Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dugyna
26. mar 2015

@gapre ja som tam uz rodila 2krat cize viem ako sa to tam od r.2010 zhorsilo hlavne novorodenecke sestry, lebo v 2012 sme tam po sebe s rodzielom vzdy mesiaca rodili 3 kamosky..islo to tam oproti r 2010 dole vodou hlavne ta laktacna starosltivost a chovanie sestier na novorodeneckom.
Co sa tyka sestier gyn. v 2010 na asi 2 sestry boli vsetky ok (mala som sekciu a 24h sa nemohla pohnut) ale novorodencke malu nosili kazde 2h.
ale na porodnici sa moc toho nezmenilo v r 2010 som chvilu lezala v konskom boxe kym som isla na salu..a chovanie sestier otrasne ..ziadala som o zastretie zavesu kedze mi nohy rozcapili a neboli ochotne vobec...na inu maminu vrieskali ze co sa posrala a co to jedla ked sa posrala (to som napisala slusne)
v r.2012 som mala zaplateny samostatny box...fakt super, sprcha tam a klud.co sa vsak tyka sestier ..hm..no ked som dosla sme vyrusili od kavy a komenty ze co hram divadlo(ziadne som nehrala len predychaval kontrkcie, bola som inak ticho a nekricala nestonala nic..) jedna sa ma zastala(taka sestricka pred dochodkom) ze sak ta ide rodit, ta co mala blbe poznamky potom nestihala zmontovat kozu..ale inak ma rodila dr.max spokojnost nezazmluvnena..vsetko bez problemov a s respektom..
ale nemam pocit ze na SK mame PA na takej urovni aby ohli same rodit, nehovoriac ze nastrih PA nemoze vykonavat...nie som za nastrih ale ked sa trhas tak ano..

gapre
26. mar 2015

@dugyna Tak som rada ze az taketo hrozne som ja nezazila a dufam, ze ani nezazijem.Aj ja som mala sekciu a jedna sestra mi povedala ze mam dat malu na noc k sestram,lebo nepreslo este ani 24 hod.ze nech sa poriadne vyspim lebo dva dni pred porodom som nespala,kvoli kontrakciam vobec.Tak som ju s takou malou dusickou tam isla odviest,ale ked mi sestra povedala tak som isla.Prisla som tam a taka starsia sestra sa ma pyta ze co chcem,tak som povedala ze ma poslala sestricka,ze ju tu mam na noc nechat,to bolo 13 hod po porode,po 12 som vstala ☹ ,a ona mi hovory ze preco ze ci sa nehambim im tam malu priviest,ze co som za matku!Zobrala som ju naspat do izby,chvalabohu celu noc prespala.Tak som celu noc preplakala,este aj teraz mi idu slzy do oci,ked si na to zmyslim.Na dalsi den uz mala mala prehodeny rezim takze dalsiu noc som zase nespala...a tak som sa vyspala az doma 🙂

pezu
26. mar 2015

@gapre dakujem za info. a kedy ti dali ten zoznam?

dugyna
26. mar 2015

@gapre sekciove maju narok aby dieta v noci ostalo pri sestre. ja som mala spinal pri prvej, cize prvych 24h hodin mi malu len nosili, ale hovorim to bolo vtedy uplne ine ze naozaj ju nosili. pokial viem teraz to nerobia :(
druhy den po 14h ma postavili hned som si "utekala" po malu..na noc ze ju im mam nechat ze mam na to narok..ale ja som si ju uz nechala pri sebe a dohodla sa ze ak mi bude zle tak ich zavolam .ale boli kocky o tam nechavali normalne deti aj druhu noc..

gapre
26. mar 2015

@pezu az ked som prisla na oddelenie,az po porode.Ked som sa pytala na pokladni, ze kde sa po to dostanem,povedala ze najskor zapisat,ked bude volne tak az potom zaplatit.Mozno keby si mala tam niekoho znameho,ze by ta zapisal skorej,ale to mozno len pri planovanej sekcii.Lebo nikdy nevies kedy porodis 🙂

pezu
26. mar 2015

@gapre jasne, dakujem 🙂

xlolax80
27. mar 2015

ahojte, gynekolog mi objavil utvar pripominajuci myom na maternici v 10tt a poslal ma pre istotu na ultrazvuk na antolsku na rizikove konzilium. ale nikde sa neviem dopatrat nejakeho kontaktu. neviete niekto poradit, kde tam je ta ambulancia, kedy maju otvorene prip. kde by som nasla nejake blizsie info? diky moc

pericolosa
12. apr 2015

Ahojte, ja som rodila prednedavnom u doktorky Belušakovej (byvala Oroszova). Asi to bolo to najlepsie co som si mohla priat. Bola velmi velmi mila a ochotna, komunikativna a velmi mi sprijemnila porod. O jej odbornosti som ani na chvilu nezapochybovala. Nemala som najjednoduchsi porod a velmi sa mi pacilo ze aj ked bola v strese trosku nedavala to najavo a teda udrziavala mna v pokoji. Chodila som do poradne k jednemu z tych tolko opakovanych mien tu na MK, ktoreho si vsetci zazmluvnuju...a musim povedat ze som bola sklamana z pristupu. Mam pocit ze sa o cloveka dobre staraju iba ked si ich zazmluvnis.....co sa o pani doktorke neda povedat. To je moja skkusenost.

rainee
12. apr 2015

@pericolosa suhlasim, preto si radsej planujem zazmluvnit lekara, nemienim nic riskovat a tiez dufam, ze bude pri mne pocas celeho porodu, nielen na konci. Ja som mala dlhy a tazky prvy porod na antolskej, rok som sa davala do poriadku. Povedala som si ze antolska nikdy viac a 5r.som sa odhodlavala na 2 dieta po tomto otrasnom zazitku 😝 ale na kazdu nemocnicu su dobre aj zle nazory, antolsku mam 10min.od domu a ked si zazmluvnim dr.hadam to nebude take zle a budu sa tam odhliadnuc od odbornosti aj spravat normalnejsie.

pericolosa
12. apr 2015

@rainee ale to asi aj vsetko zalezi od okolnosti.....napriklad ja somnemala zazmluvneneho lekara....rodila som v noci a bola som tam uplne sama, takze sa doktorka venovala iba mne...a kedze tam nikto iny nebol tak bola pri mne pocas celeho porodu a bola aj pokojna. Ktohovie ake by to bolo keby tam rodilo dalsich 5 rodiciek.......A cim bol tvoj porod tazky ak sa smiem spytat??lebo ja nejak svoj neviem objektivne posudit.......mozno po 2 porode to budem vediet porovnat.

dugyna
22. apr 2015

Kocky je to pravda ze na antolskej je nastandartny porodny box mimo prevadzky? Neviete do kedy? Alebo preco?

any395
27. apr 2015

troška mimo témy, ale Iniciatíva bude slúžiť aj budúcim mamičkám 🙂 Milí priatelia,
pôrodné asistentky a priaznivci pôrodných asistentiek (PA), sympatizanti normálneho tehotenstva, pôrodu, šestonedelia, prirodzených životných dejov, pozývame vás na prvé prezentačné stretnutie novovzniknutého združenia PA
do P o p r a d u 5.5. - v krásny, Medzinárodný Deň Pôrodných Asistentiek.
Príďte povzbudiť, podporiť úsilie IPASK v posilnení statusu pôrodných asistentiek a starostlivosti o zdravý život ženy a jej dieťatka heart emoticon
Ďalšie stretnutia IPASK s PA a verejnosťou sa budú konať aj v iných mestách, a to v Bratislave 30.mája, v Žiline 13.júna a Košiciach 20.júna (miesto, čas a program prezentácií združenia upresníme v dohľadnej dobe). Oceníme každé šírenie myšlienok IPASK, zdieľanie našich prvých podujatí ďalej, medzi vašich známych, priateľov, kolegov.
Tešíme sa na spoločné stretnutia, ďakujeme vopred za vašu účasť, priazeň a spoluprácu. 🙂
Nech nás spája myšlienka: " Sila a schopnosť ženy je obrovská, ak ona sama verí "
https://www.facebook.com/pages/Iniciatíva-pôrod...

katika2002
28. apr 2015

Baby co sa tyka Antolskej tak prvy a posledny krat. Porodnicke bolo super. Starali sa o mna a behali okolo aj ked nas rodilo viac. Sestricky mile, usmievave. A potom prislo peklo. Odd. sestonedelia a novorodenecke cista katastrofa. (Cest vynimkam) Maleho mi v noci nedali lebo som porodila o jedenastej vecer ze aby som si oddychla, co sa vsak nedalo lebo na izbe bolo dalsie dieta, ktore celu noc strasne plackalo. Rano mi mojho stuplika doniesli. Este stale spinkal a vyzeral byt spokojny. Aj mal byt preco ked som sa neskor dozvedela ze ho nacpali UM mliekom. Ani neviem ci z flase alebo striekackou. Neskor ked zacal plakat tak som zacala prikladat za asistencie sestricky, ktora mi tak strasne vystipala bradavky ze zacali krvacat a maly sa ani nenasal. Sestricka ze asi nie je hladny co je vraj normalne. Ze nemusi aj 48 hod. jest. A tak aj bolo. Maly sa nevedel nasat a tak nejedol a sestricky ze nie je este hladny. Na dalsi den ma prisli pozriet rodicia a drahy a maleho som nechala na sesterskej izbe. Zrazu ma zavolali ze nech okamzite idem k malemu. Ked som dosla tak ma sestra sfukla ze maly je modry ze je hladny a ze preco mu nedavam jest... tak dostal UM. Nasledne sa prisla tato sestra pozriet ze ako prikladam a hovorila ze bez klobucikov kojit nebudem lebo ze mam vpadnutu bradavku. A hned mi klobucik aj doniesla teda pozicala a potom som si ho mohla zakupit u vrchnej. Biznis. Tak sme dali klobucik a maly zacal konecne papat. Taka som bola rada (samozrejme ze nam kojenie s klobucikom dlho nevydrzalo a stratila som mlieko). Potom aby toho nebolo malo, tak mi robili sono ze ci sa cistim a bolo vse ok. Na druhy den som mala ist domov. V den odchodu si niekto nevedel vypocitat dni a mysleli si ze som tam treti den a az ked som sa ozvala ci mi pripravili papiere tak zistili omyl. Zrazu som mala ist znova na sono a zahadne mi zistili ze som sa dobre nevycistila (aj ked den predtym nic nenasli a nebol dovod mi ho opakovat) a ze musim ostat este den... napichli mi oxitocin a ja som bola psychicky k.o. A este aby som nezabudla na dalsi den mi rana po porode zahnisala ale nikoho to nezaujimalo. Az doma som si to vycistila repikom. Na piaty den mi lekar opakoval sono a divil sa ze preco ma nepustili ze ved som cista... mne doslo ze sa im nechcelo robit papiere a tak si vymysleli dovod preco tam musim ostat. Pustila ma az dalsia smena. Maly medzitym chytil koliky a strasne plakal. V noci som bola za sestrami ze nieco mu je a poslali ma do riti aj s umelym mliekom ze maly je hladny ze mam malo mlieka a mam mu ho dat. Dala som a cuduj sa svete nepomohlo... tak som si vydupala ze chcem doktorku ktora prisla, maleho prezrela a ze to je asi kolika. Bez vysvetlenia, bez pomoci som isla so slzami v ociach na izbu a googlila som, ze co moze pomoct. Zaspal asi o druhej nadranom z vycerpania (ako prvorodicka som nemala sajnu co a ako aj ked som bola na kurzoch a precitala kvantum literatury pocas tehotenstva, prax je celkom ina) ☹ a este aby som nezabudla... chcela som izbu nadstandart lebo som chytila izbu kde sa sest zien delilo o jeden zachod a kupelku ale vraj nemaju volnu... za to tri mamicky, ktore rodili hned po mne tak im sa miesto uslo... asi som nedala do spravneho vrecka
Inak porod ma stal 500,-€ a hovorim uz nikdy viac. Druhe budem rodit radsej niekde inde.

lensam
17. máj 2015

ahojte, leží teraz niektorá na oddelení šestonedelia na antolskej? je to tam plné?

any395
29. máj 2015

Dávam do pozornosti, všetci sú vítaní 🙂
BRATISLAVA - zajtra 30.5. o 10hod. - prednáška Všetko o pôrode a o 16hod. II. prezentácia nového združenia IPASK.
https://www.facebook.com/pages/Iniciatíva-pôrod...
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

barboramiracle
8. jún 2015

ZADARMO! PREDNÁŠKA PARTNER PRI PôRODE
11.6.2015 štvrtok o 18:00 - 19:00 s pôr.asis.z Antolskej s Mirkou.
V MiracleŠtúdiu, Dunajská 31, Ba.

Je dobré mať pri pôrode niekoho, na koho sa môžete spolahnúť, komu dôverujete a o kom si myslíte, že vám pomôže to celé zvládnuť. Nemusí to byť len otec dieťatka, ale aj vaša sestra, mamina, či najlepšia kamarátka. O tom, ako vám môže partner pri pôrode pomôcť, čo by mal aj on vedieť, čo môže a nemôže….sa dozviete na tejto prednáške.
prihláste sa na prednášku smskou na t.č.0904 191 205

barboramiracle
9. jún 2015

@barboramiracle oprava tel.cisla 0904 191 250 🙂

maary11
9. jún 2015

Ahojte baby, no ja som rodila na Antolskej minuly rok a ak bude dalsie budem tam rodit tiez. Az sa mi nechce verit, co tu niektore baby pisu, lebo moja skusenost je uplne ina, v pohode pristup pri porode, rodila ma taka mlada doktorka, uplne nas respektovala (pan docent mi sice chcel pichnut oxytocin, ale odmietla som a poznamku, ze budeme tu do vecera som proste ignorovala, ze ved kludne aj do rana, ja sa neponahlam 🙂) Rodilo nas tam naraz asi pat bab, takze mali celkom frmol. Ked sa mi zintenzivnili kontrakcie a uz som tam teda celkom vzdychala, tak dosla Dr. a ze 10cm rodime! Povedala som, ze nechcem nastrih, opat pan Doc. mal poznamku, ze co si myslime, ze ci to zo srandy nestrihuju! Priatel mu proste slusne povedal, ze som cvicila s epinom a masirovali sme hradzu, takze nechceme nastrih, kym to nebude nutne. Nakoniec som porodila bez nastrihu, este aj ta Dr, mi povedala, ze aky pekny porod. A kricala som o dusu a nikomu to nevadilo 🙂 Len mi povedala, ze ked kricite, tak netlacite. Takze nekricte a tlacte 🙂 A mala pravdu 😉
A na novorodeneckom detto, fakt ziaden problem so sestrickami alebo doktormi. Priznavam, mala som v pohode porod, mala sa prisala, mlieko sa mi spustilo, takze som nemala velmi co riesit.
A tiez mi v pohode vzali na tu sestersku izbu malu tu prvu noc po porode na niekolko hodin, vobec to neriesili. Ze jasne, nechajte ju tu a oddychnite si, bola som sama na izbe, ale aj tak som nespala 🙂
Ale co sa tyka toho kojenia, mohlo by to byt lepsie, lebo jedna sestricka mi povedala, ze prikladajte kazde tri hodiny, druha, ze prikladajte stale. Pomohla mi v tom mamicka druhorodicka, ktora so mnou potom lezala. Cize v tomto je to pravda, ze by sa mali urcite zlepsit a viac pomahat mamickam!!! A nie povedat, ze tu mate taky letacit, pozrite si sposoby :( To ma sklamalo..

weronika187
9. jún 2015

@maary11 Ahojky, velmi ma potesil Tvoj pozitivny prispevok, kedze zvazujem tuto porodnicu 😉 Uz som ani nedufala, ze sa tu najde aj niekto, kto tu rodil "nedavno" a ma pozitivnu skusenost 🙂 Chcela by som sa spytat, ci si mala zazmluvneneho lekara? Ja sa neviem rozhodnut... Vopred krasne dakujem 😉

marcelatje
9. jún 2015

@weronika187 ja sa tiež nesťažujem všetko závisí aj od prístupu @maary11 sa tiež mohla sťažovať na poznámky lekára či prístup k dojčeniu no jej príspevok je v pozitívnom duchu tak aj negatíva nevyznejú až tak zle 🙂 ber to tak že nejdeš do hotela a nesmieš si brať k srdcu všetky poznámky...... ja viem, prevláda názor že lekári/personál by sa mali k pacientom správať pekne ale je to tak ako to je a výsledný pocit je na tebe buď si pobyt tam ešte viac znepríjemníš alebo sa sústredíš na oveľa dôležitejšie veci 😉

weronika187
9. jún 2015

@marcelatje vsak ved to aj tak beriem, ze tych max. 5 dni tam prezijem aj keby neviem co.. Len aj na inom fore som citala, ze sestricky boli hnusne a uz to nie je to, co niekedy, uz by tam nikdy nerodili... Normalne som mala zly pocit z toho celeho, tak som zacala zvazovat aj Kramare...Ale tam to asi nie je o nic lepsie 😒 Nemam ziadne prehnane ocakavania, ani dokonca poziadavky, chcem len ako kazda, porodit zdrave baby s co najpozitivnejsim pocitom... Len ak tam bude niekto po mne jacat, tak to by som asi nezvladla (ach tie tehu hormony 😅 ). Ale vdaka za reakciu, mozno po par pozitivnejsich prispevkoch budem kludnejsia 😉
V kazdom pripade, @maary11 a @marcelatje dakujem krasne za zlepsenie dnesneho dna a mojho pocitu z porodu 😵 ste skvele 😉

maary11
9. jún 2015

@weronika187
Nemala som nikoho zazmluvneneho. Ja som zase pocula, ze ked mas zazmluvneneho, tak ta ostatni lekari neriesia, ze proste cakaju kym pride ten tvoj. Osobne si myslim, ze lekar dostava zaplatene, tak ako ja v praci, tak neviem preco by som mu mala este osobitne platit. A predsa si nemozu dovolit,a by sa mne alebo babu nieco stalo!
A treba to presne tak brat, ze tych 5 dni je chvilka a ides domov, ten vylev hormonov je obrovsky, takze pre mna bolo super, ze pri porode bol tatino, lebo aj ked som inak teda dost asertivna a vyrovnana, na sale som bola uplne mimo. Len tak som sa rozplakala napriklad, lebo som nevedela, ci chcem epidural (dala som si ho, ale vobec mi nezabral, ako som pisala, kricala som, inak to proste neslo), proste psycho ked si na to teraz spomeniem :D A nikto to neriesil, ze tak sa ukludnite, pridem o 10 minut mi povedala Dr.
Este sme sa so sestrickou po porode smiali, ze ved pani Dr. este nerodila, ale ved aj ona si to snad uzije 🙂
A este som tu citala, ze nejaka sestricka kricala na babu, lebo sa pokakala, tak mne praveze dali k posteli plachtu, aby som sa skusila este vycikat (tesne pred tlacenim), lebo vtedy musi byt mocak uplne prazdny, aby babo slo von. A ze aby som uz nemusela chodit na zachod, tak aby som sa vycikala tam..
Tak snad budes mat stastie na ludi ako ja 😉
Poznam baby co rodili vo vsetkych BA nemocniciach a nazory su rozne, niektore by tam rodili zas, ine uz nikdy..

weronika187
10. jún 2015

@maary11 super, dakujem za info 😉 Prveho drobca som rodila v nemocnici, kde sa dr. nedal zazmluvnit, takze rodil len ten, kto mal sluzbu a aspon som tuto dilemu nemusela riesit... No zas dr., co mala sluzbu, mi tvrdila, ze ten den isto neporodim, lebo sice kontrakcie mam na porod, ale nie som dostatocne otvorena - takze mi nakoniec nestihli pichnut ani epiduralku, takmer to nestihol ani manzel k porodu, kedze ho poslali domov, lebo ja rodit nebudem 😀 Len som mala trosku obavy, ze ak si nikoho nezazmluvnim, tak sa na mna vykaslu 😒 dobre vediet, ze aj bez zazmluvneneho dr. mozem byt s porodom (v podstate) spokojna 😉
Juuuj, dakujem krasne za info 😵 posledne 3 dni ma asi nejako premahaju tehu hormony, lebo stresujem a stresujem, ktoru porodnicu, zazmluvnit/nezazmluvnit dr., standard/nadstandard, epiduralku/bez nej... No este to bude zabava do porodu 😀 Pri prvom drobcovi som vobec nemala takyto stres - proste jedna porodnica, epiduralka a hotovo 😅

barbarka
12. jún 2015

@katika2002 ahoj, mrzi ma tvoja negatinva skusenost, ja momentalne zvazujem kde rodit a chcem sa opytat za co si platila 500e ked si nemala ani nadstandard?

katika2002
14. jún 2015

@barbarka vybrala som si porodnicku MUDr. Marekovu, bola uplne uzasna ako aj sestricky na porodnickom. To stoji 300e, epidural 160e (tusim, uz neviem presne) a 30e za pritomnost otca pri porode 😉 a chcela som aj nadstandard, ale to sa mi neuslo.

barbarka
14. jún 2015

@katika2002 aha jasne 😉 vdaka. no este mat aj nadstandardny box a izbu tak pomaly mozes rodit v kochu, no dost to je 😒

kate2412
14. jún 2015

@27zuzka a kto Vás rodil?

27zuzka
15. jún 2015

@kate2412 dr.Dlhopolcek

rencici27
16. jún 2015

Kocky prosím o radu .... kolko nechávajú prenasat na antolskej?

zuzicka1982
16. jún 2015

Maminky prosim vas ako je to pri epidurali? Este stale sa treba tak sialene skoro objednat na to poucenie? Rodila som pred 2 rokmi a dali mi termin az po termine porodu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre