Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

letuska007
13. jan 2014

@zasha sme dohodnute 🙂))

86zuzana86
13. jan 2014

@letuska007, ahoj...prosim ta vies mi poradit? chystam sa rodit na antolskej, som uz ale v 34+4 tt a nemozem uz moc chodit nikam, lebo som lezala v nemocnici cez sviatky, nakolko sa mi spustili silne a pravidelne kontrakcie. nasla som na web stranke antolskej ze robia nejake konzultacie a info pre rodicky a oteckov- malo by byt teraz 20.1.- prosim ta bola si na tomto? Ak ano kolko to stoji a o com to je? cvicit nemozem, aby sa mi to zas nespustilo, takze nie je to cviceni alebo? a prosim ta na prehliadke porodnice si bola? a ta psychofyzicka priprava u p. jezikovej to su asi cvicenia, alebo su to aj nejake zaujimave prednasky? lebo ja by som rada chodila cvicit ale nemozem:(. A poucenie o epiduralke a vysetrenie, na to sa treba nejak objednat alebo tiez sa staci niekam telefonicky zahlasit?Prepac za vela otazok ale ak mozes a neotravuje ta to rosim ta daj mi veidet, diky moc vopred. Zuzana.

letuska007
13. jan 2014

@86zuzana86 Ahoj Zuzka, p. Jezikova spominala ze budu byvat nejake stretnutia s lekarom kazde dva tyzdne a mali by byt aj pre mamicky, ktore nechodia na tieto kurzy - asi myslis tie. Minuly stvrtok nam nevedela povedat este presny datum ale bude to asi toho 20.1. ako pises. Tiez sa na toto stretnutie chystam a ak sa nemylim tak by malo byt zadarmo - ale nie som si na 100% ista. Viem ze by mali byt niekde aj temy, ktore sa tam maju preberat ale to sa dozviem az tento stvrtok. Porodne saly som si este pozriet nebola ale mam tel. kontakt a chystam sa tam v najblizsej dobe objednat na prehliadku. Co sa tyka predporodnych kurzov, tak cca hodinku - hodinku a pol trva prednaska a poslednu pol hodinku sa civic. O epiduralke si musis precitat na ich stranke alebo poradit sa so svojim doktorom. Co mam ja info tak poucenia byvaju v utorok a cislo by mali mat na stranke. Dufam, ze som ti aspon v niecom pomohla 🙂

pezu
13. jan 2014

@86zuzana86 ahoj, ja som sa na poucenie o epiduralke objednavala telefonicky a termin som dostala mesiac od objednavania

matula0206
13. jan 2014

@barborav Termín sa stanovuje keď Ta predstavia primárovi alebo prednostovi lebo s indikaciou musís byt predstavená buď primárovi alebo prednostovi a ty určia dátum ale to ti všetko povie lekár/ka ku ktorej chodíš lebo musíš mať aj všetky vyšetrenia interné a aro a potom ta predstavia na indikaciach a tam povedia datum

barborav
13. jan 2014

@matula0206 a myslis ze ked boli problemy pri prvom porode, bude to ako indikacia k druhemu cisarskemu? Dakujem za odpoved 😉 a ty si absolvovala toto?

86zuzana86
14. jan 2014

@letuska007 ahoj, a prosim ta vies mi napisat v stvrtok ked sa viac dozvies o tom kurze co je 20.1.? ci sa zan plati, ci tam mame prist aj s partnerom, alebo radsej sami, ako dlho to bude cca trvat, o com to bude. a ty na tie predporodne kurzy asi chodis ze? ako casto to byva a je mozne prist kedykolvek alebo musis zacat s nejakou novou skupinkou? kolko vlastne stoja? A este sa chcem spytat, ty si ides zazmluvnit doktora? ja idem posledny krat do poradne 22.1. k svojej doktorke na strecniansku ale rodit chcem potom na antolskej- termin mam zatial na 20.2., ako si ty postupovala, len tak si zavolala hociktoremu doktorovi alebo si mala nejaky odporucaci listok od svojho doktora? dakujem velmi pekne a snad sa teda 20.1. vidime, lebo ja sa tam chzstam na 100%🙂

86zuzana86
14. jan 2014

@pezu a prosim ta vies mi poslat kontakt kde si sa objednavala? a to je len to poucenie, alebo? uz je v tom ja to vysetrenie? som z toho trosku zmätena🙂

pezu
14. jan 2014

bolo to len poucenie o epiduralke. trvalo to cca 20minut, boli sme v ambulancii tri buduce mamicky. lekarka rozpravala vseobecne info o podani epiduralky. podpisovali sme tlacivo, ze sme boli poucene. v pripade, ze si rozhodnuta pre epi si mozes rovno v pokladni zaplatit poplatok za epi. v pripade, ze by ti nebola podana, ti poplatok vratia. ja som si dopredu neplatila, nebola som presvedcena, ze ju budem chciet. da sa zaplatit aj tesne pred porodom.
to tel. cislo nemam momentalne pri sebe, lebo som odcestovana, ale pozriem na nete a poslem ti 🙂

hallie
14. jan 2014

kočky, prosím vás, nafasujem na antolskej zoznam, čo mi treba do pôrodnice alebo sa mám riadiť tým, čo majú na nete a čo je na webe dieťa a ja?

bubka35
14. jan 2014

ahojte, neviete nahodou rozpis doktorov na ambulancii 23 na stredu? doobeda a pobede? dakujem.

zasha
14. jan 2014

@letuska007 ahojkyy 🙂 tak dnes som sa dovolala 🙂 a dohodli sme sa ze mam prist pondelok rano o 8.00 🙂 budes tam? pockame sa pred vchodom?
@86zuzana86 ja mam tiez dr na strecianskej, ku komu chodis ty? a termin mam 1. marec 🙂

86zuzana86
14. jan 2014

@zasha ja chodim k dr.sladicekovej a termin mam 20.2.:)

nijka
14. jan 2014

@86zuzana86 ahoj, ja som mala minulu stredu poradnu a dr.ma rovno poslala na to poucenie. NIkto tam nebol a i ked maju na dverach napisane, ze to robia az po 13-tej, vzali ma pred obedom.

86zuzana86
14. jan 2014

@nijka a to je uz aj to vysetrenie? ci co este je potrebne k tej epiduralke? dakujem pekne za info🙂

nijka
14. jan 2014

@86zuzana86 moja dr. z poradne ma poslala na EKG. Ta dr. mi spravila len take poucenie, plus povede, pozrela zaznamy v knizke a povedala, ze bude potrebovat aby mi dr.z poradne dorobila este krvne testy. A to bolo vsetko. Cele to trvalo cca 5 minut

eemmaa
14. jan 2014

@hallie riad sa tym co je na nete 😀

letuska007
14. jan 2014

@zasha Ahoj 🙂 ale ja chodim na cvicenia vo stvrtok rano o 8 hod. :( ... nevies preco ta dala na pondelok?

matula0206
14. jan 2014

@barborav záleží v ktorom roku si mala prvý cisársky.Ja robím na porodnici

letuska007
14. jan 2014

@86zuzana86 Ahoj 🙂 vo stvrtok sa pokusim vsetko zistit a dam ti vediet. Ja tam idem teraz druhy krat a byva to raz do tyzdna. Trva to cca 2 hod. Do skupin rozdeluje p. Jezikova po 7,50 Eur. Ja osobne si lekara zazmluvnovat nejdem, Antolsku som vyberala podla referencii a tiez som tam musela tyzden lezat ked som bola v 18t. Vtedy sa o mna super postarali. Teraz som este len v 30t. a riesit porodnika resp. ukazat sa lekarovi planujem ist az okolo 35 - 36t. Takze na tie tvoje dalsie otazky ti zatial neviem odpovedat :( ... Toho 20.1. sa chystam aj ja, len ti potom este upresnim co sa vo stvrtok doziem 🙂

zasha
14. jan 2014

@letuska007 no to netusim preco ma dala pondelok. 20teho mam prist rano o 8
ale citam ze aj ty tam budes a aj @86zuzana86
nebude to tym ze mi najprv ukaze nejaky spolocny kurz aj s vami a potom pridem aj vo stvrtok?
alebo su to ine kurzy lebo som 34tt? 😒 neviem. uvidime

letuska007
14. jan 2014

@hallie Ahoj 🙂 co nam hovorili na kurze tak sa nemame striktne drzat tych zoznamov, lebo by sme potrebovali lodny kufor 🙂 ... tiez nam vraveli ze tam su male skrinky a vsetko by sam tam nepomestilo. Hovorila nech si zobereme nejake 3 nocne kosele, 2 uteraky, slapky - aj do sprchy, hyg. potreby, vlozky - aspon 1 balik, cca 6 jednorazovych podloziek na postel, nohavicky - bud jednorazove alebo bavlnene tak na cca 4 dni, ponozky, zupan, cca 10 detskych plienok, potrebne dokumenty, toaletny papier, malu lyzicku - ostatny pribor ti daju, 1 - 2 flasky vody. Hovorila ze ak by nieco chybalo tak ti to manzel alebo niekto iny donesie. Vecicky pre babatko na odchod staci doniest v den odchodu.

letuska007
14. jan 2014

@zasha asi ta dala s nejakou inou skupinou. So Zuzanou si piseme o prednaske, ktora ma byt 20.1. niekedy podvecer s nejakym lekarom. Vo stvrtok by som mala byt mudrejsia 🙂

letuska007
14. jan 2014

@hallie este som zabudla na kojenecku podprsenku, vlozky do podprsenky ... dufam ze je to vsetko 🙂

zasha
14. jan 2014

@letuska007 ahaaa

hallie
14. jan 2014

@letuska007 ďakujem! 🙂 no, chýba mi jedna nočná košeľa, jedna podložka a asi 5 plienok 😀 keď som hovorila kamoškám, že ich treba na antolskú 10, neverili mi - ak sa teda bavíme o bavlnených plienkach, tých na prebaľovanie mám dva balíky preventívne 😀. a ešte mám aj vlhčené vreckovky jeden balík.
takže pre bábo netreba deku, ako pišu v zozname? rukavičky, ponožtičky? nožnice na nechty, cumlík? čiapočku? asi to aj tak vezmem, veď to zaberie málo miesta.
ja tam asi radšej pôjdem nabalená ako na dovču 😀 veci nechávam aj tak v kufri, neznášam sa u cudzích vykladať do skrine, skoro nikdy a nikde to nerobím.

cicimon
14. jan 2014

baby ziadne deky, ani 10 plienok ani noznice a pod vam netreba.... a fakt tie veci budete musiet mat asi v kufri lebo to tam nie je kde vylozit

vertyeux
14. jan 2014

@hallie ja som rodila na antolskej pred 2,5rokmi a uz vtedy mali na sale moderne stoly, ktore sa dalis uper polohovat (aspon ten box, kde som rodila ja- nebol nadstandardny) a nohy mi nijako neuvazovali do remenov, skor mi ich drzali sestricky, ak som mala tendenciu ich spajat, ale to asi ziadna rodicka nema 😀 co sa tyka porovnania antolska-kramare, tak zase na kramaroch su lepsie novorodenecke sestry- konkretne laktacne poradkyne. na antolskej ti kazda sestra povie ine info ohladom docjenia, ak sa ti rozbehne mliecko same, tak super, ak mas problem, tak ti na antolskej nikto nepomoze. na kramaroch podla skusenosti kamosiek, chodi laktacna poradkyna pravidelne za mamickami a kontorluje prisavanie atd 🙂

hallie
14. jan 2014

@cicimon super, deku si rada necham na doma 🙂 Plienky bavlnene mam tri, jednu bambusku, to musi stacit.

hallie
14. jan 2014

@vertyeux ano, o pokrivkavajucom laktacnom poradenstve na antolskej som pocula :-/ ale pristup k rodicke a postup pri rodeni je z odpocuteho neporovnatelny na antolskej a na kramaroch.myslim v prospech antolskej 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre