Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

etnicka
18. feb 2009

Asi mas pravdu... Ale na druhej strane to moze byt o tom, ze sa pri zene budem vediet lepsie uvolnit. Ked som stiahnuta, asi to bez bolesti nepojde...

certica
18. feb 2009

tak to ano...

smejko5ka
18. feb 2009

etnicka: ja som tiez chcela k nej ist a fakt ma niznanska iba rizikovu. da sa k nej chodit do poradne, ale sukromne, za co si musis zaplatit.

poradne su v pravej casti - poliklinika. ozaj je lepsie ist tam zvonku.

etnicka
18. feb 2009

Platit sa mi nechce, uz som sa naplatila dost a este budem musiet... poradite mi pls. nejaku inu fajn doktorku?

iron
18. feb 2009

etnicka a velmi ti na tom zalezi? sak prid na ten prijem a tam im povedz ze uprosdnostnujes zenu, ze ci ta nemozu nejak tak zaraditl....
lebo ako tak citam vsetky su u troch lekaroch, to si neviem na tej poradni predstavit kolko cakaju....

a inak co sa tyka toho ze zena muz.....tak ja som mala aj aj. a zalezi to na cloveku. niekedz su muzi jemnejsi ako zeny.....

smejko5ka
18. feb 2009

etnicka: ja som nikdy nechcela gynekologa, lebo som sa hanbila. tak mam zensku, kt. nestiha a je dost poplasena, ale inac ok. do poradne som tiez chcela k niznanskej, ale nakoniec som u doktora. je v pohode, kludas, velmi prijemny. ked som bola na ultrazvuku, tak tam bola doktorka, kt. tu tiez chvalili. ta ma hned poslala na jedno vysetrenie, lebo podla nej je to na hospitalizaciu. mala mala 2,1kg, pricom ja som pri narodeni mala 2,6 a celkovo som drobna. cize viete, asi ako ma vystrasila. nakoniec bolo vsetko ok. moj doktor povedal, ze aj tak je to na mna dobre.po 20 dnoch ma 2,6kg. potom som bola opat na uzv a bola tam dalsia doktorka a ta nerobila ziadne stresy, ze mala je malicka. zato naposledy doktor, v 40t, nechcel verit datumu posl. menzesu, lebo to vraj by som musela byt uz v 43t a uveril, az ked sa pozrel do knizky. od zaciatku mam nejake meskanie. cize zalezi to od cloveka.

iron
18. feb 2009

ja si myslim ze tam su vsetci odbornici s niekolkorocnou praxou...takze to necham na osud....

diddi
18. feb 2009

ja odporucam dr.Korbela, dr.Havaldu a samozrejme dr.Niznansku...chodila som k nej na poradne a aj som u nej rodila

wiola
18. feb 2009

dobru nocku prajem ,, inak aj ja by som rada poradila,ale osobne skusenosti mam len s muzmi gynekologmi a porodnikmi (lisia sa od cloveka) Ale tu jedna kocka pisala (vsak zuzi 😀 ),ze vyborna je doktorka lattakova c. dveri 23

diddi
18. feb 2009

etnicka...nepisala si nahodou,ze si pocula zle veci na antolsku???...a ze radsej pojdes rodit do vody?...do TO?...len ma to prekvapilo, ze si sa rozhodla pre Antolsku

etnicka
18. feb 2009

diddi, ano, budem rodit do vody, ale v Breclavi a dovtedy musim niekam chodit do poradne 😉 Aj ked teraz to vyzera tak, ze pojdeme do Anglicka 😨

diddi
18. feb 2009

no mas to rozlietane na vsetky strany...dufam,ze dobehnete 😉

diddi
18. feb 2009

a aky mas dovod...preco nechces rodit na Slovensku?...kvoli lekarom...rodnemu listu....pisala si,ze si nechces nikoho zazmluvnit a teraz idete vyvalit peniaze za porod v Anglicku 😨
Zisti si vsak,ci ta pustia do lietadla...urcite budes potrebovat papiere od gynekologa,ze mozes letiet

ena
18. feb 2009

labutka, certica; to az teraz tie pagace spominate?! ja som iba na fornetti do stanku pri vchode chodila 🙂

certica
19. feb 2009

ena, ved do tretice vsetko dobre 😀

labutka
19. feb 2009

ena, ja som v januari lezala na rizikovom, a na tie pagace som dosla pred tyzdnom, ked som isla z poradne. takze som na tom podobne. 😀

dula_renka
19. feb 2009

Pekny den maminky 🙂 Mam na Vas jednu otazocku, ako je to na Antolskej so sprevadzajucou osobou? Pustia ju k maminke hned na prijme ci maju dake ine pravidla?

etnicka
19. feb 2009

diddi - dovod je jednoduchy, moja predstava porodu sa diametralne lisi od predstavy nasich doktorov 😉
Lietadlom urcite nepojdeme, ak, tak autom s prestavkou na prespatie v Belgicku (zije tam sestra).
Anglicko preto, lebo manzel je Anglican a ma tam dobre zazemie (o rozdieloch medzi anglickymi a slovenskymi porodnicami asi nema zmysel pisat).

O peniaze mi nejde, ale o princip. Preco by som mala niekomu platit naviac za to, ze si robi poriadne svoju pracu?

palculienkkka
19. feb 2009

labutka ..nejdeš zajtra do poradne ? 😀

mirela
19. feb 2009

podla mna je na Antolskej dobra starostlivost, aj doktori su fajn ... etnicka neviem preco tolko nedôvery je v tebe voci slovenskym doktorom, este si nerodila, tak nemas skusenost ... ja som tam rodila 2 krat a musim povedat, ze mam z toho pozitivne pocity, prvy pôrod som mala nezazmluvneny a druhy som si zazmluvnila doktora, pretoze som s nim mala pozit. skusenost 😉 ... ja osobne som za zazmluvnovanie, je to kazdeho rozhodnutie, lekar je tiez len clovek a ked ta to chyti v noci, tak tiez nikto nie je na spagate ... a je tu vela ohlasov aj bez zmluvy a spokojnost bola 😉

kukenzi
19. feb 2009

veru, ani ja by som nebola tak striktne nedoverciva voci nasim porodniciam. mozno sa v zahranici za tieto "sluzby" neplati, ale aj doktori tam zarabaju ine peniaze

egyptanka
19. feb 2009

ahojte babulky, pls. viete mi poradit, bola som dnes prvy krat na Antolskej u p. Dr. Liptakovej (alebo Liptovskej) a akosi mi nesadol styl jej vysetrovania (dost bolestivy, ze som mala pol dna co robit aby som vlastne aj chodit mohla). Chcela som sa spytat ci mozem ist na buduce k inemu lekarovi alebo uz musim ostat u nej?
Dakujem

mirela
19. feb 2009

mozes ist kludne k inej/inemu lekarovi 🙂

egyptanka
19. feb 2009

mirela, diky potesila si ma. dufam ze s tym nebudu problemy. Musim este dobre prestudovat tuto temu, aby som sa posadila pred spravne dvere u spravneho/spravnej Dr.

mirela
19. feb 2009

egyptanka, je ich tam kopec, ver mi 🙂 a prajem ti dobry vyber 😉

diddi
19. feb 2009

etnicka...a ake mas vlastne predstavy,ked ich mas diametralne odlisne?...nemyslim,ze su tam lekari lepsi....my mame vybornych lekarov (su samozrejme aj vynimky,ako vsade), len bohuzial celkove zdravotnictvo je dole...ale ide predsa o lekara...etnicka,len dufam ze sa ti pri tolkych spekulaciach nestane,ze bude musiet manzel rodit na ceste....si teda fakt odvazna....mas to na vsetky svetove strany rozbehnute

labutka
19. feb 2009

palculienka nejdem zajtra, az v sobotu na oxytocinovy test...

terezka
19. feb 2009

dievcata, ja som minule videla na dvojke dokument o porode vo francuzsku (a bol celkom novy, tak 2 - 3 roky max) a celkom zaujimave - pani rodila normalne v nemocnici - v klasickej polohe v lahu na chrbte s vylozenymi nohami, nikto sa jej nepytal, ci nexce inak 🙂 ani som nemala pocit, ze by tam mala moznost inak 🙂 takze neviem, ci zapdne nemocnice su ovela pokrokovejsie ako nase. Etnicka, som zvedava na tvoje zazitky z Anglicka, urcite potom napis 🙂 Ja by som tiez isla, mat muza Anglicana. No a v tom fr. dokumente doktorka rozoberala, ci dovolit zenam rodit doma alebo nie a vravela, ze ona je dost proti porodom doma, lebo ze si nikdy nemozes byt ista, ci sa nieco nestane. A zaujimavu vec povedala, ze ked uz dovoli doma, tak len vtedy, ked si je na 100 % ista, ze ta matka aj otec jej absolutne veria a urobia naozaj to, co povie ona. Ale na druhej strane, ze aj oni si musia byt isti, ze ona vsetko, co povie, ma 100 % rozmyslene. Blbe je, ze ja napr. nemam takeho doktora, ktoremu viem na 100 % verit, ze ma "musel" nastrihnut, alebo mi "musel" pichnut oxytocin... to tazko, a my ako prvorodicky nelekarky sme na lekarov vzdy odkazane, lebo ako mas vediet, ci ide porod ok alebo nie... no nie? Joj, sorry za dlzku, som sa musela vyventilovat trochu 🙂

kukenzi
19. feb 2009

terezka, mas na mysli tu odyseu zivota?

terezka
19. feb 2009

joj, no tak to neviem, ako sa to volalo, som neskoro prepla (slo to v sobotu rano, normalne este spim o takom case 🙂 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre