Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

majkas
30. máj 2009

ahojte,

rybca este raz congratulation, malicky je krasny... a to ste mali v nemocke svoje vecicky na oblecenie? ja som si myslela ze babo davaju len do kosielky a peinky.

mneme, tak ti program 2v1 este predlzili? 🙂 ale zase do utorka to sa uz len 3krat vyspis a uz je to tu 🙂

hej dievcata co uz mate po, ako je to s navstevami? su na izbach povolene? Ked nie tak sa da ukazat babo, ked ma niekto pride pozriet?

alibaba256
30. máj 2009

filipke- ahoj môj tp je 3.9. 🙂

inneska
31. máj 2009

dobré ránko 🙂

majka, sa mi zdá, že babulky spomínali, že sa dá bábo cez sklo ukázať a na izbu sa asi nesmú vodiť návštevy...opravte ma, ak sa mýlim 😅

nedávno som sa smiala, že v tých amerických filmoch, žena porodí, zíde sa okolo nej a bábätka 20-členná rodina a všetko je faaajn 😀 😀 😀

tehula
31. máj 2009

ahojte a dobre ranko.

rybca> gratulujem, matyasko je prekrasny 🙂
inneska> rozmysllala som, ci by si si nemohla akoze prednasku,alebo poucenie vybavit v Ilave v nemocke a priniest potvrdenie, ze si poucena bola a si si vedoma rizk a tak. Skus sa najblizsie na to spytat doktora na poradni a vysvetli mu, ze ty do BA dochadzas.

kukenzi> no zrovna, ked som vcera bola bankomat obhanat, tak uz spojazdnili pokladnu aj na karty? 😀

mneme> ja som paf, ze si doma zasa, neverila som, ze ta poslu domov a ze hned zacnu vyvolavat. Moc ti drzim palceky. S tym CS dik za vysvetlenie, ja s mojou CS2 teda mame co robit, ale zas, ked to postupilo z CS0 za tyzden na 2, tak hadam zas pokrocim.

Inak vsimate, jak stale si nepripustam tu sekciu 😀 😀 😀 😀 ?

Rano ma take menst. bolesti zas chytili, ze ani spat sa nedalo, neviem sa dockat.

terezka044
31. máj 2009

baby na babatko sa mozu pribuzni prist pozriet v navstevnych hodinach a pozriet sa cez sklo 😉
do tej novorodeneckej casti navstevy chodit nesmu, jedina vynimka je ak ma manzel zaplateny nadstandart ze je s manzelkou na rooming-in 🙂

a oblecenie pre babatko vam daju, doniest si treba len plienky jednorazove a cistiace obrusky, aj masticku na zadok dostanete 😉

inneska
31. máj 2009

tehulka...dobrý nápad, skúsim sa takto dokiho spýtať, či by sa to nedalo...a ak nie, asi sa na to vykašlem...zvládla som prvý pôrod, zvládnem aj tento...prvýkrát som nad epi ani neuvažovala, vlastne ani teraz...ani pri tých bolestiach ma nenapadlo, že prečo som ju nedala, proste som vedela, že to musím zvládnuť...
a veľa robí psychika...ked budeš dobre naladená na pôrod, tak to pôjde ako po masle...ja som ani sekundu nerozmýšlala nad tým, aké to bude, ako to bude bolieť...proste som šla do nemocky ako len na nejaké vyšetrenie..a ked už som tam bola(šla som ležať o deň skor), tak ma premkol taký pocit, že vlastne je to tu a ja sa domov už bez bábätka nevrátim 🙂 a pôrod bol celkom dobrý...
takže len sa správne naladiť a pôjde to 😉

inneska
31. máj 2009

práve bola u mňa spolutehulka júlovka z MK a tú napadlo, že keby ma hospitalizujú skôr(napr. týždeň pre TP), tak by som si tú prednášku mohla absolvovať vrámci pobytu v nemocke 🙂 aj to sa mi zdá celkom fajn nápad...uvidím, čo na to doktor 🙂

mode
31. máj 2009

inneska, tu EPI prednasku musís absolvovat priamo na Antolskej. ja som si pred porodom obisla aj ruzinov aj kramare, kazda nemocnica ma svoje manirere navzajom si nic neuznavaju, napr. na kramaroch musis absolvovat osobny pohovor s anesteziologom.

inneska
31. máj 2009

mode...tak asi jedine, ako som písala, že keby som tam ležala skôr, tak si to absolvovať počas pobytu...skúsim sa spýtať doktora...a ďakujem za info 😉

mode
31. máj 2009

inneska, na hospitalizáciu musí byt asi nejaký dôvod. neviem ci vie doktor taký vymyslieť. a co takto dohodnuť si s doktorom poradňu na deň prednášky EPI? asi budeš chodiť do poradne na Antolskú. tú EPI odporúčam. musela som mať indukovaný pôrod a bolo to strašné. nikdy nevieš dopredu, čo sa môže prihodiť. tiež som myslela, že si EPI nedám.

inneska
31. máj 2009

mode....ja predpokladám, že pôjdem skôr do nemocky, nakolko niesom z BA a možnó aj koli tomu, že malý je veliký a zrejme by šiel na svet skôr(to mi vravel môj doktor)...a chodím k oravcovi a on ordinuje pondelky a piatky, neviem, či by súhlasil robiť poradňu mimo určených dní...
ešte sa s doktorom porozprávam, ked tam najbližšie pôjdem a uvidím...

mode
31. máj 2009

inneska, veľa šťasia.

rybca
31. máj 2009

Ahojte, mam chvilku a tak vam popisem co a ako bolo.

Takze vo stvrtok ma hospitalizovali. Pri prijme mi namerali tlak 160/105, tak uz bolo halo, ale myslim si, ze to bolo len z neznama a este k tomu ortutovym tlakomerom co je dost subjektivne meranie. Cely stvrtok som len prelezala. Asi keby som neranajkovala, tak by ma hned pustili na zatazovy test. Takto ma nan poslali az v piatok rano. Moj prvy zazitok. Dali mi infuzku s oxotycinom (ci ako sa to vola) a vyvolali mi kontrakcie, tie boli celkom v pohode, bolest len ako pri menzese. Ale vedla akurat rodila jedna mamicka a tak kricala, az som sa sama rozplakala. Neviem ci od sucitu, ci strachu, ze ma to bude tiez tak boliet.

Zatazovy test vysiel super, obaja sme boli plne pripraveny na porod. Zatial som mohla normalne jest a vecer mi dali cipok na zmaknutie porodnych ciest. Noc som prebdela. Prechadzala som sa po chodbe v bolestiach, ktore sa opakovali kazde 2 minuty. Myslela som si, ze uz je to tu a cela stastna som zatinala zuby, predychavala a tesila sa z pokroku. Doktor bol akurat na porodnej sale, takze som musela na neho cakat a potom to prislo. Napriek vsetkym bolestiam a kontrakciam som sa neotvorila ani o kusok, takze stale som bola otvorena len na jeden prst. Dali mi cipok od bolesti a par hodin som si aspon trosku prerusovane pospala.

Na druhy den v sobotu sa vsetko zopakovalo. Vecer cipok, v noci bolesti, ale s tym, ze uz nemam nic jest ani pit, tak som si myslela, ze som konecne o kusok blizsie k mojmu drobcekovi. V priebehu noci som sa sice trochu viac otvorila, na 3 cm, ale do rana potom zase nic. Uz som bola psychicky na dne. O siestej ma vzali na monitor ci je s babatkom vsetko ok. V sobotu rano som mala este aspon kontrakcie ako take, ale teraz v nedelu rano, uz aj tie prestali. Bola som zufala, rozplakala som sa tam. Potom prisiel sluzbukonajuci doktor Korbel, ked videl v akom som stave a na 3 cm otvorena, tak ma vzal na porodnu salu, ze tomu skusime este pomoct.

Tak som sa pobalila, zavolala drahemu a odisla som na nadstandardny box. Po tom zazitku pri teste som si povedala, ze nepotrebujem pri svojom porode pocuvat krik inych zien. Nezvladla by som to. Takto v boxe sme mali sukromie, mohli sme sa o hocicom rozpravat a tak. Tu mi dali infuzku, s glukozou, kedze som nic nejedla a nepila a potom este nieco co znovu vyvolalo kontrakcie. Konecne sme sa dostali aspon k pravidelnemu intervalu 15 min. Aj ked doktorom to nestacilo. Co chapem, ale ja som bola vtedy vdacna aj za to..🙂 Tu som sa otvorila na 4 cm. Dali mi Epi a konecne som si aj trosku oddychla od bolesti. Epi mala otvorenie este urychlit, ale nestalo sa. Mali sme sa rozhodnut, ci este pockame hodinu, alebo ideme rovno na cisarsky. Ale povedal, ze to nevidi velmi ruzovo.

Rozhodli sme sa pockat. Doktor odisiel a po par minutach mi skoncila ucinkovat Epi, takze opat nastupili bolesti. Este vacsie ako predtym. Chvilu som to vydrzala, ale potom som poslala draheho, nech im povie, ze sme si to rozmysleli, ze ideme na ten cisarsky. Ale to uz v tom case nebolo mozne, lebo im priviezli surny pripad, ktory museli hned operovat. Tak sme cakali, aspon ze si anesteziologicka odbehla pichnut mi aspon dalsiu davku Epi. Asi po hodine a pol prisiel doktor, ze teda ideme na to a ze ako dobre sme sa rozhodli pockat, lebo ze nevie co by robil, keby zacal so mnou a do toho ten surny pripad.

Takze teraz mi z Epi spravili uplne znecitlivenie od pasa nadol. Evidentne pre to, aby som im neusla z toho operacneho stola. Priebeh cisarskeho vam asi ani nebudem opisovat. Napisem len tolko, ze to je dost neprijemny zazitok a len tak lahko nan nezabudnem. Po vybrati maleho ho umyli, zabalili a doniesli mi ho k stolu. Bola som sice dost unavena, a nemohla som sa ho dotknut, ale aj tak to bolo krasne a opat som plakala..🙂 Nasledne ma zacali zasivat. Vtedy ma na chvilu uplne uspali. Zobudila som sa este tam na stole. Previezli ma na izbu, kde mi davali jednu infuzku za druhou, doniesli mi aj maleho, aj som skusala kojit, ale z toho sa vyklula pre nas nocna mora. Noc som nastastie prespala a na druhy den ma uz stavali na nohy, osprchovala som sa a presunula na nadstandardnu izbu. Neskor mi doniesli maleho a okrem prvej noci sme uz boli stale spolu.

kukenzi
31. máj 2009

rybca, fuuuu, teda nic moc porod, ale hlavne, ze ste zdravucki a mas uz potom. rychle zotavenie a matyasko nech ti robi samu radost

inneska
31. máj 2009

mode...ďakujem 😉

rybca...no zrejme si si to odtrpela, ale už to máš šťastne za sebou, si doma s matyaskom..tak už len nech ste stále šťastní a zdravučkí 😉

dendulka999
31. máj 2009

Ahojte baby, chcem sa spýtat tie čo ste boli už na prednáške kvôi epi, môže tam ist somnou dovnútra aj manžel??

katka1981
31. máj 2009

Ahojte, este som 2v1 a cely den som prala, keby mi chcel niekto pozehlit, kludne nech sa ozve 😀

Kukenzi v utorok o 9.30 alebo o 10.00 idem na poradnu, uz nekaslem, jupi, je to uz na dobrej ceste a mam pocit ze sa krcok trosicku zmenil ale otvorena nie som. Tipujem to na stredu, alebo je to len moje zbozne prianie?

rybca
31. máj 2009

no cak uz to je len zazitok, ale tak skoro si to nezopakujem...🙂

mneme
31. máj 2009

rybca, nemala si to veru lahke 😖 zelam, nech sa o to rychlejsie das po sekcii dokopy, aby bola z teba zase rybicka 🙂 kazdopadne, ja som si tvoj popis porodu dva dni pred nastupom do nemocky radsej nemala citat 😨

mneme
31. máj 2009

dendulka, na prednasku o epi s tebou pokojne moze ist aj manzel

marika6
31. máj 2009

ahoj, neviete mi prosím poradiť ordinačné hodiny dr. rosenberga

zuzana581
31. máj 2009

Ahojte. Rodila som 21.5. na antolskej a tak som vám chcela opísať môj zážitok. Prvý pôrod som absolvovala tiež tam a rodil ma dr. Oravec. Bol super, ale pôrod dlhý a ťažký. Tentokrát som sa rozhodla lekára si nezazmluvniť. Prišla som pred ôsmou večer do nemocnice. Príjimala ma službukonajúca lekárka, dr. Pešková. Velmi milá a príjemná mladá lekárka. Bolesti som mala každých 6 minút a bola som na tri prsty otvorená. Doktorka Pešková povedala, že dáme klistír a uvidíme, či sa to pohne. Po klistíre sa mi pustila aj voda a bolesti nastúpili na každé tri minúty. Dali ma na sálu. Pichli mi EPI a infúziu a bolesti prestali. Za pár minút nastúpil hrozný tlak na konečník a na tretie vytlačenie bol malý vonku. Lekárka aj sestri boli fakt perfektné a milé a antolskú môžem vrelo odporučiť.

mneme
31. máj 2009

zuzana, gratulujem ku krasnemu syncekovi a perfektnemu porodu 🙂

rybca
31. máj 2009

mneme - ty to vobec nemusis mat take ako ja, ja si myslim, ze to bolo viacmenej mnou, mne sa aj menzes vzdy rozbiehal niekolko dni, a dost bolestivo

tehula
31. máj 2009

rybca> no mam dost. Akoze z toho opisu, 3dni porod, nakoniec cisarak. Pane boze. Nakoniec budem este rada, ked ma rozrezu bez kecov na nejaky termin. Aj ked ja si nepripustam prenasanie. Nevie, ci len ja som taka padavka, ale ja uz som mala snad vsetky typy bolesti 😠 Dnes na prechadzke ma take ostre bolesti chytali do podbruska, ze som musela zastat a brucho ratovat, aby ma nevykotilo do travy. Parkrat sa to zopakovalo po niekolkych minutach.
Ja neviem ako budu nakoniec tie kontrakcie vyzerat, poslickovia boli ini, menst. bolesti co ma chytaju su tiez ine, a tieto slehy do brucha.......uff. No ja to vzdavam, kym nepojde voda, nikam nejdem ani sa nevzrusujem 😅

henessi
31. máj 2009

ahojte,chcem sa vas spytat ked chcem aby bol priatel u porodu tak co mam urobit?Je treba aj nejake poucenie?

kukenzi
31. máj 2009

henessi, netreba nic, iba zaplatit 500Sk pri porode, od sestricky dostane manzel listok, ktory pojde vyplatit do pokladne, ktora je nonstop otvorena. 😉

henessi
31. máj 2009

Kukenzi,dakujem za info 🙂

akejka
1. jún 2009

rybca gratulujem k Matyaskovi ešte raz 😉 Aj keď si mala dlhý a ťažký pôrod a skončil sekciou nebojkaj, bude to len lepšie a lepšie 😉 ja som si tiež po 1. sekcii povedala, že tak skoro ďalšie mimi nechcem a po cca 6 mesiacoch som už zabudla, aké strašné to bolo...detto po 2 .sekcii...ešte by som 1 mimi chcela, aj keď som si pred rokom povedala, že nikdy viac...
Vidím, že si smutná a nešťastná, ako pôrod skončil...hlavne, že je Matyásko zdravučký, všetka bolesť prebolí, jazva sa zahojí, o pár mesiacov budeš mať v podbrušku len tenučkú bielu čiaročku...takmer neviditeľnú...

...a vôbec nemôžeš za to, ako pôrod dopadol. To s menzesom absolútne nesúvisí...to by už doktori preukázali nejakými štúdiami. Ber to tak, že zachránili Matyaska, aj teba...doc. Korbeľ je tiež veľmi skúsený pôrodník (mojej známej robil sekciu a jazvu má ako po plastike...úplne ukážkovú, neviditeľnú...) Inak doc. Korbeľ ako jediný na Antolskej dáva po sekcii vstrebávateľné stehy, ako to bolo u teba, rybca ?

Držím palčeky, nech sa vám darí dobre, nech sa čím skôr zotavíš 😉

akejka
1. jún 2009

mneme nebojkaj ani ty 😉 Mám 2 kamošky, rodili v 1 deň pred 7 rokmi vedľa seba na Antolskej (aká náhoda, vtedy som ešte ani jednu nepoznala...ani oni sa vtedy nepoznali...), obe mali vyvolávaný pôrod a pôrod oboch trval pár hodím a skončil prirodzene 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre