Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

martina2008
28. okt 2008

Ahojte, nasla som tu uz cosi o pritomnosti otca pri porode, ale viem, ze sa vela zmenilo, tak keby ste mi mohli napisat, ako je to aktualne? Konkretne, kde s nim travite cas cakanim? Viem, ze nie vzdy sa ide priamo do porodnej saly. Nie sme z BA a nechcem muza poslat cakat do auta. A este by ma zaujimalo, ked tam pridete, kde je prijem? Po prijme idete kam? Kde sa prezliekate? Kde si nechate veci pocas porodu? Kolko je na Antolskej nadstandardnych izieb? Dakujem.

ivana7
28. okt 2008

sinuhe
bohužial ja ti neviem mpovedat o epi, zatial som neabsolvovala 😒

martina2008
povedia ti baby, čo rodili prirodzene, ale pokial viem, dost zaleží od toho kolko je porodov (apson tak mi vraveli sestričky na porodnici) ak je malo tak nechaju manžela pri tebe celu dobu, ak by si bola "na vzdycharni" a bolo by tam vela mamičiek, tak keby tam každa mala manžela asi by to nebolo bohviečo, tak by musel čakat niekde vonku a pustili by ho k tebe až pred samotnym porodom k tebe.
Centralny príjem je vlavo dolu od parkoviska. Ak si hospitalizovana, tak by si sa mala vyzliekat na príjme, ak by si šla rovno k porodu, tak ta assi rovno pošlu na porodnicu (neviem 😔 )veci počass porodu maš u seba. Nadšandartny porodny box je jeden a nadštandartna izba na šestonedelí je tiež jedna a ležia tam myslím dve mamičky.

Ale možno ma niekto opraví 😀

monkula
28. okt 2008

martinka, no, v tomto Ti neporadím, keďže mňa na sálu viezli rovno z rizikového oddelenia....

talinka
28. okt 2008

sinuhe, poucenie o EPI byva kazdu stredu o 14.00 hod na ARO ...malo by to byt oproti obchodiku s detskymi vecickami

tato nemusi mat absolvovanu prednasku, bo ju ani nemusia stihnut, byva kazde dva tyzdne asi o 12.30 na III. poschodi

talinka
28. okt 2008

ahoj Ivi 😵

talinka
28. okt 2008

porod: do 16.00 - hlasit sa priamo na porodnici po 16.00 a soboty, nedele, sviatky ist cez centralny prijem....tieto infosky nemam z vlastnej skusenosti,ale z precitania celej tejto diskusie,...ale mali byt byt pravdive 😀

sinuhe
28. okt 2008

talinka Dakujem za info 🙂
Asi tam tuto stredu zbehnem...aj ked by som chcela rodit bez epi, zadne vratka si predsa len necham otvorene 😉

elly111
28. okt 2008

martinka manzelik moze cakat na chodbe alebo pred porodnicou, pustia ho k tebe ked absolvujes klystir. My sme takto postupovalii ked som bola otvorena na 3-4cm, kontrakcie kazdych 5min., klystir, vysetrenie, monitor, pustenie plodovej vody, epidural - vyborna vec, taku naladicku som este nemala, spievala som si pri prechadzkach po chodbe, manzel ma musel krotit lebo som rozpravala sprostosti upratovackam 😀 Veci si mozes nechat v taske za porodnym stolom alebo dolu v satni.

ivana7
28. okt 2008

Ahoj tani, už si spat ? a noha bolí?

veracruz
29. okt 2008

ahojte, a nocne kosele a zupan davaju erarne alebo si treba priniest svoje?

dadka212
29. okt 2008

Veracruz dávajú ich tam 😉

veracruz
29. okt 2008

dadka, dik za info... to je dobre, nemusim kupovat a nicit si nove 😅

dadka212
29. okt 2008

neni zač 😉 ja som si priniesla svoje ale radšej som používala erárne 😎 lebo trebalo vymieňať každý deň a niekedy aj častejšie...

veracruz
29. okt 2008

nocnu koselu si jednu zoberiem pre istotu, ale radsej budem tiez pouzivat erarne...

monkula
29. okt 2008

dávajú aj erárne ,ale narovinu.. prečo by osm si mala špiniť od krvi svoje? 😀 😀
a okrem toho sú tie ich pohodlnejšie, pretože majú vpredu výstrih, čo som ale nenosila ,bol ich župan, ako montérky, pomoc

certica
29. okt 2008

monkula, sak a naco ti bol zupan? hormony hreju 😀 mna este doteraz...laktacne 😀

veracruz
29. okt 2008

tie zupany poznam, lezala som tyzden na rizikovom... nie je to ziadna slava, ale ja mam zupan dlhy frote a v tom mi bolo hrozne horko... viem si predstavit, ako by som sa v nom potila teraz 😝

certica
29. okt 2008

ved to, oni tam dost prekuruju a v leti neni o com

certica
29. okt 2008

😀 v lete

veracruz
29. okt 2008

a v zime dufam, ze mi nebude zima v sprche 😀

certica
29. okt 2008

tam ked si zastries ten zaves v sprche, mas saunu

veracruz
29. okt 2008

certica, to je dobre, sauna mi pocas tehu chybala 😀

emjee
29. okt 2008

mozno blba otazka, ale vyvazuju sa nohy? alebo ich staci mat vylozene na takych tych opierkach ako u gyndosa? ja mavam totiz v takejto polohe hrozne krce v slabinach a lezat tam priviazana neviem ako dlho asi mi tie nohy aj odpadnu 😝
tiez som rozmyslala nad nocnou koselou, lebo niekde nevidim take tie "babickovske" s gombikmi a otvaranim na dojcenie, vsade len trickovite cuda, ale ked su erarne tak si vyberiem teda erarne

dadka212
29. okt 2008

Emjee ja som nemala vyviazané nohy a neviem o tom, že by to tam niekomu robili....možno len keď robí rodička problémy 😅
a tie erárne košele sú velmi praktické nemusíme si ničiť svoje, ja som mala tú erárnu stále od mlieka a to som mala aj tampóny v podprsenke a občaj aj od krvi boli, takže svojich by som tam potrebovala aspoň 6 na tie 4 dni na striedanie 😝

kattom
29. okt 2008

emjee - daju sa zohnat v obchode aj take trickove kosele po kolena s otvormi na prsiach takymi prekladanymi..asi za 300.. a byvaju take divoke kvetinove vzory na nich
inak tie erarne kosele su super - ja som pouzivala tie tiez - ked sa zaspinili, ako pise dadka od mlieka alebo krvi, tak len vymenis za dalsiu a nemusis riesit pranie.. su na chodbe v takom kumbali odkial si mozes brat aj sama a ci pouzijes jednu alebo viac denne, nikto neriesi. teraz pri druhom tiez planujem vyuzivat aspon prve dva dni, maju rozne velkosti, dlhy aj kratky rukav.. takze sa da vybrat
zupany maju tiez erarne, ale take tie modre tenke.. radsej svoj zupan som mala. v lete sa mozno v tom modrom da, ale v zime, ked nahodou budes mat navstevu na chodbe pri vytahoch alebo si pojdes nieco kupit dole do vstupnej haly, tak myslim, ze v takom bude zima..

adusha
30. okt 2008

Ahojte, ja som mala pri porode svoju koselu, kedze som sla rodit rovno z oddelenia, ale v podstate porod nie je az taka spinava zalezitost ako sestonedelie. Tam som svoje kosele pekne odlozila do tasky a pouzivala iba erarne, a tie som prezliekala aj viackrat denne, kedze boli pravidelne od krvi.
A co sa tyka zupanu, ja som si kupila v lete taky kratky, po kolena, tenky, v nom som behala v lete po nemocnici 😉

A emjee, co sa tyka vyviazania noh, neviem o tom, ze by sa to robilo, mozno je to individualne...ale nohy v tych gynekologickych kozenych podlozkach mas len pocas druhej porodnej doby, co ubehne dost rychlo (aspon v mojom pripade to netrvalo prilis dlho), inak pocas prvej doby mas nohy spustene dole, bud vystrete, alebo pokrcene v kolenach...ako ti to vyhovuje..a az ked sa ide na samotny porod sa vydvihnu hore 😉 Inak minule som si vsimla v tvojom pase, ze si tehu, blahozelam 😉 a pekny termin porodu...mozno si male da nacas a narodi sa az na valentina 😵

adusha
30. okt 2008

A co sa tyka tych prekladanych nocnych koseli...mne osobne sa nepacia...najme na silnejsich postavach - co je moj pripad, zvyknu tie poklopy odstavat a vskuse mas hole prsia. SO mnou rodila jedna baba a obliekla si tuto koselu a uz z nej bola nerovzna, lebo vkuse jej prsia vybehli von...skor odporucam kosele tipu - zapinanie vo vystrihu na gombicky az do pol brucha 😉

veracruz
30. okt 2008

aj tak mam pocit, ze je jednoduchsie vyhrnut tricko ako odopinat sest gombikov 🙂

elly111
30. okt 2008

emjee ja som mala nohy vyviazane asi poslednych 5min porodu, ale sama som to chcela lebo sa mi zosmykovali v poslednej faze tlacenia 😀
a na antolskej je vraj horuco aj v zime 😀 , teraz tam rodila kamoska a museli na porodnej sale vetrat lebo tam bolo horuco o izbach nehovoriac
a ako pise certica hormony hreju 😀 , ja mam pocit ze som presla zo sestonedelia rovno do prechodu 😀

certica
30. okt 2008

veracruz, to mas pravdu, ze najjednoduchsie je vyhrnut tricko 😉 , ale uz nie nocnu koselu, ktoru mas po kolena... a neviem o tom, ze by si po porode mohla behat v tricku a gatach resp. pyzame 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre