Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

hellosona
7. nov 2007

veva: ja som bola na prednaske anesteziologicky a ona vravela, ze si mame na porod zobrat svoju staru koselu, ktoru mozeme po porode vyhodit, pripadne starsie dlhe tricko 😉
ja si urcite vezmem svoju staru koselu, ktorej mi nebude luto 😉

ajuskamimi
7. nov 2007

veva tak to budes mat najlepsie. Neviem ako to je ked ta chyti porod, ale kedze ja som prenasala, resp. cisarak sa robil po termine, sla som na prijem a tam priamo na prijme sa ma pytali, ci mam svoje veci, alebo chcem nafasovat erarne, takze ked ta nahodou budu prijimat na cakacku, urcite mas moznost ziskat aj erarne 😉

kuko7
7. nov 2007

babulky chcem sa vas spytat na jednu info....na Antolskej je to tiez tak, ze manzel moze byt so zenou az pri tlaceni, alebo aj pri druhej dobe porodnej? 😉 A tiez by ma zaujimalo, ako sa da dovolat Jezikovej, lebo to tam stale nikto neberie 😉 dakujem

ajuskamimi
7. nov 2007

KUKO p. Jezikovej sa najlepsie dovolas rano, ale uplne najlepsie je tam ist za nou osobne, lebo ona ma stale tie cvicenia a pokial nema cvicenia, tak chodi pomahat na sestonedelie, ako napr. mne bola pomoct po cisaraku postavit sa na vlastne 😉

Co sa tyka porodu, manzel moze byt pri tebe od zaciatku 😉

hellosona
7. nov 2007

kuko: ani ja sa jej nemozem dovolat, ale najlepsie je za nou ist osobne...ale berie asi az od 27tt, ci ako... takze, ak sa nedovolam do konca tyzdna, tak nabieham osobne 😉

inak, ja by som tiez rada vediet, ze ci v 1.dobe moze byt pri mne manzel, ci az v 2.?

hellosona
7. nov 2007

ajuska: 😵 pisali sme naraz...

a to je super, ze moze byt od zaciatku 😵 😵 😵

kuko7
7. nov 2007

No aspon ze tak, lebo napriklad na Kramaroch moze ist manzel az k tlaceniu, co je podla mna pre zenu zbytocne....nech je tam ked najviac trpi a podporuje ju, nie? 😀

Inak ja mam doktorku Marekovu z Antolskej a zatial som spokojna 😉

ajuskamimi
7. nov 2007

HLLOSONA 😉

inac na tie cvicenia sa zacina chodit od 30 - 31tt az do porodu 😉 no a vramci tych cviceni je jedna prednaska pre OTECKOV PRI PORODE, kde hovoria najprv o odbere pupocnikovej krvi, potom o samotnom porode a o tom, co maju pri tom oteckovia robit a na zaver sa hovori o miminkach. Potom nasleduju otazky. Po absolvovani tejto prednasky oteckom, dostane mamicka peciatku do tehu knizky a po zaplateni 500 Sk uz oteckovi nic nebrani byt pri porode.

zrzulka
7. nov 2007

este ma zaujima ten nadstandardny porodny box. celkom sa nam s muzom paci myslienka byt pri porode sami a mat intimco🙂 Kolko tych boxov tam je??? A kolko sa za to plati??? nasla som ze 2500 sk a 500 ked tam je niekto so mnou co je automaticky aj ked by sme neboli na nadstandarde ale na tej vzdycharni ci ako sa to vola🙂 rodili ste niektora tam???

arabeska
7. nov 2007

zrzulka,mne dokina vravela ze ten box je nanic,ze sa tam zle tlaci a nakoniec aj tak idu na normalny stol rodit.

zrzulka
7. nov 2007

no ale mala by som tam s muzom intimco nie? hlavne o to mi ide aby som mala vlastnu sprchu a loptu🙂))

arabeska
7. nov 2007

loptu budes mat vlastnu aj na normalnom boxe,sprxu som mala aj ja sama(a to sa v ten den rodilo o 106) a intimco som mala myslim si ze tiez dost velke.podla mna sa to neoplati.
ale ak si uz preto rozhodnuta tak ti prajem prijemny zazitok 🙂 ozaj u koho budes rodit?uz mas lekara vybrateho?alebo uz ku niekomu konkretnemu xodis?

veva55
8. nov 2007

kuko, ja sa Jezikovej tiez marne pokusam dovolat a to volam kazdy den od po 8. Takze tiez tam planujem zajst osobne,niekedy pred cvicenim. Ked ma totiz hodinu, mam aspon 100% istotu, ze ju tam najdem. Jedna kocka mi pisala, ze sa cvici v utorky a piatky, a to o 11,00 a o 13,00. I ked s tymi piatkami si nebola az taka ista.
A ked uz o tom pisem, je tu nejaka kocka, co moze potvrdit aj tie piatky?
V piatky sa totiz lahsie dostanem z roboty ako v utorky.
Dakujem

zrzulka
8. nov 2007

Arabes zatial som bola len prvy krat v poradni takze sme sa o zmluve nerozpravali. Ale chcela by som si zazmluvnit k porodu Rozemberga. spravil na mna velmi dobry dojem. Po mojej negativnej skusenosti s gynekologmi radsej nechcem nechavat nic na nahodu.bola som na vazkach ci si zazmluvnit a ci nie ale ako povedal moj muz on chce aby som mala pekny porod a pekne spomienky.
a dakujem🙂
k jezkovej sa dostanete vraj velmi tazko🙂 treba volat uz pred 7, ja som sa tak dovolala🙂)) Ale vraj treba odporucanie od gynekologa a kedze viem ze ten moj by mi ho nedal tak som s ana to vybodla a ansla si cvicenie inde. Aj na prednasky sa tam da chodit a podla mna je to super. Vcera sme boli na pripravnom kurze pre oteckov. Bolo to velmi poucne🙂

Este ma zaujima ta epiduralka? staci ked si zajdem na to anesteziologicke oddelenie a objednam sa alebo potrebujem papier od porodnika??? chcela by som ist uz buducu stredu keby sa dalo nech to stihnem🙂))
A vraj na Antolskej neradi pichaju EPi. je s tym ozaj problem??? vraj si treba pytat. Clovek pocuva vselijake informacie a nie vsetky su pravdive🙂

marija
8. nov 2007

veva tie piatky podla mna su, lebo ked som jej volala, tak mi vravi, dojdi v piatok na 11 na hodinu a ja ze ci je aj iny den lebo v piatky mi to velmi koli skole nevyhovuje a ona ze ano ze aj utorky sa da, takze si myslim, ze v piatky tie hodiny urcite su...

marija
8. nov 2007

veva a aj ak by neboli, ona tam urcite bude, ved je normalny pracovny den 😀

marija
8. nov 2007

zrzulka podla mna nieje pravda ze na Antolskej nechcu ci neradi pichaju epi. Prave naopak. My sme mali skolenie o Epi, ktore treba absolvovat ak chces aby Ti ju pichli na Antolskej, je to take zaujimave hodinove poucenie, ktore robi priparma anesteziologie z Antolskej. Ona Ti do knizky zapise, ze si to absolvovala, lekar ti este vezme krv ci je dobra zrazanlivost a ides rodit s EPI. Ona nam hovorila, ze problemy s podavanim EPI su obrovske najma na Kramarach, tam je vraj jediny anesteziolog na epiduralky na vsetky oddelenia a u Kocha, tam chodieva sluzit aj ona, a ze nemaju na to moc persnoal. Na Antolskej ma ona svoj vyuceny, vyskoleny a vypraxovany tim ludi, takze to je urcite blbost ze na Antolskej to neradi pichaju. Rozpravali sme sa osobne s primarkou a ked za nou zajdes, robi skolenia myslim kazde stvrtky, sama Ti to rada povie 🙂

veva55
8. nov 2007

Jee, ahoj marija, to je super, tak tam zajdem niektory piatok za nou.
No a pises, ze aj mimo cvicenia tam byva, ale kde ju mam akoze hladat? Ma nejaku kancelariu, alebo ambulanciu....? Nebudem predsa chodit poschodie po poschodi, klopat na vsetky dvere a pytat sa na Jezikovu 😀
Ozaj a na tie prednasky o EPI sa treba niekde nahlasit, alebo proste na nu prides. A kde sa da zistit, kedy presne tie prednasky su? Je to tam niekde na nastenke pri gynekologickych ambulanciach?
Dakujeeem.
Inac aj podla mna je blbost, ze na Antolskej neradi pichaju EPI.

zrzulka
8. nov 2007

marija v stredu mi bolo povedane ze tam robia tie skolenia. no ono kazda nemocnica povie na tu druhu nieco negativne, preto som sa radsej opytala ako to je lebo tiez nemam pocit zeby to robili neradi alebo pod. poznam viac kociek co rodili na antolskej s epi a nikdy nic take nespomenuli takze ma tato informacia dost prekvapila🙂))) takze staci prist na to anesteziologicke oddelenie bez papierika?? lebo poradnu mam az o dva tyzdne a aj by som tu pripravu rada absolvovala cim skor🙂)))

zrzulka
8. nov 2007

veva tieto infosky ti da porodnik🙂) mna sa len pytal ci som nad tym uvazovala ale ja zatial nie. az po vcerajsej priprave som sa rozhodla epi pouzit ako zadne vratka keby som nezvladala bolesti. tak si to chcem vybavit aj vyplatit nech mam pokoj, lebo vraj bez toho skolenia ti ju nepichnu keby si sa rozhodla pri porode ze predsa epi chces:( takze cim skor tym lepsie si myslim. vsak ti potom napisem ako to je. ja by som chcela ist uz buducu stredu ale neviem ci sa tam dostanem lebo vcera som sa objednavala na ultrazvuk a termin mi horko tazko dali az na 22.11. skor sa nedalo:(

c.e.r.t.i.k.
8. nov 2007

zrzulka, o epi ma marija pravdu, ak ju budes chciet, tak ti ju urcite daju, pokial nebude nejaka exstremna situacia, ze budu anesteziologovia niekde na operacke.
Rozemberga mozem iba odporucit.
Ja som mala nadstandard box pri prvom a to bola uplna novinka. Bolo tam fakt sukromie, aj sestry chodili, len sem tam 😀 . Ani doktor tam nemoze byt stale pri tebe a na klasickom boxe je tam vzdy sestra aj doki tam bol stale, tak sme si aspon pokecali. Stol mi Rozi neodporucal, ale mne sa na tom sirokom lezalo lepsie, ale pamatam sa, ze doktor frflal, ze tlacim v divnej polohe. Inak jeden ten stol maju aj na klasickych boxoch.

marija
8. nov 2007

Zrzulka, ved prave kazdy povie nieco a potom vznikaju milne informacie 🙂 ja sa opieram radsej na skusenosti mamiciek, rodieciek ci tehuliek alebo priamo na info od lekarov ci primarov. Na ten UZV ides na Antolsku? Ja som tam dnes rano volala a idem uz 16.11. asi som mala stastie ci co 😀

marija
8. nov 2007

Veva, tu jezikovu najdes presne tam kde su aj cvicenia, takze ju nemusis hladat po celej nemocnici. Ked vojdes hlavnym vchodom, pojdes az k vytahom a smerom do lava je slabo modre oddelenie, rehabilitacne ci tak nejako sa vola, ona sedi myslim na 17a ci 17b, to uz neviem presne ale na tych dverach bude pricapeny papierik, ze sa k s. Jezikovej treba objednat bud osobne alebo na tom a tom cisle, takze tam si skus zaklopat a niekto Ti uz urcite povie kde sa nachadza ;) dufam, ze budes mat stastie a ze tam bude v piatok, ale naozaj nevidim dovod preco by nemala byt. Ona este obcas vybehne hore k mamickam, takze mozno si budes musiet na nu pockat.

A co sa tyka tej prednaske o EPI to presne neviem, lebo ja som ju absolvovala v Miracle Studio tam chodim cvicit, a ona tam prisla urobit nam prednasku ale napr. baby ktore si zabudli knizku doma, tak tym povedala aby za nou ktorukolvek stredu prisli, ze im to tam zapise, takze asi vzdy v stredu je v tej svojej ordinacii, kde je vsak ta ordinacia to netusim, ale vola sa MUDr. Klara Ballova, tak sa treba na nu popytat na informaciach hned pri vstupe, niekto ti tam uz urcite bude vediet poradit 🙂

marija
8. nov 2007

c.e.r.t.i.k. nam napr. ta pani primarka Ballova neodporucala tie nadstandardne boxy a ani moja lekarka ich moc neschvaluje, hlavne koli tomu, ze su neprakticky od ruky a su velmi zle vybavene co sa tyka medicinskeho hladiska a ak sa nahodou nieco stane musia s tym babatkom utekat spat na standradne porodne saly... podla jej slov, si niekto zmylil co sa mysli slovom nadstandard a ze to nieje len o peknom velkom kozenom kresle pre otecka ale je to aj o tom ako su tie porodne saly vybavene a clovek nikdy nemoze vediet kedy naozaj minuty ci sekundy mozu rozhodovat... aj ked ja dufam, ze nikoho z nas sa to tykat nebude...Aj ked verim, ze to je urcite ovela pohodlnejsie mat svoje vlastne sukromie...

c.e.r.t.i.k.
8. nov 2007

ahoj marija, zase mas pravdu 🙂 🙂 🙂 . aj to mi doki hovoril.
A k epi, ja som prednasku absolvovala na antolskej na ARE na prizemi, no cislo dveri uz neviem, hned oproti vchodu (ako prejdes cez tuuuu dlhuuu chodbu) a myslim, ze ju robia kazdu stredu o 13,00 hod. No a treba krvne testy a tie mi robili v poradni.

arabeska
8. nov 2007

zrzulka 🙂 rozi je super dokino,rodila som u nho prveho syna a bol super 😉
teraz som mala zazmluvnenu pani doktorku dubcakovu a ta je tiez uplne skvela 😵 😵

rybka78
8. nov 2007

zrzulka, doktor Rozemberg Ti urcite nadstandardny box odporucat nebude. 😉 Su tam vraj siroke stoly, na ktorych sa zle tlaci. Ked som rodila ja, nemali ma kam umiestnit na standardny porodny box a cakalo sa do poslednej chvile, kedy sa jeden uvolni, aby som nemusela ist na nadstandard. Dovtedy som bola na pripravovni. A na fit loptu som si ani nespomenula. Kontrakcie som radsej rozchodila a medzi nimi som zaspavala na stolicke. 😅
A doktora Rozemberga vrelo odporucam. 🙂 😎

zrzulka
8. nov 2007

oki, len som sa pytala, slo mi skor o to sukromie ako o nejaky luxus. na to si ja nepotrpim ale skor som tieto chvilky chcela stravit v sukromi len s manzelom. a rodit by som rodila kludne aj na tych normalnych boxoch. ja sa skor bojim ze nebudem moct byt v sprche tolko kolko by som potrebovala a ze sa mi neujde fitlopta a taketo hluposti. vobec si neviem predstavit ako to tam vyzera takze mam skor take obavy z neznama🙂))

adetka
8. nov 2007

zrzulka neboj 😉 .. ja som rodila, ked bol najvacsi napor... a na izbach sme boli po troch... a o jeden zachod a sprchu som sa teda delila so siestimi mamickami... a mohla som sa sprchovat, kolko som chcela... i na zachode sediet 😀 ... co sa tohto tyka, tak je to super 😉

ajuskamimi
8. nov 2007

ZRZULKA ja som sice rodila sekciou, ale stretla som sa s nazorom lekarov z Antolskej, ze ten nadstandard je zbytocne vyhodena investicia, nakolko sice mozno mas o nieco vacsie sukromie, ale ten box je menej pohodlnejsi ako normalny a ked nastanu nejake komplikacie alebo co, musia utekat pre pomocky a ja neviem co k obycajnym boxom.

VEVA p. Jezikova mava cvicenia kazdy den. Ja osobne som chodila v pondelky o 13tej, ale urcite je aj v pondelok o 11tej 😉 a ako uz pisali baby najdes ju tak, ze ked vojdes hlavnym vchodom, pojdes do lava. Tam uvidis bufet a rovno oproti nemu su dvojdvere, tam treba vojst a znova sa vydat do lava a hned potom doprava, no a v tej chodbe po lavej strane najdes tie dvere 17, kde robi p. Jezikova. Telocvicna je hned vedla, takze urcite v case cvicenia ju tam najdes.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre