Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

vesi
17. jan 2008

marse, hlavne ked chceš niečo vedieť a vidieť, tak sa pýtaj 🙂

saskaa
17. jan 2008

janetka: to mas pravdu, ked vies co mas robit je vyhodne nikoho nepotrebovat ... len jedno ma trosku nastvali, ze malej skoro zabudli odstrihnut pupcek, spravili to az v den odchodu, ked ju doktorka prezerala, ci je ok. inak nase nemocnice asi vo vseobecnosti stoja viac menej za ... . a ja som si nastastie nemusela ani pre mlieko chodit, mala som ho dost hned aj sama.

fenri: ber vsetko z tej lepsej stranky, mas krasne zdrave babo a to ti vynahradi aj neprijemne sestricky a aj tu najneprijemnejsiu doktorku 🙂 .

monkula
17. jan 2008

Fenri, myslím, že to bola málová, tá mi robila UZV, a povedala ,že čakáme dievčatko... 😵 😵Bola ku mne veľmi milá, som prekvapená, že bola otrasná...
Ja som mala ošetrujúcu Lattákovú, tej ma posunul primár Paldia, jeho žena je moja gynekologička... 😉 😉

monkula
17. jan 2008

A ktorá lekárka vám chodila pozerať na bábetká? Mne taká staršia, čiernovláska s okuliarmi, menom bola Agneša, priezvisko si napamätám... Boal veľmi milá, odpovedala na všetky otázky, čo nás kvárili...
Aj ja si myslím, že druhorodičky majú tú výhodu, že sa vedia o bábenko postarať....

arabeska
17. jan 2008

monkula u nas sa striedal divinec a tato ciernovlasa o maleho sa mi tam lekari starali ukazkovo a na vsetko co som sa pytala tak mi odpovedali
fenrika a ako prebiehal tvoj porod?co bolo na nom take hrozne?

stdr
18. jan 2008

Ahojte kocky. Chcem sa spytat ci je na Antolsku nutne zobrat 2 kojenecke nocne kosele, alebo postaci jedna?

janetka
18. jan 2008

stdr: ja som mala dve svoje vlastne.. ale ak nemas, tak ti daju erarne

stdr
18. jan 2008

diky janetka 🙂

fenrirka
18. jan 2008

arabeska -no co bolo hrozne asi to ze som mala zaplatenu pedu a skoro vobec nezaberala ☹ a nechala ma ta doktorka trapit a potom mi povedala ze mi nechceme vasmu babatku ublyzit,ked nezatlacite poriadne tak ho budeme musiet tahat kliestami-pritom som mala spravene predoperacne a az ked prisiel niaky docent-ktory bol straaaaaaaaaaaaaaaaasne zlaty tak povedal ze pojdem cisarskym...odhadovana hmotnost mojho prcka bola4000 a mal 4200 a mne predtym namerali usku panvu...proste uz mu bola vidiet konecne hlavicka a to uz dalej neslo...len som bola viac a viac unavena..
a cisarsky...hmm dopichli mi tu inekciu...do tej pedy a ta mi tiez nezabrala...a uz ked presla pol hodina tak mi dali masku na usta ale mi to nenasadila dobre a ja som este citila ako ma rezu...parada...a posledne co si pamatam ako som kricala do tej masky...
nastastie teraz su to len zle spomienky a ja som stastna ze mam maleho doma!!A naozaj netusim ako sa volala---ozaj ja vobec nepochxbujem ze ak to bola ta malova tak bola mila...to su take typx ludi .-asi ze ako sa vyspia

arabeska
18. jan 2008

fenrika,to je strasne ☹ 😢 mooc ma to mrzi

jahodka11
18. jan 2008

fenrirka, paneboze, to mi je velmi luto!!! ☹ ☹ muselo to byt naozaj hrozne, citit, ako ta rezu...a predtym tie bolesti.....dufam a verim, ze ti to martinko 100% vynahradi!!!!! 🙂

kika25
18. jan 2008

Suhlasim s Vami, sestricky na sestonedeli boli uzasne,ale tie na novorodeneckom...vsetko im prislo zatazko, svetlou vynimkou je stanicna sestra p. Kovacicova, uzasna osobka, skoda, ze neprichadzala viac do kontaktu s mamickami, ma kopec inej roboty,ale ked som sa jej na hocico opytala, velmi ochotna, uzasna zena 😵

fenrirka
18. jan 2008

no malynky je strasne zlatucky keby som nemala jeho tak ma asi zo vsetkeho uz porazi ☹
a na ten porod naozaj clovek rychlo zabudne ked ma dietatko v naruci 😀 😀 aspon ze je to tak 😀
a ja neviem ako sa volali ale boly tam straasne dobre dve sestricky..jedna starsia blondina a druha bruneta s okuliarmi...
ta sa tam stale starala o tie babatka...keby boly vstky ako ona

jahodka11
18. jan 2008

ano, bruneta s okuliarmi bola velmi mila, asi jedina, co som ja zazila...🙂

certica
18. jan 2008

tak bruneta s okuliarmi som v podstate aj ja 😀

fenrirka
19. jan 2008

certica-no vidis 😀

vesi
19. jan 2008

tak čerti a si odhalená, chodíš špehovať do nemocnica prezlečená za sestričku 😀 😀

certica
20. jan 2008

hlavne, ze som mila, nie? 😀

siskatan
20. jan 2008

ahojte... neda mi nenapisat.. ja som rodila tiez na Antolskej, teraz uz druhy krat a mozem si len pochvalovat.. od doktorov az po setsricky som nemala problem... ked som sa pytala, vzdy odpovedali, co som potrebovala, to mi dali.. je pravda ze som druhorodicka a v podstate som vsetko ovladala a mala je zlatucka a nastastie tiez zdrava... ale akykolvek problem alebo prosbu sme hned vyriesili k spokojnosti vsetkych.... 😉

fenrirka
20. jan 2008

tak to si mala stastie...nechapem ako moze vobec fungovat porodnica v takych podmienkach...netesnia okna atd.... ja som si na hlavne mesto predstavovala nieco ine....
v prvom rade by sa malo investovat tam 😠

adetka
21. jan 2008

mne prekazalo, ze malej nechceli dat mliecko... aj ked videli, ze ja ziadne ani na stvrty den po porode nemam (aj ked som prikladala a odsavala)... ale stacilo trosku prisnejsie povedat jednej detskej doktorke (taka mlada, tmavovlasa), ze snad nechcu Mimi nechat ohlade tyzden (mala aj vysoku zltacku a znizenu imunitu)... a mohla som si zacat chodit po mliecko 🙂 ... fakt, staci povedat... aj ked obcas trosku zo zvysenym hlasom

inak vsetko super... 😀 ... najma moj porodnik Doc Korbel... ktory aj po porode prisiel tri krat ma pozriet... vysvetlit, poradit, usmernit... 😵

verulka
22. jan 2008

babulky, teda ake odlisne zazitky...ja sa uz na porod velmi tesim 😀 jedine z coho som v soku- ale to sa netyka len antolskej- je, ze ak mam mliecko navyse, tak ho v podstate vylievam 🙄 a uz mi nedaju do striekacky zo zaciatku mlliecko (od inej maminy) ale len glukozu...z toho mam strach, lebo to by ma moji zruti zozrali...

katarinab
22. jan 2008

Ahojte mamičky. Som rada, že som Vás našla, tie ktoré sa chystáte rodiť alebo už ste rodili na Antolskej v BA. Ja som 25tt a navštevujem MUDr. Maršíka v Prosanuse tiež v BA. MUDr. Maršík ordinuje a pracuje aj na Antolskej. Chcela by som vedieť či niektorá nemáte s ním skúsenosť pri pôrode a tak. Inak chcela by som vedieť čo všetko splňa nadštandardná izba po pôrode na Antolskej, čo sa týka jedla a služieb. Oplatí sa takú si zabezpečiť? Ďakujem za odpovede vopred 😵

monkula
22. jan 2008

katka, ja som na nadštandarte nebola ,ale ležala mi tam kamarátka ,v tom istom čase ako ja, tak som tam za ňou bola...
Namiesto tých železných postieľok tam boli aj klasické drevené, pohodlnejšie postele pre maminky, krajšie prebaľovaacie pultíky, televízor, a neobmeddzené návštevy... Takže v podstate si myslím, že sa to neoplatí, ja som bola na norm. izbe a vyhovovalo mi to..
Táto kamarátka dostala na izbu mamičku z Indonézie, ktrá mala nenormálne vysoký tlak100/200 😲 😲 😲 , takže s pri nej deň-noc-striedali sestričky a tlak jej znižovali injekciami a neviem ešte ako, takže kamarátka veľa kľudu nemala a navyše, táto maminka,t eda, nechcem sa nikoho dotknúť, ale veľmi nepríjemne zapáchala 😅 😅
Ako mi sestrička vonku povedala ,všetky Aziatky, čo k nim chodia takto zapáchajú je to tým ich korenením jedlom...

katka, s maršíkom osobnú skúsenosť nemám, ale mám kamarátku, ktorá má tri deti , a maršík je jej gynekológ a nemôže si ho vynachváliť, neviem ,či pri ňom aj rodila, ale jedna čo so mnou na izbe ležala uňho rodila a bola veľmi spokojná..

Takže mám len takéto info z druhej ruky, ale snáď som Ti pomohla...

katarinab
22. jan 2008

ahoj monkula. dakujem za odpoved, si zlata. takze teraz mi nic neostava len si to dobre premysliet ci si to vobec zabezpecit alebo nie. ked si rodila na antolskej mala si zmluvu s doktorom ak ano kedy sa to robi? a ako sa zabezpecuje ta izba? som moc zvedava ze? 😎

monkula
22. jan 2008

Ja som zmluvu nemala, aj sme to tu preberali, a väčšina sme sa zhodli, že je to zbytočné... Ja som obe deti rodila pri službukonajúcich ekároch a bola som maximálne spokojná...
Peniažky si radšej ušetri na niečo pekné pre bábetko 😉 😉 Akedy sazazmluvňuje, neviem... 😅 😅

k.a.t.k.a.
22. jan 2008

pre mna zazmluvnenie dr. a aj nadštandard zbytočne vyhodené peniaze neboli 😉 a zase ked niekto na to má tak prečo nie, že hej 😉 ja si nadštandard neviem vynachváliť, manžel prišiel za mnou vždy ked som niečo potrebovala alebo on nás chcel vidieť a bol pekne s nami na izbe a nemusela som sedieť jak chruňo v župane niekde pri výťahu .. hlavne kvoli tomu nám to manžel zaplatil 😉

monkula
22. jan 2008

Kati, za mnou nikto nechodil, takže mne by to bolo zbytočné... 😀 😀 😀

vesi
22. jan 2008

verulka, glukozy sa neboj, ked som videla, že malá vypila 80ml glukozy a potom jej z toho bolo zle, tak som hned poprosila detského primára, nech jej napíše do papierov mlieko a nebol problém 🙂 jednoducho sa musíš ozvať 😉
a súhlasím s monkulou, ja som tiež rodila pri službukonajúcich lekároch a nebol problém 🙂 okrem toho ked ostanem sama na izbe chytajú ma depky 😝 ja som spolubývajúcu uvítala, musím povedať, že sme si "sadli" dosť sme sa nasmiali a aj sme si pomohli, ona mne ked som ešte musela ležať po sekcii a ja jej pri manipulácii s bábätkom, kedže ona bola prvorodička 🙂

monkula
22. jan 2008

vesi, my dve sa vždy tak krásne zhodneme 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre