Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

marse
12. mar 2008

sssara nemyslis nahodou dr. Paldiu? Lebo s paldiom mam, ale o Paliovi neviem 😕

cuchre
12. mar 2008

ahojte...

ja som na antolskej rodila pred mesiacom, nestihla som ani epi, ani moju doktorku, ani kamosku k porodu..... 😀 lezala som hore na gynde, poslali ma dole otvorenu na 5 cm, povedali, ze kontrakcie su slabe, ale po klystire som za hodku porodila.... 😉
co mozem s urcitostou povedat, ze nohy neprivazuju, lebo ja som sa tak metala, ze som skoro par krat kopla doktorku. bola by som radsej priviazana, lepsie by sa mi tlacilo, som sa nevedela zapriet.... 😅

a na novorodeneckom su strasne zlate aj sestricky aj dokiny (az na svetle vynimky pri vizite, ked nam jedna mlada povedala, ze pokial krvacame, nemame mat babo pri sebe v posteli, lebo je tam hromada bacilov....no comment)

zelam vam pokial mozno prijemny porod a zdrave babatka 🙂

verulka
12. mar 2008

certi, neboj rezervnem 😀 i ked mna poslednu dobu mata predstava, ze vydrzim do TP a porodim megaditko ( moj bracho- 4te ditko v poradi- sa narodil s vahou 5170g 😝 ...ale mama tvrdi, ze to bolo uplne jedno, porod bol malina 😎 )
Janett, fuha, tak to sa pekne zadarilo Martinkovi..ale neboj, urcite bude vsetko tak ako ma 😉 a bolo by super, ak by si este cez velku noc mohla ostat doma 😉 ja mam poradnu 25.3. No a verim ,ze uz mas toho dost...vsak pomaly aj ja, a to tam mam len jedneho zlobra 😉

sssara
12. mar 2008

Ano Marse myslím doktora Paldiu. Ak máš skúsenosti tak napíš. 🙂

sorrelia
12. mar 2008

no ako tak citam tak ta porodnica nebude ziadny strasiak 🙂
uz veru nebudem pocuvat mamine zname s tymi ich hororvymi pribehmi !!!

verulka
12. mar 2008

sorr, to je spravne rozhodnutie 😉 jasne, ze to nie je taky des...vsak potom by boli len sami jedinacikovia 😀

sorrelia
13. mar 2008

verulka
asi mas pravdu 😀

ksb
13. mar 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či nemáte niektorá nejaké skusenosti s pôrodom koncom panvovým na antolskej, ako tam postupujú, či preferujú prirodzený porod alebo cisársky. Som v 33 tt a stále sme v KP a mám z toho poriadny stres. Len dúfam, že dieťa bude zdravé.

janettba
13. mar 2008

ksb - neboj sa ešte máte čas, ja mám v brušku dvojky a v 32 tt boli obaja dole hlávkami a o dva týždne neskôr šups jeden sa pretočil naspäť 😖 , ale dúfam, že ešte sa umúdri a otočí sa tak ako treba. A môj predchádzajúci synátor sa mi otočil dole hlavičkou až v 35 tt - tak ešte tomu daj čaj. Držím ti palčeky, aby sa tvoj drobček otočil tak ako má a myslím si, že pôrody KP sú individuálne, že každý lekár sa rozhodne ináč - niekto pri tom preferuje sekciu a niekto prirodzený pôrod, asi záleží aj na váhe a pohlaví bábätka.

janettba
13. mar 2008

😀 aký preklep som spravila, že "tak ešte tomu daj čaj" - no môžeš si dať aj čaj na ukludnenie, ale myslela som, že máš tomu dať čas 😀 😝

certica
14. mar 2008

ksb, este neviete pohlavie? ja som pred 3r. rodila KP sekciou (chlapec), ale teraz je situacia trochu ina, udajne sa preferuje prirodzeny porod, ak je to mozne, takze bude zavisiet napriklad aj od velkosti babatka.

vesi
14. mar 2008

aj ja som pred 5 rokmi na antolskej rodila KP sekciou, odhadovaná váha bola 3,5kg skutočná 3,65 😀 ako prvorodičku ma vtedy automaticky poslali na sekciu. (ale to bolo pred 5 rokmi)

ksb
14. mar 2008

Ahojte
takže v 24 tt sme boli na 3D a tam nám povedali, že to bude dievča, ale odvtedy nám k tomu nikto nič nepovedal, lebo že to na normálnom ultrazvuku to nie je vidno, lebo je otočené chrbtom, ale doktor mi akurát včera povedal, že ked mi to povedali na 3D tak by to tak malo byť, takže to bude pravdepodobne dievčatko. Pri dievčatkách KP sa rodí normálne? som prvorodička a teraz sme v na konci 33 tt a vážime 1950g. tak uvidíme ako narastieme.

certica
14. mar 2008

vesi aj myslim, ze vtedy to robili viac menej automaticky, ze SC. viki mal odhad do 3kg a v podstate aj tolko mal, ale pri chalanovi prvorodicke by asi neuvazovali o normal. porode. naviac, ja som aj ten plod. vody mala minimum. odvtedy sa vsak zmenilo minimalne 2x vedenie, takze aj tam dost zalezi, co preferuju

certica
14. mar 2008

akurat mozem poskytnut pomerne cerstvu info - kolegyna pred vyse mesiacom, druhorodicka po 12-tich rokoch, rodila chlapca KP sekciou, ale ten mal cez 4 kilecka.
posudzuje sa to asi pripad od pripadu, od konkret. stavu a okolnosti...

vesi
14. mar 2008

certi, ved preto som písala, že to bolo pred 5 rokmi, ale teraz ma napadlo, že aj ja som už mala menej plodovej vody a okrem toho aj vysoký Fbg a problém s pečeňou, len vtedy ked som sa pýtala jednej mladej Dr. že čo to pre mňa znamená, že je KP, tak mi povedala, že u prvorodičky automaticky CR. druhé som mala pôvodne odrodiť normálne, ale... ved vieš už som to viac krát písala 🙂

k.a.t.k.a.
14. mar 2008

ja som tiež rodila dievča KP sekciou 😉

stankapk
14. mar 2008

Ahojte.
ksb:
ja mam asi najcerstvejsiu informaciu z Antolskej porodnice. Mame dievcatko, narodila sa 29.2.08 spontanne bez EPI. V stredu na ultrazvuku mi zistili ze mam malo plodovej vody, a mala bola otocena ritkou dole - cize KP. Hned ma poslali pre istotu na prijem na rizikove, a v piatok v noci mi odtiekla plodova voda. Musim povedat ze nikto sa ani len slovkom nezmienil ze by som mohla ist sekciou. Dokonca mi naplanovali na piatok zataz - t.j. vyvolat kontrakcie a cakat ci sa mala "chyti" a skonci to porodom. No ona ich aj tak predbehla 🙂
Predpokladana vaha bola 2800g, a narodila sa v 38tt /37+4/ a mala 2940g. Tiez som prvorodicka.
Drzim paste aby vsetko dopadlo dobre 🙂

ksb
14. mar 2008

stanka - No tak to teda gratulujem k čerstvému miminku a strašne závidím že už to máte za sebou. ja mám z toho také bobky. tá naša potvorka 4 dni spala a teraz sa pretláča s každým rebrom, akoby chcela ísť von stredom brucha a najlepšie hneď.Môžem sa spýtať u koho si rodila?

stankapk
14. mar 2008

Dakujeme 🙂
Tiez som sa bala toho porodu, ale popravde - ja som vobec netusila ze to pride tak rychlo. Bala som sa aby som nebola na rizikovom v nemocnici este tri tyzdne. Nemala som ziadnych poslickov, absolutne som nemala pocit ze by som mala rodit. Ani brucho mi nekleslo, krcok bol uzavrety, dost ma to teda prekvapilo... A este taky datum 😉
Rodila som u Dr. Marekovej - zhodou okolnosti pri ultrazvuku ona rozhodla ze pojdem na prijem. Ale nemala som ju zazmluvnenu. Bola super, a asistoval jej tusim primar. O tieto porody sa tam asi viac zaujimaju, su nestandardne 😉 A zalezi aj od toho, aka bude predpokladana vaha. Ak by si mala vacsie babatko, tak urcite spravia sekciu.

ksb
14. mar 2008

NO uvidíme ako to celé dopadne, už aby to bolo. teraz má bábo 1950 g, vobec si neviem predstaviť ako bude rásť a koľko by tak mohlo mať okolo 38 - 40 tt. Necháme sa prekvapiť.

jahodka11
14. mar 2008

stanka, gratulujem 🙂 teda, neviem si predstavit ako by som rodila keby babo nebolo hlavickou dole? nebala si sa? asi by som sa bala aj tlacit 🙂

stankapk
14. mar 2008

Dakujem 🙂
No, bala som sa, ale viac-menej som doverovala doktorom. Inac mala tak skrcene nozicky v kolenach /ako zabka/, ze mi ju ani neodmerali, to sa myslim az na druhy den vystreli.

timietinka
14. mar 2008

AHOJTE!! 🙂

Dnes rano mi vysla hlienova zatka ... baby, vy ste si ju ako skoro spozorovali pred porodom? Co myslite, kolko mam este casu? Ako mozem tento cas predlzit, ak potrebujem neporodit este taky tyzden? 😉 Poradte prosim 😅

STANKA - ako Vam je uz fajne 😵 ... Blahozelame a prajeme vela Bozej sily, lasky a mudrosti pri vychove Vasho anjelika 🙂

veva55
14. mar 2008

ahojte, ja som rodila na Antolskej 1. februara, takze ak smiem pridat moje dojmy:
Doktori a pediatri v pohode, vacsina z nich boli mili a ochotni.
Sestricky nic moc, vacsina zdute a neprijemne. Viem, ze to nemaju lahke stale pocuvat plac deti v praci, ale mohli by byt ochotnejsie, ked niekto poziada o radu. Ale zas na druhej strane, prisla som tam odrodit a nie na dovolenku do hotela, takze tych par dni sa tam da vydrzat 😉

bora8
14. mar 2008

Ahojte kočule, neviete mi povedať, či na Antolskej pracuje ešte Dr. Čierny, rodila som u neho pred 4,5 rokom a traz by som zase rada rodila u neho, len netuším či tam ešte stále je......

certica
14. mar 2008

ja citam, ze ahojte korčule 😀
bora, uz tam nepracuje, momentalne ma ambulanciu v samorine, ale neviem, ci nema zmluvu a nechodi sem tam na antolsku aj rodit

bora8
14. mar 2008

certica 😀 to bolo myslené ako kočky 😀 ale dík a do prčič, to ma mrzí budem si musieť hladať nového doktora..... ☹

bora8
14. mar 2008

tak mi teda poradte u koho ste rodili a kto je najlepší..... pls

petrulla
14. mar 2008

Bora, mne sa zda , ze raz tyzdenne este pracuje aj na Antolskej .... ale nie som si ista. Minuly rok to tak bolo, teraz neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre