Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jana87
1. júl 2008

Chasencha, ja si zazmluvnovat lekara nebudem, kedze tam nikoho nepoznam a citam tu chvaly na kazdeho, teda az na par vynimiek. A uz mi to je uplne jedno, kto ma odrodi, otazkou zazmluvnenia som sa zaoberala dost vela a chvalia si mamicky, co mali svojho lekara a rovnako aj tie, co nemali nikoho. A mam pocit, ze to zacina byt v mode, zazmluvnovat si lekarov. To sa uz akoze nepostaraju, pokial si nezaplatis? Snad nie... Akurat sa tu stale nadava na personal na sestonedeli, co sa uz vobec neda ovplyvnit tym, ci mas alebo nemas zaplateneho lekara.

chasencha
1. júl 2008

ano ano to viem🙂personal je ale problemom nemocnice..no sama som bola prekvapena ze sa musi platit skoro za vsetko...nechapem na co su nam poistovne...a to ze ked chces svojho gynekologa pri porode a musis si za to zaplatit tak to som sa dozvedela az nedavno ale viem ze ona ma pozna vie ako mi prebiehalo tehotenstvo tak preto som si radsej priplatila...

doriaa
1. júl 2008

presne aj ja som sa nad tym pozastavovala, ze v podstate sa musi vsetko platit, co by malo byt samozrejmostou. No ale nepomozeme si.

majula009
1. júl 2008

Baby dnes je to tak, je to smutne, ale ja to tak....platíme za vsetko a za par rokov budeme platit este viacej...
Co sa týka sestriciek na Antolskej, neviem ake su na sestonedeli, ale na 5tom boli sestry super...a aj na ambulancii bola sestricka ku mne super, az na tu co chvilu zastupovala iná....
Verim ze za pár dni nezazijem to iste na vlastnej koži ako vanilka...a keby aj tak im tam vsetkym vynadam, a budem sa na tie arogantne kravy stazovat. Vsak kde sme...tu u nas na SK je vsetko naopak...idete do obchodu a dobre ze vas pohladom tie blbe predavacky uz od vchodu nepreklinaju ze BOZE ZASE MI IDE ROBOTA!!!!
V cudzine Vám dobre ze cez konecnik nevlezu aby ste boli spokojne....a tak je to isto aj so sestrickami. Rozdiel je ale aj v platoch, verim ze nie su ohodnotene adekvatne za to aku pracu robia...co ale samozrejme nieje moj problem, a teda cakam prijemný pristup a hlavne pomoc. Ked niekto robi tuto pracu len z povinnosti a nie z presvedcenia tak to potom takto vyzerá...

vesi
1. júl 2008

ja som prvé rodila ked mali tiež veľa pôrodov, sestričky na šestonedelí až na pár výnimiek boli nepríjemné, kým som tam nespravila cirkus, potom už bolo všetko O.K.
takže milé rodičky, hlavne sa nedajte odbiť a trvajte na svojom, ak to nezaberie odporúčam sťažovať sa priamo detskému doktorovi. ináč so si dlho poležala pri oboch tehotenstvách na rizikovom, na tom poschodí ako je aj šestonedelie(nepamätám si ktoré to je) a tam boli sestričky úžasné, doktori boli tiež super, našli sa aj výnimky, ale nič hrozné 🙂 nemala som Dr. zazmluvneného, napriek tomu som bola veľmi spokojná 🙂

jahodka11
1. júl 2008

majula, presne tak...ved sestricky vedia, do coho idu a ake platy su, tak nechapem....nech radsej robia nieco ine....
vesi-aj ja mam taku skusenost, na 2 vynimky sestricky boli hrozne, hned by som to povyhadzovala odtial prec...a take krasne odddelenie a praca.... 😒

verulka
1. júl 2008

Vanilka, tak ja som rodila na Antoslkej pre d2 mes a mam dost opacne skusenosti. Mne sa chceli venovat az prilis 😀 tak som im vravela, ze to zvladam, nech idu za prvorodickami. Aj skolenie o kojeni dostali, aj pomoc...nastastie pocas mojho pobytu bolo len 10-11 porodov a nebol problem s ubytkom, to sa meni uplne kazdym dnom 😉
doria, mne dokonca sestricky aj nabijacku na mobil zhanali 😉
ja, okrem toho dokrmovania, nemozem povedat nic zle...este aj stravu sme mali uzasnu 😀
majula, drzim aplce, neboj bude to ok 😉
okrem toho, ja som pred skoro 6rokmi rodila v Ruzinove a izba sa mi usla len tak tak- vsetky rodicky, ktore rodili v ten den po mne uz 1-3dni lezali o poschodie vyssie na gynde a tiez nemali deti pri sebe...myslim, ze natresk je vo vsetkych porodniciach, lebo ich je akosi malo 🤐 pri prvych2 porodoch neboli ani zdaleka naplnene stavy( opacny extrem)

michalienka
2. júl 2008

Moja skusenost s ANTOLSKOU je dobra. Rodila som v januari a bolo asi 10 porodov. Nemala som zazmluvneneho lekara a mozem povedat ze vsetko prebehlo super. Aj starostlivost dobra. Zato na odd. sestonedeli ziadna pomoc. Treba sa asi pytat.Ja som bola druhorodicka tak hned povedali ze ja sa viem urcite postarat o babatko. Je pravda ze ja som teda pomoc nepotrebovala. Ale pocula som aj prvorodicku ako sa pyta na prebalovanie a sestricka jej povedala"teraz nemam cas". Urcite sa najdu aj ochotnejsie a myslim si ze ked poprosis susedu na izbe pomoze ti. Urcite by som isla znova na antolsku.

natalka1
2. júl 2008

Ahojte baby,
moja otazka bude mozno blba, ale asi z toho som aj ja. Je tehotenske cvicenie na Antolskej, ktore sa objednava u p. Jezikovej nieco ine ako predporodna priprava u Jezikovej? Predporodna priprava je vlastne ta profylaxia, ktoru musi absolvovat aj muz, ked chce byt pri porode? Pri cviceni asi nemusi byt, vsak? D.

natalka1
2. júl 2008

Ahojte opat,
s akou znackou detskych potrieb mate dobru skusenost? Chicco, Avent, Jane.... chcem si kupit vsetky tie male blbosti - teplomer, odsavacku hlienov, cumlik, flasku... v jednej znacke 🙂 a neviem sa rozhodnut

natalka1
2. júl 2008

A buedte si robit porodny plan? Nie je to zbytocnost?

natalka1
2. júl 2008

Ked napisem prispevok, co mam urobit, aby som videla nejaku odpoved? Musim vzdy vystupit z fora alebo sa to da aj nejako inak? Alebo tu teraz ziadna nie ste a nikto nic nepise? ☹

ivetah
2. júl 2008

natalka, hore cedla riadku linku mas take tlacitko ze "refresh", neviem ci som to napisala zrozumitelne. ja to mam ako dve zelene sipky iduce proti sebe. tak to staci stlacit mas aktualizovanu stranku 😀

ivetah
2. júl 2008

a co sa tyka porodneho planu, neviem, asi je to zbytocne.
a tie male blbosti, no tazko povedat, popozeraj temy v sekcii babatko, tam su aj rozne skusenosti. ja napriklad mam teplomer lanaform, odsavacku vysavacou (kupili sme aj balonikovu chicco, ale to je zbytocne), cumlik - mame rozne a zatial ziadny nemal uspech, flasku nepotrebujes, ked budes kojit - ale mam doma avent a dostala som aj mam. zatial som ponukla dcerke vodu v avente, ale namiesto pitia len zuzlania ten cumlik... kazde dieta je ine a to budes skusat potom 😀
a cvicenie a profylaxia je to iste, je to predporodna priprava. otecko absolvuje len jednu rpednasky, mamicka tam chodi niekolko tyzdnov 😉

ivetah
2. júl 2008

a aj ja som bola spokojna na antolskej, rodila som vo fenruari, porodov bolo malo, takze tam bola taka pohoda 😀 dokonca som par dni bola sama na izbe a tiez mi vzdy poradili a pomohli 🙂

saudi
2. júl 2008

natalka1 - ta prednaska pre otcov nie je povinna, ale urcite vhodna. k porodu ho pustia aj bez nej, nedava sa tam ziadne potvrdenie.

natalka1
2. júl 2008

Ivetah dakujem, refresh poznam, len ma to stale vyhodi az na temy, kde si musim opat kliknut na porodnicu Antolska a najst poslednu stranku 😒
o porodnom plane sa tolko pise, ale aj mne sa zda, ze je to hovadina, preto sa pytam 🙂
Doteraz som nic okolo porodu neriesila, robila som a potom som si trochu konecne oddychovala. Takze teraz zacinam vsetko sledovat, lebo muz mi hovori, ze nestihnem ani porodit 😀 a to som iba v 36 tt, teda asi, kedze sa mi to stale meni.
A potrebujem do porodnice aj odsavacku mlieka? Nasla som na webe vselijake zoznamy, co si zobrat do nemocnice pre babo, seba... ale neviem, kedze som prvorodicka, ci ej to vsetko naozaj potrebne....

chasencha
2. júl 2008

natalka,mozem ti poslat na mail to co si dnes beriem ja do nemocnice 🙂 mozes si to upravit podla seba...ked som sa pytala doktorky ze co pre babo tak povedala ze stacia pampersky...ale tak ja som si zbalila aj nejake kremiky ale zbytok ako oblecenie na cestu domov mi hadam priatel donesie...tak co?

certica
2. júl 2008

chasencha, pre babo aj vlhcene utierky si vezmi

alexandra
2. júl 2008

kremiky pre babo netreba, oni Ti tam daju, dokonca aj domov 🙂

ena
2. júl 2008

chasencha: stacia plienky a vlhke utierky.. oblecko dostane erarne, aj bavlnenu plienku.. ak by si mala pre babo vlastne oblecenie, tak sa ti moze napr. stat , ze pri kupani baba ti ho zamiesaju medzi ich erarne, lebo kupu sestricky
a kremy neviem, zaparenu ritku asi este nestihne mat 🙂 a ak hej, sestricky uricte maju take kremy .. my sme potrebovali infadolan na suchu kozu a v pohode od sestriciek pocas pobytu v nemocnici..

natalka: odsavacka hlienov na vysavac je v podstate len jeden typ 🙂 takze vsetko jednej znacky urcite nezozenies..
a tie cvicenia co si pisala, to je jendo a to iste cvicenie u p. jezikovej, plus raz za cas, podla poctu tehuliek je prednaska, kde ides aj s partnerom a tam potom dostanes peciatku do knizky, akoze partner pri porode.. ale myslim, ze ot nie je podmienka, my sme to pri druhom uz ani nerisili, olezite je tam zaplatit 500 sk , a to dostane listok manzel od sestriciek v por. sale a odbehne vyplatit do pokladne..

certica
2. júl 2008

hello alex, ty ako si na tom?

chasencha
2. júl 2008

ok ok ok aj tie vlhcene utierky mam zabalene 🙂 oblecenie som mala zabalene ale pomyslela som si ze sa to tam strati a miesto v taske to zaberaa uz aj tak je dost velka...a este jedna vec...zupan...mam aaaaale na co mi tam je???na to aby som sa pocas navstev obliekla donho alebo obliekla donho po sprche alebo...? 🙂

monka88
2. júl 2008

chasencha,Ty si bola dnes u Dr.Marekovej aj s polovickou? Take blond vlasy dlhe? A s taskou uz? Ja som tam bola prvykrat s polovickou. Takze Ty uz ides do nemocnice,ak som to spravne pochopila? Preco? A ak by Ti nerobilo problem neposlala by si mi na mail,co si teda beries do nemocnice? Dakujeeem 😉 Nejake zoznamy mama,ale aj tak.

chasencha
2. júl 2008

monka🙂este sa len chystam za nou🙂poobede som s nou dohodnuta.anio uz mi povedala ze pre istotu si zoberte aj tasku🙂tak som zvedava co...ale nespomeniem jej to tak hadam tam neostanem..bo citim sa dobre a este je to skoro 🙂 este nech si mala poplava 😀 jasne poslem len daj mail

monka88
2. júl 2008

takze mozno Ta tam ani nenecha...tak drzim palceky,aby si si este pohovkala pekne doma 🙂
ak mozes posli mi ho na monkam@centrum.cz dakujeeem

chasencha
2. júl 2008

uz to tam mas🙂dakujem dakujem a ty si bola u marekovej oprvy krat?a co hovoris?

monka88
2. júl 2008

diky moc idem si to pozriet 🙂 hej bola som prvykrat. Co ja viem tak v pohode,hoci muzicek hovoril,ze torsku odmerana,ale po tom co poznam hromadu lekarov,asi by som bola v soku,keby bol niekto prehnane milyyy.. 🙂
Uvidime,ako bude dalej.Na buduci tyzden mam prist znovu,nejake odbery mi porobia a mam ist na tu konzultaciu s anesteziologom koli epiduralke.Ty si tam uz bola?

chasencha
2. júl 2008

no ja som chcela ist minuly tzyden ale bolo take teplo ze sa mi tam nechcelo...a viem ze je dnes...ale tak rozmyslala som ze to hadam vydrzim aj bez tej epiduralky 🙂 mmmm odmeranaa mmmm tak co ja viem...no nerobi si s tebou srandicky ani nic ale inak je v pohode.treba sa jej veeela pytat nech vidi ze mas zaujem a uvidis aj jej pristup potom

vtirka
2. júl 2008

caute tehulky......ja som v 34 tyzdni plus 5......vidim ze antloska je dost pod natlakom....ja som sa stale este nerozhodla ze kam mam ist rodit chcela som ist na antolsku ale ako tak citam tak asi to vyhraju kramare....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre