Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

27zuzka
10. nov 2011

@lua 🙂 gynekologovia-pôrodníci určite nedali, viem to z prvej ruky 🙂

hoota
10. nov 2011

@quappa77 no ono je to ze na izbe su dve baby, ale maju spolocnu kupelku este s jednou izbou. ale to je uplne v pohode, napr v ruzinove je vraj jedna kupelka pre celu chodbu. Ja som chcela nadstandard, ale bolo plno, no nakoniec mi nevadilo, nabuduce by som si uz asi nadstanard ani nepytala. ono napr navstevne hod boli tusim od 15tej do 17tej, ale moj manzel ked prisiel doobeda alebo az vecer, tak ma bez problemov pustili a nikto to neriesil. Takze pohoda

x_shushu_x
10. nov 2011

@dzudka ano, asi bolo vela deticiek.....ked som bola ja, vybili sa nam baterky a furt nam to pipalo aj ked som na malu pozerala, ze je hore....tak som chcela novy monitor, ale nebol volny....tak som si vypytala baterky, ktore ocividne nefungovali, tak som skusila stastie znovu a uz bol jeden monitor volny....aj ked mi sestricka prizvukovala, ze najnovsie co sa narodi, bude mat moj pokazeny :o/.. nad moralne zasady prevysoval zivot malej....a dobre som spravila, doma nam to zo zaciatku pipalo casto :o/..

Inak este raz poviem- aj ked su neprijemni, treba sa stale pytat a pytat a dobiedzat...pokym ste ticho, nikto vam nic dobrovolne neda ani nepovie....Keby som sa ja neozvala ci mozme ist uz domov, nikto by nam nepovedal, ze uz teoreticky mozme ist a dalsie 4 maminy by tam ostali so mnou este den 🙂 ..

kaciatko81
11. nov 2011

@martina172 ja som pred tym na ziadny kurz nechodila... stravili sme tam maximalne hodinku a aspon som vedela ako to prave na antolskej bezi a zasa ak mal clovek nejake otazky aspon sa mohol opytat

lumimi
12. nov 2011

deti sú na antolskej obliekané do erárneho alebo musia mat vlastné šatičky?

bublinqa
12. nov 2011

@lumimi babatka su obliekane do erarneho, oblecko co tam maju je velmi pekne, zo zaciatku, ked ich obliekaju sestricky tak im to oblecko aj pekne doladia, nemusis sa bat, ze babo bude v nejakych starych handrach, co sa ale neda povedat o nocnych koseliach pre maminy 😀

lumimi
12. nov 2011

@bublinqa mne nevadi aj keby bolo v handrách, hlavne nech nie je nahé 🙂 len som nevedla či do tašky niečo prihodit, už trošku stresujem a vobec si nepamatam co som si už zabalila a čo nie. dakujem

bellada
13. nov 2011

@lumimi ja beriem pre babo vlastne ponozky, rukavicky tenke a ciapocku, ze nech ma aj nieco s vonou domava 😀
@bublinqa a davaju aj nocne kosele bezne, ci si treba pytatat? budem mat svoje, ale mozno na porod by sa aj hodila erarna, nech si svoju nezababrem...

cicimon
13. nov 2011

@bellada len daj pozor, ked si babo budes obliekat do svojich veci, aby ti ich pri prezliekani niekde nezapotrosili

bellada
13. nov 2011

@cicimon vidis, to ma nenapadlo....hadam ustriehnem 😉

bv_alexandra
13. nov 2011

@bellada dávaju nočné košele ale občas sa stalo že povedali že nemaju. ja som striedala erárne s mojimi. pri porode som dostala erárnu 😉

lauricka
14. nov 2011

bola som dnes na tej predporodnej prednaske, z gynekologov tam bola MUDr.Krištúfková, fakt velmi zlata, zatial som mala z ludi na Antolskej len dobry dojem

votaress
15. nov 2011

@lauricka Ano MUDr. Kristufkova je velmi mila mlada doktorka 🙂 vzdy poradi s milym usmevom odpovie, vzdy ma dobru naladu 🙂 Mozem sa oyptat o com sa najviac rozpravalo?

lauricka
15. nov 2011

@votaress bolo o celom priebehu, od prichodu do porodnice, az po odchod na sestonedelie po porode, potom prisiel MUDr. Fatrsik (tiez super) z novorodencov a rozpraval cely postup co sa deje s novorodencom a ako sa o ne staraju. Bolo to fajn, odporucam. Ako treti bol byva Eurocord a pupocnikova krv, ale kto tam na tom nechce byt, odide skor. Najblizsie to bude 28.11. a byva to o 12:30 na tretom poschodi nad bufetom v zasadacke. (keby to tu niekto cital, kto to este nepozna).

renatkas
15. nov 2011

@lumimi pre babatko dostanes oblecko, ale ked sa ti pravidelne dogrcka a pojdes si vypytat druhe tak si neodpustia prednasku o tom ako malo maju oblecenia a nemozu mi stale davat atd... zalezi od sestricky.
A to iste s tymi nocnymi koselami, vacsinou povedia ze nemaju ciste... je tam jedna skvela sestricka taka blondynka mlada opalena co sa vyraznejsie maluje a ma zachripnuty hlas, tak ta nam dala aj vlozky aj nocne kosele, od tej si treba pytat ta s tym nema problem, ostatne sa tvaria akoby davali svoje...
A este jedna rada, voziky pre babatka maju niektore take co sa ani nedaju tlacit a neni tam ani monitor dychu, tak si treba pytat stale dookola druhy vozik, ked jedna povie ze nemaju treba pytat od druhej.. mamicky prepustaju kazdy den tak sa vzdy nejaky volny vozik najde 😉 Mne jedna taka starsia sestricka povedala ze nemaju voziky ze aj tie co su pokazene stale davaju do opravy a vracaju im ich take nefunkcne, tak som vosla do tej miestnosti kde maju tie voziky a druha sestricka mi bez problemov dala polohovatelny.

lumimi
15. nov 2011

@renatkas dakujem za radu 🙂.

ciefulik
15. nov 2011

@bellada ahoj, ja som rodila v 12/2009 - svoju košeľu mi ani nedovolili použiť, že veď si to zničíte 🙂, 2x sa mi stalo, že mi sestrička povedala, že veď máte fliačik na košeli, utekajte si vziať čistú 😉
oblečenie pre bábätko detto, dokonca som natrafila na takú sestričku, že počkajte, ja jej niečo pekné vyberiem, jaká je zlatá blonďavá 😵 no a do vozíka mi bez mojej žiadosti poskytli monitor dychu a aj vyhrievaciu podložku
tak ja len v dobrom na Antolskú 🙂

zuzana151
16. nov 2011

Ahojte neviete nahodou ci bude zajtra , t.j. stvrtok 17.11 ked je statny sviatok normalne fungovat poradna pre tehotne ? Snazim sa tam dovolat ale nezdvihaju. Dakujem 😉

erickaa
16. nov 2011

Ahojte, ja som rodila prednedávnom a čo sa týka Antolskej, nemôžem povedať krivého slova. Tiež som prevažne nosila erárne nočné košele, vždy ich mali dostatok. Každé ráno sa sanitárka opýtala, či nepotrebujem a počas dňa boli k dispozícii na chodbe v skrinke oproti sestričkám.
K tým vozíkom - to je dosť katastrofa. Ja som mala v pohode vozík, akurát sa mi neušiel monitor. 😒 Ale keby som na tom trvala, tak mi určite dajú, keď sa uvoľní, ale neriešila som to. Ak sa bojíte, doneste si z domu a hotovo. 🙂 Ale moja spolubývajúca mala taký vozík, ktorý vôbec sa nedal tlačiť, museli sme ho tlačiť dve ubolené! Potom jej ho vymenili, lebo to sa nedalo. 😝

A všetkým babám, ktoré idete rodiť dávam dobrú radu. AK VÁS JEDNA SESTRIčKA NÁHODOU ODBIJE, UTEKAJTE ZA DRUHOU. 😉 A to sa týka aj ženských aj novorodeneckých. Našťastie dobrých duší je tam viac než dosť 😉

veve39
16. nov 2011

@zuzana151 ja teda nehovorim s istotou, ale statny sviatok je v priapade polikliniky aj nemocnice predsa na urovni soboty ci nedele, kedy ambulancie nefunguju a zdrav.zariadenie je vo vikendovom rezime - cize podla mojho nazoru poradne urcite fungovat nebudu - jedine ak by si bola so svojim Dr. dohodnuta inak a vysetril by ta v ramci sluzby na oddeleni

quappa77
16. nov 2011

No ja som bola na Antolskej prvy krat vcera a bola som objednana na poradnu. Potom prisla sestricka a povedala nam,vsetkym, co sme boli objednane, ze pani doktorka ma uz po sluzbe a odisla domov. Evidentne klamala,lebo este aj na dverach mali napisane ordinacne hodiny. Takze prva skusenost nicmoc, ale idem zasa v piatok, tak snad sa dostanem na nejaku poradnu este kym porodim 🙂

kvjetok
16. nov 2011

ahojte, chcela by som sa spytat - neviete nahodou, ci by som si mohla zazmluvnit aj lekara, ktory ma na starosti iba rizikove pacientky? aj napriek tomu, ze rizikove tehu nemam...
rodila som na Antolskej v roku 2009, po zlej skusenosti kvoli komplikaciam pri porode (akutna sekcia), by som si uz porodnika zazmluvnila...inak som bola so vsetkym spokojna🙂
mate niektora skusenosti s Dr. Korbelom ako porodnikom? rozmyslam nad nim alebo nad Dr. Scholzom...neviem sa rozhodnut...
velka vdaka za vsetky reakcie🙂

bellada
16. nov 2011

@kvjetok jasne ze mozes aj ja mam Mudr, co robi rizikove, ty si mozes vybrat hoci koho, zalezi ci ta on zoberie, moze toho mat uz vela, takze chod k vybranemu na ambulanciu a hod s nim rec 😉

bellada
16. nov 2011

@zuzana151 nie poradne 17 teho nefunguju, ja som preto bola dnes, hoci inokedy chodievam stvrtky

kacenka1166
17. nov 2011

@quappa77 Ja som tak isto dopadla v utorok, skoro ma tam porazilo, vraj skuste inu ordinaciu, tak som isla do dalsich dvoch, tam ma odpalili, ze nestihaju ma zobrat, tak som sa vratila naspat do povodnej ordinacie kde som bola objednana a tam ma nakoniec zobrali, stravila som tam 2,5 hodky, dufam ze o tyzden to bude lepsie 😝

quappa77
17. nov 2011

@kacenka1166 Mate skoro rovnaky termin 🙂 Uvidim co mi povedia zajtra na poradni,ak sana nejaku dostanem. Idem doktorke Lipovskej. Takze budes rodit na Antolskej?

rajulko
17. nov 2011

Ahojte baby, vidim,z e nas bolo vcera na Antolskej dost 🙂 No ved je aj pravda, ze som sa tam aj citila ako na planete bruskatych 🙂 Ja som tam stravila presne 6 hodin... Od 9 do 13 sa cakalo na Mudr-ktora si odskocila na cisarsky pocas ordinacnych hodin... a potom o 14:00 bola este prednaska o EPI...no tento posledny mesiac bude asi perny :(

quappa77
17. nov 2011

@rajulko Boze nestras, tak asi zajtra sa musim vyzbrojit poriadnou davkou trpezlivosti 🙂 Nevies nahodou ako casto byva ta prednaska o EPI?

rajulko
17. nov 2011

@quappa77 No bola som tam prvy krat, tak neviem ako je to inokedy, ale bola som fakt znechutena z toho cakania, aj ked Dr bola fajn. Prednaska o EPI byva kazdu stredu o 14:00-je to vo vestibule ako prejdes tou presklenenou chodbou od hlavneho vchodu k vytahom-tam je anesteziologia-pri vytahoch si nas vyzdvihli.

renatkas
17. nov 2011

@kvjetok mozes si zazmluvnit aj lekara co ma rizikovky. Korbela nepoznam, na Scholtza som pocula samu chvalu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre