Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jana_b
11. nov 2010

@livia333 hm, tak to s tym UM je fakt supe,l hlavne ze prednostka kliniky na prednaske tento pondelok hovorila, ze UM nedokrmuju, iba ak deti diabeticiek, ale aj v tom pripade pouzivaju hlavne mlieko z laktaria... je mi jasne, ze personal si tam robi, co im viac vyhovuje...smutne.

livia333
11. nov 2010

@jana_b neviem...nikto tam mlieko z laktaria nespominal..a hlavne aj ked mi maleho dokrmili, tak takmer vsetko vygrckal...co pri mliecku nerobil...neviem, mozno ak maju dost mlieka z laktaria, tak davaju to...

@seba1 ja som chcela maleho hned po porode...porodila som 20.33, na 4 posch. som sa dostala az o 23.00 hod. a chcela som hned maleho, lebo sa mi nedalo spat...tak sestricka chcela, nech sa idem sprchnut..no nedosla som do kupelne, cestou som odpadla...takze nakoniec aj dobre, ze ho nepriniesli hned, ale priniesli mi ho az rano..a odvtedy bol uz stale so mnou...
ale moja spolubyvajuca porodila rano o siestej a este v ten den doobeda jej ho priniesli...a bol uz s nou.

seba1
12. nov 2010

@livia333 no to s tým odpadnutím sa skoro stalo aj mne pri prvom synovi pri ceste na WC, ale sestra ma zbadala a včas podoprela. Tak uvidím, ale po pôrode sa fakt nedá len tak zaspať, človek je vzrušený, hlava plná dojmov 🙂 .

babulina
12. nov 2010

@seba1 - zalezi od sestriciek, ja som chcela nechat obidvoch prvu noc u sestriciek, pri prvom dietati nebol problem ale ked som syna priniesla tak mi bolo vynadene ze co som to za matku, este aj druhorodicka ze to nezvladam, ale nakoniec si ho nechali, dcera sa narodila 15.52, syn 14.32

seba1
12. nov 2010

@babulina no to som zvedavá, ako sa budú správať ku mne ako treťorodičke. Ja mám takú skúsenosť, že človek je rád, že to malé je pri ňom, ale naozaj, telo je slabé na to, aby hneď mamička začala behať okolo bábätka. Ale to je asi individuálne a súvisí aj s dĺžkou pôrodu.

babulina
12. nov 2010

@seba1 - moj dovod bol ze drobci aspon teda moji boli extremne grckavi, a nahltali sa vela krvi pocas porodu, a tak ci tak by som musela hladat v noci sestricky lebo som mala obavu ze sa tymi zvratkmai budu dusit, no mam ja za potreby niekedy o druhej rano hladat sestricky a co keby sa nieco stalo, plus samozrejme unava ako kazda z nas
ale tak ci tak mi to nedalo a chodila som si ich kontrolovat - som mala izbu hned pri babatkach tak som to nemala daleko 😉

seba1
12. nov 2010

@babulina jasné, to je lepšie, aby boli pod dohľadom, ja uvidím aký bude tretí pôrod, dúfam, že to pôjde šup šup, ale tak, aby sme stihli aj do pôrodnice 😀

livia333
12. nov 2010

@seba1 mna tiez odchytila sestricka...ale uz som jej sedela na nohach....to som vnimala ja...ale aj tak som nevedela potom zaspat...lebo som bola plna dojmov z maleho...tiez som nemala kratky porod...rano 4.25 odtiekla plodova voda a maly sa narodil az vecer 20.33, este aj EPI mi nestihli pichnut..lebo bol anesteziolog pri OP...a ked uz prisiel, bolo neskoro...ale je to naoazaj individualne...ak sa na to mamicka neciti, tak je uplne v poriadku, ze babo necha u sestriciek...inak ma prekvapuju vase skusenosti...lebo neviem, ci som vychytila dobre smeny..ale boli tam uzasne sestricky novorodenecke...mozno na 1 vynimku...

trinity525
12. nov 2010

Mudr. Havalda ma dovolenku do 7.1.2011 🙂

nya
12. nov 2010

Ide niekto na cvicenie k pani Jezikovej 24.11 o 8.00?

louisiana
12. nov 2010

Ahojte baby, potrebujem poradit ohladom otca pri porode. Dnes som volala p. Jezikovej koli tym cviceniam. Vraj mam zavolat az 23.11. lebo dovtedy tam maluju. Na antolskej musi absolvovat aj otec tie prednasky, ak chce byt pri porode? Su tie prednasky vzdy v urcity cas? Partner robi na smeny... ☹ tak neviem ci bude stihat. Neviete kedy presne sa tie cvicenia konaju? Diky moc

cicimon
12. nov 2010

@louisiana partner nemusi nic absolvovat len zaplatit poplatok 16e,staci po porode

louisiana
12. nov 2010

@cicimon naozaj? to by bolo super!!! dakujem 🙂

louisiana
12. nov 2010

@nya mozno ja 😉 mam jej volat 23.11. a mozno mi da termin na 24. to by som ti dala vediet 🙂

cicimon
12. nov 2010

@louisiana jasne, ani moj mm nikde nebol az pri porode

louisiana
12. nov 2010

@cicimon ano? a mohol byt cely cas s tebou? alebo az pri "tlaceni"?

cicimon
12. nov 2010

@louisiana no ja som klystir a pod nemala, len monitor...ja som sla hned po monitore rodit...tam so mnou nebol, ale ked som uz sla rodit, tak bol so mnou

louisiana
12. nov 2010

@cicimon 🙂 aka rychlovka. to by som tiez rada

januska26
13. nov 2010

@minix A ty si rodila na antolskej kedy?lebo ja som rodila 29.1.ty?Mozno sme sa videli🙂

minix
13. nov 2010

@januska26 viac než pravdepodobne😉 ja som 26.1.;-)a izbu som mala na tej chodbe, kde sa ukazujú babatka cez sklo, pri pulte sestriciek, kúpeľni sme mali spoločnú s tromi kockami cisarakmi na izbe, my sme boli dve. Ty si mala kde? V tom čase som tam mala 3 kamosky, takze si možno bola aj s niektorou na izbe😉nebyvala si náhodou s evou, hankou alebo monikou?

monko
13. nov 2010

@trinity525 odkedy má tú dovolenku prosím ťa?

trinity525
13. nov 2010

@monko do telefonu mi vravel, ze od 1.1.-7.1.2011 😉

januska26
13. nov 2010

@minix No asi nie, ja som byvala tusim izba c.18, hned vedla JISky, ta bola tusim c. 17. No ja som tam bola s takou babou z MODRY, ty kokos, a voooooobec si neviem spomenut na meno, ale tusim Katka. Asi si ju nepoznala...a ty si nebola na izbe resp. na tej chodbe s babou, ktora rodila 28.1. cisarakom a jej priatelom bol doktor na antolskej a stale za nou chodil?lebo s tou som bola na rizikovom den pred porodom. A potom si tam este pamatam jednu, ktora rodila so mnou v ten isty den a hodinu u toho isteho doktora🙂)a ta mala muza zo zahranicia,nejakeho Araba alebo nieco podobne...myslim, ze aj ona bola🙂ale bola straaaasne zlata🙂)

monko
13. nov 2010

@trinity525 ďakujem, lebo v utorok idem k nemu na ďalšiu poradňu a nič nespomínal, tak preto som sa rýchlo opýtala 🙂

minix
13. nov 2010

@januska26 neuveris, ale z toho, čo si mi napísala, nepoznám nikoho a nic mi ani nie je povedome a ked mám byt uprimna, ani neviem číslo izby, ale bola som na izbe s martinkou z trnavky, čo mala doma valentinku a tu sa jej narodil ukricany Tomasko a na tu som stratila kontakt a neviem ju ani za boha nikde nájsť a veľmi ma to mrziiiiii....😢

januska26
13. nov 2010

@minix Aha, no tak to je ten lepsi pripad...aj ked mi je luto, ze si stratila kontakt...ale aspon si mala v pohode babu na izbe, ja som mala babu, ktora sa neustale stazovala, plakala, pytala sa domov a nadavala na vsetko:(ale tak co uz, zvladla som🙂))snad pri druhom to bude lepsie🙂No a ja tiez vobec nepoznam tie, ktore si vymenovala ty🙂no sak neva🙂ale sranda...ty si kedy isla domov?Ja az v stredu, rodila som v piatok...

trinity525
14. nov 2010

@monko tak teba sa to nedotkne kdze nemas termin v januari, ale teraz v novembri 😉 tak asi preto ti nic nespominal

matta308
14. nov 2010

ahojte baby...chcem sa vas opytat,ci neviete ci potrebujem na odchod z nemocnice autosedacku alebo vajicko,aj ked nejdem autom...lebo jedna znama mi povedala,ze v ruzinove vobec nechceli bez toho mamicky pustat domov..

tehula
14. nov 2010

@matta308, na antolskej nikto nedozeral na to, ci dieta davas do sedacky, alebo kocika, alebo prenosnej vanicky
Pokial pride muz s kociarom, nemusite mat sedacku, ked nejdete autom 😉

matta308
14. nov 2010

@tehula dakujem za info...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre