Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

vesi
18. jún 2008

určite nekupuj vopred, tam ti požičajú ak bude treba a potom uvidíš, aby to neboli vyhodené peniaze 😉
certi, ani manželia sa tak nedoplňajú ako my 😀

certica
18. jún 2008

ved to, zacinam sa bat 😲 😀

vesi
18. jún 2008

mám sa aj začať báť? 😕 😅 😀 je to stretko dobrý nápad? 😀

rovni
18. jún 2008

lebo vidim vela inzeratov ze baby predavaju len zopar krat pouzite odsavacky,takze s kupou asi pockam az po porode...

vesi
18. jún 2008

určite počkaj, nie každá baba ju potrebovala 😉

certica
18. jún 2008

rovni, len pekne pockaj, trpezlivost ruze prinasa 😀
vesi, urcite - skusit to musime 😎 😀

vesi
18. jún 2008

oki, budem sa tešiť 😀 ...alebo báť... 😕 😀

certica
18. jún 2008

hlavne, aby sa ti kolena nepodlamovali 😀

vesi
18. jún 2008

o mňa sa ty neboj... 😀

majula009
18. jún 2008

rovni, ja si odsávačku beriem ale mám požičanú od kamošky, ked budem mať mlieko tak si potom kupim svoju. Neviem si predstaviť že mi dajú nejakú erárnu odsávačku ktorú používalo xy žien, aj ked sa to dezinfikuje...inak ja by som si tam najrdasej zobrala aj postelne prádlo, dost sa mi bridia tie ich hnusne biele...keby ste videli tie paplony vyzlecené tak by vám zle doslo....Neviem ci len ja som taka fajnovka, ale vzdy mam taký blby pocit ked mám pouzit nieco po niekom druhom, napr aj príbor.....teda po niekom koho nepoznám....Tak si vzdy nosim vsetko svoje a zvalujem to na alergiu, a nemaju nic proti..ale teraz si to neviem predstavit mam uz uplne full tasku a este brat obliecky a plachtu a vankuse.... no dost blbe....

evixa
19. jún 2008

ahojte, este si chcem overit jednu vec 🙂 vyberam si Antolsku aj pre to, ze manzel moze byt so mnou pocas celeho porodu, teda presnejsie aj pocas prvej doby, kym budem chodit po chodbe ako tiger a cakat. Na Kramaroch vraj otcov volaju az v druhej dobe. Ak s vami boli tatovia porode, ako to bolo?

rovni
19. jún 2008

majula a kedy si si zacala chystat tasku? 🙂
evixa aj ja by som bola rada keby mohol byt manzel pri mne od zaciatku,ale radsej sa na to uplne nespolieham,neviem ci ich nevolaju az ked je zena uz na porodnom stole.....
keby tam mala kazda mamicka svojho partnera od zaciatku,to by tam asi bolo dost preplnene,neviem.....

vesi
19. jún 2008

myslím, že záleží na tom či sa otváraš alebo nie, ak to vyzerá na dlho, tak ho pošlu preč a teba na izbu. ale ak sa to rozbieha a chodíš po chodbe a do sprchy, tak tam ti manžel môže pomáhať. aspoň tak to bolo ked rodila moja spolubývajúca z rizikového, ja som mala cisárske, takže to je o inom. 🙂

dadka212
19. jún 2008

Evi mňa pozrela doktorka odpustili plodovú vodu a povedali, že môžem zavolať muža 🙂

marija
19. jún 2008

evixa ja som rodila teraz v januari na Antolskej a manzel mohol byt somnou od zaciatku. Priviezol ma a cakal kym ma vysetria. Nebola som otvorena ani na stipku prsta ale kontrakcie som mala uz kazde 4minuty ;) a nechali ho tam somnou. Chodil so mnou po chodbe a bo, so mnou na porodnej sale. Takze my sme s tym problem vobec nemali 😉

dadka212
19. jún 2008

Jáj ale zabudla som dodať, že ja som tam už ležala lebo som prenášala

kukenzi
19. jún 2008

odsavacky na antolskej pozicaju, ale aj predavaju medely. 😉

majula009
19. jún 2008

rovni, neuveríš ale časť som si pripravila asi pred týždnom, a dobalila som si ju včera večer lebo ma chytili nejaké tlaky a zľakla som sa že už rodíme tak som si ju radšej pripravila hned...Teraz je v šatníku a tlaky prešli.... 😀

vanilka32
20. jún 2008

majula, aj mne bolo povedane ze manzel moze byt pocas celeho priebehu pri porode, preto som si vybrala Antolsku...jedine vtedy ho poslu prec ak bude situacia ze bude velmi vela rodiciek na ten dany den, nuz, smola.

Absolvovala si aj prednasku na epiduralku? ja som bola v stredu, a bolo to celkom zaujimave. Treba vraj vziat muzovi stare dlhsie tricko a v nom rodit, lebo to co budes mat oblecene pocas porodu mozes po nom hned aj vyhodit, flaky nevyperie ani ruzovy Vanish 🙂

rovni
20. jún 2008

to ste ma potesili ze manzel moze byt v podstate stale pri mne
majula-tak to si si dala nacas s balenim 😀 ,
vanilka-krasne vysivky 🙂
aj ja by som chcela nieco vysit pre babetko ale nemam s tym ziadne skusenosti

evixa
20. jún 2008

rovni - akurat vysivam krtka Hele na decku 🙂 Kupili sme v Ikei taku obycajnu, tak som ju chcela ozivit. len som si vytlacila obrazok z netu, prekreslila na deku a retiazkou vysivam. Skus polozit na internete a najdes aj navod na jednotlive techniky. Tak sa ucim aj ja. Ked najdem nieco v "archive" poslem link. 🙂

rovni
20. jún 2008

dakujem evixa,ja by som si asi na zaciatok trufla iba na kriziky 😉
najvacsiu dilemu pre mna predstavuje ze ci sa pri vysivani robia normalne uzliky-ked chces koncit a odstrihnut nit alebo ako to funguje
nechcem ist moc do podrobnosti ,lebo som od temy"Antolska-porodnica"

rovni
20. jún 2008

dakujem vesi 😉

elly111
20. jún 2008

ahojte absolvovali ste niektora cisarsky u Dr. Dubcakovej, ak ano mali ste ho planovany alebo to vyplynulo zo situácie?
Krasny vikend zelam

majula009
20. jún 2008

Vanilka32, no bola som na prednáške ešte týžden pred Tebou, a to isté nám vravela s tým tričkom...Ozaj mala prednášku Mudr. Ballova? Aj vás presviedčala že kontrakcie sú také boletivé ako amputácia nohy? 🙄 , Mne sa nepáčilo že nás takto strašila...neviem o čo jej išlo, je mi jasné že to bude bolieť, ale amputácia? Však to si neviem predstaviť ani ja, a určite ani ona, ved mala obe nohy svoje.... 😠
Neviem či si dám epidurál, dosť sa toho bojím....neviem, počula som na to všeličo, a nie som si istá či je to správne, ale zase neviem aké brutálne bolesti ma čakajú...že áno....
Vanilka, mi máme podobný termín..sa tam možno aj stretneme...bruško ti už kleslo? Ja som tam dnes bola v poradni a ešte je malá vraj vysoko. Idem zase v stredu...tak sa bojím že budem na koniec prenášať....
Dnes mi rodila kamoška, a vraj to bol brutal....ani epi jej nestihli dat a nakoniec malú ťahali klieštami...lebo vraj nevládala tlačiť...Bola úplne hotová po hlase...som z toho ešte viacej v panike....
A chcela by som vidieť toho kto by vyhodil mojho draheho z porodnej sály pretože je tam vela porodov....akože nech idú už do kelu fakt, celý čas sa spolieham na to že bude pri mne, držat ma za ruku a nakoniec ho nepustia? To ani rodiť potom nechcem....kludne sa moze stat že bude uplne plno.... 😢 , však kolko nás je...

majula009
20. jún 2008

rovni- no nejako som to stale odkladala a odkladala...a minule taká panika že čo ak...tak som sa do toho pustila, ale poviem pravdu, sedela som v šatníku a nechcelo sa mi ani rozmýšlať že čo všetko potrebujem....tak som to tam tak halabala pripravila, možno to budem musieť ešte raz kuknút, ale v tomto teple sa mi nechce ani pohnut, potim sa aj cez vlasy tuším....Vy ostatné ste v pohode v tomto teple? Ja zomieram.... 😨

verulka
20. jún 2008

rovni, duro pozdravuje 😉 a bol tam so mnou cely cas 😀

vanilka32
21. jún 2008

majula, pocula som od inych kamosiek ze Dr.Ballova rada zacina prednasku prave vyjadrenim, ze epiduralka sa prirovnava amputacii, ale nam to nespomenula. Je to dost sebavedoma zena, ale zas vyzera ze aj odbornik vo svojom odbore. Ci si dam alebo nedam epi uvidim az ked pride ten moment, velmi zle znasam bolest preto som sa takto poistila prednaskou. Mame sice spolocny termin ale u mna to vyzera ze do tyzdna by to aj mohlo prist 🙂 brusko ale neklesa, bolesti mavam iba v noci.

nechame sa prekvapit ktora pojde skor 🙂

majula009
21. jún 2008

Ja som tam tiež preto bola, kvoli takej poistke, ale neviem aj tak sa bojim ze to neprezijem.... 😅
Neviem ako znásam bolest., viem ze u zubara si pýtam injekciu uz od dveri, ale zase zubar je zubar ze..... 🙄
No neviem do coho idem tak sa bojim....viem že mi strach prd pomože, ale aj tak je to taký zvláštny pocit ked si uz uvedomujes ze s tým nič nezmožes ☹ ...určite ale to malé stvorenie za to stojí 😀
Preco si myslis ze pojdes skor? Ja sa zatial vraj neotvaram, tiez mi brusko nekleslo, mavam bolesti ale take zvlastne, pichanie akoby na krcku a do mechura a tlaky na konecnik.....Brusko tvrdne sem tam...no som zvedava ze kto pojde skor.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre