Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka1981
29. máj 2009

kukenzi, ja som sa mojho gynda na to normalne spytala a povedal mi ze nie je problem, ze sestricka mi moze vypisat listok aj hned. Ale ja som kaslala nato, ze ved mam cas. Ja ked nezabudnem spytam sa ho v utorok. Aj mozno bude treba nove krvne testy, lebo som pojedla kopu liekov, a tie ATB napr. mozu zvysit fibrinogen a to moze byt problem pri EPI. A mozno mu poviem nech mi urobi kultivaciu, lebo ci nemam zas kvasinky z ATB, hoci tabletky Macmiror na kvasinky budem brat az do utorka, mali by zabrat. Ja nebudem mat problem spytat sa Havaldu na cokolvek. A ked pojdem nahodou normalne rodit, tak hned mu poviem, ze ak by ma mal sit, musi mi to umrtvit, lebo ho dokopem od bolesti a ak by som to nezvladla povedat, povie to muz, to sa dohodneme.

katka1981
29. máj 2009

tehula aj ja poziadam o ocne vysetrenie, lebo mam zapal spojiviek, tak aby nevznikol nejaky problem.

kukenzi
29. máj 2009

no kati, ty musis s tymi vysetreniami kopnut do vrtule, vsak tebe sa uz blizi termin. o kolkej tam ides v utorok?

katka1981
29. máj 2009

o 10.00 ale radsej pojdem o 9.30. Jaj kukenzi mne sa snivalo uz davnejsie ze 30.5. mi odtecie voda, ale neverim tomu. Vtedy som bola este zdrava, tak som sa tesila. Mala tak divne kope a mrvi sa...

katka1981
29. máj 2009

tehula, ty budes mat sekciu?

kukenzi
29. máj 2009

aj my sa riadne mrvime, ale na porod to este nevyzera. ty si objednana?

katka1981
29. máj 2009

na utotok mi dal prsny termin a mala som dojst aj dnes ak by ten kasel neprestal. Ale uz je lepsi ale nadcha a hrdlo rovnako. Myslis ze by ma nechal prenasat po tejto hnusnej chorobe?

katka1981
29. máj 2009

skor presny ako prsny 😀

inneska
30. máj 2009

dobré ránko 🙂

tehulka...a o ktorej si bola u oravca?? ja som tam čakala od pol 9 a na radu som prišla o 10(bolo predomnou asi 8 báb)...ale aj oravec prišiel neskoro do ordinácie, až okolo trištvrte na 9...
a vdaka za rada, že volať hned ráno, by som volala až neskôr a potom sa stresovala, čo mi to nikto nedvíha 😉 tak dakujem 🙂
a na EKG ma poslal hned...zisťoval, čo mám za vyšetrenia, že či aj EKG, tak už aj vypisoval lístok 🙂

a máva oravec presné tie odhady, čo sa týka váhy bábätka? až sa mi to nechce veriť, že už teraz by má skoro 4 kg...a na utz zistia približnú váhu?? lebo môj doki mi nikdy nevravel, len ku ktorému týždňu zodpovedáme..

tehula
30. máj 2009

ahojte, Katka: teda, mas co obiehavat, ale jasne, daj si vsetko povysetrovat do porodu. Tu sekciu nemam este istu, zavisi, co mi povie ten ocny v pondelok. Pevne dufam, ze schvali prirodzeny porod. A dufam, ze nejdu dramatizovat najma kvoli tym dvom umrtiam v nemocke, ze teraz az prilis stresuju a su opatrni.

Mne sa mala vzpiera kazdy den. Aj dnes od rana mam tie menstruacne bolesti. No vidim, ze mozno este si ich hodne dlho uzijem, kym sa cosi rozbehne.

Inneska: ja ani neviem, kedy som dorazila presne, som letela od mojej ocnej hned na Antolsku, strasne ma bolelo brucho chrbat. Ale tusim dnu som az niekedy skoro o pol 11tej sla.
Mna na EKG neposlal, ale zas teraz checkoval krvny obraz a vraj taky super uz davno u nikoho nevidel, tak mozno preto netreba to EKG robit vobec. Odhad vahy mne nerobi a nehovori, ved som bola na ultrazvuku len min. tyzden....a najma ja budem mat skor drobca a priemerne mimi jak valibuka asi.

inneska
30. máj 2009

tehulka..šak ono doktor musí vedieť čo robí, ked jednej dá nešetrenie, druhej nie...verím, že si robia svoju prácu dobre...
ja som tam bola s manželom, ešte sme potom blúdili a hladali to EKG..sme si pripadali ako v bludisku 😀 ešteže tam stále pobehujú nejaké sestričky, tak sme sa museli pýtať...

a pýtal sa ma , že či chcem EPI, ja že nie, že som nad tým neuvažovala(aj prvý pôrod som zvládla bez)...tak mi začal vravieť, že či to nechcem mať aspoň nachystané, lebo inak mi to nikto nepichne, ak by som chcela...čo je zamozrejme logiské...tak zvažujem...však potom mi peniaze vrátia, ked nevyužijem, že? len tam potom budem musieť ísť na tú prednášku o EPI...a tie sa robia kedy? ak by sa aj v piatok, tak v pohode, ale ak nie, tak ja kôli prednáške do BA nepôjdem 😒

tehula
30. máj 2009

inneska> prednaska je vzdy v stredu o 14.00 jak je ARo oddelenie, je to hned ked vojdes do hl. budovy nemocky a ides rooooovno presklennou chodbou a dojdes do budovy, kde su aj vytahy. Tam je to hned, aj kopec bab tam bude cakat, az vas vpustia dnu. To najdes.
Musi ti doki aj krv zobrat a na prednaske podpises take papiere a s tym ides do pokladne zaplatit.
Ak ti ju nepichnu, alebo si to rozmyslis, peniaze ti vratia

inneska
30. máj 2009

hm, v stredu...tak to neviem, sa mi moc neoplatí ísť kôli tej prednáške do BA...nás cesta vyjde na 1500sk 😒 tak asi toto ma odradí...hodím reč s manželom, ale tiež nebude nadšený, ísť koli tomu do BA..a v piatok zase na poradňu...ach jaj, uvidím, čo poriešime...

jasminet
30. máj 2009

presne - vyzera to tam ako nejaka tehu seansa 🙂 ja som si to tiez pre istotu zaplatila, uvidime, ci sa budem dozadovat 🙂

inneska
30. máj 2009

jasmi...mňa zatial odrádza len tá cesta...len kôli tomu ísť do BA 😒

katrin79
30. máj 2009

tehula: tak super, ze ti do Oravec vybavil hned na pondelok, budem ti drzat palce, aby to dobre dopadlo 😉 zase som zacala mat od siestej od rana tie menstruacne bolesti, ja nechapem, vzdy mi to zacne rano ked lezim, teraz uz su miernejsie, vcera to bolo tak isto, musim povedat v utorok dokimu, ze ci to je normalne.

jasminet
30. máj 2009

tak jasne, chapem, 1500 sk kvoli prednaske o epi...ale treba to zvazit...

inneska
30. máj 2009

aj prvý pôrod som zvládla bez epi a to som porodila 4,65kg dieťa...bolesti boli, ale dalo sa to vydržať...a vtedy ma epi ani nenapadla...tak si myslím, že aj teraz by som to mohla zvládnuť...ale ešte pouvažujem 🙂

rybca
30. máj 2009

Ahojte, zatial len tak kratko, uz sme od vcera doma, fotky maleho som dala do albumu..🙂 neskor popisem pocity, je ich hodne..🙂

inneska
30. máj 2009

rybca...matyasko je nááádhernýý 😵 😵 😵 krásny chlapček, držím pästičky, aby ste boli zdravučkí 😉

terezka044
30. máj 2009

rybca nahodou sme sa tam nevideli? matyasko mi je povedomy, je chutny 🙂 🙂

mneme
30. máj 2009

rybca, srdecne gratulacie - mas krasneho velkeho chlapceka 🙂 ked budes mat cas, popis nam ako to prebiehalo, mna momentalne problem vyvolavania porodu dost zaujima 😒

inesska, co sa odhadu vahy tyka, tak na utz sa to vzdy da zistit, ale musis ratat s odychylkou plus/minus 500 g. takze velmi spolahlive to nie je. mne robili utz pred mesiacom a odhadovana vaha bola 3,3 kg, dnes som bola znova a odhad bol 3 kg. a to som sa bala, ze za mesiac drobec poriadne narastie 😀

kukenzi, podla mna vobec nemaj hemungy z toho, ako sa slusne spytat dokiho na ekg 😎 - je to predsa uplne normalne, ak mu polozis otazku, ci ti este budu robit ekg, co je na tom neslusneho? ide predsa o teba a o tvoje babo, takze to nie je kafranie do doktorskej roboty.

baby, ja som dnes bola na antolskej na ctg, utz a prehliadke, babatko je v pohode, takze nas este pustili domov, otvorena som na spicku prsta (t.j. furt nist). zaver je, ze v utorok nastupujem do nemocky a ideme aktivne vyvolavat. mozno mi z toho sibe, ale fakt sa uz tesim - doki mi povedal, ze bez babatka ma uz z nemocky nepustia 😀

kukenzi
30. máj 2009

mneme a ty tu co robis? ja ze ste uz rozdvojeny. s tym ekg mas pravdu, uvidim, mozno mi povie ze to netreba a povie aj preco. koho ty mas vlastne? mas aj zazmluvneneho?

ja som dnes bola na antolskej vyplatit epi a porodnika, nech nemusim nosit hotovost a dnes fical aj terminal. 😅

kukenzi
30. máj 2009

mneme, v kazdom pripade drzim palce a mozno to do utorka pride aj spontanne.

mneme
30. máj 2009

kukenzi, co by som robila, kontrolujem vas 😀 praveze furt nie sme rozdvojene - ta moja dcerenka sa ma u mna asi moc dobre - mozno preto, ze stale papam same dobroty 😀 . zazmluvneho mam oravca, mam z neho dobry pocit. a poviem ti, ja uz som zmierena so vsetkym - spontannym alebo vyvolavanym porodom, len nech mi daju nase dietatko konecne do ruk 🙂

mneme
30. máj 2009

kukenzi, este mi napadlo k tomu dokola riesenemu krcku maternice a cervikalnemu skore - tak dnes som sa pytala doktora, ci pripravenost porodnych ciest zavisi aj od niecoho ineho ako od cs a on mi povedal, ze to je presne vyjadrenie pripravenosti porodnych ciest. tak som s mojim cs 3 opacila, ze kolko cs treba aby sa zacal rozbiehat porod a on ze cs 6. mame teda s babulkou co dohanat 😝

kukenzi
30. máj 2009

😀 😀 no tak pri mojom CS0 v utorok mame dohanat toho ajajajajajajaj 😀

miluska.h
30. máj 2009

rybca: gratulujem ku krasnemu chlapcekovi 🙂

tehulka: drzim ti palce, aby to dopadlo dobre. chcem ti len povedat, aby si sa toho cisaraku nebala. ja som rodila sekciou v spinalke a bolo to uplne super, maleho som hned videla. najhorsi bol nasledujuci den po sekcii, ale dalo sa to v pohode vydrzat, potom to bolu uz stale lepsie. ak sa chces nieco spytat, tak pis, rada ti poradim.

zuzkad
30. máj 2009

ahojte kocky,

prisla som kuk na chvilku.

rybca gratulujeeeeem mas kraaasne mimi a peknaaaa vaha 😉 😉 😉

Maly mava vecerny plac, tak si uzivam kazde vecer od siedmej do jedenastej, niekedy tahame aj do dvanastej v noci 😖 😖 ale to asi musi byt ....rodicovske povinnosti su uz raz take, takze tehulky, co ste este 2v1 spinkajteeeeeeeee kolko len vladzete, lebo teraz za spankom smuuutim...tak by som si pospala a neda sa ☹ ☹ tak si pospinkajte aj za nas 😉 😉

Inac v pohode, pouzivame sice casto rektalnu trubicku, ale aspon uz prdkame lepsie, pijem aj feniklovy cajik kv. malemu, tak dufam, ze aj to zacne zaberat. Ani sa mi verit nechce, ze uz bude tento tt v stredu mesiac co je maly na svete paaaaaaaaani to taaaaaaak utekaaaaaaa, ze ani neviem ako...rano vstanem...a maly maly maly potom makacka kym spinka...sprcha, zuby, upratat trochen a zase maly maly maly ...potom zistim, ze su uz aj tri hodiny a ja som este nic nejedla ( ale sadielka mam stale mooc ) ...tak rychlo sa nadlabem a potom zase maly maly maly a uz je vecer...kupanie krmenie, uspavanie a buuum mesiac mame za sebou...uteka to ako voda. Aj vnimam ako sa maly meni, rastie...dokonca ak mu dlhsie rozpravam a smejem sa ...tak sa mi usmeje a to je taaak kraaasne...sem tam si aj take zvuky vydava ako macicka ked je spokojny ...je to kraasne...len ten spanok by som prijala 😝 😝 😝 😝

Henika, miluska kedy dame stretko...a samozrejme aj ostatne kocky ktore sa pridaju 😉 😉 😉

susy
30. máj 2009

rybca, gratulujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre