Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

rybka78
19. jún 2007

ahoj vydata,
takto o tychto prednaskach veru neviem a ani netusim ci potrebujes vymenny listok od lekara. na epi sa nechystam. skusim bez. 😅

majula
19. jún 2007

Ahojte babuľky...tak aj my to máme už za sebou...Nicolasko sa narodil 4.6. presne na naše druhé výročie svadby, he, he 😵
Pôrod veľmi opisovať nebudem, lebo to by bolo na dlho....ale určite chcem spomenúť moju doktorku, Mirku Dubčákovú....vďaka nej mám na pôrod len a len dobré spomienky, je to určite doktorka s veľkým "D"...keď budem rodiť znova...tak jedine u nej. Nedá sa to slovami opísať akú neskutočnú oporu a dôveru som v nej mala...veľmi jej za všetko ďakujeeeeeem.
Baby a ešte k EPI...ja som si ju dala a absolútne neľutujem...niekto povie, že spomaľuje pôrod...neviem, ale v mojom prípade ho EPI totálne urýchlila...strašne sa mi to vlieklo, pomaličky som sa otvárala....ako mi pichli EPI...do hodiny bol malinký na svete...a neviete si predstaviť tú úľavu...keď som videla na monitore tie kontrakcie...ufffff nechcela by som ich cítiť, pretože už tie pred tým (boli slabšie) sa nedali vydržať...takže EPI určite doporučujem.
A šitie som tiež vďaka EPI veľmi necítila...spolubývajúce na šestonedelí mi hovorili, že šitie bolo horšie ako samotný pôrod....to si neviem a ani nechcem predstaviť...ja som necítila skoro nič.
No a ešte na záver....vôbec sa pôrodu nebojte...pretože ten pocit po tom stojí fakt za to...je to niečo neskutočné držať svoje dieťatko v náručí...ja by som išla rodiť aj teraz hneď...a ešte jedna vec...od kedy som porodila manželovi syna by ma na rukách nosil...všade sa vychvaľuje aká som bola statočná, aký je na mňa strašne hrdý....no čo viac by som ešte chcela???? 😀 😀 😀

lejla77
19. jún 2007

Tak dnes som dopadla uplne fasa. Mala som mat prve cvicko - tak som sa tam doteperila - a ze odpada, lebo ze su tam nejake bakalarske skusky. 😠

adka26
19. jún 2007

Dakujem baby. Urcite tam pojdeme.Prajem vsetkym pekne babetkovanie sa a aby ste s tymi malinkymi v tychto horucavach dobre znasali.

bubu25
19. jún 2007

majula, gratulujem ku krasnemu Nicolasovi. Je naozaj rozkosny. 😵 Prajem vam obom vela zdravia a nech ste cela rodinka stale tak stastna ako teraz 😉

vydata
19. jún 2007

Cauko Majula tak gratuleujem k babatku.Ja tiez idem rodit s EPI,teda aspon sa chystam.Neboli to ked ti to podavaju?????Bola si aj na tej prednaske???
A kedy sa zato plati???Na tej prednaske alebo tesne pred porodom alebo ako to je?????

clea1
19. jún 2007

Majula gratulujem k bábätku, aj ja budem mať pri pôrode Dr. Dubčákovú, tak sa celkom teším a bojím zároveň 🙂
vvdatá, prednáška o EPI je každú stredu o 14.00 na ARO, oproti výťahom na prízemí. Treba doporučenie od gynekológa. Musí byť zaplatená pred pôrodom, kľudne aj v ten deň. Ak by Ti ju z nejakého dôvodu nepodali, peniažky sa vracajú.
Kočky neviete či bude v pondelok aj cvičenie pred tou prednáškou pre taninou, keď je až o 12.30h?

lejla77
19. jún 2007

majula:
gratulujem a prajem vela zdravicka. 😉

vydata
19. jún 2007

clea a tam netreba byt objednana alebo nieco podbne.Bola si tam????
Mozem tam ist s manzelom???myslela som ci sa to neplati na tej prednaske aby som si doniesla peniazky so sebou.Budes rodit aj ty s EPI???

clea1
19. jún 2007

vydatá netreba sa objednávať, je to každú stredu. Môžeš tam ísť aj s manželom. Platí sa to kedykoľvek v pokladni. Tú prednášku som absolvovala asi pred mesiacom a ak sa nič nepritrafí, budem rodiť s EPI. Ja som to už zaplatila, aby sme potom nestresovali. Ja som bola rozhodnutá o EPI od začiatku 🙂

clea1
19. jún 2007

na tej prednáške Ti po skončení dajú pečiatku o jej absolvovaní a vymenný lístok do pokladne

majula
19. jún 2007

bubu,vydata, lejla, clea ďakujem Vám...krpček nám robí nesmiernu radosť, je to náš pokladík 😵
vydata, mne pichala epidurálku nejaká mladšia doktorka, ktorej to veľmi nešlo, lebo ma celú dopichala, neviem čo tam nacvičovala, ale už som myslela, že jej niečo poviem...nebolí to veľmi, v pohode sa to dá, len keď ti to pichá niekto už asi 20 krát a stále nič 😠 nakoniec zavolali iného doktora, ktorý mi to pichol na prvý krát...a potom bolo dobreeeeeeee 😝 ďakovala som bohu, že niekto toto vymyslel 😔
Ja som na prednáške bola, určite choď, lebo čo ak ti ju nebudú chcieť pichnúť?? Zaplatenú som ju nemala, po pôrode ju bol manžel zaplatiť.
Jaj držím Vám všetkým palčeky, aby ste mali čo najrýchlejšie a čo najmenej bolestivé pôrody...

ajuskamimi
19. jún 2007

ahojte, tak uz sme doma z nemocnice. Tak maly sa narodil cisarakom / spinalom. Az na to, ze som im na stole po injekcii do chrbta odpadla, prebehlo to hladko a rychlo a podla mna celkom super 😉 ale potom dosli na mna poporodne depky, zrejme z tvorby mlieka a akosi ma nechcu opustit. Citim sa unavena, smutna a stale by som plakala. Aj som v nemocnici den co den plakala. Dnes som prvy krat doma, tak dufam, ze sa to polepsi, lebo tento psycho stav je hrozny. Namiesto toho, aby som bola happy, stale by som iba revala a ani dovod nemam ☹ ved mam predsa super manzela a krasneho a zdraveho synceka.

lusil2005
19. jún 2007

majula gratulujem a prajem vsetko dobreee! 🙂

ajuska no vitaaaaj!!! ty betarka jedna. takto si si to v pohode bezbolestne odrodila 😀 tie depky - ani nehovor. v nemocnici aj mna chytali... hlavne navecer. to som volavala svojmu drahemu a revala som mu do telefonu 😝
a keby som tam mala byt tyzden, neviem neviem ako by som to zvladala. a je fakt ze ked sa mi zacalo tvorit mlieko, tak to bolo este horsie a mala som pocit ze toto NEMOZEM zvladnut 😠
ale prisla som domov, mlieko sa ustalilo, prisla doktorka a ja som po hodinovej prednaske chytila dalsiu depku typu TOTO NEMOZEM ZVLADNUT. je fakt ze mne strasne pomaha mama. v podstate nemusim vobec varit, upratovat len sem - tam. len kojim, prebalujem a periem a zehlim. je to strasna ulava a pomoze to. hlavne sa vyspinkaj. to je zaklad. nevyspatost = 50% depky. daj maleho na dve hodinky muzikovi alebo niekomu a spi.
depky prejdu a bude dobre. potom uz budes chodit ako slniecko vysmiata 😝
vsetko zvladnes. neboj. a kojenie ako? ide vam? ako casto maly papka?

clea1
19. jún 2007

ajuskamimi gratulujem k Jožkovi, koľko vážil a meralten Tvoj sloník?
Želám všetko dobré a nech si čonajskôr v pohode a veselá 🙂

vydata
19. jún 2007

Majula a pri kom si rodila?????Mala si zazmluzvneneho lek?????
Clea ty mas kedy termin?????Ides si zazmluvnit lek.????
Boze ja mam termin 11.7. a uz dnes som si balila veci ze co keby nahodou.
Boze hrozne sa bojim.Aj Vas tak boli alebo bolala panva-lonova kost???
To s tou depresiou co ste pisali je stasne,dufam ze mna to nezastihne.
Baby a ked je takto teplo staci ked babatko pojde z nemocnice iba v body oblecene a trebars v perinke????Vobec neviem co tam mam vziat na obecenie domov ked sa uz balim.

rybka78
19. jún 2007

ahojte majula a ajuska,

gratulujem k babatkam a v tichosti zavidim, ze to uz mate za sebou. 🙂
vydata, ja som tiez riesila tu dilemu s oblecenim, ale nakoniec som si povedala, ze nachystam aj body aj dupacky (ved auto to odvezie 😀 ) a muz veci potom donesie do nemocnice a zariadim sa podla pocasia a podla toho ako bude babatko obliekane v nemocnici. odkukame. 🙂

vydata
19. jún 2007

rybka ty mas kedy termi?????Mozno budeme rodit v tom isto termine nie????
Ides si zazmlunit lekara????

rybka78
19. jún 2007

mame termin 31.7. este 6 tyzdnov. 😅
chcela by som rodit u Dr. Rozemberga.

lusil2005
19. jún 2007

nooo - ono ked date tenucke bavlnene dupacky do perinky, nic sa nestane. to babo ma este taku krehucku tu kozicku, citlivu, takze neviem ci by som ho davala s holymi nozickami tam. kazdopadne by som nenechavala holu pokozku bez prikrivky alebo perinky. a nezabudnite dat ciapocku. aj keby bolo velmi teplo.

lucqa
20. jún 2007

ajuska, gratulujem a prajem Vam obom vela zrdavia 😀

rybka78
20. jún 2007

ahojte maminy,

ako vam spavaju babatka v tychto teplach? neuvazovali ste nad klimatizaciou, pripadne ake s nou mate skusenosti?

dai
20. jún 2007

ahoj ajuska,
sa ti hlasim - podla prezyvky ma mozno nepoznas - som ta blondynka z porodnice a z cviceni 🙂 skoda ze sme neboli spolu trosku dlhsie v porodnici - by sme si mozno vzajomne pomohli...
ja zial tiez zapasim s depkami - v porodnici ma to vzdy chygtilo poobede - akurat ked za mnou prisiel manzel - chudak 😎 tak som mu tam vzdy plakala... s mlieckom to mame tak vseliako - uz som asi 8x dokrmovala - zial mala je velky papkac a aj ked sa snazim len kojit vtychto teplach to nejak nestihame ☹
mam tu teraz maminu, buduci tyzden bude manzel pracovat z domu - keby som sama, tak neviem neviem... napriek tomu ma ta depka stale z casu nacas chyti ( som zial zila velmi spolocensky a teraz mam pocit ze som strasne obmedzena - a to som pritom kazdy den online v spoje´ni s ludmi z prace a snazime sa s malinkou pomaly chodit aj na vychadzky - pokial je chladnejsie - ja len dufam, ze to bude lepsie a lepsie ako bude malicka vacsia a bude viacej vnimat )
- rybka mi tiez rozmyslame nad klimou, ale lekarka nam povedala ze sa tam robia bakterie - tak neviem... mame podkrovny byt a je tu strasne - mam pusteny ventilator, nie na malu, a zastrety cely byt, ale aj tak je to zle - prievan robit nechcem , lebo sa bojim zeby malicka nachladla ☹

bubu25
20. jún 2007

ahojte,

chcem sa spýtať, či ste bábätko z pôrodnice niesli v perinke, alebo ste toho mini drobčeka dali hneď do autosedačky - vajíčka? Aj keď je vajíčko svojim tvarom určite prispôsobené aj pre najmenších drobčekov, zdá sa mi, že to nie je pre bábätko asi najpohodlnejšie. A navyše, asi ho nemožno uložiť do autosedačky aj v perinke, nie? Aké máte s týmto skúsenosti?

maaaki
20. jún 2007

Ahojte baby,
ja som sice velmi neprisievala, ale pozorne vsetko citam a velmi mi vase info pomohli. Vsetkym co uz mate babatka prajem nech su zdrave a krasne a tie co Vas to caka prajem taky lahky porod ako som mala ja. 🙂
Nasa Karolinka sa narodila 4.6. Porod, od pustenia plodovej vody, trval hodinu a pol bez epi. Do porodnice ma poslal moj porodnik hned z poradne, lebo som mala den po termine a bola otvorena na 4 cm, hoci kontrakcie ziadne. Aj ked do mna naliali dve infuzie s oxytocinom, nezdali sa mi kontrakcie nejake velmi silne, len boli hned kazdu minutu, ale hodinu to vydrzat je pohodicka. Potom som mala sice mensiu komplikaciu (zadrzanu placentu), takze mi robil manualku, co sa robi v kratkodoej anesteze, ale aspon som necitila ako ma zasival.

Majula, o ktorej si rodila? Mozno sme boli spolu na porodnej sale? Ja o stvrtej poobede.

Ajuska, tvoje pocity poznam, vola sa to melancholia 4 dna, zacina vacsinou vtedy ked sa ti naleju prsniky a moze trvat par dni. Suvisi to s hormonalnymi zmenami v organizme. Uvidis bude to stale lepsie a lepsie

Rybka, mame klimatizaciu, byvame v podkrovnom byte, ale na malu som ju zatial nepustala, radsej ju lahsie obleciem. Ak sa filtre cistia pravidelne, tak by sa ziadne infekcie nemali sirit, ale existuje jeden druh bakterii/Legionella, ktorym sa v spinavych klimatizaciach velmi dobre dari

Bubu 25, som velky zastanca autosedaciek, (moj 7 rocny syn nevie co je to sediet v aute mimo sedacky, a to cestujeme dost vela). Karolinku sme niesli domov v autosedacke bez perinky (mozes pozriet foto v mojom albume), skoro sa tam sice stratila, ale je to najbezpecnejsie. Tu Blave, nikdy nevies kedy do teba niekto nacuva, pripadne v tebe zabrzdi. Do mna jeden nacuval tri tyzdne pred porodom.

😉

bubu25
20. jún 2007

maaaki, gratulujem ku Karolinke a zelam hlavne vela zdravicka, trpezlivosti a lasky pri malej 🙂 Dakujem za radu. Je fakt, ze aj ta vasa Karolinka je naozaj v tej autosedacke stratena. Asi tak, ako by tam bolo stratene kazde babatko 😎 Ale ako hovoris, bezpecnost je bezpecnost, tak to budeme musiet aj my zvladnut s autosedackou 😉

ajuskamimi
20. jún 2007

dakujem za gratulacie. Takze este miery maleho, prisiel na svet sekciou a mal 4,1 kg a 53 cm 😉

DAI / ahojcek 😉 mi hovor o tej depke, tiez som mojmu manzelovi na kazdej navsteve plakala, bolo to hrozne. Mam doma tiez maminu, ktora mi velmi pomaha, dosla na tyzden. Potom pojdeme nachvilu na Oravu k nasim, ale tiez neviem ako to zvladnem, ked tu budem sama, snad sa to za tie dva tyzdne nejak naucim. Ale kazdopadne, ak mi depka neprejde, idem na jednu konzultaciu k jendej babe, snad pomoze. Inac ti poviem, niektore sestricky / hlavne novorodenecke\ na tej Antolskej - des a hroza, fakt. Niektore noci boli hrozne, ked boli nanic sluzby, takze som happy, ze som uz doma, sice ubolena, s depkou ale som doma 🙂

valy
21. jún 2007

maaki, aj ja gratulujem 🙂
ja som tiez rodila na antolskej, pred styrmi tyzdnami a teda depka ma chyta sporadicky doteraz, ale suvisi to asi aj s tym, ze sa mi este vsetko nezahojilo. no zlepsuje sa to (myslim depka 😉 ). niekedy si pripadam ale nejaka divna, ked vsade citam, ako pri pohlade na babatko zabudnes na vsetky bolesti a pod., ja som sice strasne rada, ze mam babatko a vazim si to, ale ze by som na vsetko zabudla, sa neda povedat...
ajuskamimi - mne sa zdali horsie niektore zenske sestricky na antolskej, vacsina novorodeneckych sa mi zdali velmi mile a ochotne. najviac sa mi ale nepacili vizity na antolskej, niektori lekari sa na teba ledva pozreli a pripadne problemy nikoho nezaujimali. novorodenecki lekari sa mi zdali super.
ja som tu vlastne este ani nepisala o svojom porode na antolskej, ale mozno aj vplyvom tej depky sa mi to doteraz zda, ze to bolo hrozne, preto som povodne ani nechcela pisat 😀
mne vecer odtiekla plodova voda, tak som asi 22:40 prisla do nemocnice. manzela poslali domov, ze ja este rodit nejdem a mna poslali spat. v noci som dostala silne kontrakcie, ale ta sestra na porodnici (taka mlada), vyhlasila, ze este nie som dostatocne otvorena, takze mam spat a zbierat sily. ja som ale nemohla vydrzat v posteli kvoli tym bolestiam, ale ona stale len spat a do postele, do sprchy tlmit si kontrakcie ma napriek mojim PROSBAM nepustila, na epiduralku vraj bolo priskoro... nakoniec mi zrazu cca. o pol piatej rano vyhlasila, ze ja uz idem rodit a mam rychlo zavolat manzela aj lekara. obaja nastastie stihli prist asi za 20 min., za co som dr. rozembergovi naozaj strasne vdacna. a o 5:10 uz bola mala na svete. epiduralku mi nedali, lebo potom uz vraj zas bolo neskoro. predtym som si myslela, ze sa na antolskej da rodit aj v polosede, ale specialne som sa na to predtym bohuzial nespytala a ked zacal porod, tak ma rovno polozili na chrbat a nohy mi priviazali hore, vobec na nic sa ma nespytali a dva tyzdne ma potom boleli modriny na clenkoch a myslim si, ze moj porod mohol v inej polohe dopadnut trochu inak (ale to je len moj nelekarsky nazor). vtedy som sa popri tych bolestiach nezmohla na skoro ziadne protesty. beriem to tak, ze to bola moja chyba, ze som si to nedohodla vopred. sitie ma strasne bolelo, lebo sa to sice umrtvuje, ale vraj len nejako zvonka, vnutri nie. co sa tyka pobytu v nemocnici, ta je pekne vynovena, varia dobre a tak, ale bola som rada, ked som isla domov.
bubu - my sme babatko odniesli vo vanicke z kocika, mame taku, co je certifikovana, ze sa moze pouzit v aute (peg perego) a oproti autosedacke je v nej vyhoda, ze tam mozes dat babatko aj v perinke a ono tam lezi. autosedacku sme zatial ani nekupovali, lebo take male babatko v nej vraj moze byt max. 2 hodiny a my mame rodinu, za ktorou cestujeme, ovela dalej.

majula
21. jún 2007

vydata, písala som to vyššie, rodila som u Mirky Dubčákovej a bola som veeeeeľmi spokojná 😉
maaaki ja som rodila ráno...malý sa narodil o 9.35....jéééj tak to máme rovnako staré detičky...koľko ti Karolínka pribrala??? My máme už naspäť pôvodnú váhu a plus nejakých 150 gramov navyše 😉 Kedy Vás pustili domov?

rybka78
21. jún 2007

dai, maaki,

dakujem za Vase nazory ku klimatizacii. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre