotenská knižka s prílohami
Protokol PEDA + doklad o zaplatení
Doklad o zaplatení Otec pri pôrode
Zmluva s lekárom
Sobášny list, potvrdenie o trvalom pobyte

Foťák, mobil + nabíjačka

VECI PRE MAMIČKU

Nočná košeľa 2ks /vôbec som nevyužila, dajú erárne, sú v pohode a meníš aj 2xdenne/
Župan
Ponožky 3x + teplé
Prezuvky + prezuvky pre otca pri pôrode /nikto nepýtal 😅/
Kojenecká podprsenka 2x
Sieťované nohavičky

Vložky do podprsenky
Popôrodné vložky
Podložky do postele

Sprcháč, šampón, pena na tvár, krém, gumička do vlasov, toaleťák, servítky, kefka, pasta, hrebeň, HOLENIE, masť na bradavky
Osuška, uterák

Neperlivá minerálka
Tic tac mentol
Čaj na kojenie

VECI PRE DIEŤATKO :o))

Vlhčené obrúsky
Plienky PAMPERS
Plienky bavlna 3x /sú k disp aj erárne/

VECI, ktoré prinesie otecko pri odchode

Autosedačka, fusak/overal, deka
VECI na oblečenie pre mamičku
VECI na oblečenie pre dieťatko

ciefulik
23. feb 2010

určite si vezmite šľapky do sprchy, ja mám aj napriek nim mykózu na nechtoch dodnes ☹

v pôrodnici požičiavajú mechanickú odsávačku na mliečko a majú k nej aj motorček, ale odsávačiek majú len pár ks a motorček iba jeden. dajú sa tam zakúpiť odsávačky, klobúčiky na kojenie, aj masť na bradavky priamo od staničnej sestry na novorodeneckom 😉

ituska
24. feb 2010

ja este odporucam, samozrejme ak to stihnete, zoberte si z domu nejaky lepak..ja som mala ranajky este doma, porodila som po obede okolo 14,00 hod a dostala som az veceru konkr.krupicnu kasu a v noci som bola straaasne hladna- ranaky su az o kolo 8,00 h . Porod Vam zoberie vela energie a nebola som jedina, ktora niekolko hodin po porode mala vlci hlad 😉

tehula
24. feb 2010

ituska> to si este dobre dopadla. Ja som rodila pred osmou vecer, tesne pred prichodom do porodnice som sa este pekne povracala a samozrejme na izbu ma doviezli o desiatej vecer. Juj, to bol az hlad kym som ranajky dostala 😀

lulu
25. feb 2010

ahojte, chcela by som sa spytat, ako to vyzera s podanim klystiru na antolskej? musim si priniest vlastny alebo mi ho daju automaticky, teda ak ho budem chciet?

sammy
25. feb 2010

Ahojte, kto ste rodili teraz nedavno na Antolskej, s cim mozem pocitat, ze mi daju?
A ako je to tam co sa tyka nadstandardu? Oplati sa ci ani nie?

elly111
25. feb 2010

lulu dajú ti automaticky 🙂
sammy vložky po pôrode na sále a košeľu, ak si vypýtaš aj na odd.
ja som nadštandard nemala, jediné čo mi chýbalo že nemohol ísť za nami manžel, veľmi by mi to pomohlo

ituska
25. feb 2010

sammy - na porodnici daju vlozky, na novorodeneckom daju koselu ak si yvpytas rano ked prezliekaju postele, ale aj cez den je mozne si ist vypytat, regale s koselami su na chodbe pri sestrickach gynekologyckych, poziciavaju aj odsavacky -ja som mala svoju aj tak ju budes potrebovat , takze je dobre si ju kupit dopredu alebo priamo na oddeleni sestricky predavaju; pohar aj pribor dostanes a to je asi vsetko
..

lulu
25. feb 2010

elly ďakujem 🙂

sammy
26. feb 2010

Dik, Ituska. Tie kosele si asi radsej vezmem svoje. A odsavacku mam uz nachystanu, som sa poucila po prvom dietati 😉

ciefulik
26. feb 2010

ja som porodila o 19tej a na izbu prišla po 22hod a priniesli mi večeru o pol jedenástej 😲 😀

minix
26. feb 2010

ja som odsavacku v nemocke teda vobec nepotrebovala. 🙂)

a na sale som jedla horalku a gumovych macikov. 🙂 a mineralku.

sammy
26. feb 2010

Takze dovolia aj jest pocas porodu? Ja som rodila prvykrat na Kramaroch a tam som skoro umrela od smadu, no ani tak mi nedovolili sa napit.

A s tou odsavackou je to mozno individualne, no ja som mala velmi vela mlieka, tak pocitam s tym, ze to bude zas tak.

janzurka
26. feb 2010

Sammy, pocas porodu Ti nedovolia ani jest, ani pit. Ak to urobis nenapadko, tak je to na Tebe. Dokonca ani tie 2 hodiny, ktore som stravila na boxe po porode som nemohla pit... (na jedlo som chut nemala) 😝

rybka13
26. feb 2010

ja by som poradila aby ste si vzali ciapocku pre babatko a nejaku malu decku, ja som Emku prikryvala ked som ju mala na izbe.. a vezmite si nejake teplaky, aspon tenke... mne sa zisli, lebo som behala po vysetreniach po celej nemocke, kedze som mala poporodne komplikacie a teplaky som mala aj ked som isla za navstevami na chodbu alebo na balkon... ono totiz teraz v zime dost podfukuje pod tie nocne kosele, mne to dost vadilo aj ked som si sla po nejake to jablko alebo jogurt na balkom... (aj tak som schytala zapal mocoveho mechura 😔

rybka13
26. feb 2010

este detailik - pod tie teplaky som si davala take tie sietove nohavicky po porode... ale samozrejme ze som teplaky nikdy nemala moc dlho - kedze sa musi hojit rana po porode, ze ano 🙂

cicimon
27. feb 2010

ja som bola dnes pozret na Antolskej a celkom sa mi pozdavala. A velmi zlata sestricka, ukazala vsetko...
Akurat tam jedna rodila, samozrejme sme to nevideli, ale pocut bolo a nemala som z toho najlepsi pocit...
uplne prazdne oddelenie, az na tu jednu rodicku.
A aspon viem co si treba doniest..

saudi
27. feb 2010

cicimon, dali ti nejaky aktualny zoznam co si doniest?

cicimon
27. feb 2010

saudi - nie, ze zoznamy nedavaju...len mi sestricka povedala co si zobrat

cicimon
27. feb 2010

v podstate to suhlasi so zoznamom od ciefulik - nocnu koselu taku, ktoru by mi neblo luto vyhodit (hovorim o porodnici, nie sestonedelie)
nie sietovane ale radsej stare bavlnene nohavicky
zabky do sprchy
kozmetika podla vlastneho uvazenia
a pre babo fakt len tie plienky a vlhcene obrusky

zvysok ako je napisane hore

matenka
28. feb 2010

cicimon a nevieš, majú teraz veľa mamičiek? to sa síce dovtedy kým pôjdeme my rodiť môže ešte 100x zmeniť 🙂

evatko
28. feb 2010

Ja ked som rodila,tiez som nenapadne pila, ale fakt, ze vela a velmi mi to pomohlo. A jedlo som dostala na tanieri, ked mi manzel drzal brucho na sale, ale teda ani som sa nan nemohla pozriet. Zato manzelickovi velmi chutiilo,asi ho ten porod naozaj vycerpal 😀
A je teda pravda, ze sa uz na Antolskej nebalia deti do ortopedickych nohaviciek???

nevesta
28. feb 2010

Evatko, ano je to pravda, ale ak chces, samozrejme ti postolky daju, staci sa len spytat 😉

nevesta
28. feb 2010

A sobasny list a potvrdenie o trvalom pobyte odo mna nikto nechcel. Pre istotu som mala (potvrdenie o trvalom pobyte = obciansky preukaz 😉, ten potrebujete pri prijme), al sob. list odo mna nikto nepytal 😉

matat
28. feb 2010

Ahojte baby, raz som sa uz pytala, ale bolo to davno....hladam babu ktora ma kardiostimulator a rodila na Antolskej, rada by som si pokecala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre