Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lejla77
21. jún 2007

kocky, ja sa uz dva dni neviem dovolat p. Jezikovej. 😠
V utorok som mala mat prve cvicenie, ale boli tam nejake bakalarske skusky, alebo co a teraz neviem zasa, kedy mam prist ...

rybka78
21. jún 2007

ahoj lejla,

skusky trvali minuly a tento tyzden. na buduci sa uz bude fungovat po starom. viem, ze odpadavali cvicenia v po,ut a str.

lejla77
21. jún 2007

rybka:
dakujem, skoda ze som to nevedela skor.
A myslis si, ze ked som mala prist v utorok o 11.00 tak teraz mam prist zasa v utorok o 11.00 ???? Je to len raz do tyzdna, v ten isty den a hodinu?

dai
21. jún 2007

ahoj ajuska,
no dufam ze ta to prejde, mna to zial este nepreslo - buduci tyzden je so mnou moj manzel - potom uvidim...
dufam ze uz nebudu taketo tepla...

mate niekto skusenosti s babatkom ze stale pyta papat, potom vygrcka, je ale nepokojne a nevie zaspat? neviem ci je to z toho tepla ale mala je velmi nepokojna a stale placka ☹ myslim ze ju boli brusko... neviem co robit ☹

lucqa
21. jún 2007

Ahoj Majula,
ja som tiez rodila u Mirky Dubcakovej, a aj ked som mala problemovy porod, tak dalsie babatko by som chcela znova u nej rodit. Neviem si ju vynachvalit. Zlata doktorka, take by mali byt vsetky 😀

rybka78
21. jún 2007

ahoj lejla,

urcite bude cvicenie o tej istej hodine v ten isty den. ja chodim v piatok a vzdy ho mame o 13,00. o kolkej byvaju cvicenia v iny den neviem, ale zatial sa nam cas ani den nemenil. 🙂

dai, babo este sice nemam, ale nema adelka nahodou reflux? na google som nasla odkaz na tuto stranku http://www.koliska.sk/Vychova\nespokojne.htm
ak by sa ti stránku nepodarilo nacitat, zadaj v google reflux (vyhladavanie na Slovensku) a je to druhy odkaz. skus pocitat, prip. cinkni detskej doktorke. vela stastia 😉

evka79
21. jún 2007

ahojte dievcata,
ja by som sa chcela spytat ci mate nejake konkretne skusenosti s doc.korbelom.mam od detstva cukrovku a chodim k nemu na poradnu ale mne toho akosi vela nepovie a az mam pocit ze ho niekedy otravujem svojimi otazkami.minule som sa spytala ci budeme rodit cisarskym,tak nevedel.a ani neviem ci si ho mam zazmluvnit alebo budem automaticky rodit u neho kedze mam cukrovku,ci mam chodit na telocvik,ci si treba anesteziologa k EPI dohodnut alebo ho oni skontaktuju a pod.proste mu doverujem,lebo ho neskutocne chvalia ,ze je vynikajuci odbornik ale vlastnu skusenost zatial nemam.
takze by som vam bola vdacna za prispevky ohladne neho.

vesi
21. jún 2007

evka, on ti nepovie naisto či to bude cisársky, lebo o tom rozhoduje prednosta kliniky.aj mňa poslal Dr. Janáč týždeň pred termínom do nemoc.,lebo on odporúčal cisársky, ale hlavné slovo musel povedať prednosta. U mňa to nestihol, lebo mi v sobotu odišla voda a musel to riešiť primár, ktorý mal nočnú 😀

lusil2005
21. jún 2007

valy aj ja som rodila u doktora rozemberga. a tiez ma sestricka (ale na rizikovom) presviedcala ze ja este nerodim, ze taketo bolesti ona mala tyzden pred porodom. a o 3-4 hodinky uz bola mala na svete 😀
tiez som si tie bolesti odtrpela sama, lebo doktor akurat rodil inu babu ktoru mal zazmluvnenu, a mna prvy krat uvidel ked som bola otvorena na 7 cm a mala silneee kontrakcie kazde 2-3 minuty. povedal len RYCHLO PRIPRAVU A SUP NA BOX (sranda dostat za takychto kontrakcii klistir... pri tlaku neviete ci mate utekat na wc alebo zacat predychavat) keby som posluchla sestricky ktore ma presviedcali ze nemam este volat manzela, az po priprave, manzel by nestihol dobehnut. nastastie som bola histericka, a tak som ho zavolala skor 😝 epiduralku mi tiez nestihli dat. a ak niesi normalna lebo si nezabudla na to zle z porodu po tom ako si uvidela krpca, tak niesom normalna ani ja 😀 nastastie, depky ma presli par dni po tom ako som prisla domov... ale nazor ze porodnicu uz zvnutra v zivote nechcem vidiet ma stale velmi silno drzi 😝 malu straaaasne lubim, ale ten vztah a laska sa u mna vyvijal a vyvija postupne. kazdy den. kazdym zazitkom. ked mi ju prvy krat ukazali ze "pozrite aku mate krasnu dceru" tak som na nu hodila stvrtsekundovy pohlad ze "mhmmm" a venovala som sa dalej doktorovi a tomu co ide robit.
takze uzivajte si to!!!! aj depky, aj slzy pri spomienke na ktorykolvek moment porodu. raz vam tieto chvile budu chybat 😉 prajem vam vsetkym veeela dovodov na usmev!

adetka
21. jún 2007

evka... ja sommala doc. Korbela... zazmluvneneho... a tiez som si ho vybrala, lebo je odbornik na rizikove tehotenstva a porody... a kludne ho otravuj otazkami... on, ked ma vela starosti a problemov tak posobi nevsimavym a otravenym dojomom... ale inak je skvely... 😉 hlavne pocas porodu... upokojoval ma, vystvetloval mi co a ako, a nereagoval zle ani pri mojich hysakoch... a to som uprostred porodu chcela odist 😝 ...

a automaticky u neho nebudes rodit... ak ho nemas zazmluvneneho... ak nebude mat sluzbu... tak bude rodit iba tie, ktore u neho maju zmluvu... a ohladom epi musis zajst na prednasku na anesteziologicke... povedz mu, ze chces EPI a on ta tam posle...

a po mojej prvej skusenosti s nim... si ho urcite vyberiem aj pri pripadnom druhom, tretom, stvrtom 😀 (vtipkujem) porode... 😉

maaaki
21. jún 2007

Ahojte 🙂
Majula,
nemam doma vahu, tak neviem, kolko mala pribrala, ale podla toho ako papa a vyzera, tak porodnu vahu dobehla urcite. V utorok ideme do poradne, tak som zvedava. 😨 Nas pustili domov v piatok, teda hned po styroch dnoch. A vas?

Rybka,
dnes bolo u nas v byte cez 30 stupnov, tak sme tu klimu zapli, ale malu sme dali do vedlajsej izby kde klima nie je, len sme otvorili dvere. A hned bola kludnejsia.

Co sa tyka porodnice, tak asi fakt zavisi na sluzbach, lebo tie styri dni sluzili na detskom velmi mile sestricky, a hlavne taka mlada doktorka (myslim, ze sa vola Petra) bola strasne zlata. A aj na sestonedeli to bolo OK. Rodila som u dr. Gaza, ku ktoremu som chodila aj do poradne v Prosanuse, a to bolo super, kedze na Antolsku som prvykrat prisla az rodit.

rybka78
22. jún 2007

maaki,

dakujem za info. nakoniec sa dam asi zlomit a dame si namontovat klimu. 🙂

evka79
22. jún 2007

adetka.....dakujem.hned som kludnejsia a aspon priblizne viem ako to tam chodi.


vesi...aj ja som z okresu dun.streda,mohli by sme niekedy pokecat.pekny den

lusil2005
22. jún 2007

ja som tiez mala na sestonedeli len skvele detske sestry, a detske lekarky boli uuuplne skvele. oni su tam dve take mlade. jedna z nich je tehotna. tak vzdy pocas vizity vyzvedala infosky 😀

vesi
22. jún 2007

evka kľudne pošli IP alebo nakukni do témy nove prihlasene mamči i nemamči.tam sa zvyčajne nachádzam 🙂 radi privítame nové posily 😀

valy
23. jún 2007

ahojte 🙂
lusil, vdaka za tvoj prispevok, ty ma vzdy tak optimisticky naladis 🙂
inak, dr. rozemberg je naozaj skvely, clovek sa na neho moze spolahnut.
mate pravdu, tie mlade detske lekarky boli strasne zlate, hlavne jedna taka s ciernymi vlasmi, neviem, ci to bola ta Petra. bola aj velmi starostliva, co je super. ale aj detsky primar bol velmi mily.

ajuskamimi
24. jún 2007

DAI ja mam s malym to iste. Napapa sa, potom sa riadne poserka, vygrca a zacne sa tvarit, ako keby vobec nejedol. A ja neviem, ci ho boli brusko alebo je este hladny, no proste hruza, ale dufam, ze coskoro uz budem vediet co potrebuje a co mu je. Niekedy som z toho zufala, lebo potom si vsugerujem, ze som asi nanic matka, ked neviem, co mojmu dietatu je. Niekedy to mame od osmej vecera do jednej rana, stale dookola, prso, grcka, prdka, plac a to iste kazdu hodinku.

bubca
24. jún 2007

ajuska:ahoj,ja sice uz davno do tejto temy nepatrim,ale neda mi nezareagovat,nakolko rovnaky problem mala moje dcera,po kazdom napapani sa pokakala-co pokakala,ona sa doslova prekakala z oblecenia,grcala tak,ze ovracala skrinu na druhej strane izby,plakala a prdela takym sposobom,ze to znelo ako salvy z dela.ja som vtedy isla k lekarke,ta ju skontrolovala a doporucila papat castejsie,ale menej,a chodili sme sa aj castejsie vazit.bola som z toho nestastna,nakolko ako kazda prvorodicka som mala dojem,ze som totalne neschopna...chcelo to vela trpezlivosti,ale po case sa vsetko upravilo a dnes je z malej velka slecna.a na bolesti bruska nam zaberal feniklovy caj a masaz bruska+polozenie na chrbatik,pokrcila som jej nozicky a tocila s nimi,u nas to zaberalo,tak skus,snad aj vam to pomoze.drzim palce.

luciaj
25. jún 2007

ajuska, kazda z nas je dobra matka a prave toto si musis vsugerovat ... potom ti pojde vsetko lahsie🙂 uvidis, ze ked ja porodim v septembri, este ty mi budes davat rady, co mam robit s malou🙂
tak drzim palceky 😅

lili78
26. jún 2007

maminy, ktoré ste rodili na antolskej, boli ste na normálnej izbe,alebo na nadštandarde, je podľa vás nadštandard oveľa lepsí, alebo stačí aj normálna izba? dakujem za odpovede

kavicka33
26. jún 2007

ahoj lili78
ja som rodila na antolskej a bola som spokojna. Bola som na normalnej izbe a bolo to asi aj lepsie lebo su tam s tebou ine maminy a mozes sa porozpravat a vymenit si skusenosti a rady. Napr. ked som sa isla osprchovat tak mi mal kto dozriet na maleho ked nahodou plakal.

pipi1211
26. jún 2007

ahoj lili ja som bola tiez na nromalnej izbe lebo nadstandart sa maloval...ked by som sla na nadstandart tak jedine s muzom aby mi mal kto pozriet na malu ked by som bola v sprche (tak ako pisala kavicka) a hlavne aj koli jedlu... ale tych par dni clovek kludne vydrzi aj na normalnej izbe 🙂 🙂

lili78
26. jún 2007

kavicka a davaju a co sa tyka sluzieb na normalnej izbe a na nadstandarde - poskytuju napr. babatkam plienky a pod, alebo strava pre maminy je lepsia na nadstandarde?
kolko mamiciek je na normalnej izbe?a je to stale tak, ze jedna kúpeľňa a soc. zaridenie pre 2 normálne izby?

kavicka33
26. jún 2007

Podla mojho nazoru jedine cim sa lisi nadstandard od normalnej je to socialne zariadenie. Ako hovoris na dve izby je jedno spolocne ale myslim ze je to ok.
Na nadstandarde mas tv a krajsie vymalovane. Ked som tam bola ja pred dvoma mesiacmi vsetko malovali tak si myslim ze to uz bude krajsie aj na normalnych izbach.
Na klasickej izbe su 3 maminy a nadstandarde su dve alebo ked si zaplatis viac tak jedna.
co sa tyka starostlivosti som nemala pocit ze by boli na nadstandarde uprednostnovane alebo mali iny pristup.
Pre babatko ti daju vsetko. Ty si musis doniest plienky a vlhcene utierky.

lucqa
26. jún 2007

Ahoj kavicka, my sme rodili v rovnaky den 🙂 Len moj maly sa narodil o 13:07 😀

lusil2005
26. jún 2007

nooo - vraj sa stava malokedy aby boli na normalnej izbe tri baby. ta izba je robena pre dve postele. ja som tiez zastihla malovanie, takze sme boli tri. ale dalo sa aj tak.
a mozno som divna, ale aj jedlo mi celkom chutilo 😀 😀 😀
a telka mi vobec nechybala. mala som tam natalku 😝

luciaj
26. jún 2007

vy to uz mate vsetky za sebou, vam zavidim 😉 aj ja by som uz chcela mat babo doma ... ale este ma caka 10 dlhych tyzdnov 😖
ale s tym nadstandardom ste ma potesili, som si mylslela, ze je to oooomnoho lepsie ako normalna izba a som sa bala, ze ked budem ja rodit a nebude volny, tak ze to bude otrasne. jedine co sa mi nepaci na normalnych izbach je, ze navsteva nemoze ist k tebe a babatku na izbu, to moze len v nadstandarde 😠

rybka78
26. jún 2007

ahojte,

vcera som absolvovala s polovickou prednasku otec pri porode a pani doktorka hovorila, ze pokial nemaju vela rodiciek naraz, tak su maminy na normalnej izbe po dve.
a ak si nezaplatis celu nadstand. izbu, tak mne by vadilo, keby chodil ktokolvek kedykolvek na izbu na navstevu k druhej mamine a opacne. zaroven babatko este nema vyvinuty imunitny system a prichadzat do kontatku s mnozstvom ludi mu neprospeje.
inak nas pan primar z novorodeneckeho upozornil na obdobie ovcich kiahni, takze neodporuca, aby deti, resp. starsi surodenci navstevovali babatka a maminy v nemocnici. ak by sa vraj doniesol bacil k babatkam, do 24 hodin neprezije ani jedno...

zuzuinka
26. jún 2007

ahojte baby, aj ja som sa rozhodla pre antolsku a pre doktorku dubcakovu, chodim k nej uz dlhsi cas a zda sa mi velmi fajn. baby mohli by ste mi hodit nejaky link na zoznam potrebnych veci do porodnice? dakujem, neviem ho nikde najst

bubu25
27. jún 2007

zuzuinka, ja som nasla takuto linku http://www.dietaaja.sk/porodnica.htm
ale nemyslim, ze vsetko, co tam pisu, potrebujeme aj my do porodnice.
Viem, ze treba pyzamo - nocnu koselu, uteraky (maly, velky), hyg. potreby, slapky na sucho a druhe do sprchy, vlozky, podlozky, zupan. Ale este som nerodila, takze to by ti mozno poradili ine kocky, co tam este treba, resp. netreba 😎

maminy, chcem sa spytat, ked si nechcem zazmluvnit ziadneho lekara a od buduceho tyzdna mam chodit na poradne uz na Antolsku, mozem prist hociktory den ku hociktoremu doktorovi? Musim si tam dopredu zavolat, ci ma vezme, alebo je to jeho povinnost ma zobrat, ked uz pridem? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre