Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zinuska
20. apr 2008

ahoj fitny! Ja to dako dobre nezvladam,ani prve tehu ma zrovna netesilo..Ja to beriem ako nutne zlo,aby som mohla mat deti.Proste sa citim teraz ako balon,ktory o chvilu asi praskne 😀 Ale dako to uz len vydrzim. Keby som nemala doma maleho a mohla len lezat,zrejme by mi bolo lepsie,no takto je to narocne. Ja uz kocik mam vybraty a prave taky,ako sa tebe nepaci,no je to vec vkusu.Ja nastastie nemusim riesit vytahy a tak,mame rod.dom,takze ja som si vybrala Peg perego duette,ten kde su deti za sebou.Sedacky sa daju otocit akolen chces,takze na obe deti vidis. Mne vyhovuje tento najviac,ale zda sa,ze maminy dvojiciek viac oblubuju sedenie vedla seba.Ktovie,mozno si casom aj ja kupim taky.Teraz mam pocit,ze deti sa tak rusia,ak su vedla seba a ak je kocik uzky,tak na ukor deti.... Pridaj sa k ostatnym, v tehotenstve je tema Cakame dvojicky... Tam je to fajn!!

ajuskamimi
21. apr 2008

FITNY ano videli, cely cas mal prcek ruky pred tvarickou no ale nozickami hybal, potom si zyvol a potom si jendu rucku dal na brusko a druhou sa drzal pupocnikovej snury ako nejakeho uchytu v trolejbuse 😀 aj Dr. sa rehotal, aky je to aktivos boy 😀

ajuskamimi
21. apr 2008

a poviem ti, bolo to nadherne, aj slzicka mi od stastia vyskocila 😉

ajuskamimi
23. apr 2008

VERULKA BLAHOZELAM 😉 maly je nadhernyyy 😵

maruskab
24. apr 2008

ahojte 🙂
prosim, mam na vas otazocku, snad budete vediet ;)

cca o 2 mesiace budem rodit, dufam, ze opat na antolskej. ak chce byt manzel pri porode, je treba, aby znovu absolvoval tu smiesnu "prednasku" pre otcov, aj ked pred 2 rokmi bol pri porode nasej dcery /tiez na antolskej/ ?

a neviete, ako to tam chodi s usg?
dnes som bola na kramaroch, klasicky treti ultravuk v 31.t. a dr. povedal, ze este v 36-37.t. by som mala ist na dalsi ultrazvuk, ale to uz v mieste, kde budem rodit. pri dcere som do poradne v nemocke nechodila, co v zasade neplanujem ani teraz /pri tom bordeli, co tam maju, by som tam stravila mladost, co si s malou fakt nemozem dovolit 😒 /

vdaka za odpovede 🙂
vsetkym bruskam zelam vsetko dobre, opatrujte sa 😵

certica
24. apr 2008

maruska, urcite to nemusi manzel absolvovat znova a co sa uzv tyka, na antolskej sa objednavas. v tom 36tt sa sleduju prietoky

fitny
25. apr 2008

čaute, to je novinka pre mňa, že aj na Antolskej musí manžel absolvovať kurz, keď chce byť pri pôrode? to bude sranda, keď mu to poviem! 😖 keď sú kurzy aj v noci, tak možno to aj absolvuje 😝

angellinka
25. apr 2008

Ja budem rodit na Antolskej,a nikto mi nepovedal ze manzel musi absolvovat kurz.A lekarka vie o tom,ze manzel bude pri porode.

arabeska
25. apr 2008

ten kurz neni povinny,ci hej?mne tam vela bab vravelo ze nic take nemali a ok,stacilo zaplatit tyx 500sk 😉

fitny
25. apr 2008

to dúfam, že nebude problém, lebo manžel podľa posledného názoru, chce byť prítomný dúfam, že to aj zvládne,ja ešte stále neviem, čo je lepšie, keď je pri mne-alebo radšej nie. my sme stále spolu, keď ide o bábätká bol by mi aj oporou v tých chvíľach. 😕

jankatomi
25. apr 2008

Ahojte, aby manzela pustili k porodu, nemusi absolvovat tu prednasku, staci zaplatit tych 500 Sk (a doniest si prezuvky). Ale moze to byt prinosne, tak chodte aspon vy a manzelom zreferujte, ak nemozu ist. Ja tam urcite chcem ist a manzela dotiahnem so sebou, nech je informovany.. 😉

ksb
27. apr 2008

Ahojte, ja som bola na tej prednáške spolu so švagrinou, lebo ona pojde k porodu ( moj manžel sa na to necíti) a taktiež si myslím že je celkom fajn ked je tam aj vaša polovička, lebo aspon sa dozvie ako to bude prebiehať a potom nebude aspoň robiť paniku - čo, kde, kedy a ako :o)

ivetah
27. apr 2008

ahojte, mój manzel bol pri porode a jednak je to podla mna uplne najlepsia pomoc a zaroven velmi dolezity den pre vas vsetkyh (rodicov aj deti).
a ta prednaska? podla mna je velmi dobre, ak to muz absolvuje (ak nemoze cez den, najdite si kurz vecer, ym sme tiez tak boli 😉 ), lebo aspon budete obaja vediet aspon teoreticky, ako to prebieha a mozete sa o tom vopred trosku aj porozpravat 🙂

ivulcek
29. apr 2008

evina313, tiez som chodila do poradne k MUDr. Gazovi a aj som pri nom rodila svoje 3. dieta tento mesiac, poznala som ho len z tej ambulancie - z poradne, myslim, ze mozes byt bez obav, ja som bola spokojna, vsetko OK s porodom, mala som aj odber pup. krvi, aj ten vporiadku, vsetko bolo sikovno rychlo, ani rana po porode ma nejako extra nebolela, nemala som problemy so sedenim, takze v pohode, ale myslim, ze na Antolskej sa netreba bat pri nikom...., pred siestimi rokmi som tam rodila svoje druhe dieta, to bolo ale este u MUDr. Cierneho...

verulka
29. apr 2008

cafte, prednasku 100% netreba, pustia ho aj tak..i ked pri si mylsim, ze ani neuskodi 😀

saudi
1. máj 2008

A neviete prosim poradit, ked najdem rozvrh tych prednasok, alebo kde sa tam spytat? Vdaka.
Tiez by som sa este chcela spytat, ci neviete kedy je na antolskej nejaka prednaska o epiduralke?

evina313
1. máj 2008

Saudi, každu stredu o 14.OO na oddelení anesteziologie, vedla toho obchodu s detskými vecami. Prednaska bola super. Treba zobrat tehotensku knižku

saudi
1. máj 2008

jej evina, dakujem za promptnu odpoved 🙂

angellinka
2. máj 2008

Mam jednu otazku baby,manzel bude pri porode a rodime na Antolskej.Pocas prvej doby moze byt pri mne?Lebo som pocula,ze len k druhej dobe pustaju oteckov.Diky

ksb
3. máj 2008

Ahojte,
angellinka - tak čo mám ja info z prednášky, tak otecko môže byť pri tebe na porodnici ked už máš kontrakcie a porod postupuje. Ak ťa ale dajú na čakačku - to znamená že sa nič nedeje a nevedia či to bude postupovať smerom k porodu alebo sa to zastaví, tak tam s tebou otecko nemôže byť.

angellinka
3. máj 2008

ksb-dakujem za info.Pozeram ze mame skoro rovnaky termin,ja mam dnes🙂 Rodis aj ty na Antolskej?

ksb
3. máj 2008

no ja mám vypočítaný termín na zajtra ale doktorka mi dala až utorok, tak čakám že čo a kedy sa bude diať. A rodím na antolskej u dr. Rozemberga. v utorok idem aj na kontrolu, tak uvidím, lebo zatiaľ sa nič nedeje.

angellinka
4. máj 2008

ksb-ja mam podla sona 3.5.,a cely vikend mam nepravidelne olesti.Uz som z toho na nervy.V utorok idem na poradnu,rodim u Mudr.Dubcakovej,ale to uz mam prist aj s taskou.Ked sa dovtedy nic neudeje.Aj ked po takomto vikende,nech uz to mam cim skor za sebou.

certica
4. máj 2008

baby, drzim palce a lahke porody 😉

inac pekne meno ste vybrali angelinka, nam norbert neladil k priezvisku...

angellinka
4. máj 2008

cerrtica-dakujem,meno mame po ocinovi🙂)))
Ozaj,a ked dorazim na Antolsku,to mam ist po tych schodoch?Vsak zdohnem,kym vylezem hore.Alebo nie je nejaky vedlajsi prijem,ako sa dostat do nemocnice?

certica
4. máj 2008

no tak, radim vyviezt sa autom na horne parkovisko, pripadne nech ta partner odnesie 😀 alebo potom dole ist cez urgent. prijem/pohotovost, ale myslim, ze tam je otvorene za po tej 17h, resp. cez vikendy

ksb
4. máj 2008

urgentny prijem (pohotovosť) je otvorený stále, tadiaľ sa dá ísť, tie schody sú riadny zaberák, to teda hej.

angellinka
4. máj 2008

ok,takze cez urgentny prijem.No vyskusam sa nejak dostat,ak by som teda neporodila dovtedy.
Lebo v utorok idem na poradnu,a pravdepodobne ostavam uz tam.

fitny
4. máj 2008

baby, držím vám palce, nech sa vám narodia krásne a zdravé bábätká 😵

adusha
5. máj 2008

Ahojte baby,

chystam sa rodit na Antolskej a pomaly si chystam tasku do porodnice. Neviem vsak ci potrebujem balit nieco aj pre babatko alebo staci priniest pre neho vecicky az ked pojdeme domov. Napiste mi prosim, co pre neho potrebujem zbalit, resp. ci su nejake speci poziadavky na nejaky vecicky aj pre mna. Budem Vam vdacna za zoznam veciciek do porodnice na antolsku , dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre