Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

linla
2. júl 2014

@lauricka Doktor sa vola Roman Žáčok..ku nemu chodím do Ružinova. On spolupracuje s Antolskou a chcela by som ho mat pri porode uz ked sa o mna stara 🙂 no ale vidim ze dako taral :D

marcelatje
2. júl 2014

@linla možno netáral, myslím že s možnosťou externého lekára tu nikto nepočítal 😅 treba preveriť čo to stojí ak príde lekár z inej nemocnice, s týmto nemám skúsenosti 😒

linla
2. júl 2014

@marcelatje aha, takze vlastne si fakt zaplatim 300 za zazmluvnenie a potom vlastne 200 za to ze on tam bude..no parada..ale furt lepsie ako u Kocha 😀 no este mam cas na rozmyslanie..a neviete kde sa da zistit ci vlastne mozem rodit na Antolskej ked som neni z Bratislavy ale zo Svateho Jura?

luslus
2. júl 2014

@linla ved mozes rodit kde chces, aj v Kosiciach 🙂

marcelatje
2. júl 2014

@linla 😀 😀 😀 😀 😀 a v Juri je pôrodnica? 😀 😀 😀 😀 😀 jasné že tam môžeš rodiť, pôrodnicu si vyberáš ty. Jedine ak by si si volala sanitku keď začneš rodiť, vtedy si nevyberieš, odvezú ťa do najbližšej pôrodnice.
A s tým platením fakt neviem, to by som sa spýtala niekoho kto riešil externého lekára pri pôrode.

lauricka
2. júl 2014

@linla jaj, on ale je externy lekar, tak mozno by nebolo zle sa tam pri pokladni spytat, ze ako to byva, ked chces lekara z inej porodnice, ci tam je daky priplatok alebo si tam zavolat....len tak pre zichr. Tam to moze byt ine. Ja si myslim, ze ak mas normalne, fyziologicke tehotenstvo, tak kludne mozes rodit aj v Ruzinove, to je viac-menej jedno.

linla
2. júl 2014

@lauricka no on nerodi ze v nejakej nemocnici iba, on spolupracuje s Antolskou a Kochom. Ale Koch je tri krat taky drahy takze asi Antolska to isti. Ze tam vlastne on odrodi. V inej asi nie. No neviem. Cely den nad tym rozmyslam uz mam misung 😀

petrapod
6. júl 2014

@heln ahoj , vies mi povedat ako sa volala ta doktorka co ta rodila? Dakujem.

heln
6. júl 2014

@petrapod ahoj, v papieroch som mala, že pôrod viedla kurimská silvia, ale bolo to pred tromi rokmi, tak hádam jej to už ide lepšie 😉 😅

heln
6. júl 2014

@linla môžeš rodiť na antolskej aj keby si bola zo žiliny 😀 ja som tiež bola z bb a nikto to neriešil, podstatné bolo, že som tam chodila na poradne...

evulienkaslx
6. júl 2014

Ja som bola s Antolskou spokojna, odporucam za seba samostatny porodny box, je tam sukromie, fit lopta, kreslo pre otecka, ktory tam mohol byt so mnou uplne od zaciatku do konca, co na spolocnych boxoch nie je (iba 2. DP), samostatna sprcha, WC, monitor. Kedze som mala ako prvorodicka dllllllhy porod, tak sme to dost vyuzili 🙂 Lekari boli povacsine mili, hlavne ti mladi. Mala som zazmluvneneho Dr. Dlhopolceka. Sestry nic moc, ale da sa. Klystir som nemala, lebo som behala celu noc na WC, oholila som sa sama. Bola som nastrihnuta, asi 2 cm, ale nutne, lebo som mala tuhe porodne cesty. Roztrhala sa mi cela vagina, takze som bola rada, ze som sa vdaka nastrihu neroztrhala az po zadok. babo mi hned prilozili, potom zmerali a osetrili a nechali nam ju este potom. Bolo to tazke, vycerpavajuce, ale vdaka profesionalom vsetko dobre dopadlo 🙂 Drzim palce, maminky 🙂

zuzik6
7. júl 2014

Ahojte, chcem sa spýtať, rozhodli sme sa s manželov, že budeme rodiť na antolskej. Chcela by som, aby bol pri pôrode, keďže je to naše prvé babo, rada by som ho tam mála. Tu je moja otázka, čo k tomu potrebujem, aby tam mohol byť okrem zaplatenia poplatku.treba chodiť na nejaký kurz, alebo nie. Ak áno aký a kde sa na neho dá prihlásiť.veľmi pekné ďakujem za vsetky info, veľmi mi pomôžete.pekný deň.

makimakimaki
7. júl 2014

@zuzik6 aby mohol byt otecko s tebou, staci zaplatit v pokladni poplatok, staci to vtedy, ked ta dovezie, pokladna je nonstop, sumu si nepamatam, ziadne okolo 30 eur, ale nemocka ma cennik na stranke, tak tam to najdes 🙂 ziadne skolenie ani kurz netreba, drzim palce nech vsetko dobre dopadne!

luslus
7. júl 2014

@evulienkaslx ahoj, citam, ze pises, ze nie je mozne aby bol otecko pocas celeho porodou na porodnom boxe. na stranke maju pisane, ze je to mozne pocas celej doby porodu. cize nedodrziavaju to ?

evulienkaslx
7. júl 2014

@luslus Ahoj, ja som rodila pred necelym rokom a tam isli az k 2. dobe porodnej, teda, ked uz si dost otvorena a dieta sa pyta na svet, mamicky boli inak samy na tzv. vzdycharni a ked uz boli "vhodne" na porod, slo sa na box, ja som bola na boxe, ked som bola na 5 prstov a od toho este ubehlo par hodin, nez som sa otvorila na 10 ..., manzel bol pri mne a dost mi to pomohlo, najma , ked uz bolesti boli riadne a tak, pokial viem, tak situacia sa nezmenila, radsej si to over

luslus
7. júl 2014

@evulienkaslx no ved uvidime, mozno sa este popytam. ale na stranke maju tak napisane. a ten nadstandartny box kolko stoji? a byva volny ci to je len o stasti?

evulienkaslx
7. júl 2014

@luslus ahoj, ja som nasla toto: Potešiteľné je, že s vami sprevádzajúca osoba môže ostať hneď po príchode na pôrodný box - co je 2. doba porodna, ktora uz trva kratko, cize plati, ako som pisala vyssie. Box stal 100 Eur.
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

luslus
7. júl 2014

@evulienkaslx aha, ja som myslela, ze aj prvu dobu porodnu si na porodnom boxe. a dakujem

tinka1003
7. júl 2014

@luslus ja som napriklad na ziadnej vzdycharni nebola. Po vstupnom vysetreni, monitore a klystire ma dali na porodny box, kde bol so mnou manzel cely cas. Je ale pravda, ze do nemocnice sme prisli okolo jednej v noci a nemali vtedy ziaden porod.

luslus
7. júl 2014

@tinka1003 cize to zalezi od toho asi ako plno maju. no neviem si predstavit, ze tam pridem a oni ma oddelia od muza, sak on tam bude chodit nervozny, ze sa tam s dakym este pohada :D

evulienkaslx
7. júl 2014

@luslus nie je zac 🙂 Ono je asi najlepsie byt prvu dobu doma, ked sa da, ked citis pravidelne kontracie a 5 minut, silne alebo praskne voda, vtedy rovno do nemocnice a ak si dostatocne otvorena, ide sa na box. V pripade, ze este nie si otvorena na 10 alebo nemas kontrakcie, tak cakas na vzdycharni v porodnej sale, vpredu v miestnostiach s postelami a spolocnymi WC a sprchami, oteckovia vonku. Ked uz mas porodnu cinnost na 2.DP, ide sa na box a volaju tatov a to uz trva kratko. Nemaju to tam prisposobene na moznost oteckov pocas celeho porodu, maju tam vela porodov denne, maly pocet miestnosti, kde caka aj 10 mamiciek a pod. Najma v letnych mesiacoch aj 10-20 porodov denne. Ja som potrebovala blizku osobu pri mne a potrebujem aj sukromie 🙂

luslus
7. júl 2014

@evulienkaslx aj ja by som brala sukromie, tych 100e je dost (nevedia co za to pytat) ale tak si myslim, ze bud. ocko zaplati lebo aj pre neho je dolezite aby som mala sukromie 🙂 len ci bude volne prave vtedy...uvidime

tinka1003
7. júl 2014

@evulienkaslx @luslus to je blbe, ja som prave pocas prvej doby porodnej manzela pri sebe potrebovala, neviem si predstavit byt na izbe s viacerymi rodiacimi manickami s tym, ze manzel caka na chodbe. Naopak ku koncu som sa uz sustredila skor na seba, na tlacenie, na lekara, manzela som ani nevnimala. Mala som stastie, ze sme prisli ked bol v nemocnici klud.

luslus
7. júl 2014

@tinka1003 cize da sa rozhodnut si chces nadstand. box az ked prides? podla toho aka tam bude situacia?

njonja
7. júl 2014

@luslus ja som prisla na 4 otvorena a dali ma do vzdycharne, ale kedze som chcela byt s mm, tak som si sadla vonku na chodbu a tam sme boli spolu 😀 som kontrakcie predychavala tam. Ked som bola na 7 dali ma na box a do pol hodky sa maly narodil.

luslus
7. júl 2014

@njonja nemal s tym nikto problem, ze si na chodbe? :D

evulienkaslx
7. júl 2014

@tinka1003 ved presne toto, ja som sa tak potom rozhodla pre samostatny box, nemuseli sme nikam chodit, aj CTG ma monitorovali tam aj komfortnejsie tam bolo, aj manzel mohol ist tam na WC a do sprchy a pod....

fpsacka
7. júl 2014

Rada by som sa podelila aj s negatívnym zážitkom z Antolskej. Počas môjho druhého pôrodu som bola sledovaná kvôli vyššiemu tlaku a teh. cukrovke a aj kvôli prreklamsii pri prvom pôrode cisársky ukončenym pôrodom v 37.t.t. Na Antolsku som sa vybrala 4 dní po stanovenom termíne keď som mala kontrakcie pravidelne každých 6 min nakoľko do nemocky to mame cez 50 km. Tu má však veľmi nepríjemné prekvapil personál ktorý má odbil s tým čo tam robím lebo rodičky presmerovavaju do iných pôrodnic. Šok neuveritelny po vyšetrení lekárka napísala skreslenu a prikraslenú správu a so slovami že keď nemám zaplateného porodnika a určite som neprišla autobusom mám ihneď ísť buď do Ružinova alebo na Kramáre. S pravidelnými kontrakciami opakujucimi sa každé 4 min som sa vybrala na Kramáre kde som porodila normálne zdravého chlapčeka aj keď mi lekári na Antolskej tvrdili že to bude veľmi málo pravdepodobne. Podotýkam že na Antolsku som chodila na pravidelne poradne, moja lekárka bola z Antolskej a mala som komplet predoperacne vyšetrenia na pôrod cisárskym... Neprajem žiadnej z vás ten stres či natrafíte na lekára nervaka ktorý to celé bude brať že vás má jak príťaž nakoľko som prišla v čase výmeny zmien alebo to bude profík ktorý to bude brať jak svoje poslanie. Ja som mala šťastie na super prístup mladej lekárky ktorá má neodsudzovala preto že som si povodne vybrala inú pôrodnicu. Ďalší krát rodiť,pôjdem znovu na Kramáre...

fpsacka
7. júl 2014

Rada by som sa podelila aj s negatívnym zážitkom z Antolskej. Počas môjho druhého pôrodu som bola sledovaná kvôli vyššiemu tlaku a teh. cukrovke a aj kvôli prreklamsii pri prvom pôrode cisársky ukončenym pôrodom v 37.t.t. Na Antolsku som sa vybrala 4 dní po stanovenom termíne keď som mala kontrakcie pravidelne každých 6 min nakoľko do nemocky to mame cez 50 km. Tu má však veľmi nepríjemné prekvapil personál ktorý má odbil s tým čo tam robím lebo rodičky presmerovavaju do iných pôrodnic. Šok neuveritelny po vyšetrení lekárka napísala skreslenu a prikraslenú správu a so slovami že keď nemám zaplateného porodnika a určite som neprišla autobusom mám ihneď ísť buď do Ružinova alebo na Kramáre. S pravidelnými kontrakciami opakujucimi sa každé 4 min som sa vybrala na Kramáre kde som porodila normálne zdravého chlapčeka aj keď mi lekári na Antolskej tvrdili že to bude veľmi málo pravdepodobne. Podotýkam že na Antolsku som chodila na pravidelne poradne, moja lekárka bola z Antolskej a mala som komplet predoperacne vyšetrenia na pôrod cisárskym... Neprajem žiadnej z vás ten stres či natrafíte na lekára nervaka ktorý to celé bude brať že vás má jak príťaž nakoľko som prišla v čase výmeny zmien alebo to bude profík ktorý to bude brať jak svoje poslanie. Ja som mala šťastie na super prístup mladej lekárky ktorá má neodsudzovala preto že som si povodne vybrala inú pôrodnicu. Ďalší krát rodiť,pôjdem znovu na Kramáre...

luslus
7. júl 2014

@fpsacka no podla toho co som citala tak je normalne ked je v jednej porodnici plno tak presuvaju do druhej (pokial nemas zazmluvnene)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre