Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sasena12
23. nov 2012

@alikaa tak mna sa doktorka pytala ako chcem rodit, len taktiez som si vypocula ze KP rodit notmalne je ovela viac bolestivejsie a mozu nastat komplikacie, lebo rodit babo zadockom alebo nozickami hm neviem. Ale taktiez som uz pocula ze aj dve hodky pred porodom sa babo otocilo ale to sa asi stava v dost malo pripadoch 🙂 ja uz som celkom naladena nato ze to bude cisarsky.

tin007
23. nov 2012

Moja sesternica pred 4 rokmi porodila na Antolskej chlapca KP; obaja boli/su v poriadku a maly mal tusim 3.5 kg

horseshoe
23. nov 2012

@sasena12 ahoky 😉 vidim, ze uz si predposledny tyzden 😉 😉 juj, zavidim, ja bych najradsej tiez uz isla do finale...Citam, ze babenko mas stale KP otocene? A mas planovanu sekciu? Ako ten Havalada na prednaske hovoril, ze na Antolskej sa rodia deti KP prirodzene, ale poviem ti pravdu - vobec sa mi to nepaci. Ved to je velka komplikacia a ja by som sa velmi bala. A mas od svojho gyndosa papier, ze treba sekciu? Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😉 😉 😉

grasie
23. nov 2012

Ahojte, neviete mi niekto poradiť, ako je to s mužom pri pôrode na antolskej, musí absolvovať nejaké poučenie?

vevet
23. nov 2012

@grasie nemusí, len treba zaplatiť 30€ za jeho prítomnosť (pokladnica- pri sanitkách na -1posch.), stačí keď pojdete rodiť, inak ho nemusia pustiť, ale dá sa zaplatiť i skôr, alebo ho pošlú zhora dole zaplatiť.

vevet
23. nov 2012

@sasena12 ja si ťa pamatám, sedela si asi o 4 mamičky odomňa, teda aspoň už ku koncu poradni, rozprávala si o tom že budeš cisárakym kvôli KP polohe. ja som sedela rovno oproti dverám ambulancie, mala som zelenú tuniku.

vevet
23. nov 2012

@nemamlogin dobre, dúfam, že vás spoznám aj podľa fotky. To áno, keď má človek spoločnosť, tak to rýchlejšie ubehne. Uvidím, ešte kedy presne prídem, pretože mi poznačila čas kedy mám prísť nabudúce, ako som už vyššie písala.

grasie
23. nov 2012

@vevet Ďakujem 🙂

weke
23. nov 2012

@christne24 ahoj, bola si dnes na tom pouceni? Ako to tam prebieha, cakala si dlho?

christne24
23. nov 2012

@weke Ahoj, bola som, isla som okolo tri stvrte na 12, lebo som bola aj na ultrazvuku (zazila som mierny sok, moja mala ma uz 3600 g, hoci som bola v tom, ze nebude velka...), bola som 35., ale tie poradove cisla vobec nemaju zmysel... Ta baba, s ktorou som sa rozpravala, bola tusim 28. Vysla doktorka, ze nas vsetky 4 tehulky zobere naraz, o pol jednej sme uz boli vo vnutri, cca. 10-15 minut to trva.

weke
23. nov 2012

@christne24 citala som, ze tie vahy su len odhad a ze casto sa mylia aj o 500g 😲 Ja mam ist na ultrazvuk az 7.12. (tyzden pred TP) tak som tiez zvedava aku nam povedia vahu. V 36tt sme mali 2800g. 😔

christne24
23. nov 2012

@weke Hej, doktor to tiez povedal, a ze ta odchylka je vacsinou smerom hore🙂)) Inac on je srandista, Rozemberg ci ako sa vola🙂

kaciatko81
23. nov 2012

@nemamlogin mne prisla, sice cez pracovny den, ale v nemocnici nebola, bola po sluzbe...

christne24
23. nov 2012

Baby, neviete nahodou, kolko plienok treba zobrat do porodnice? Staci 30 kusove balenie?

oxiaction
23. nov 2012

@christne24 ja som mala 30 kus balenie a stacilo mi to

christne24
23. nov 2012

@oxiaction Dakujem!!

sasena12
23. nov 2012

@horseshoe ahoj 😉 ano da sa prirodzene len je to vraj bolestivejsie a mozu nastat komplikacie comu sa chcem vyvarovat. mna sa aj dr pytala ako chcem rodit tak som povedala ze kp radsej sekciou. uz mam naplanovane tak snad sa to nezmeni.

sasena12
23. nov 2012

@vevet super ja si teba ale nepamatam ale nevadi v stredu som tam znova len pridem neskor asi az okolo 11.00

vevet
23. nov 2012

@sasena12 nevadí, rozprávala si sa s mamičkami vedľa seba, ja som sedela opodiaľ. Ja prídem už okolo 9:00-9:30, pretože si ma napísala na 9:45, aby som prišla na poradňu. Tak sa možno asi nestretneme, ale prajem ti nech všetko dobre dopadne a ste obe v poriadku 🙂...

sasena12
23. nov 2012

@vevet mne necala termin len ze mam dojst okolo obeda na poslednu poradnu kedze vo stvrtok nastupujem do nemocky.

nemamlogin
24. nov 2012

@sasena12 tak držím palce 🙂

monika155
26. nov 2012

Baby mate niektora termin 6.decembra??

dulkagabulka
27. nov 2012

Aké sú možnosti ochrany hrádze pri pôrode? Najnovší článok z dielne Ženských kruhov.

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/prirodzeny-po...

sasena12
27. nov 2012

@monika155 ja mam 4.12 no uz viem ze rodim 30.11 sekciou

monika155
27. nov 2012

@sasena12 Ano?a preco ide sekciou?babo je zle otocene??

aninocka4
28. nov 2012

baby,prosim vas,potrebujem si balit do nemocnice pre babatko nieco ine okrem plienok (latkove aj jednorazove) a vlhcenych utierok? dakujem 🙂

marcelatje
28. nov 2012

@aninocka4 nie 🙂

monika155
28. nov 2012

@aninocka4 Ja mam zbalene aj nejake vecicky,zevraj tam maju dost stare tie kosielky a niektore aj bez snurok,tak to je asi na tebe ci vezmes,,A odsavacku su beries??

any395
28. nov 2012

tehulky , ak máte záujem o celodenné stretnutie v BA s pôrodnými asistentkami (témy: starostlivosť v teh, všetko o pôrode, tradičné praktiky skúsených PA, info je tu:
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

asemilka
28. nov 2012

@aninocka4 ja som mala pre krpanu len oblecenie, ked pojdeme domov.. inac len plienocky a vlhcene obrusky. masticku sme dostali tam. aj oblecenie. oblecko bolo vzdy pekne, ciste 🙂 ak sa obgckala, stacilo si vypytat nove. aj plienku bavlnenu ti daju kludne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre