Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
7. júl 2008

janickova, cela izba 1.000,-Sk (ak si tam sama, prip. so svojim partnerom), pokial sa delis o nadstandard s inou maminou, tak polovicu t.j. 500,-Sk/1 noc. a pokial viem, plati sa az na konci, kedze logicky nevies, kolko tam presne stravis dni

janickova
7. júl 2008

certica - dakujem.. to je super. Nie je to az tak moc - teda, ratala som viac.
A kedy treba nahlasit, ze chcem nadstandard? pri prijme, alebo treba vopred?

certica
7. júl 2008

rezervovat sa to neda, az podla aktualnej situacie, takze nahlasit az pri prijme, ked pojdes rodit, ze mas zaujem. otazka, ci bude volne...

maruskab
7. júl 2008

certica a nie je to viac? ja mam info, ze sa plati 1000.-, ak su tam maminy dve a 2000.- za celu izbu. som tam nebola, tak neviem... 😅

certica
7. júl 2008

maruska, prave som nad tym dumala pred chvilou, ci to nie je ako pises, takze asi hej. teraz fakt neviem, mam uplny vypadok pamate v cislach 😀 . ja som totiz nadst. chcela, ale bol uz dlhy poradovnik predo mnou, tak som nakoniec bola na norm.izbe

certica
7. júl 2008

teda, zacala som nad tym rozmyslat, este nez som citala tvoj prispevok, ci som nenapisla blbost. preto myslim, ze to bude naozaj tych 1000,- resp. 2tis.

monka88
7. júl 2008

babky ja som nasla na internete toto,tak hadam platia tieto ceny::

http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...

petruci6
7. júl 2008

co je vyber operatora? 😕

monka88
7. júl 2008

taak to teda nemam sajnu priznam sa...

majula009
7. júl 2008

petruci6, výber operatera, je vlastne výber porodnika, ktoreho chces mat pri porode, ale treba sa s nim dopredu dohodnut a podpisat s nim zmluvu. Musi byt samozrejme z Antolskej, minimálne musi mat zmluvu s nemocnicou on...Stoji to 7tisic.... 😉

verulka
7. júl 2008

Skrecok ,babatka su stale pri mamine, pokial treba vezmu ti ho na novorodencov..je jedno ci si na betznej izbe alebo mas nadstan. 😉

ena
7. júl 2008

ja len k tomu, ze kedy je najlepsie zacat cvicit, tak ten 31-32 tt je idealny, pretoze je tusim 6 cviceni.. a obycajne nieco odpadne, niekedy baby porodia skor, tak ked zacnete v tom 31-32 tyzdni, tak to mate sancu v pohodicke obsolvovat..
ja som zacala chodit v novembri a potom v decembri sa necvicilo kvoli sviatkom, dalsie cvicenie vyslo v januari opat na sviatok, takze aj ked som zacala v tusim 31 tt, tak posledne 6te cvicenie som absolvovala tesne pred terminom..

evixa
8. júl 2008

skoda, ze to (lekarska starostlivost v tehotenstve, cvicenia, priprava na porod...) u nas prebieha takto chaoticky. Mam dojem, ze uplne bez nadveznosti. V 31-32tt. este viacere tehosky chodia do prace. Popri pravidelnych navstrevach gynekologa, zubara, vysetreniach este odchadzat z prace aj na cvicenia je dost narocne. Pokial chcem chodit na pripravu do nemocnice kde sa chystam rodit a nie na platene pripravy. Dopatrat sa k informaciam je fuska a boji s nie prave najprijemnejsim pristupom ani nehovorim. Potom mi tie studie o alternativnych porodoch, pripravach, porodnych planoch, dulach a pod. pridu ako vysmech. A priplacanie si za nadstandard a lekara ma cim dalej tym viac rozculuje, ked sa neplni standard. Tolko moja ranna tehotenska uvaha 🙂 fungovanie bez systemu ma neustale rozculuje... 🙂

pozemka
8. júl 2008

ahojte baby! chela by som sa vas spytat kde su presne na Antolskej lekari? vraj sa tam dostanem aj cez nemocnicu aj cez polikliniku a mali by byt na prvom poschodi. a este ci mi neviete poradit do ktorych dveri mam ist? velmi pekne vam dakujem za radu!!!

monka88
8. júl 2008

ajoj pozemka, no ja som bola prvykrat minuly tyzden na antolskej, a bolo to na prvom poschodi c.dv. 108. Isla som tam cez polikliniku,lebo ist tam cez nemocnicu,mi je to ist ako cez katakomby.... 🙂 Ale na tych dverach nemas nic napisane,lebo asi sa tam lekari striedaju a kazdy den je tam niekto iny. Aspon sa mi tak zda.
Chces rodit na antolskej? K niekomu konkretnemu chces ist?

pozemka
8. júl 2008

ahoj monka! velmi pekne dakujem za odpoved. to som pocula ze sa tam lekari striedaju. nie nemam nikoho konkretneho vybrateho mne je jedno kdo ma odrodi. Ano chcem ist na antolsku rodit lebo to mam autom 5min od domu.dneska mi moj lekar povedal ze uz sa mam ist prihlasit na antolsku tak sa pytam kde to tam je presne lebo mi povedal len cislo dveri a nic viacej.

monka88
8. júl 2008

pozemka ja tam idem akurat zase zajtra,na nejake odbery. A ako pozeram si tiez 35tt,ktovie mozno sa tam stretneme na porodnej sale 🙂
Uz vies co to bude ci chlapcek ci dievcatko?

lumah
8. júl 2008

kočky ja som tam minulý týžden ležala na rizikovom a v nadštandardnej izbe bola mamina aj s mužom a platili na den 2000sk.

majula009
8. júl 2008

lumah, kde si lezala na rizokovom na piatom? 😉

majula009
8. júl 2008

pokial viem tak ked chcete mat nadstandard sama pre seba,alebo teda byt tam s polovickou zaplatite 2OOO sk na noc, a plus mozete muzovi alebo tomu kto tam s vami bude doplatit stravu. "Lebo inak nedostane..
Ak chcete byt na izbe este s inou maminou tak zaplatite za noc 1OOO sk.... a inak mate vraj na vyber tri druhy jedla, inak si vyberat nemozete...Navstevy mate na izbe..inak stojite na chodbe za sklom uzkym 60 cm a tam ukazujete mimi polovicke, babke a ostatným prislusnikom rodiny.....Nesmu vojst na oddelenie..... 🙄

zinuska
8. júl 2008

Majula ty si este neporodila??? 😉
...stretli sme sa v pondelok u Niznanskej 😵
Bola si za Luckou? ja hej na minutku a teda vyzerala fantasticky po porode takych mackov 🙂

majula009
8. júl 2008

zinuska, ajoj, no nie vidis ja sa este trapim....chodim tam kazdy den a zatial nic, teraz citim zase mierne bolesti a stahy, ale zase z toho urcite nic nebude.... ☹
Zatial ma teda len sleduju ze co a ako a potom ked to nepojde samo mi asi pomozu,inak tam malu budem mat tak este asi rok....hehe... 😀
Za Luckou som nebola lebo moj drahy sa furt ponahla a teda uz bol dost nervozny z tolkeho cakania tam...ja sa necudujem...chlapi taketo veci ako cakanie u lekara nemusia...a hlavne ked jemu nic nerobia ze ano.... 😅
Keb ysom tam bola sama tak jasne ze idem za Luckou, ale s nim to proste neslo...S Luckou som pisala, tesi sa ze je uz doma....slubila ze mi posle foto.... 😀 som rada ze su ok....
Vy ako? Inak meno Mia bol moj favorit, ale dala ho pred mesiacom draheho sestra svojej malej tak už ho ja dat nemozem.... 😢

verulka
8. júl 2008

maji, ono je to dobre, ze ludia nemozu is k miminkam 🤐 by si neverila ,aki su blbi...raz dva by sa na oddelenie dostali kadejake bacily. a ten priestor pre mimi je uplna pohoda- maminky sa pekne striedaju, lebo ked ide mamina von, tak mimco da na anovorodenecke. a na nadstandarde moze prist len 1 nastveva na izbu 😉 tam si mozes vziat na izbu jedlo, to sa povazuje za vyhodu..i ked ja si mylsim, ze pokial sa jedna o normlany porod, tak je nadst. uplne zbytocny 🤐
zinuska ahoj, no uz sa ti to blizi 😵

majula009
8. júl 2008

Verulka, máš pravdu, ja som to len pisala lebo sa tu niekto pýtal ako to je s nadstandardom....
Mne je jedno kde budem, hlavne nech som uz po..... 😀
Ja urcite nechcem aby mi ludia c´hodili na izbu a kyhali mi na mimi...to teda ne...
Ale zase aby drahy nemohol prist a chytit si malu tak to sa mi zda trochu blbe....bude ju vidiet dve minutky cez sklo a vybavené....uz si ho viem predstavit ake nervy bude mat.... 😀
Boze uz asi dve hodky mi tvrdne brucho a tak silno, no nepravidelne, drahy sa ma stale pýta no čo no čo? Už som mu povedala že je ako tí čo mi volajú....hádam budem vediet ked to príde, toto mi je jasné že to nieje ono...aj ked to mam pomerne casto, tak viem ze este nerodime...podla mna sa mala posuva nizsie, lebo citim tlak na krcok a na zadok....a sem tam tie stahy do toho, akoby sa tam vzpierala...vtedy mam inak brucho ako skala. Normalne by si mohol on niekto aj hlavu rozbit ak by zakopol a padol mi nan.... 😀

majula009
8. júl 2008

Idem sa asi ulozit do postele....a pokusim sa popri tom tvrdnutí brucha aj zaspat...... 😀 a ak sa zajtra neozvem tak to prislo...a budem tu az o týžden...hehe ale to dost silno pochybujem.... 😖
Tak pa Verul a Zinuš, a keby dačo držte palceeee.... 😅 😅 😅

zinuska
9. júl 2008

Majulka,tak v dobrom dufam,ze sem uz dnes nenapises 😀 😀 ,ale vies ako to myslim 😉 dufam a moc ti zelam,aby si uz porodila 😉 a to ryhclo a lahko a bez komplikacii a co najmenej bolestivo. drz sa!! budem na teba mysliet!

Verulik,ajoj,veru konecne sa mi to blizi 😵 Boze,Ronusik ma uz 2 a pol mesiaca?? to fakt leti 😕 dufam,ze sa ani nenazdam a aj ja uz budem mat deti doma 🙂

lienka55
9. júl 2008

Zinuska nemozem sa po teba dostat,vytvorila som temu hypospadia tak by som bola rada keby si sa mi tam ozvala.Viem ze sa to netyka antolskej nemocnice ale inak sa neviem dostat po teba.

hanuky
9. júl 2008

Ahojte maminky,
mate nejake nove info, co si treba priniest pre mimi do porodnice? Vraj sa to menilo a stacia len 1-razove plienky a vlhcene obrusky???? 😨 😕
nic viac ???? 😕

monkula
9. júl 2008

hanuky, ja som tam rodila v januári 2007 a stačili mi plienky a vlhčené obrúsky... ja som mala aj čapičku, na chodbe dosť fučalo... Poprípade si ešte zober svoje látkové plienyk ,aby sa malinké neogrckalo...

hanuky
9. júl 2008

monkula a netreba ziadny olejcek, mydlo, osušku ponozky, rukavičky... ? Kolko by malo stacit pampersiek?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre