Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
9. mar 2009

zuzka, poloha pozdlzne hlavickou dolu. takze ideal...

zuzkad
9. mar 2009

certica dakujem 😉 😉 aspon toto je dobra sprava 😉 😉 aj ked sa maly moze este otocit...ale cudne je, ze kopance citim stale na lavom boku ako doposial...zeby mal taku silu v rucickach ?? 😨 😕 ja vlastne mam pocit, ze kope vsade dole pod pupkom aj na lavo aj na pravo aj na stred 😉 😉

wiola
9. mar 2009

pekny vecer prajem 🙂

ahoj zuzik 🙂 ,,neboj sa, aj ked mas krcok kratsi, stale to mozes este pekne potiahnut,Drzim ti palceky

wiola
9. mar 2009

ja som uz a tej prednaske o epi bola ,,...bola tam aj kamoska, tak som sa pridruzila 😀 ,,,je to cista klasika - teda ja som uz jednu takuto prednasku absolvovala,,len nie na antolskej ...Mozem povedat, ze ta prva sa mi teda pacila o nieco viac.Tato anesteziologicka bola ,...no ako to povedat,.....viac desivo to cele podavala.Ale inak sa mi zdala celkom mila.Bolo tam strasne narvate ,ale chvalabohu nikto nestal,....to by som si nakoniec nevedela ani predstavit,...uf 🙄

wiola
9. mar 2009

vidis dokonca som bola aj na tom ekg,....

wiola
9. mar 2009

moj doky to riesi celkom frisko,....ale aj s nadhladom,..no ved keby daco,- tak to mame aspon absolvovane 😅

zuzana581
9. mar 2009

Ahoj WIOLA. Neviem, či som sa ťa už pýtala, ale ty si mala prvýkrát epi? A teraz si bola už na prednáške na Antolskej predpokladám. A kedy sa na ňu bežne chodí, keď ZUZKED povedali, že v 32tt je ešte skoro?

wiola
9. mar 2009

ahojcek ZUZANKA 🙂 ,,ano mala som aj prvykrat epi ,...mne dokyno povedal, ze mozem ist kedy chcem,..aj papierik mi dal, aj predbezne vysledky krvne mi spravil (inak nesmu byt starsie ako tri tyzdne pred samotnym predpokladanym porodom) ,...on je celkovo moc zlaty,..Ale ja mam hlavne rizikove tehu, tak viacmenej aj preto,...

wiola
9. mar 2009

inak sa ti ako dari zunaka? 🙂 ,...ties to musis mat narocne aj s malinkou,..Tesi sa na noveho surodenca? 😵

zuzkad
9. mar 2009

ahoj Wioli, no mas to velmi dobre, ze uz mas za sebou tu prednasku ...mne sa tak nechce ist tam, ale bohuzial, ked ju chcem mat, musim si to absolvovat....len dufam, ze to bude coskoro, ja neviem preco mne doky povedala, ze to je este skoro riesit EPI a este k tomu som na tom ako som, cize ma berie ako skorsi porod ☹ ☹ uvidime, jednoznacne toho 23.3. co idem aj na sono si budem ziadat papier na EPI.

Dnes som inac zistila, ze od zajtra mi zacina MD a ja nemam este papier ...takze zajtra utekam zase na Antolsku pytat si papier na nastu MD a hned to idem rychlo poslat na personalne, dufam, ze nebude velky problem, ze ten papier dostanem az v den nastupu na MD 😕 😕 mam ja ale pech na vsetko.... 😢 😢

miluska.h
9. mar 2009

ahojte 🙂
zuzkad ja som bola na prednaske o EPI v 31.tyzdni. S nikym som sa o tom neporadila, len som isla, nech to mam uz vybavene. Dostali sme tam papiere, ktore si musime priniest k porodu. Podla mna je jedno, ci ides skor alebo neskor. Dolezite je stihnut to do porodu 🙂 a papier od lekara na prednasku nepotrebujes. prednasky byvaju kazdu stredu o 14,00

zuzana581
9. mar 2009

Ale začína to byť veselé. Ideme sa cez víkend sťahovať, tak dúfam, že to v pohode zvládnem. Len mi robí starosti to, že už druhý týždeň ma pobolieva podbruško. Mala som aj tvrdnutie tak aj 5 krát za deň, ale magnezium pomohlo, no to bolenie mi vadí. V stredu idem do poradne, tak som zvedavá, či je všetko ok. Zatial nepanikárim, lebo to je možno v pohode.
Malá sa teší na brata. Dnes mi oznámila, keď zbadala na nákrese, že bude mať postielku vedla malého, že keď bude Sebastianko niečo chcieť, tak ona mi príde povedať. Velká mamina to je. A vy ako? Tvoja Sofinka si to už uvedomuje?

maminahenika
9. mar 2009

Aké prednášky? Tu u nás som chodila na prednášky....ale nie o EPIdurálke, no to asi ani nebudem potrebovať, kedže budem mať spinálku. Ale poradte mi kočky, mám na nejaké prednášky aj ja ísť? Od doktora som sa to nespýtala. V piatok sa na to učite spýtam 😉

zuzkad
9. mar 2009

miluska tak to si ma velmi potesila 😉 😉 ja na tu prednasku teda pojdem, stale som bola v tom, ze musim mat papier od doky a az potom tam mozem ist....ale super ak pises, ze mozem ist bez nicoho...tak aj pojdem 😉 😉 a to som si to tu skoro cele citala od prvej strany...a vidite aka som nepozorna, ze mi tato info unikla---ale to asi pre to, ze som troska v strese...aj sa tesim...a este k tomu prerabanie izieb uf uf potom takto stresujem 😝 😝

miluska.h
9. mar 2009

ahoj henika 🙂 radsej sa spytaj doktora. ale myslim, ze tiez by si mala dat informovany suhlas. ked mas planovany cisarsky, tak to budes mat asi pohovor s anesteziologom a tym to budes mat vybavene.

wiola
10. mar 2009

🙂 zuzkad , ano to je pravda, ze v podstate nemusis mat ziaden papier od dokyho,...len si tam pytaju potom krvne vysledky ale aj tie mozes povedat, ze prinies dodatocne (ako som pisala musia byt cerstve - nie starsie ako tri tyzdne a to je hlavny dovod preco ta tvoja doktorka zdrziava,....Mne povedal ten moj, ze mi ich spravi podla potreby aj opakovane..) ... Hlavne sa skus co najmenej stresovat zuzik,...ja dobre viem ake to je tazke ,... 😒 ale aspon skus,..Uvidis,vsetko bude ok 🙂 😉

ZUZANKA : aj mna trapi pobolievanie a tvrdnutie bruska,...sa idem zblaznit,...ale ked som bola naposledy na kontrole (a to ma uz pobolievalo) ,mi bolo povedane, ze je vsetko fajn,..tak hadam maju pravdu...,Napriek tomu citim dost casto pichanie od spodu,.. 😖 😖 ,...odpocivat sa snazim (v ramci moznosti pri malej sophinke - je to dost obmedzene 😅 ),..Aj magne b6 si obcas dam,..tak to hadam ustojim - ulezim 😵 Moze to byt cele aj jednoducho len uz vyssim stadiom tehu ,...vsetko zacne byt uz pomaly stale menej znesitelnejsie (si este pamatam od malinkej 😀 )

tak nam babule prajem pevne nervy a vela pozitivnej energie 😉 😀

zuul
10. mar 2009

zuzkad naozaj môžeš ísť na prednášku o EPI aj skôr. aj ja som bola asi pred 2tt. nikto sa ťa tam nebude pýtať v ktorom si tt, ani lístoček od dr. nepotrebuješ.
len ako píše wiola, teta povie, že si prosím knižky a výsledky z krvi. takže ja som jej dala len knižku, že výsledky nemám ešte.
takže len do knižky dá pečiatku že si to obsolvovala + dopíše tam, že je potrebné vyšetriť zrážanlivosť krvi + vyplníš papiere, ktoré si necháš u seba pri knižke. 😀
keď som tam bola ja tak trvala aj viac ako hodinu 😨

dievčatá inak včera som bola na ten profylaxii čo býva každý druhý pondelok o 12,30 v zasadačke, mne to nič moc nedalo. mi kamoška vravela, že tam pekne povedia, čo všetko si máme zbaliť na pôrod a potom na šestonedelie. nič také sa nekonalo. len nám opäť vysvetlili ako prebieha pôrod... najmilší bol dr. Divinec z novorodeneckého. som bola sklamaná a trvalo to aj 2 hodiny 😝

miluska.h
10. mar 2009

ahoj zuul, takze dalsia prednaska bude o dva tyzdne v pondelok o 12, 30? nie je to nahodou ta prednaska, na ktorej maju byt aj oteckovia, ak chcu?

zuul
10. mar 2009

miluska ockovia tam môžu byť ak chcú. bolo ich tam zopár.
ďalšia bude o 2tt v pondelok o 12,30.
vojdeš do hlavného vestibulu, pozeráš sa do ľava a tam je sú dvojkrídlové dvere (do prava od recepcie chodíme na wc 😀 ), nie je tam výťah, takže po schodoch na 3.posch. tam je zasadačka a bude tam plno ľudí postávať - tí všetci chcú ísť na prednášku.
nič sa Vás nebudú pýtať v ktorom tt ste, kto Vás pôjde rodiť. nič len si vypočujete a po prípade kladiete otázky vy.

emily4
10. mar 2009

ahojte žiekny, ktoré ste rodili na Antolskej mám otázočku
manžel môže byť pri úplne celom pôrode alebo ho zavolajú keď je bábo narodené? 😒

miluska.h
10. mar 2009

zuul dakujem 🙂 pozeram, ze mame takmer rovnaky termin porodu, tak sa mozno stretneme v nemocke 🙂

maminahenika
10. mar 2009

no neviem, asi na tie prednášky sa nedotrepem ☹ uvidím, čo bude, spýtam sa doktora, či na to mám ísť alebo nie. Ked ma bude každý týžden volať na poradňu, a to nebude v ten deň, ked sú prednášky, tak to asi vynechám ☹ dvakrát cez týždeň do Blavy, no... 😖 šla by som, ale je to ďaleko

prsky
10. mar 2009

emily...je pocas celeho fyziologickeho porodu...mojho pustili hned po priprave, takze aj "vzdyxat" mohol so mnou 😉 na operacku ho ale potom nepustili (mala sla po 12 hodkax von cisarskym)

pikino
10. mar 2009

ahoj holky 🙂

viete mi povedat kedy su tie vstupne preporodne poradne na antolskej? buduci tyzden tam mam prvykrat ist.
a na stranke toho moc nemaju.

a este ci musi otecko absolvovat tie prednasky kedsce byt pri porode lebo som mala pocit, ze uz to zrusili.

diiiiiik

zuzkad
10. mar 2009

ahojte kocky,

ja si teda pockam do 23ho marca, to idem aj na sono a uvidim ako sa dohodnem s doky na krv, pojdem na tu prednasku a uvidme co mudreho sa dozviem 😉 😉 dakujem za infosky 🙂 🙂
Ja som nebola doposial na ziadnej prednaske ani cviceni, sedeni s p. Jezikovou...to musim mat absolvovane ? Ak mam povedat pravdu mne sa moc nechce chodit na tieto sedenia...doma mam teraz viac ako dost roboty a ani sa necitim na to behat do nemocky stale ☹ ☹ ☹

pikino
10. mar 2009

zuzik nemusis chodit naprednasky iba ked sces epi tak na tu musis.

ja som tiez na ziadnej nebola a ani sa nechystam. a co som sa pytala tak aj lekary hovoril, ze niekedy je lepsie nevediet a zbytocne sa nestresovat. aj tak ti vsetko povedia co mas robit na porodnej sale.

zuzkad
10. mar 2009

pikino 😉 😉 si ma potesila, je pravda, ze nemam ani sajnu ako dychat a ako sa tlaci do bruska ci kde...ale po pravde neviem, ci by mi ta prednaska nieco dala...ved nejako to predycham 🙂 🙂 Nooo tu EPI si absolvujem o tej viem, ze musim tam ist ☹ ale neva....radsej ju chcem mat v zalohe...ked neviem do coho idem 😅 😅 😕 😕

maminahenika
10. mar 2009

zuzkad: podľa mňa je to dobré, ked vieš poriadne dýchať a tlačiť na bruško. My sme sa to naučili, pred prvým pôrodom, ....no vtedy som ešte nevedela, že to bude SC.....ale kamoška to vedela pekne použiť pri pôrode. jej to pomohlo. Podľa mňa sa to nauč 🙂 zíde sa ti to, aby ti nemuseli vytláčať malú z bruška. Nie je to také ťažké, raz ti to ukážu, a pôjde ti to ako na masle 😉

maminahenika
10. mar 2009

zuzka, ináč je to normálne, ako cítiš tie kopance a boxovania od malinkého. Ja cítim skoro to isté. a áno! má takú veľkp silu, aby ti aj s ručičkami boxoval, každým smerom. Moja, mi kope na pravej strane, niekedy hore na želúdok, a pritom aj boxuje ručičkami každým smerom 😀 miluje sa pohybovať, ale vždy vtedy ked si chcem zaspať 😀

certica
10. mar 2009

pikino,
prednasku otecko absolvovat nemusi a co sa tyka poradne na antolskej, pokial nemas vybraneho konktretneho lekara (-u), u ktoreho by si poradnu rada absolvovala, staci prist ktorykolvek prac. den a sadnut pred niektoru z ambulancii. ordinacne su od 8 - 12.30, 13-14.30h.... lekari vsak prichadzaju az po vizite, spravidla tak o 9h. treba priniest moc.
pripadne odbery sa robia medzi 7- 8h (v urcite dni), kedy tam je sestricka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre