Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mirkita
23. dec 2011

@peya104 nam aj na standardne vymenili podlozky aj vloziek sme tam mali dost...a zima tam nebola, skor sme museli vetrat sem-tam, vzdy ked sme s detickami isli na obed alebo von z izby tak sme vetrali lebo bolo dost teplo
mne sa standard pacil 🙂 boli sme 2 na izbe a vzdy sme sa do kupelne prestriedali, postrazili sme si deticky navzajom a tie kocky z druhej izby co s nami mali kupelku tak som tusim len 1x jednu z nich "stretla" = otvorila som dvere a stala pri umyvadle tak som tam nesla...alebo som pocula ze je niekto vo WC ci v sprche...stacilo 2 minutky pockat...
nadstandard by som brala keby mi velmi zalezalo na tom aby manzel bol co najviac pri mne...telka ma absolutne nezaujimala....a celkom mi vyhovovali navsteby na chodbe - maly bol u sestier na izbe alebo chvilu za sklom kde ho rodinka obdivovala a ja som potom mohla na chvilku vybehnut von medzi inych ludi... 🙂

akova
27. dec 2011

@bibi1711 ja pojdem tak na 11tu, manžel skôr nemôže. No ja tomu verim, že vydržime, už ked sme to zvladli od toho 28tt, tak teraz to už je nič 😉 Test na cukrovku mi tiež vyšiel tesne nad normál, v nemocnici som mala dietu, potom mi brali krv na cukrovku a dr. povedal, že je to v poriadku, že už nemusim dietu držať, tak dufam, že je to ok, lebo kolačiky si teda teraz neodopriem 😉

curly6
28. dec 2011

dievcata, viete mi povedat ako je to s obhliadkou nemocnince?
par krat som tam koli tomu volala, ale vzdy ma odbili, ze sa momentalne neda /co teda aj chapem../
chcela som si len spravit obraz o tom celom, aby som vedela co ma caka, co si urcite zobrat napr. pre babo a tak
ak chcem napr. nadstandard izbu, staci to povedat az ked idem rodit a vtedy aj zaplatit, ci??

bibi1711
28. dec 2011

@curly6 , s prehliadkou ti moc neporadim-porodnicu ukazu, ale len vtedy, ak nie je vela roboty. pre babo stacia vlhcene obrusky a plienky jednorazove. a zaujem o nadstandard nahlasis az ked rodis-ak je volny, tak ta tam po porode daju. su tam tusim ale len dve izby, takze najst to volne je naozaj velke stastie...

modrika
28. dec 2011

neviete mi prosim niekto poradit ohladne nejakeho predporodneho kurzu na Antolskej? Nikto ma zatial neinformoval,a co mam cislo na Jezikovu,tam mi to uz dlho nikto nezdviha.Aspon aby som vedela ako mam dychat na stole.Dakujem.

bellada
28. dec 2011

@curly6 nadstandard nahlasujes az ked ta prijmu na porod, ak bude volna izba po tvojom porode, tak zaplatis zalohu a zvysok pred prepustenim, ci sa ti ale ujde je otazne ,kedze su len 2 take izby....pre babo potrebujes iba plienky, vlhcene utierky a ak chces mozes doniest aj svoj vlastny kremik na zadocek, oblecenie dava nemocnica, zoznam co treba do porodnice ti daju inak v nejakej ambulancii - poradni

kobolova
28. dec 2011

@modrika Jezikova mala teraz 2 tyzdne dovolenku, tento tyzden by uz mala robit, skus jej zavolat velmi skoro rano, tak o 7:30-7:45, ja som sa jej dovolala az o tomto "rannom" case... Po 8:00 mi to uz nedvihala, lebo chodi k rodickam, alebo na ine oddelenia...alebo ma cvicenie... Vyskusaj...

jasminet
29. dec 2011

@curly6 ja osobne tu prehliadku porodnice neodporucam. mna to skor vystrasilo ako pomohlo 😅 lekar ma tam poslal na zatazovy test pred vyvolavackou a dobre mi to prostredie veru neurobilo... nie ze by tam bolo nieco strasidelne, krical tam niekto, rodil, naopak, porod. asistentky boli velmi mile, ale celkovo tam na mna padla riadna depka. niekedy je lepsie nevediet do coho ides 😀

xixi7
29. dec 2011

Ahojte, toto ste niektora uz vyskusali?
"I na obyčajnej izbe je možné ubytovať po pôrode partnera. Poplatok je 33,19 €." Teda ako partnera skor myslim zenu-mamu, proste pomoc.

andelok
29. dec 2011

@modrika Jezikovej musis volat velmi skoro, este skor nez sa pise hore v prispevku..treba jej volat od 6:45, prip. od siedmej. Ja som to robila tak, ze som zacala presne o siedmej a tak na piaty pokus som sa vzdy dovolala 🙂 Inak kurzy s nou odporucam, je to dobra teoreticka priprava a cvicenie sa mi tiez velmi pacilo, pomahalo mi to na bolesti chrbta.

kobolova
29. dec 2011

@xixi7 o nicom takom neviem.... kde si to vycitala?

x_shushu_x
30. dec 2011

@xixi7 tiez som nadtym uvazovala, ale pochybujem, podla toho ako to tam fungovalo, ze to ide....tusim to pisu na stranke, ale neverim tomu...

xixi7
30. dec 2011

@kobolova
Jedna kocka tu dala tento link, kde som sa to docitala
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

xixi7
30. dec 2011

@x_shushu_x
A preco by to neslo? Bol natresk?

kobolova
30. dec 2011

uhm... je to sice v tom linku, ale tiez tomu moc neverim... 😝 Ked som rodila pred 2,5 rokmi, tak sme boli na kazdej izbe 3-4, plus kopec cisarakov muselo lezat na inom oddeleni bez babatiek... A neviem, ci uz tento "babyboom" skoncil... Pisu, ze na beznej izbe su 2, max.3, no uvidime....

x_shushu_x - ked si nedavno rodila ty, bolo tam plno?

mius.brcko
30. dec 2011

ahojte,
v nasej teme (april 2012) prave jedna kocka napisala, ze v nemocnici na Antolskej nepustaju otecka na prvu fazu porodu, az na zaver... vy, ktore ste si tym uz presli, mozete mi to potvrdit / vyvratit? manzel by chcel byt pri porode (hlavne ja ho tam chcem) a nie len na koniec, ale hadam aj ten zaciatok (co by som ho tam najviac potrebovala)...
tak ako to vlastne je?

eaka
30. dec 2011

@mius.brcko Podľa mojej skúsenosti až na pôrodný box...kedy sa tam dostane, závisí aj od aktuálnej vyťaženosti oddelenia. Ja som išla rodiť s kamoškou a čakala som pekne pri výťahoch a mali sme šťastie, že ju šupli rovno na box, lebo nebolo tak veľa tehúľ a bol jeden voľný hneď po jej "príprave", tak som tam s ňou bola aj keď predýchavala kontrakcie... Inak som neskutočne rada, že som tú pôrodnicu videla a viem, že tam rodiť nikdy nebudem! Pripadala som si v tom pôr.boxe ako na bývalých záchodoch, hnus..

eaka
30. dec 2011

@mius.brcko no a ak sa do nemocky nebudeš ponáhľať hneď po prvej kontrakcii, tak si tie prvé fázy užite spolu doma 🙂 Shak v nemocke netreba byť od prvej kontrakcie, nie?

x_shushu_x
1. jan 2012

@xixi7
@kobolova oteckovia maju zakázaný vstup, co i len hlavu medzi dvere na oddelenie nemozu dat, z toho mi logicky vyplyva, ze na izbu ich nepustia o to viac xD...pustia ich iba na nadstandard, ten ale neviem kde je umiestneny, takze neviem ako to riesia...

@mius.brcko nepustaju....je to uplne na nic, kedze najviac ho potrebujes pri tych bolestiach a pod...pustia ho az vtedy, ked si na porodnom boxe a ides na vec...ked sa ti podari, supnu ta tam, ked si otvorena na 7 prstov a blbo povedane, na 3 prsty mozes byt s nim 😀 ....je to ale celkovo blbo poriesene...otazne je, ci by sa to vobec dalo lepsie vymysliet :o/....neviem kde by bol s tebou, ked si vlastne na izbe aj s dvoma dalsimi ako ja a co viem, inam ta poslu, len na klystir...a tam by som manzela asi nechcela xD...no a potom si zase na izby s tymi zenami a ides na box :o/...

x_shushu_x
1. jan 2012

@kobolova a plno asi nebolo, lebo sme boli po 2 na izbach....mamicky tu zvyknu hovorit, ze su aj po 3 :o)...napriklad moja sestra rodila o 12 dni skor a v ten den rodila dalsich 26 zien....so mnou ich "rodilo" mozno 5 :o/.....

evatko
1. jan 2012

@mius.brcko
@eaka
ked som rodila prvy krat,mm bol pri mne od sameho zaciatku, chodili sme po chodbe, do sprchy raz, a boli sme na loptev boxe. K druhemu porodu nestihol prist, az ked bolo po, a to bol des, hlavne kvoli " uuuzasnym" sestrickam 😠

@x_shushu_x
nadstandart je v strede oddelenia,musia prejst popri ostatnych izbach

a neviete mi nahodou povedat, kedy indikuju na Antoslej spinalku, kedy celkovu narkozu???

evatko
1. jan 2012

Este sa chce spytat, aky je teda aktualny cennik? Uz davno som tam videla cenu za epi 150 e, TERAZ JE TAM ZASE 106 e... ZE CI NAHODOU NIE JE AKCIA, povianocna, novorocna, ci nejaka ina 😀 😒

brkabra
1. jan 2012

ahojte, nemate niektora z vas skusenosti s dok. Petrenkom? Je este porodnikom na antolskej?
dakujem za info 😉

lauricka
1. jan 2012

@mius.brcko na Antolskej pustaju otca od zaciatku porodu, teda aj na prvu fazu

lauricka
1. jan 2012

@xixi7 bola som tam s dvojcatami, takze som uvazovala o pomoci na izbe, ale povedali mi, ze je to mozne len na nadstandarde (maju tam taky natresk, ze pochybujem, ze ti niekoho daju na beznu izbu), tak som zvazovala aj nadstandard...nakoniec som to zvladla sama aj s dvojcatami, sestricky pomozu, ktore su take ochotnejsie, to zistis sama. Takze som to prezila a usetrila peniaze za nadstandard, ktory sa mi vlastne zda aj dost zbytocny...

xixi7
1. jan 2012

Este by som sa chcela spytat tych kociek, ktore absolvuvaju predporodnu pripravu u p. Jezikovej. Pred 2,5 rokom som to absolvovala aj ja, ale uz si podrobnosti nepamatam.Ucili sme sa tam ako dychat do brucha a do pluc, kratke a dlhe(hlboke) dychania. Pri porode mi vsak kazali zadrziavat dych a tlacit. Mala som pocit, ze sa zadusim aj som im to vravela. Hladam si o tom clanky, kedy sa takyto postup aplikuje. Zevraj bezne vo svete robia taketo riadene tlacenie, kde sa zadrziava dych na 5-6 sekund, ak sa zadrziava az na 10 sekund tak ide zevraj o Valsalvov manever, co uz je zaradovane medzi skodlive praktiky. Vyhody su zevraj, kratsi a rychlejsi porod a silnejsie tlacenie, ale na druhej strane casto dojde k roztrhaniu a nastrihom. Pri tom manevri praskaju az zilky na tvari. Nehovorili ste o tom na priprave? Ako vas to ucia...tlacit a dychat alebo tlacit a nedychat?

lauricka
1. jan 2012

@mius.brcko ahoj, no prave mne gynegolog povedal, ze ocka mam pekne zavolat, ze tam moze byt od zaciatku a ze sa na neho budu tesit. Ja som od zaciatku lezala na boxe na monitore, lebo som rodila dvojcata, takze tam sa nic neriskovalo, tam bol manzel pri mne od zaciatku...ako to je pri beznom porode, neviem...podla toho, co baby pisu, asi ako sa postasti...

lauricka
1. jan 2012

@kobolova myslim, ze sa nemusis bat ist rodit aj bez zazmluvnenia. Ja som zazmluvnila a starostlivost bola vynikajuca. Ale to kvoli dvojcatam. Mne gyn. povedal, ze jedno dieta porodi aj sestra, ak tam nie su komplikacie, ale pri dvojcatach mi odporuca uz si niekoho zazmluvnit, lekar sa potom staral o mna uz aj pred porodom a aj po porode.

xixi7
1. jan 2012

@lauricka
No asi si lepsia fyzicka konstrukcia, ja som to pri prvom dietati zvladla s velkymi problemami a chcela by som ich co najviac eliminovat, ak sa da. Pred 2.5 rokmi som rodila v case, ze by sa to teoreticky dalo, nikdy sme neboli na 3-lozkovej izbe 3, max. dve a islo by mozno len o prve dva dni. Tak zistujem ako je to teraz, ci je to novinka, alebo len moznost na papieri a skutocnost niekde inde.

lauricka
1. jan 2012

@xixi7 mno, pytala som sa na to priamo tam, ked som tam lezala a povedali mi, ze len na nadstandarde sa to da, aj ked tiez som citala na nete tie info a nebolo tam ze to plati len pre nadstandard. Kazdy si musi urobit, ako potrebuje, takze staci si tam zavolat a budes vediet. Co sa tyka tej konstrukcie, bolo mi strasne. Len mali boli prve dva dni v inkubatore a u sestriciek a dostala som ich postupne, ku koncu som ich uz mala stale, boli sme tam skoro dva tyzdne. Dostat ich hned po porode, tak sa asi zosypem fyzicky aj psychicky., aj potom som mala na male, no vsetko sa to dako nakoniec dalo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre