Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

fenrirka
3. dec 2007

no to dufam...len neviem ku komu mam ist...ved tam sa vsetko opytam

marse
3. dec 2007

este nemas vybrateho doktora?

fenrirka
3. dec 2007

mala mi vybavit moja teta,len sa akosi na to vykaslala ☹
takze nemam

dadka212
3. dec 2007

a chceš si niekoho zazmluvniť?

valy
4. dec 2007

moj osobny nazor je, ze zazmluvnit si lekara na antolskej su vyhodene peniaze. uvidis ho dva-trikrat v poradni na 5 minut, potom pri porode poslednych 20 minut a ak mas stastie, tak sa na teba pride pozriet dvakrat po porode na 2 minuty, aby sa opytal ako sa mas, ani poriadne nepocuval tvoju odpoved a presviedcal ta, ze vsetko je ok a mas uz ist domov, aby sa uvolnilo miesto pre dalsie platiace mamicky.

certica
4. dec 2007

ono si treba aj trosku ujasnit pojmy, dojmy a uvedomit, ze porodnik nie je dula ani sestricka a podla toho usmernit svoje predstavy a ocakavania a samozrejme sa aj na zaklade toho rozhodnut, ci pre mna (mozno z inych hladisk) ma alebo nema vyznam si lekara zazmluvnovat

c.e.r.t.i.k.
4. dec 2007

Ahoj valy, viem ze tvoj zazitok z porodu nie je najlepsi ale pre mna to vyhodene peniaze neboli. presnie viem co pre mna za ten nadstandard spravil, a ani som toho tolko necakala, tak som bola milo prekvapena. A hlavne som necakala lahky a bezproblemovy porod, lebo tieto peniaze nemaju nic spolocne s medicinskymi sluzbami, tie urcite kazdy lekar robi najlepsie ako vie.

valy
4. dec 2007

certica, ja viem rozdiel medzi dulou a lekarom a preto by som od lekara pri problemoch cakala viac ako radu: macajte si to v repiku a fatalisticke cakanie, ako sa veci vyvinu.
certik, ani ja som necakala bezproblemovy porod, ale trochu viac zaujmu a snahy problemy riesit

certica
4. dec 2007

valy, skus sa teda na to v tej spleti negativizmu pozriet aspon scasti pozitivne v tom zmysle, ze na zaklade svojich skusenosti uz vies, ako sa zariadis v buducnosti, t.j. ze si druhykrat urcite vyberies inu porodnicu, ineho lekara, resp. nevyberies ziadneho a usetris a pouzijes prasule na nieco zmysluplnejsie 😉 drzim palce a vela stastia

valy
4. dec 2007

certica, kto nezazil nepochopi

valy
4. dec 2007

este mi napis, ze sa mam sustredit na svoju rolu matky a hned mi bude lepsie

valy
4. dec 2007

je jasne, ze ja sa uz antolskej zdaleka vyhnem, bohuzial uz ale mam trvale nasledky.
a na toto forum pisem preto, aby sa ine baby, ktore tam chcu ist, mohli rozhodnut aj na zaklade mojich skusenosti.

certica
5. dec 2007

v poriadku valy. chapem a uz nereagujem

janetka
5. dec 2007

baby, a je to tak, ze na antolskej je strasne vela rodiciek teraz, tak "vyhanaju" domov? lebo ja mam vzdy pocit, ze ma vsade dlho drzia a chcem byt vyhnana co najskor.... 😉

arabeska
5. dec 2007

janetka,mna si tam nexali presne 7 dni po cisarskom a pritom mali plne odelenie,vobec som nemala pocit ze ma vyhanaju alebo ze tam prekazam.

eros
5. dec 2007

nas dokonca nechceli pustit domov 😀 😀 a nemala som pocit zeby nas niekdo vyhanal a to som bola tiez po cisaraku.

janetka
5. dec 2007

no tak to ste ma nepotesili :o) ja chcem ist domov co najskor, a tiez budem mat asi cisarak, pri prvom som tam bola myslim 6 dni

adetka
5. dec 2007

janett.. nas bolo vela... ako kazdy december 😉 ... a drzali nas tam dovtedy... kym pediatricka nepovedala, ze je Mimi v poriadku... mala silnu zltacku... tak sme si tam... napriek skutocnosti, ze som rodila prirodzene (co je vlstne neprirodzeny porod 😕 )... az 6 dni (ja som bola OK uz v 4. den)... 😉 ... a do vtedy som nemala pocit, ze nas vyhanaju...

ale ked nam povedali, ze mozeme ist... tak sa sestricky na gynekologii nemohli dockat... kym vypracem postel... 😠 ... a kedze pediatricke sestricky a lekarka boli v porodnici... musela som na papiere a prepustenie cakat dve hodiny na stolicke v jedalni 😠 ...

ale to nie je problem jednotlivych oddeleni... ale nesuladu medzi nimi... nie su schopni sa zladit... AJ KED SU SKVELI 🤐

ajuskamimi
5. dec 2007

ja som cakala na den odchodu ako na den spasy 😀 ja moc nemocnice nemusis, v detstve som sa kvoli zdravotnym problemom dost v nich nanelazala, takze pre mna clkovo pobyt v nemocnici bol horsi ako porod 😀 /hoci si nemozem stazovat dokonca ani na jedlo, bolo fakt super - teda az na fasirku, ci co sme to raz mali, jo a este v posledny den bola zemlovka, juuuuuuuu ale som bola happy, ze mnam si pochutim a ked som otvorila svoj poklop, nasla som pod nim ryzovy nakyp, ktory neznasam a tak som domov odchadzala hladna 😀. Neviem, cim som si ho zasluzila, ale budis 😠 / No a co sa tyka odchodu, tiez to tam bolo plne a dufala som, ze ma pustia aspon o 1 den /po cisaraku/ skor, ale nie nestalo sa. A ked som odchadzala, neviem, nemala som ten pocit, ze sa ma chcu sestricky zbavit kvoli posteli 😉

ajuskamimi
5. dec 2007

jeeeeeeeeeeeemine, keby ma moja slovencinarka videla ako pisem, hned by ma "vygulovala", za chyby v predoslom prispevku sa ospravedlnujem 😅

cuchre
5. dec 2007

baby, pred tym, ako pojdem do prvej poradne k dokine na antolsku (vybrala som si dubcakovu), treba tam najprv zavolat a dohodnut sa, ci ma vezme, alebo len tak rano na drzovku si tak sadnut a cakat kym dojdem na rad?

dadka212
5. dec 2007

Cuchre ja som tam prišla a počkala, vôbec som tam predtým nevolala 😝

ena
5. dec 2007

cuchre: ja som bola v poradni na antolskej v utorok po 1.krat a tiez som len pockala, kym pridem na rad.. 🙂

hellosona
6. dec 2007

ahojte 🙂

prave si idem balit tasku do porodnice... viem, ze na antolsku netreba pre babo nosit nic, ale niekde som citala, ze fajn si pribalit ciapocku a rukavicky...myslite?
a este - cumlik
- a latkove plienky?

dakujem...

pipi1211
6. dec 2007

ciapocku a rukavicky si kludne zabal 🙂 to sa zide hlavne na chodbu kde je strasny prievan 😒 a latkove plienky nemusis to ti tam daju... ja som ich bola menit skoro po kazdom papani lebo sme si vzdy po odgrgnuti aj ugrcli takze to by som ich tam musela mat kopec 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hellosona
6. dec 2007

dakujem... 🙂
a ten cumel?

pipi1211
6. dec 2007

ako chces pre istotu si ho zabal 🙂 my cumel nepouzivame 😀

hellosona
6. dec 2007

ved prave, nie vsetky babatka ho xcu, ale neviem dopredu predvidat situaciu... ja len kvoli tomu, ze niekde sa sestricky jeduju, ked vidia, ze mamina v porodnici dala cumel babu... 😅

ena
6. dec 2007

hellosona: ciapocku a rukavice maju aj erarne.. ale mozes is zabalit, len ked ti pojdu babo kupat, radsej upozorni, ze su to tvoje veci, nech sa ti nevrati babo v erarnom 🙂

na izbach mali vyvesenu A4 ku so zasadami pri kojenych detoch a tam bolo ze cumel nie, ale je to asi na tebe.. ked maly reval, jedna sestricka, ze mu mam dat cumel, len my sme mali vteyd len jediny, aj to bol doma este nevybaleny 🙂)

a ja som tam za cely pobyt videla len jendo babo s cumplom v puse..

janetka
6. dec 2007

ja som tam nemala dudlik, ale potom manzel utekal kupit.. a pomahalo to troska... a dudlali sme, a aj sme sa pekne odvykli potom...takze ja si beriem urcite

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre