Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

valmra
28. apr 2009

pri I.ZS stala okolo 200sk, ale dala mi ju za 100sk, lebo tam bola zle presita, ale kto mi ju bude vidiet?? 🙂 a v tej bude som tiez jednu kupovala a ta stala 300sk.

zuzkad
28. apr 2009

ja tiez dufam, ze bude pekne pocasie, aby nahodou maly hned chuda neprechladol...ale postupne ho budeme troska otuzovat.. 😉 😉

akejka nooo ja mam pocit, ze ten "hmat" mi robit bude ...uvidime...mozno ma do vecera chmatnu kontrakcie a pojdem raz dva 😀 😀 😀 ...po pravde aj by som sla...no ved uvidime 😉 😉 ...strasne som zvedava na sono, lebo pred 3tt mala doki podozrenie, ze mam menej plodovej vody ...potom po dokladnom prezreti povedala, ze je to ok...tak dufam, ze teraz ked ma bude pozerat na sone bude vsetko ok..a plodovej vody bude akurat 😖 😖

akejka
28. apr 2009

zuzkad, no možno ti tiež po tom hmate vypadne hlienová zátka a už to pôjde...Myslím, že tak do nedele porodíš 😉

zuzkad
28. apr 2009

akejka 😀 😀 snad budes mat pravdu 😉 😉 😉 😉 😉 ...aj moj svagor vcera tak rozhodne prehlasil, ze tento vikend porodim...tak uvidime..v kazdom pripade by som aj rada bola 😉 😉 😉 aj ked termin mam 5.5. ale to uz mozem ist aj teraz 😉 😉

janka30
28. apr 2009

Zajtra mam ist prvykrat naporadnu na Antolsku a podla tych odfotenych ordinacnych hodin je prenatalna poradna v stredu iba okolo obeda. Moja lekarka mi povedala, ze treba ist rano. Ake s tym mate skusenosti? Alebo radsej mam pockat na stvrtok? Dakujem.

janne6969
28. apr 2009

Veru baby. Ja by som chcela porodit tiez skorej. O osem dni 😀 To ma muzik meniny, tak by mal pekny darcek. A aspon by si pamatal datum narodenia 😀

miluska.h
28. apr 2009

ahojte kocky🙂 tak vidim, ze sa intenzivne pripravujete na porod 🙂 boze, ked si spomeniem, ako som to ja prezivala, ked som mala termin cim dalej tym blizsie 🙂 🙂

zuzi: my sme maleho niesli z porodnice len s deckou a uplne to stacilo

henika: ako sa mas? malo je o tebe pocut. rada by som videla nejake fotecky 🙂

ozaj kuk do mojho albumu na maleho Tomaska 🙂

zuzkad
28. apr 2009

miluska ahoooj 🙂 🙂 🙂 ...boozenko ako to uteka, nedavno sme tu riesili porod a z teba je uz maminkaaaaa....juuj ale maly Tomasko je krasny mooc 😅 😅 😅 😅 Ozaj kedy si s nim zacala chodit von po akej dobe ???
Dakujem za tip...ked nebude velmi fukat tak ho asi zabalim len do tej deky a ak nie tak aj do overalu ho dam ...uvidime podla pocasia 🙂 🙂 popripade si necham rada poradit od sestriciek. Inac som si uvedomila, ze ked som mala este aj cely mesiac do porodu som stresovala a bala som sa a teraz ked mam do porodu len par dni....som kludna ako nikdy pred tym...nerozumiem 😖 😖
pozdravujem maleho Tomaska 😅 😅

leahl
28. apr 2009

miluska: v čom chodíš malého ,,venčiť,, ? obliekaš ho nejako teplejšie, viac vrstiev alebo prikrývaš hrubou dekou? dúfam, že toto šialené počasie do dvoch týždnov prestane lebo zavinovačku do autosedačky som nekupovala - mám len deku na prehodenie..čakala som krásne jarné počasie, slniečko a 25 stupnov (od štvrtku sa má ochladiť a začať pršať tak neviem v čom pôjdeme domov)

rybca
28. apr 2009

ahojte, tak dnes som bola na sone, velmi mila doktorka to tam robi, len je tam chaos, lebo okrem objednanych sa tam este tlacia aj protekcny..🙂

terezka044
28. apr 2009

miluska, Tomasko je naaadherny! 🙂 🙂

leahl, ono sa este ochladi, aj maj ma byt chladnejsi ako april, neviem ci treba zavinovacku ale aspon nejaku decku zober, to by malo byt v pohode.. nebojkaj 😉 😉

rybca a ako sa citis? uz to pojde, ci nepojde? 😀

rybca
28. apr 2009

terezka - este asi nie, zajtra mam poradnu, tak uvidim co povie doktorka

skovka
28. apr 2009

Majka dakujem za info ohladom zazmluvnenia.
Miluska maly je zlatunky, aj ja som mala vybrane meno Tomasko (alebo Adam), ale nakoniec budeme mat babulku..
Baby ked nemam deku do autosedacky, tak ako tam malu dam, aby jej nebola zima? V zavinovacke to asi nepojde.. Tak len teplejsie obliect a prikryt dekou?
Rybca ty mas termin dva dni po mne a vypisuje ti to uz 39 tyzden?
Ked som bola prvy krat na prietokoch v 34 tyzdni, myslite, ze ma doky posle este raz? Teraz som v 38.. Ja by som bola aj zvedava, kolko sme narastli odvtedy..

rybca
28. apr 2009

skovka, cak len vcera mi zacalo pisat..🙂

skovka
28. apr 2009

no ved hej, ja len ze ma termin skor ako ty, a mam 38 tt a ty uz 39 🙂

zuzkad
28. apr 2009

som si doobre pospala ,...ale to od nudy, lebo som nevedela co so sebou, tak som si lahla a zaspala som 😉 😉

skovka este stale je mozne, ze pocasie bude krajsie a ak nie nevadi...nemas nejaky svetrik, alebo taky overal ?? Ak nie tak maleho zababusis do hrubej deky a hotovo neboj 😉 😉 alebo ti poziciam,..ja mam az 3 overaly dekove 2 biele a 1 modry 😉 😉 😀 😀 😀
Inac ak sa ochladi ..nevadi aspon nebudeme rodit v teple...a budeme mat prijemnejsie na izbach, lebo zevraj teraz je tam dost teplo..sauna...ale zas slniecko by som prijala, lebo by som mimino davala na slniecko proti zltacke...ved uvidime 😉 😉 😉

rybca citala som u majovkach, ze mate uz peknu vahu 😉 😉 super...ja som tiez zvedava kolko sme pribrali po 3 tt vtedy mal drobec 2770g hmmm tak uvidime 😉 😉

idem von s mojou Amy troska ju povencit, pokial neprsi,....lebo tu je mozne vsetko...raz svieti slniecko a raz sa zatiahne 😖 😖

tehula
28. apr 2009

dievcata, ja som uz pol hodinu na odchode z prace a zas ma chmatli ti poslickovia. Ale tak to boli, ze sedim jak dubak kym to prejde a dojdem bezpecne domov. Horor. Kolko pred porodom to zacina?

skovka
28. apr 2009

Tehula mne to este nezacalo, ziadny poslickovia doteraz 😅

zuzkad
28. apr 2009

poslusne hlasim havinko vyvenceny a som rada, lebo sa nejak moc zatiahlo a vyzera to na burku 😖 😖 😖

Ja som mala falosne kontrakcie asi najhorsie pred vcerom...spala som a zobudila som sa na strasne bolesti...a vratilo sa mi to v nejakych intervaloch..ja som ale len lezala a nebola som schopna sa ani pohnut...potom to preslo a uz nic...teraz mavam len sem tam troska bolest a tvrdnutie, ale v pohode...ja len dufam, ze ked ma chytia naozaj silne kontrakcie nezostanem lezat ako v tu noc...lebo ako sa stihnem osprchovat a dat do tasky posledne veci co potrebujem 😖 😖

skovka bud len rada, ze sa poslickovia neozvali este...ved pridu ta pozriet neboj 😉 😉

tehula
28. apr 2009

ahojte, tak som uspesne dorazila domov z prace.

skovka> nemas za cim banovat. Nic prijemne ti poslickovia. Prve som mala v sobotu, dalsie dnes....som yvedava, co sa bude dalej diat. BAby, nemala by som predsa aj ja aspon kabelu na zbalenie vyhrabat? 😒

zuzkad
28. apr 2009

tehula 😅 😅 ze z prace 😅 😅 ja uz ani neviem ako moja praca vyzera...ja som od 5 mesiaca doma na PN a teraz uz na rizikovom...tak som sa az pousmiala, ze prisla si z prace...ale neber to ako provokaciu prosiiiim ...to ja by som isla aj do prace...lebo sa doma uz idem zmagorit...inac ja som tasku mala zbalenu od 35tt, ale to z dovodu, ze ma plasili, ze predcasne porodim asi v 36tt cize som bola radsej pripravena...takze teraz len chodim a oprasujem ju a cakam na den D 😉 😉 😉

shelly13
28. apr 2009

Ahojte dievcata, aj ja sa k vam rada pridam, ak mozem 🙂 Tiez mam rodit na antolskej, termin mame 1.maja, takze uz tiez cakam, ze snad coskoro 🙂 K tym veciam do porodnice - ja mam nachystane 3 tasky - jednu na porod (mam tam vankusiky, pyzamo, zupan, papuce, ponozky, olej, casopis), jednu na hospitalizaciu pre mna - vsetky moje pachsametle a jednu tasku mam pre babatko - plienky, vlhke obrusky, rybiu mast, oblecenie, ked pojdeme z porodnice. Ale mam take jemne vycitky, ci to nie je blbe s tymi tromi taskami :( Ale niekde som citala, ze je to takto rozdelene lepsie, lebo aspon nemusim vlacit vsetko po nemocnici a tie tasky len nechate v kufri auta a manzelicek ich iba prinesie..

zuzkad
28. apr 2009

shelly13 ahoj vitam ta tu 😉 😉 ked tak pozeram ..je mozne, ze sa stretneme ...ja mam sice termin neskor 5.5. ale mozne je vsetko...
tasku mam ja jednu velku...ja som dala na moju sestru, ta mala tiez len jednu ta putuje s tebou aj na porodny box..cely porod je pri tebe, potom s tebou putuje zase na izbu...ja ako som pisala som taky stresujuci cloviecik a chcem mat radsej vsetko pri sebe uz a nechcem cakat na nic kym mi dodatocne prinesu...cize budem mat celu dobu vsetko pri sebe 😉 😉 ..ale ked sa to tak vezme tiez mam vlastne 3 tasky, pricom ich mam ale v jednej velkej schovane 😉 😉 ...vycitky vobec nemaj...beries si veci, ktore zrejme budes potrebovat a niekde to musis mat, aj keby si mala aj 4 tasky 😉 😉 😉 😉 ...chodime tak nabalene vsetky nebooj 🙂 🙂

majka86
28. apr 2009

no zuzka, ako tak sledujem, tak aby si nakoniec nerodila so mnou 😀

inak vraj su uplne preplnene izby a porodov je straaasne velaa a ja som si myslela,ze tych tehuliek az tak vela nie je 🙂

terezka044
28. apr 2009

majka a sanca na vlastnu izbu je nejaka? ☹

zuzkad
28. apr 2009

majka86 mozne je vsetko, aj ked moja rodinka prorokuje, ze tento vikend rodim,...tak uvidime 😀 😀 😀 som velmi zvedava, zajtra ma caka poradna, tak uvidime co nove sa dozviem 🙂 🙂 🙂

Pocula som aj ja, ze je Antolska dooost plna mamiciek...zrejme nas je vela...ved dufam, ze tam stretnem nejake konikove 😅 😅 😅

mneme
28. apr 2009

baby, ktore ste absolvovali prednasku o epi, viete mi poradit, ako dlho to trva? alebo staci prist a nechat si nieco potvrdit? nejako o epi velmi nestojim, skor ako poistku, ale kazdu stredu o druhej nieco mam, tak neviem, ako si to mam casovo posunut

akejka, ja sa vlastne nejako moc nebojim, velmi tomu nasmu malemu cloviecikovi v bruchu verim, ze to spolu zvladneme 😵 . len som bola prekvapena, ze o mnohych porodnikoch z antolskej sa tu vselico pozitivne popisalo (niznanska, dubcakova, rozemberg...), ale k oravcovi som takmer nic nenasla.

janne, k tej nocnej koseli - myslim, ze ziadna specialna do porodnice neexistuje, moze byt hocaka s dostatocnym rozopinanim vpredu kvoli kojeniu. ja som si nejake kupila za babku na trhu - budem ich potrebovat aj doma pri kojeni

zuzana581
28. apr 2009

MNEME ja som u Oravca rodila a je fakt perfektný a myslím, že tu bola aj zvlášť téma o ňom.

mneme
28. apr 2009

jeeej, zuzana, mas rovnaky termin ako ja 😉 a dik

tehula
28. apr 2009

zuzana581> zvlast temu o Oravcovi som nenasla, ale tiez zatial tvrdim, ze je super a ineho nechcem. 😅
No a nepisalo sa o nom, aby ste nam ho nevyfukli 😀 😀 😀 😀 , srandujem

zuzkad> sa ti smeje, ja uz mam toho pendlovania do prace plne zuby. Uz robim len tyzden, a chvala panu za 1.maj 😀
Ti poslickovia ma zarazili, asi fakt sa cez vikend radsej pobalim

chcem sa spytat, keby sa cisto teoreticky daco zomlelo a zacnem rodit, no tie zmluvy este nemam podpisane, ani prednasku o EPI..........ako sa to riesi? Je sanca zavolat Oravca k porodu, ze ved s muzom rychlo dotiahnu tie zmluvy a platit pocas, alebo po porode? a EPI by mi nedali bez prednasky ani nahodou? Ani keby to porodnik nejak vyhandloval?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre