Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lubi2002
4. júl 2016

@papa30 majú to tam akosi čudne, veď sa má chodiť raz týždenne

papa30
5. júl 2016

@lubi2002 tiez si pamatam,ze pri prvom som chodila od 36tt kazdy tyzden aj 2x,ale to v ruzinove. Tu nikto nic a poradna az o mesiac v 38tt. Cudne, dovtedy aj porodim 😉

katkaajurko
5. júl 2016

Nejake overene informacie,kedy sa zacne opat rodit aj na Antolskej?

meggie1984
11. júl 2016

@katkaajurko ja tiez zufalo hladam info

katkaajurko
11. júl 2016

@meggie1984 zevraj od 14.jula zacinaju opat na antolskej

tvojka
2. aug 2016

Ahojte,chystam sa rodit na Antolskej v blizkej dobe a nemam presny zoznam,co si vziat do porodky.vsade som nasla len take vseobecne info,dokonca aj v poradni mi dali papierik co doniest,ale neni to vyslovene len pre Antolsku.Neviete,ci treba doniest jednorazove podlozky pod seba a vlozky po porode,alebo to mi tam daju?co pribor,pohar?v kazdej nemocnici je to ine,tak budem vdacna za skusenost,aby som nebalila hory doly,ale zas nech mi daco nechyba🙂
A btw.- uz vraj doprerabali a da sa tam rodit 😉

rencici27
3. aug 2016

@tvojka ahoj zober si nocnu koselu aspon 2ks -zupan ...podlozky.. vlozky po porode pohar pribor plienky pre malu/maleho ...jednorazove utierky wc papie...sprch gel-mydlo ....krem proti zapareninam hreben gumicku ...

tvojka
3. aug 2016

@rencici27 dakujem za info🙂

leenkaa2708
7. sep 2016

@maary11 Dobrý deň prajem, smiem sa spýtať, keď ste odmietli ten oxytocín museli ste niečo podpisovať (podpisovali ste aj papiere pred pôrodom ohľadom postupu lekárov?) dosť ma to zaujíma mala som podobný prípad..len mňa ním nalievali jak na páse..mali ste už odtečenú vodu? koľko hodín ste rodila? ďakujem za info

maary11
7. sep 2016

@leenkaa2708 Ahoj, nie nic som nepodpisovala, proste som to len povedala. Ak to nie ohrozujuce pre oboch, tak ti nasilu nemozu nic dat. Akoze Dr. povedal, ze kolko chcem rodit, ale tak ja som tam bola tri hodky relativne bez bolesti, tak neviem preco by som to mala umelo urychlovat. Je to velakrat o tom, ze si proste musis povedat a trvat na tom, samozrejme ak ti povedia, ze dieta ma snuru okolo krku, tak sa nebudem hrat na hrdinku a nech robia co maju, ale nechapem, preco stale robia zasahy bez toho, aby zena este vobec zacala rodit.. lebo ako povedal pam Docent, co tu budeme do vecera!!!
A praveze co mi vravela kocka na gravid joge, tak velakrat ten umely oxytocin blokuje ten prirodny a potom dochadza k zastaveniu porodu.
Teraz neviem ci mi vodu prepichli predtym alebo potom, fakt si to uz nepametam, lebo mne samej neodtiekla.
Ale bolesti som mala celu noc, rano o pol deviatej ma prijali, po dvoch hodkach ma uz chceli napichat, lebo ze to nepostupuje... a o jednej som potom prirodzene porodila, bez akehokolvek zasahu.. uz neviem co som predtym pisala, ale sestricka nam poradila stimulaciu bradaviek a to mi v priebehu pol hodiny tak spustilo porod, ze som sla z 5 na 10cm.

antamauru
7. sep 2016

ja som tiez povedala ze nechcem oxy pokial nebude dieta v nejakom ohrozeni a respektovali, nic mi nedavali 🙂

leenkaa2708
7. sep 2016

@maary11 aha tak to je super, lebo u mňa to bolo tak že mi večer v posteli praskla voda a vyšla naraz aspoň ja som mala taký pocit úľavy, tak volám či musím hneď prísť že ešte nemám bolesti (mali sme to ďalej predtým som rodila mimo BA) tak som si vravela že ako prvorodička môžem polovicu prežiť doma, no volali mi že mám prísť že to sa musí sledovať, tak som sa umyla zbalila, a šli sme boli sme tam tak do hodky a pol medzitým už začali nejaké bolesti , keď som prišla urobili akýsi test či to bola naozaj plodová voda (to som akože nepochopila :D keďže mne sa toho riadne vylialo tak načo, no ale čo už) potom na vyšetrovňu tam že áno že tam už nemám ani kvapku..potom na monitor a že som otvorená na 1 cm, malá mala 2500g a 44 cm takže drobná som si povedala super ale dr mi vraví nech sa neteším ževraj malé deti sa rodia horšie ako vačšie, bola to mladučká dr som si najprv myslela že sestrička 🙂 ako správanie mala v poho vtedy som bola pri nej a potom prišla až na samotný pôrod..medzitým sestričky, ako píšeš ty nezačala som sa nejak otvárať aj keď kontrakcie už boli kruté, tak nabehol primár začal mať blbé poznámky rafol do mňa pomaly celú ruku tak bez citu a že oxytocín a to nebolo ani po dvoch hodinách nemala som tušenia že môžem odmietnuť vlastne mi v bolestiach dali podpísať kopu papierov že ak chcete prečítajte si bola som v stave keď sa ma pýtali na dátum svadby a ja som sa musela po 2 rokoch manželstva pozrieť na prsteň na dátum tak som bola mimo 😀 tak kto by to ešte čítal.
Epidurál že nič lebo som prvorodička a nevedela by som kedy tlačiť ..
No a potom mi začali vysvetľovať akési blbosti že proste musím do 12 hod porodiť, pretože keď nie musia dávať antibiotiká čo som dodnes nepochopila a ľutujem že som bola mimo a nemala silu sa spýtať na vysvetlenie však na čo ich dávať automaticky keď infekcia nemusí byť vždy tvrdili že kvôli infekcii ak by to bolo viac ako 12 hod čo samozrejme nebolo lebo ma oxytocínom nalievali najmenej na 4 x :( najlepšie na tom je že keď som večer okolo 10 prišla bola tam len jedna pani po pôrode ktorá ešte ležala na boxe a potom iba ja takže žiadne iné rodičky..len asi na ráno mali veľa tak to chceli mať skrku..potom som bola riadne nasraná..porodila som čosi po 12 hod silných kontrakcií keďže samý oxy..chválaBohu malá bola v poriadku bála som sa lebo som mlela s posledného a už som aj vravela sestričkám že už neviem či z toho neodpadnem lebo som sa už triaslaa mala som mdloby ..no ja som dopadla tak že som nemohla niekoľko mesiacov sedieť a ešte aj po pôrode mi gyn povedala že ma zle zašili a že znovu pôjdem na operáciu, nejdem to už rozpisovať ale bol to pre mňa hrozný zážitok :( celý pôrod aj starostlivosť potom, ale som rada že aspoň malá nemala problémy až na ešte nie celkom vyvinuté kĺbiky a trošku pokrivenú hlavičku ako bola v maternici, bola som však nahnevaná že ju kŕmili umelým mliekom dosť často..takže za to som sa pýtala na tú vodu a tak, že ako informovali o ževraj "nutnosti" oxytocínu teba pretože mne nič nevraveli že by malá nebola v poriadku alebo že sa naozaj musia ponáhľať..ja by osm radšej aj dlhšie rodila nejak člvoek už vydrží stále si myslím že by to šlo miernejšie a postupne..a hlavne neboli by také šoky..ja som ju nevedela už potom ani vytlačiť tlačili mi ju von z brucha dve sestričky..pretože som už bola vysilená nemyslím si že len z tých bolestí ale aj nadopovaná...asi tak no :( nič moc dúfam, že druhý bude lepši uvažujem medzi Antolskou a Kramáre lenže človek nevie ako to tu tak číta lebo všade sú skúsenosti aj také aj onaké...je to blbé no..sa rozhodnúť hlavne keď ma už človek za sebou traumu z prvého pôrodu chcela by som aspoň raz zažiť aké je to porodiť dieťa a tešiť sa a vnímať to mne malú ani nedoniesli..až na druhý deň, a bola som taká dotrhaná že som nevedela ani zísť s postele ani sa dať nabok ani nič.. masaker až ku konečníku oni ma totižto strašne skoro strihli keď to ešte nebolo napnuté a malá s ami vrátila naspäť a potom vlastne som nanovo ju tlačila už nastrihnutá :( bolesť jak sviňa..hádam druhý krát dopadneme lepšie

maary11
8. sep 2016

@leenkaa2708 Fuha, no tak to si si teda uzila :( nechapem, ako to tam funguje a presne ako pises, skusenosti su uplne rozne, takze tazko povedat, ze kde je lepsie.
Mne epidural sice dali, ale vobec nezabral, som kricala ako o dusu 🙂 ale ked som sa ich pytala, ze ako budem vediet kedy mam tlacit, tak mi povedala, ze ked to nebudem citit, tak mi povedia.. takze uplne rozdielne odpovede na rovnaku otazku...
Nerozmyslala si nad epinom?? Kamoska mala tiez tazky prvy porod, teraz druhy skusila epino ako ja a uplne super a v pohode, sama neverila, ze moze zazit pekny porod.
A mala si partnera pri sebe? Myslim, ze aj to pomaha, lebo presne ako pises, ze zena ledva vnima svet okolo seba, ale chlap by sa mal vtedy skoordinovat a zasiahnut, lebo to ze nechcem nastrih za mna hovoril moj muz, ja som tam uz pomaly revala, ale on to bral pragmaticky, lebo som mu povedala predtym, ze neviem v akom budem stave, tak ze musi hovorit za mna 🙂 len teda musi tam byt niekto, kto ta podpori a bude stat za tebou 😉

mat7
20. okt 2016

Ahojte zienky, ma to tu strasne vela stran, tak sa spytam aktualne. KOho by ste si vybrali za porodnika? Bola som uz asi 3x v jednej z ambulancii tam, ale zakazdym iny lekar a nie som spokojna s tou konkretnou amb., drzi jak plostice, obcas som normalne bez slov, ako keby ich tam clovek obtazoval. Ked chcem ist do inej ambulancie, staci prist a posadit sa? Lebo do tejto uz chodit nechcem, ten pristup je fakt otrasny. Koho odporucate? Zazmluvnili by ste si porodnika aj na cisarsky? Lebo ako vidim ten pristup niektorych, radsej si fakt asi zazmluvnim...

mija22
20. okt 2016

@mat7 ja som chodila Havaldovi na poradne iba. Uzasny pristup a vzdy som si len sadla. Nezmluvnila som ho. Tiez som mala planovany cisarsky a to je uplne zbytocne

mija22
20. okt 2016

@mat7 ambulancia 22 som zabudla napisat ze to bola...ak nezmenil odvtedy

janicka11
2. nov 2016

Ahojte kto tu má termín na koniec marca?Nájdem niekoho 😉

veronikanellka171
13. nov 2016

Ahojte, neviete ci jana marekova mava sluzby aj na antolskej?

zlatben
1. dec 2016

@mat7 ahoj. Môžem tá poprosiť o číslo tej ambulancie, kde si nebola spokojná? Ďakujem.

dada200
1. dec 2016

@mat7 ahoj,pridaj sa sem a možno sa dozvieš viac 😉. https://www.modrykonik.sk/group/2293/detail/

wika4444
7. dec 2016

@janicka11 ahoj, ja mám termín 20. marca.

janicka11
8. dec 2016

@wika4444 No super to sa možno stretneme.😀😉

adelka177
10. dec 2016

Ja mam termin 17.3.2017

veronikanellka171
10. dec 2016

Ja idem vo stvrtok k doktorke dubcakovej, odporucila mu ju moja gyn

july_pk
12. dec 2016

@veronikanellka171 ides si ju zazmluvnovat? Ak nie, tak vôbec neodporúčam. Nacakas sa tam hodiny, na to aby ťa za 5 sekúnd pozrela zospodu, nekontroluje ani ozvy bábätka, automaticky ti do papierov napíše 140/min, sono žiadne, ctg žiadne a je ti tam taka rychlovka že som mala pocit ze si mam nohavičky obliekať na chodbe lebo oni sa ponáhľajú.

veronikanellka171
12. dec 2016

@july_pk to vaazme? Nejdem zazmluvnovat ale moja gyn ze mi odporuca ist k nej

july_pk
12. dec 2016

@veronikanellka171 hej. Fakt celé zle. Ja som u nej bola dva krat a potom som išla inde. O poschodie vyššie. Tam je to úplne iné. Kamoška k nej chodila celý cas ako bolo treba a tiež z nej má ten istý pocit. A na tretej poradni ju poslala na sono konečne, nech sa ide objednať a najskôr ju mohli objednať dva tyzdne po jej termíne pôrodu. Tak jasne ze ani nebola 😀

akiss
4. jan 2017

Zdravím, v októbri som porodila cisarským dvojičky. Predtým som ležala na rizikovom 2 týždne.
Moje pocity:
na rizikovom sestričky všetky ok, až na jednu uhundranu staru, ktorá nevedela ani kanilu zaviesť, ma poriadne dopichala a na moju už žiadosť zavolala druhu sestru a ta zaviedla hned. Navyše tato stara sestra, neuatale frflala na svoje kolegyne prtom tie boli ok, milé a vedeli si robiť svoju prácu. Sestričky ju volali ,,Martinka z turca,, . nebudem tu zverejnovať jej meno, ale ak sa spýtate na jej prezývku, zistíte. Pocisársko , ktorý bol veľmi nepríjemný, ale nemôžem povedať dr. bola fajn a nezazmluvnena. Celý personál na sále bol ok. Potom ma previezli na jysku. Tam ma chytila hrozna zimnica, vraj je to normálne a trvalo to asi 1h, možno trochu viac. Mali to aj dve spoluležiace. Starali sa tam veľmi milé a dobré sestry, ktoré mali nočnu. Hrozné bolesti a neustále som musela piť.Nemela som sa pohnuť s hlavou.Ráno nabehla iná smena. Hrôza, arogantné sestry. Vraj či sa postavím, no ja že nevládzem, susila som no nešlo to. O dveh som žiadala že skusim a to sestra , tak vstante. Ani mi nepomohla pridržať, nič, sama som musela. aj do kupelni som sla sama, osviežiť si tvar. Pritom tie predchádzajuce sestry aj pomohli vstať, čo je bolestive a hlavne ukazali techniku vstavania. Druha služba nič, staraj sa sama ☹ . poslalima na izbu, vedla, už nebolo treba jysku. bola som bez deti, nevedala som kde su. nikto mi nepodal info, sestry nevedeli kde su, vraj na jednom , alebo druhom poschodí.
Poplakala som si. to bolo ráno. na večer sa už uvolnilo miesto na sestonedeli a presunuli ma konečne som po hodinách videla deri, žiadne prikladanie medzi tým ☹
tam boli sestry ohladne ochoty a miloty 50:50. Starosť o dvojičky s obrovskými bolesťami, hadičkami a dvomi flaškami, ktoré som si vláčila neustále so sebou... dala zabrať. Na noc mi deti brali,aby som si oddýchla, ale nemohla som spať. trapila som sadve noci a až na tretiu noc som pospala asi 2 h, po tom čo mi dali ditiaden na alergcku reakciu an antb.
Vyberanie hadičiek hrôza . AKoby mi za ziva vytrhli kus mäsa z maternice. prežila som, poplakala si od bolesti. Prepustili ma na deň!!!! po cysárskom, ledva som chodila ešte v ten den mi vytrhli tu hadičku, prepustali vo velkom lebo nemali kam davať nové mamičky, Rodiť na slovensku hrôza! Nechcem ,aby ste si mysleli, že som nejaka precitlivená, to som už predtým rodila 2x prirodzene. Teraz s odstupom času, zabudam, snažím sa, ale viac by som to už prežiť nechcela.
Ešte jedno meno chcem spomenuť doktor dlhopolček , je najlepšíííííííííííííí v nemocnici, prístup anjelský. 🙂

akiss
4. jan 2017

oprava : prepustili ma na 4 den po cisarskom !!!!!

zuzlik_666
6. apr 2017

@akiss na 4 den po cisarskom som isla uz pred 10timi rokmi domov. V zahranici ides aj s drenmi domov po 48 hodinach.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre