Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka1981
1. apr 2009

miluska.h, ja mam vsetkz 4 rozmery strasne velke.

katka1981
1. apr 2009

miluska.h, ja mam posledne cislo az 23, ja som siroka. Chcela som aby ma niekto utesil, ze mi to ulahci porod ☹

tehula
1. apr 2009

Katka, ja by som chcela radsej klasiku jak sekciu, tak zas dufam, ze sa nieco nezomelie a nerozrezu ma. Jednak kvoli pobytu v nemocke....cim kratsie, tym lepsie pre moje dusevne zdravie 😀 a jednak, ze spolieham na svoju vacsiu onu....ze hadam to zmaknem s malo stehmi. Ale cim viac citam, zacinam chytat stres, obavam sa, ci ma nechyti nejaka hysteria v den D 😲
Dievcata, vy ste tu take kludne pohodacky, nic ine len predstava na miminko vas nezaujima. Aj ja chcem taky pocit 😀 a bez strachu.

tehula
1. apr 2009

katka1981> ja ta utesim 😀 ......ty svoj rozmer aspon poznas, mna nikto nemeral a asi ani nebude, lebo nic take som si v ordinacii na poradni nevsimla.

katka1981
1. apr 2009

tehula, mna dnes meral az cez rifle. KAzdy ze nech som rada, ked som nadavala na moje boky ze budem mat lahky porod, ale to su keci. Ja som sa tesila ze to je tuk aa ze raz sa dam odsat a budem kus. Ok panvu mam siroku ale netvrdim ze som mala tam dole ale boli ma aj tampon obcas. Ja som tak v strese, ze sa na mne ine musia smiat, ze co som za traposku. Muz mi hovori, ze neboj, vybavime papier od psychiatra 😀 Ja sa spolieham nato ze ked si vybavim lekara, ze ma nenecha trapit a ked uvidi ze to nejde ze tak snad nieco vymysli. Ja sa bojim strasne vsetkeho.

miluska.h
1. apr 2009

katka, tak to nemas az ta vela...23... ale neboj nic, aspon mas vyhodu oproti uzkopanvym tehulkam 🙂 podla mna to zacne byt zaujimave ked budes tak v 38., 39.tt, uvidis kolko babo vazi a dr. ti povie aky je pomer medzi panvou a krpcom.

tehula: som sa pobavila, ze spoliehas na svoju vacsiu onu... 😀 😀 😀 . inak neboj, ja mam tiez strach z porodu. stale cakam, ze na pride ten stav, ze sa budem modlit, aby som uz zacala rodit... 🙂

katka1981
1. apr 2009

miluska.h, ved to je ten najmensi najkrajsi rozmer, mam tam aj cislo 38. Aaaa dokelu vies co ja si tie hnusne velke cisla podam do LOTA, mozno vyhram 😀 Aspon takto zuzitkujem moje hnusne boky.

miluska.h
1. apr 2009

katka: este mam otazku... ako to ze, ti ociar povedal, ze nie je indikacia na CS, ze mas ocne pozadie v poriadku? pred tym si mala ake problemy?

ja som bola tento tyzden na ocnom vysetreni, mam vysoky ocny tlak, ale kedze aj rohovka je hruba, tak to nie problem, ze vraj mozem rodit spodkom 🙂

katka1981
1. apr 2009

2x operacia v detstve, tupozrakost, operacia laserom. Ze to co mam, je vrodene, ze porod na to nema vplyv ze ani laser. Ze je dolezite ocne pozadie, to som mala vzdy dobre. Ale naposledy som bola 3 roky dozadu na ocnom pozadi. Este si ho dam vysetrit a uvidim. Ja by som bola za normalny porod, ale kedze som sa pripravovala na CS tak som mimo. Ja sa taaaaaak bojim. No ja som mala rohovku brusenu laseom, ale len o kusok aj ju mam tensiu vrodenu, ale ze ok. A ma prekvalpili ked povedali ze po novom sa ocny nema pravo vyjadrovat k porodu. Mozno psychiater by pomohol 😀 No nic, no zacinam si zvykat a idem studovat veci k normalnemu porodu, ako si pomoct, ci pomoze masaz alebo nie.... Rada by som ostala este funkcna.

zuzkad
1. apr 2009

miluska to uz nastupujes do nemocky ? Tak skoro ?? alebo sa ides hlasit u dr. kv. niecomu inemu ??

mne panvu vobec doky este nemerala, ale je mozne, ze uz maju odhad aj pri klasickom vysetreni...ci je panva uzka alebo nie...ja to posudit neviem..nejak to rodenie zvladnem..hlavne, aby maly prisiel na svet v poriadku a zdravucky, aby som si ho mohla vychutnat v plnej parade 😉 😉

sarianah tak takto to tam chodi..uz vieeem ...vedela som, ze ked pride navsteva, miminko putuje do takej spolocnej izby, ale nevedela som, ze kde je ked som v sprche alebo na obede..cize si strazime miminka navzajom...ak je to tam normalne tak fajn...
cajiky na podporu mliecka idem nakupit..cize dufam, ze mliecko bude dobre a silne..s jedlom to tiez budem musiet byt opatrna, lebo ja ked som nebola tehu ja som "zabudla" jest a najdedla som sa prva krat niekedy aj o stvrtej poobede 😖 😖 ale ako mamina bude zodpovedna 😉 😉

miluska.h
1. apr 2009

katka: ja som zase pocula, ze na antolskej su na indikaciu od ociara velmi prisni a preto pozaduju papier a vysetrenie priamo do prednostu ocnej klinky na antolskej.

zuzi: neboj, este nenastupujem do nemocky 🙂 mam tam ist na prvu poradnu k porodnicke, trosku neskor, ale co uz... ☹ opytaj sa doktorky na tu panvu, podla mna by ti ju mali zmerat, ved to musi byt napisane v tehotenskej knizke...

katka1981
1. apr 2009

miluska.h, ja pojdem v piatok k porodnikovi na konzltaciu prvykrat. Som velmi zvedava, tesila som sa, ale teraz sa velmi bojim. Ani keby bolo na mne, ze mam na vyber, nevedela by som co si mam vybrat, ci CS alebo normal. Uvidime ako sa vyvinie situacia.

zuzkad
1. apr 2009

miluska ahaaaa....tak som sa zase potesila, ze je naozaj mozne, ze ta stretnem na antolskej 😉 😉 ..neboj doky bude urcite fajn prijemna... 🙂 🙂
no idem v pondelok do poradne tak sa opytam, ale urcite mi ju nemerali...a ozaj kam sa to pise do tehu knizky...pozriem, ci tam nieco nenajdem 😉 😉

katka1981 nembooj 😉 😉 urcite doky vyberie to spravne riesenie...take aby bolo vsetko v poriadku ako ma 😉 😉

Ja neviem, ci dnes na niecom ficim od rana, ale ja by som isla rodit aj dnes..teda teraz 😉 😉 😉 😉 ale asi este je skoro este 2tt by som mala potiahnut 🙂 🙂

katka1981
1. apr 2009

zuzkad, ja som mala ten pocit dovcera, dnes ma presiel.

miluska.h
1. apr 2009

baby, chcem sa spytat... uvazujete o epiduralke? poziadate o nu hned alebo podla toho ako sa situacia vyvinie? prave citam forum o EPI a su tam baby, ktore to velmi odporucaju, ze super bez bolesti porodili, ale su tam aj take, ktorym EPI vobec nezabrala. Moja kamoska, co rodila pred 4 mesiacmi mala velmi silne bolesti po 3 minutach od zaciatku, ked prisla do nemocky, tak bola na 4 cm otvorena, po 12 hodinach stale ten isty nalez. ked uz jej bolo dost zle, tak jej pichli EPI, ale vobec jej nezabrala. nakoniec skoncila na sale s cisarskym. ja sa toho strasne bojim, ze mi ta EPI nezaberie.... ☹

katka1981
1. apr 2009

miluska.h , ja si nastudujem vedlajsie ucinky ale vraj mozu byt aj trvale, takze velmi budem zvazovat. Ale urcite existuje aj nieco ine na zmiernenie bolesti, ci nie?

miluska.h
1. apr 2009

no neviem, neviem, ci nieco ine zaberie. ze vraj davaju nieco na zmiernenie bolesti, ale este som nepocula, ze by to naozaj pomohlo... EPI nie je vobec nebezpecna. Akurat niektore maminy sa stazuju na bolest hlavy alebo chrbta, ale udajne aj to sa da vyriesit...

katka1981
1. apr 2009

miluska.h, ak zistim ze nema nejake vazne negativne dopady v pripade zleho vpichu, tak ani minutu nevaham a objednam si 😀 nie som milovnik bolesti.

katka1981
1. apr 2009

Pochopila som spravne, ze pri porode sa tlaci, ako na stolicu? Alebo inak?

zuzkad
1. apr 2009

miluska : ja som rozhodnuta jednoznacne pre EPI...moja segra mala pri prvej dcerke EPI hned a super jej zabrala ani sitie nic necitila a vedela kedy ma tlacit...cize to bolo v poriadku...ale pri druhej jej EPI dali uz neskoro, cize jej nestihla uz ani zabrat...a citila vsetko...ja si ju dam urcite 😉 😉

katka1981 ja dufam, ze tento moj pocit mi vydrzi az do prvej kontrakcie 😉 😉 ...tesim sa, lebo viem, ze ide o maleho...ved uz len kusok a budem s nim...
ano tlacit sa ma ako pri stolice...nesmie sa tlacit na hrudnik... pockaaj najdem ti jeden link 😉 😉
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=dych... tu je vsetko ako dychat aj ako tlacit 😉 😉

katka1981
1. apr 2009

zuzkad, si poklad, asi si to zacnem cvicit ked pojdem na velku.

egyptanka
1. apr 2009

pri EPI su bolesti hlavy len v pripade, ze sa pohnete ak vam ju budu pichat cim dojde k naruseniu obalu, kde je mozgovo-miesny mok. Ale ako milushka pisala tak sa to da riesit obycajnymi analgetikami.
Ja som si EPI zabzpecila.

zuzka, dik za dobry link ...

tehula
1. apr 2009

egyptanka, ty si este 2in1?

Zuzka, cize papier od mojej ocnej neobstoji? To musim ist na vysetrenie k oftalmologovi na antolskej?

EPI si urcite dam, moja sestra je anesteziologicka a odporucala mi to, akurat, ze to musia ozaj vediet pichnut, aby zabrala.

maminahenika
1. apr 2009

No kočky ste šikovné, už vás ani nedohoním v čítaní 🙂

zuzka: dobre zažívala malá ten pohreb, stála tam do konca, potom dala malú kytičku na konci všetkého na hrob, a povedala aby sme prišli navštíviť dedka aj cez víkend 🙂 takže podla mňa bolo to v pohode. Ináč sme ešte vždy smutný, lebo sme stratili takého človeka, ktorý bol centrom rodiny.
Ináč sa kľudne môžeme dostať na jednu izbu, po tom prvom dni, čo strávim kľudom, a lažkaním, a potom sa znovu naučím chodiť 😀 😀 😀

miluska: termín mám na 20.4., ale doki hovoril, že sekciu mi spraví ten týždeň, ale to môže byť aj skôr, keďže je to druhé dieťa. Zajtra idem na poradňu, potom napíšem, čo mi povedal 🙂

maminahenika
1. apr 2009

ten plač určite rozoznáte, aj ja som moju rozoznala, z viacerých bábeniek 🙂
zuzka: ten problém s mliečkom, .....no mne hovorili na prednáškach laktácie, že nie je také, že slabé a silné mlieko, to bolo ešte v dávnych časoch, ked to hovorili maminám starenky, aby im všetku náľadu odradili od kojenia 😖 Jedzte veľa vitamínov, a chutných jedál, ktoré neuškodia bábenkovým žalúdkom, a všetko bude úplne OK 🙂 Niektoré miminká potrebujú viacej množstva toho materinského mlieka, tak budete im viackrát dávať, ale neverte tomu, že máte slabé mlieko 🙂

katka: rozmer panvy nie vždy súvisí s ľahkým/ťažkým pôrodom, to nám hovorili na prednáške. Čiže ti to môže byť aj pro aj kontra 🙂

sarianah: Sú aj na Antolskej také kočíky, s ktorými bábenká nosíme?? Aby sme ich nemali vždy na rukách? A ináč ešte jedna otázka: Aj na Antolskej majú monitory na každej izbe v postielkach? Alebo iba v tej izbe, kde ich majú sestričky? Nedajú sa vypožičiať na izbu? Asi z nich nemajú toľko, však?

zuzkad
1. apr 2009

katka1981 😀 😀 len moc este necvic, nie ze na zachode porodis 😀 😀

egyptanka : pohnut by sme sa nemali vtedy, ked to zaboli ?? alebo boli ten vpich vobec ?? Ja by som mala ist uz na tu prednasku, lebo vidim, ze o EOI niic neviem 😉 😉

Dufam, ze ten link vam pomoze ...ja som si trenovala aj dychanie..ked som mala teraz migrenu nedavno ..ale moc to nezaberalo ☹ ☹

maminahenika
1. apr 2009

katka: ale to tlačenie už radšej neskúšaj, môžeš s tým ovplyvniť tehotenstvo, urýchliť pôrod, u nás to hovorili na prednáškach. Radšej sa porozprávaj o tom s nejakou dulou, alebo choď na Antolskú na prednášku 😉 Ale aj to dýchanie sa nauč, hovorila mi kamoška, že to veľa pomôže, k tomu tlačeniu počas pôrodu 😉

katka1981
1. apr 2009

maminahenika, dakujem, myslela som si. A co vam este take povedali, to ma zaujima, hlavne nieco pozitivne mi napis prosim.

maminahenika
1. apr 2009

zuzka: s tým dýchaním dostaneš do krvi viacej kyslíka, takže by to malo zaberať 🙂

katka1981
1. apr 2009

Ked pojdem za porodnikom snad mi poradi kde si mam zistit terminy prednasok, dufam ze ma nevyplasia a neuteciem odtial.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre