Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

marija
4. nov 2007

Eji a ta Marekova bola aka? som si citala Tvoj pripsevok, no nic moc, ma mrzi ze si si taka mladunka take zazila, ale hlavne ze ste obaja v poriadku a Tvoj Jakubko je hrozne rozkozne dieta 🙂

eji
4. nov 2007

hmm, keby ze sa jedna len o mna, tak ako dobre, mala asi zly den, ale pocula som od viacerych, co na nu pindali...
mojej mami kamaratke pre uspanim nerobila ziadne preoperacne vysetrenia, povedala, ze zabudla a tak

marija
4. nov 2007

Eji tak to je sila sa divym ze ju nehaju vobec pracovat ako lekraku, je to len otazka casu kedy sa moze nejakej mamine ci babatku nieco stat... ja mam zazmluvnenu Dr. Dubcakovu, zatial som na nu pocula same dobre veci, tak dufam, ze sa to nezmeni...

eji
4. nov 2007

tu lekarku nepoznam....
podla mna by mali spravit cistky v tej nemocnici, poznam x pripadov ked tak nieco "zrobili", co nemali

marija
4. nov 2007

Eji ona pred tym bola Balazikova, to Ti mozno nieco hovori... no ja som si na nu nasla na MK samu chvalu tak snad ludia neklamu 🙂 a u nas v zdravotnictve to uz je tak, co narobis, vacsina lekarov su skor masiary a ludia bez charakteru a stipky ludskosti, ale co narobis?

zrzulka
4. nov 2007

ma niektora z vas co sa chysta rodit na antolskej alebo uz rodila zoznam co zobrat do porodnice pre mamicku aj pre babetku prip otecka pri porode???? Kolko pyzam ste si brali? a co vsetko hlavne pre babetko treba? obliect si ho mozem do svojich veciciek alebo erarnych??? a osusky a perinky tiez dostaneme??? su tam monitory dychu alebo treba doniest vlastne? a fit lopty na vzdycharni, je ich dost alebo si zoberiem svoje?
chystam sa totiz konecne balit do porodnice tak mam z toho gulas. a take masticky a pod veci treba zobrat ci doatneme?

vesi
4. nov 2007

ahoj, pre bábo potrebuješ len jednorázové plienky a vlhké utierky a pre seba všetko, aj toaletný papier 😝 vecičky pre bábo priprav manželovi, tie ti donesie ked pôjdete domov 😉 bábu dajú aj mastičku na zadok 🙂

marija
4. nov 2007

Takze ak som to pochopila spravne na Antolsku si mam priniest len veci pre seba a pre mimi nic? a co plienky? takze len potom to v com si ju ponesieme domov? no som zmatena 😀

nevesta
4. nov 2007

Marija, jedine, co pre babo potrebujes na Antolskej su plienky a vlhcene obrusky. Ostatne ti daju. Monitor dychu by som do porodnie nebrala... Netreba.
Oblecenie a sedacku nech ti prinesie manzel v den odchodu...

Kosele pre mamicku staci jedna, ja som pouzivala ich, nakolko sa ti aj tak po chvilke zababraju od mlieka a krvi, je skoda znicit svoju. Ta jedina je k porodu... Zober si tie podlozky pod zadok, ja som spotrebovala 2 denne, kedze som sa snazila dost tu ranu po nastrihu co najviac vetrat... No a krv stecie... Netreba ani poporodne vlozky, staci si vypytat, daju ti a su lepsie (aspon mne vic vyhovovali) ako tie, co dostanes kupit v lekarni...
Nezabudni na matersku podprsenku, minimalne 2 (o cislo vacsie ako mas teraz) a tampony do nich (tych som minula na kvanta, ked sa spustilo mlieko).

marija
4. nov 2007

Nevesta a u koho si na Antolskej rodila? a pocuj tie kojenecke podprsenky tie sa kde daju kupit?

eji
4. nov 2007

kojenecke podprsenky predavaju vsade
predavaju aj v slovenke
ja som kupovala na mileticke(nie cinske) tam e jedna zena, ktoru mam rada a hned mi odhadne dobru podprdu a ta ma aj kojacie
a valstne v kazdom podprsenkovom obchode to najdes

lusil2005
4. nov 2007

kusok od antolskej, oproti lidlu na terase je slovenka a tam maju super vyber kojeneckych podprseniek a su fakt dobre. a aj cenovo ma milo prekvapili...

verulka
5. nov 2007

nevesta gratulujem 😵 takze ani vlozky netreba? Tie vraj volakedy trebalo...Super, to ma tesi

aini
5. nov 2007

eja - na miletičke myslíš v trhovisku, nie nejaký obchodík mimo?
ja som si dnes bola pozrieť tiež kojenecku podprdu, že 75D a bola mi tak akurát, stála 275,-sk čo nie je veľa ani málo, ale sa bojím že by mi mohla potom byť malá

eji
5. nov 2007

aini, po cca 2-3 mes..sa ti zreguluje mliecko a bude ti stacit aj tato....
na mileticke, jak sa vchadza z busu 50 tam je vo vnutri, kde je este par inych obchodikov
nevesta, ale to ti dali len na sale vlozky, ci nie?lebo jaks om tam ja bola, tak trebalo a prvykrat pocujem od teba, z edali sami od seba

certica
5. nov 2007

no neviem, mne sa v tehu napr. prsia vobec nezvacsili (pri prvom ani teraz, len uplne min.), takze po porode by mi terajsia velkost rozhodne nestacila.
co sa tych erar.vloziek tyka, v tom case, ked som tam ja bola, sme sa nimi mohli aj ohadzovat - plny mech (normalne na izbe)

luculka
5. nov 2007

Ahojte je treba sa na prvu poradnu tel.objednat?

fenrirka
5. nov 2007

a v com je babo ked sa nema brat nic so sebou???V perinke??

marse
5. nov 2007

fenrinka oni ti oblecenie pre babo daju, oblecko ti prinesie rodinka az pri odchode domov, inak nepotrebujes nic 😉

veva55
5. nov 2007

A co napriklad capicka a rukavicky, aj tie mi daju? V zime maju bezne babatka capicku a samozrejme aj rukavicky, aby si neposkriabali tvaricku. Takze podla mna, toto si musim doniest pre babo.
Ozaj a co by povedali, keby som doniesla malemu aj kosielku a dupacky, to by mi akoze zakazali obliect malemu?

certica
5. nov 2007

veva, ak chces, mozes si kludne zobrat svoje veci.
co si ja pamatam, aj ciapocku mi dali

veva55
5. nov 2007

tak ak si mozem, radsej si donesiem svoje. Od nich mi akurat dobre padne nocna kosela pre mna, nech si nezakrvavim svoju 😀

veva55
6. nov 2007

Ozaj baby, nemate niekto mobil na p. Jezikovu? Skusala som jej volat na pevnu linku (6867 3403) a nikdy mi to neberie.
Popripade neviete nahodou, ci ma na Antolskej aj nejake strankove dni, proste ci sa tam da niekedy zastihnut.
Dakujem.

marija
6. nov 2007

veva viem ze je tam urcite utorky a piatky nakolko vtedy ma aj tie cvicenia. Napr. ja dnes idem cvicit na jednu takze chvilku predtym tam urcite bude behat. Ale mamina sa za nou zastavila vo stvrtok rano, a to bol sviatok a bola tam, ja si myslim, ze robi kazdy den, ale najlepsie je asi ist za nou pred cvicenim, lebo to tam urcite bude. Dnes zistim ktore dni sa cvici a dam ti vediet. Ale ako pozeram Ty si v 27tt no ma tolko bab ze berie az od 32tt :( ale skusit to mozes 🙂

veva55
6. nov 2007

Jeee, to by bolo super, tak daj vediet kedy cvici, dobehnem tam pred cvicenim. Ozaj a to sa cvici priamo na Antolskej? A v ktorej budove?

Ja som teraz v 28 tyzdni, myslela som, ze berie od 30tt, ved skusim ju ukecat. A ak nie, tak snad aspon od toho 32tt.

adetka
6. nov 2007

veva... s tym oblecenim pre maleho... dietatka sa na zaciatku obcas ogrckaju... a urcite ho ti budu aj kupat... takze je lahsie vymenit ich erarne oblecenie pre babatko... svoje si len velmi tazko operies... ale mozes mat obleceneho vo svojom... a rukavicky a ciapocky si tiez mozes vypytat...

veva55
6. nov 2007

No, rukavicky a capicku si teda donesiem svoju a ostatne moze byt erarne.

Ozaj a ako je to tam s erarnymi nocnymi koselami? Su niekde na chodbe, ze ked jednu zakrvavis, mozes ju vymenit za cistu, alebo si chodis pytat od sestriciek?

adetka
6. nov 2007

to neviem... ja som mala vlastne... asi tri som za sest dni spotrebovala 😉

zuzi76
6. nov 2007

Ahojte! Ja som teda na antolskej pred rokom dostala vlozky len na sale. a potom nic. ale inac som tam bola velmi spokojna!

lua
6. nov 2007

Ja som rodina na Antolskej cca. pred tromi mesiacmi a takisto vložky som dostala len na sále a na pooperačnej izbe (rodila som CS), ale potom už svoje a mám dojem, že si tam nikto nepýtal.

Nočné košele som používala svoje a za päť dní päť. Rodila som cez leto, keď boli dosť veľké horúčavy - takže som sa potila a trošku som sa "zapotila" aj pri kojení atď.

A pre malú som mala svoje len rukavičky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre