Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

cicimon
6. apr 2011

@tehula ja som klystir nemala - nestihalo sa 🙂)

kvetinka211
6. apr 2011

@hoota ja som tiez podobny pripad ako @swiss ... dr.czirokova mi odporucila dr. marekovu a bola som velmi spokojna, urcite odporucam 🙂 Aj ostatni na antolskej boli super a fakt si nie som ista kam by som isla nabuduce, ked uz bude koch otvoreny ... kebyze ma antolska viac nadstandardnych izieb resp. umoznuje navstevy manzela aj na standarde, tak ani nevaham 😉

gojka
6. apr 2011

@kaara1980 Neodporúčam, škoda peňazí. Je to novinka, ktorú sme zatiaľ akosi nepochopili a v prospech lepšieho, bezbolestnejšieho a urýchleného pôrodu to nemá význam.

gojka
6. apr 2011

@tehula Milá tehula, do bežnej predpôrodnej prípravy / čo je holenie, klystír / sa vyjadruje a ordinuje lekár. U nás je to podľa želania klientky. Ak si prinesiete svoj Yal,alebo si želáte čípky bude Vám podané, čo si želáte. Pravdou všaj je , že väčšina mamičiek tieto prípravky nemajú a vtedy sa vykoná príprava klystírom / čistá teplá voda /. V dnešnom čase sa však každá jedná z Vás môže rozhodnúť pre seba najlepší spôsob , dokonca túto predpôrodnú prípravu odmietnuť. Všetko je rešpektované, ako si poviete. Teším sa na pohodovú, radostnú a hlavne šťastnú spoluprácu.

monr
6. apr 2011

tak sa mi dobre čítajú tieto príspevky v poslednej dobe, kde sa navzájom chváli spolupráca. Ja som bola tiež náramne spokojná, nemôžem povedať ani jedno krivé slovo počas ani po pôrode.
A čo písala @gojka o tom spolupracovní počas pôrodu je svätá pravda, počas toho, ako som bola na boxe, rodila vedľa nejaká kočka, a nič v zlom, ale to bolo niečo hrozné. Absolútne nepočúvala, čo jej hovorili, robila úplný opak. A to sa aj mne ako druhorodičke zle počúvalo. Pevne verím, že to malé drobátko je v poriadku, bo po pôrode ani neplačkalo, a p.primár z detského bol dosť odmeraný, keď jej o miminku hovoril.
takže tá spolupráca je isto potrebná, aj keď asi treba rešpekt z oboch strán.
všetkým tehuľkám prajem čo najlepší a najpohodovejší pôrod.

mia551
6. apr 2011

@mirka1004 ja som u neho rodila tento február, a bola som veľmi spokojná. síce som nemala žiadny komplikovaný pôrod - aspoň si to myslím, resp. o tom neviem 🙂 ako prvorodička som odrodila za šesť hodín od prvej kontrakcie... ale chodil sám na mňa pozerať počas prvej doby pôrodnej relatívne často, snažil sa to urýchliť, aby sme tam neboli večnosť a pomôcť s bolesťou... aj šitie (po nástrihu) bolo síce bolestivé (inak sa asi nedá), ale bolo dobre a rýchlo urobené, nemala som žiadne komplikácie typu, že by niečo zle zašil alebo podobne... na šestonedelí bol tiež zlatý, po vizite sa vždy pýtal, či nepotrebujem čípok od bolesti, sám mi urobil ultrazvuk maternice, ked som odchádzala a nemusela som čakať ako ostatné baby - sice som sa pred nimi citila hlupo, lebo ma vzal dopredu (predbehla som ich), ale musel potom odist do poradne, tak sme sa jednoducho predbehli - ale chcel to urobit sam, nenechal to na ineho dr. - i ked vsetci dr. su tam asi fakt dobri... 😉 celkovo bol vzdy mily, kludne vzdy vsetko vysvetlil, snazil sa pomoct... takze ja ho mozem len odporucit...

hoota
6. apr 2011

@kvetinka211 vdaka za radu , no som teraz na vazkach, este sa raz poradim so svojou gynekologickou a snad sa uz definitivne rozhodnem 🙂 a nevies mi povedat kedy ma poradnu ta dr.marekova?

aaddeell
7. apr 2011

vcera som sa bola pozriet na porodnici a musim povedat ze sestricka co nas sprevadzala urobila na mna uzasny dojem 🙂 na vsetko co sme sa pytali nam odpovedala
je pravda ze sa uz zacinam bat , ale to je asi prirodzene ,ale ak su vsetky sestricky take super ako bola ta vcera tak to zvladnem 😉

mirka1004
7. apr 2011

@mia551 - juuj super, tak to som rada 🙂 dakujem za infošky si ma potešila 🙂

mirka1004
7. apr 2011

@gojka - srdečne Vam dakujeme za informácie 🙂 ste zlatá.
Nám akurát sestrička vravela, že ak chceme tak si možeme ten Yal priniest a podate mi ho, tak to asi tak spravim...nechcela som nič extra vymýšlat, ale tak hadam ma tam za to neukrižujete 😀
A teda myslite že ten dianatal gel namá moc význam... 😕 Ja som o tom ani nevedela, len tiež nam to spominala sestrička ako novinku, tak neviem tiež... 😕

@aaddeell - čiže sa da ist pozriet porodnica??komu treba pred tym volat, alebo tak?? 😕

aaddeell
7. apr 2011

@mirka1004 nikomu netreba volat my sme sli hned po prednaske o Epi pozriet sa kde je porodnica aby sme vedeli ked nas to chyti kam treba ist a skusili sme zazvonit, myslim si ze nas pustili aj preto lebo prave nikto nerodil, iba jedna mamicka bola prave po porode

tehula
7. apr 2011

@gojka, dakujem velmi pekne za info. Mozem sa spytat, ake sa tie cipky volaju? Viem si to zohnat v lekarni bez predpisu?

swiss
7. apr 2011

@kaara1980 Ja som ho mala, a myslím, že pomohol, keďže EPI som si nedala, lebo toho som sa bála viac ako toho, že ma bude niečo viac bolieť. Asi je to individuálne a záleži aj na tom, či má pôrodník s tým skúsenosť a vie to správne aplikovať. Ja som si ho kúpila až potom, čo som sa popýtala lekárky, či môže byť, a keď povedala, že hej, tak až potom sme kúpili. Ak si zazmluvňuješ lekára, tak sa skús popýtať na poradni aký ma na to názor. Určite ti poradí. Inak je na koníku aj diskusia o tomto gely, tak skús pozrieť aj tam. Len pre info vo Švajčiarsku ho používajú už 8 rokov a v Rakúsku asi 6 rokov, takže novinka je to len u nás, asi tak niečo vyše pol roka. 🙂

smejko
7. apr 2011

Kočky, koľko tašiek ste mali pripravenych do nemocnice ? Jednu pre seba a jednu pre babatko ? Pre malicke mi treba brat len jednorazove plienky (kolko cca na den?) - treba aj latkove ? a vlhcene obrusky alebo este nieco ? Samozrejme okrem veci na oblecko na cestu domov, to potom asi staci ked donesie manzel, ze ? Poradte este, je praktickejsie mat tasku alebo taky kolieskovy kufrik ? Da sa to tam niekde suchnut pod postel ci to treba mat niekde v skrinke schovane ? Dakujem.

cicimon
7. apr 2011

@smejko ja som mala len 1 tasku a z nej som potom vytiahla plienky - ved okrem nic a tych vlhcenych ti do porodnice pre babo nic ine netreba... a plienky cca 5ks na den.... a v pripade potreby ti to vie niekto doniest, ak by sa rychlo minali. a taska moze byt v skrini alebo pri posteli. jasne, veci na cestu domov staci doniest tesne pred odchodom

kaara1980
7. apr 2011

@swiss ďakujem 😉 .Aj ťa nastrihávali,ak smiem opýtať?

kvetinka211
7. apr 2011

@hoota ahoj, myslim ze som chodila v stredu doobeda (10.00-12.30 su ord. hodiny podla stranky), ale cele obdobie okolo porodu sa mi nejako vymazalo z pamäti, takze neviem naisto ... Podla mna si treba hlavne uvedomit, ze hocijako sa rozhodnes (zazmluvnit/nezazmluvnit a ktoreho lekara), tak to takmer naisto dopadne dobre, resp. nezavisle od tvojho rozhodnutia pre ten-ktory variant. Proste ze existuje viac ciest k rovnakemu (dobremu) vysledku 🙂

swiss
7. apr 2011

@kaara1980 nie, nenastrihli, ale malý bol na mňa (som vysoká a pomerne chudá) trošku väčší - po tatovi, tak som mala také menšie natrhnutie, ale skôr tak nabok už na koži na zadku, ako na hrádzi, tam to bol naozaj len kúsoček. Na zadku som potom nejakú dobu nemohla poriadne sedieť 🙂 , len tak bokom a bolo to ešte aj po zahojení citlivé na dotyk. Lekárke pri kontrole po šestonedelí som skoro kolenom zuby vybila, keď sa mi toho chytila.🙂 Ale povedala, že sa všetko krásne zahojilo, tak som ešte potom počkala a už je to všetko ok. Snáď pomohlo, aj keď myslím, že každý je inak citlivý a u každého to môže byť inak.

swiss
7. apr 2011

@hoota ak by si chcela, tak ti pošlem do IP číslo na Dr. Marekovú, keď jej povieš, že ti ju odporučili a že by si k nej chcela chodiť a mať ju k pôrodu, tak ti povie presne deň aj čas kedy máš prísť na poradňu a potom sa ďalej už dohodnete. 😉 Premysli si, a keby si sa rozhodla, tak mi daj vedieť a pošlem to čísielko. 🙂

kaara1980
7. apr 2011

@swiss tak to je super na prvorodičku.Ja chcem ten gél hlavne kôli tomu.Čakám druhé dieťa a pri prvom pôrode ma nastrihávali,nieje to síce také strašné,ale rada by som sa tomu tentoraz vyhla ak by to šlo.Ďakujem za info 😉

barocka
7. apr 2011

@2jaja3112 ahoj..tak ako si dopadla včera v poradni?kokos ja som čakala na tej 26ke....a čakala som 4 hodiny a nakoniec mi povedala sestrička že mám ísť na 27ku...skoro ma šlak trafil....tam bola Dr.Hammerova a ta normalne nechapala že čo to je za systém....a tá mi povedala že budem rodiť normálne nie cisárskym tak som bola z toho mimo že načo ma poslali na predoperačné hore dole....

2jaja3112
7. apr 2011

ahoj no mi sme tam boli od osmej dovnutra sme sadostali o pol jedenastej lebo robila sekciu a bola som nou milo prekvapena zlatunka lekarka jemnunka no uplne ine spravanie ako na 25 a ty teraz budes chodit ktej hamerovej aka bola nam este povedali ze este mi davaju dva tyzdne tak som zvedava

2jaja3112
7. apr 2011

@barocka ahoj no mi sme tam boli od osmej dovnutra sme sa dostali o pol jedenastej lebo robila ekciu a bola som nou milo prekvapena zlatunka lekarka jemnunka no uplne ine spravanie ako na 25 a ty teraz budes chodit ktej hamerovej aka bola nam este povedali ze este mi davaju dva tyzdne tak som zvedava

barocka
7. apr 2011

tak sme sa museli minúť...lebo ja som tam bola od 10.15hod. mna neviem prečo nechcela zobrať....bola som nemilo prekvapená....no Hammerova neni taká ako Maľová....ale zato sa pýtala že či mam nejaké otazky a tak...aj mi vysvetlila preco je lepši prirodzeny porod a tak...kazala mi sa objednat na buduci tyzden na ultrazvuk ale ked som uz bola vonku z poradne tak isla aj ona a ma zastavila a povedala ze podte somnou a spravila mi ho este vcera a ona sama....no mne iba povedala ze buduci tyzden na poradnu opät a ze mozem aj k nej a ze keby mi nahodou voda odtiekla alebo bolesti tak mam hned prist...no krcek mam na 1 cm a branku na volny prst tak neviem ze kedy to mna chyti...

barocka
7. apr 2011

@2jaja3112 tak sme sa museli minúť...lebo ja som tam bola od 10.15hod. mna neviem prečo nechcela zobrať....bola som nemilo prekvapená....no Hammerova neni taká ako Maľová....ale zato sa pýtala že či mam nejaké otazky a tak...aj mi vysvetlila preco je lepši prirodzeny porod a tak...kazala mi sa objednat na buduci tyzden na ultrazvuk ale ked som uz bola vonku z poradne tak isla aj ona a ma zastavila a povedala ze podte somnou a spravila mi ho este vcera a ona sama....no mne iba povedala ze buduci tyzden na poradnu opät a ze mozem aj k nej a ze keby mi nahodou voda odtiekla alebo bolesti tak mam hned prist...no krcek mam na 1 cm a branku na volny prst tak neviem ze kedy to mna chyti... 😖

hoota
7. apr 2011

@swiss vdaka, uz som na nu cislo dostala. no asi tam pojdem rovno osobne, teda pokial sa rozhodnem, ze idem k nej.. este mi vrta v hlave aj ta bertoldova, ach som nerozhodna 😅

2jaja3112
8. apr 2011

@barocka he he tak to sme na rovnako mna v stredu poslala tiez na ultrazvuk lebo sa jej nieco nezdalo slabunko ho pocula ale chvalabohu to bolo ok potom ma este poslala na ekg a teraz velmi slabunko citim maleho uz asi ma moc malo miesta stym 1cm sme na tom rovnako tak som zvedava dufam ze zistim ze rodim 😀

barocka
8. apr 2011

@2jaja3112 no snad ano 😀 som zvedavá ktorú to chytí skôr 😎

2jaja3112
8. apr 2011

@barocka no to aj ja budeto zaujimave dnes mam take male bolesti v oblasti chrbta aj brusko trosku boli nech uz to mame za sebou aj tvoje malinke sa uz minimalne hybe lebo ja ho citim nejako malo este ze mava cikutku lebo inak ani neviem ze ho mam dufam ze aj potom bude taky dobrucky

gojka
8. apr 2011

@tehula Tie čípky netrebe kupovať, máme ich k dispozícii na pôrodnej sále a bez problémov ich poskytneme, ak si ich klientka žiada. Yal nemáme, ten si treba doniesť so sebou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre