Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

penn
17. máj 2011

@smejko ahoj smejko
- no po cisarskom na 5 den, ked porodis v nedelu tak najskor v piatok, ak nie su komplikacie alebo zltacka
- aspon 8 na den
- treba lebo nemusi byt volna a mozes ju potrebovat akutne
- tak to neviem 🙂

@mirka1004 no veru ono vsetky tie zakroky sa zdaju take.. no neosobne :-/.. ale to ako videl, hadam len ze noznice nie? hadam sa nepozeral z tej strany .. inak to stale opkauju, ze ti muzi maju obavy ale ked uz su v tom diani, tak nikto si ani neuvedomi co sa deje, a ze aj ti co sa planuju vzdialit na samotne tlacenie tak nakoniec ostanu lebo to uz nadvazuje na seba a uz ich ani nenapadne niekam chodit.. inak psychologicky, sa mi to zda dost zle, ze teraz ked tlacim tak odchadza (ja som teda potrebovala dost podpory) ale samozrejem nemohla by som ho nutit ked je to prenho tazke..

hmm toto je animacia nastrihu.. mozno by ho to upokojilo, ale real radsej nepozerat ..

https://www.youtube.com/watch?v=U4CtLGzBvv4
smejko
17. máj 2011

@penn dakujem za radu

kaara1980
17. máj 2011

kočky,neviete aké má referencie MUDR.Scholtz?Akože môj drahý,len aby nemusel k pôrodu,mi vraj zaplatí zazmluvnenie doktora a ešte chce aj nadštandard.Tak začínam premýšľať nad tým zazmluvnením

majloo
17. máj 2011

@smejko mna pustili na 6.den, zobrala som jedno balenie plienok cca 42 kusiv, ak sa nemine, zbytok si beries domov, tam to neostava. 😉 Ja odporucam zobrat si odsavacku vlastnu, lebo ak sa ti naleju prsia nejako brutalne a potrebujes odsat a bude noc alebo erarna odsavacka bude pozicana, dobre ti padne mat svoju. Ja som nemala hned, az potom mi doniesli a lutovala som. Nadstandard nahlasujes az ked ta dovezu ma odd. sestonedelia. 🙂

heln
17. máj 2011

@penn tak mne je zle už keď vidím tú animáciu 😝 , ešte že to nebudem vidieť.........
ja svojho isto nebudem nasilu tlačiť k pôrodu, prežil by to celé horšie než ja, mal problém už u veterinára so psom 😅

jajka81
18. máj 2011

@mirka1004 Mirka ty si bola na tej prednaske teraz v pondelok? Lebo ja som tam bola tiez s mm, som bola ta otrava, co sa najviac vypytovala 🙂

mirka1004
18. máj 2011

@jajka81 - kto sa vela pýta sa vela dozvie 🙂 čiže žiadna otrava 😉 Ja som bola tiež s mm a bola som ta čo ked prišla tak povedala že si neprosi matroše k pupočnikovej od tej pani a ta z toho zjavne nadšená nebola 😝 a potom som sa len na ten Yal pýtala Rozemberga...vieš ako som ťa spoznala, lebo si sa hneď spýtala na ten Dianatal 😎

jajka81
18. máj 2011

@mirka1004 Jeeej, tak viem ktora si bola. Mojmu muzovi ste sa pacili, lebo ste odmietli tie materialy 🙂 My sme prisli o dost skor a sme sa nevyhli asi 10 minutovemu rozhovoru s tou dr. ohladom pupocnika, takze mm bol strasne otraveny z toho 🙂

lulu28
18. máj 2011

ahojte chcela by som sa spytat ci uz ste boli na tej prednaske o PEDA a ze kolko to trvalo a ci tam isiel s vami aj muz

bambola
18. máj 2011

@lulu28 trva to asi pol az tristvrte hodku a mali tam niektore tehule aj muza ale odporucam nebrat, je tam zbytocny a aj tak je tam malo miest na sedenie

mirka1004
18. máj 2011

@lulu28 - bola to tak pol hodka a nebol tam muž, ledva sme sa tam tehulky pomestili 😉

@jajka81 - tak ste si nas zapamatali 😀 a vy davate odobrat tu pupočnikovu??Ja som bola od začiatku tehu rozhodnutá ju darovať do verejneho registra, no ale kedže dali tu podmienku od 1.1.2011 že min. porodna vaha 4000 g tak si nemyslím že malá bude tolko mat... 😒 A to za tie peniažky ak dam niekedy odobrat tak poslednemu babu, lebo nechceme mat len jedno tak to asi tak urobíme...aj som sa o tom rozprávala so sestričkou, ako stale mam pocit že som asi zla matka ked jej to nezaplatím, ale zda sa mi to aj dosť penazí a ked už tak nech je to pri poslednom babatku aby to bolo relativne čerstvé...chcela som tým pomoct iným ludom možno do toho verejneho registra tak ma to mrzí že sa to nedá 😒

hoota
18. máj 2011

@kaara1980 ahoj, ja s dr.scholtzom nemam osobne skusnosti, ale ked som si ja vyberala porodnika, znama mi, ktora u nho rodila mi povedala, ze mi ho neodporuca, ze ona by ho uz druhy krat nechcela. a preco manzel nechce ist k porodu? ja by som to bez mojho asi nezvladla 😅

jajka81
18. máj 2011

@mirka1004 My tiez nedame odobrat. Presne aj my sme rozmyslali nad tym verejnym registrom, ale vidim to tak, ze toto cele je prilis malo o pomoci ludom - je to cisty biznis - aj preto stanovili tu pozadovanu porodnu hmotnost. Dufam, ze raz toto rozhodnutie nebudem lutovat, ale normalne sa mi chlpy jezia pri tomto obchodovani so strachom. Keby si bola pocula tu "prednasku" o tom, aka je velka sanca, ze ti ochorie dieta a ake je slachetne a nesebecke zaplatit dietatu takuto poistku do zivota..... Proste fuj pre mna.

kaara1980
18. máj 2011

@hoota hľadala som si o ňom aj iné recenzie na nete a veru je to tak 50:50.Takže radšej nájdem niekoho iného.Problém je ten,že ja tu vlastne nepoznám žiadneho doktora,takže asi vsadím len na takého o ktorom som čítala tu.
neviem prečo nechce ísť,asi sa bojí 😅 .Keď som si aj na nete kukla dáke video z pôrodu,tak len hundral,že fuj,prečo to kukám atď.Nedá si vysvetliť,že chlap sa žene medzi nohy nekuká a ani to nieje nič strašné.Ale zas nútiť ho nemôžem,zbabelca

sony123
18. máj 2011

@kaara1980 ja mam zase s Dr. Scholtzom len tie najlepsie skusenosti, rodila som u neho obe deti, robil mi dve planovane sekcie, chodila som k nemu do poradne aj pred porodom, od osmeho mesiaca a bola som maximalne spokojna, velky odbornik a profesional. Mozno nie je extra zhovorcivy vzdy, je skor pokojny, ale on je zaruka, ze nic nezanedba, ja som nepotrebovala a nehladala kamarata na pokec, ale odbornika s velkymi skusenostami, vela doktrov sa s nim radi a volavaju ho ku komplikovanym porodom. On odsuhlasuje sekcie, bol primar. Ja ho mozem len odporucit.

sony123
18. máj 2011

@kaara1980 a este Scholtzova vyhoda je v tom, ze nema dalsie tri sukromne ambulancie v Bratislave a v sirsom okoli, ako niektori, ktori chodia do porodnice len odrodit svoje pacientky, alebo na nocne sluzby, ale v porodnici je stale. Takze, ak ho budes surne potrebovat, je po ruke, kazdeho tam pozna a vsetko zariadi.

kaara1980
18. máj 2011

@sony123 dík za info,ešte porozmýšľam. 😉

aaddeell
18. máj 2011

@kaara1980 ja chodim k Rozembergovi a som velmi spokojna

zuzkakorienok
18. máj 2011

@jajka81 Ahoj Jajka, smiem sa spýtať či na tej prednáške pre rodičov hovorili aj o tom ako postupovať keď ma doma chytia kontrakcie? Myslím, či ísť v ktorúkoľvek hodinu rovno na tretie na pôrodnicu, alebo sa chodí na centrálny príjem alebo na urgent? ďakujem

hoota
19. máj 2011

@kaara1980 ja si myslim, ze ti lekari k pacientke pristupuju troska inak, ked to maju zaplatene..cest vynimkam. a ja som bola rada, ze som si zazmluvnila lekarku aj preto, ze som mala pri porode jednoducho iba ju a dve sestricky. co som pocula, ze ked nemali nikoho zazmluvneneho tak tam mali napr. nejaku doktorku, ktoira sa iba zaucala, k tomu lekara, ktory jej diktoval co ma robit a este kadejakych medikov. no to by som si ja osobne nezelala.
pritomnost manzela som ale ocenila, lebo som to moc nezvladala 😒 a co sa tyka toho ze sa medzi nohy zene nekuka, tak neviem neviem, lebo napr ked ma sili tak stal vedla mna a hovoril, ze to normalne videl 😀

hoota
19. máj 2011

@zuzkakorienok v noci treba ist na centralny prijem . mne zacala tiect voda poobede a normalne som zazvonila na tretom poschodi na porodnici 😉

jajka81
19. máj 2011

@zuzkakorienok Ahoj. Na tej prednaske hovoril doktor aj o tom. A bola som trochu prekvapena. Dufam teda, ze som to spravne pochopila. V podstate vravel, ze vzdy treba ist cez centralny prijem. V pracovne dni medzi 7.00 - 17.00 sa tam dostanes cez hlavny vchod, mimo tychto hodin a cez vikend treba ist cez suteren. Tam su vraj 2 "oddelenia", treba zaklopat na chirurgicke a povedat, ze rodis. Oni ti potom vysvetlia kam ist (na 3.poschodie na porodnicu) a taktiez upovedomia porodnicu, ze si na ceste. A v pripade, ze by si dlho nechodila, by vedeli, ze sa niekde tulas po nemocnici 🙂

veve39
19. máj 2011

@kaara1980 ahoj na antolskej je skutocne vela skvelych odbornikov. Ja som mala osobnu skusenost s mudr.bertoldovou - skvela zena, vraj velka odbornicka, uzasne mila a chapava....
Dalej vyborne referencie su na dr: Havalda, Rozemberg, Dlhopolček, Hammerova...a iste aj ostatni.
Ja som rodila planovanou sekciou, avsak skutocne lekarsky tim je tam na tip-top urovni - moja skusenost z porodu a sestonedelia, kde som pobudla az 10dni... Myslim ze prednosta kliniky, prof. Borovsky to drzi pevne v rukach 🙂

veve39
19. máj 2011

@veve39 a este aby som nekrivdila, mozno maju niektore mamicky iny nazor, avsak ja som bola velmi spokojna aj s novorodeneckym timom - lekari mili, niektore sestry nie vzdy mali svoj den, ale vacsina bola ustretovych a ochotnych.
A pan primar Divinec je tak sympaticky a vesely clovek, ze akykolvek problem by sa dal riesit otvorene priamo s nim....
Co Antolskej chyba je zatial podpora kojenia, to je slaba stranka. Bolo by potrebne posilnit tim laktacnych poradkyn, aby sa kompetentne a dokladne venovali mamickam v tejto tak dolezitej oblasti. Oficialne sa k podpore kojenia hlasia, realne to z nedostatku ludskych kapacit prilis nefunguje...to je vsak systemovy problem nasho zdravotnictva, nedostatok personalu. A este chyba viac nadstandardnych izieb - 2 izby pri sucasnom pocte porodov iste nepostacuju a vzdy je to len o nahode, ci mamicka ktora ma zaujem bude mat stastie na volnu izbu.... Ja som to stastie mala, aj preto porod a nasledne dni po nom boli uzasnym casom s dcerkou a manzelom....

zuzkakorienok
19. máj 2011

@jajka81 Ďakujem krásne za odpoveď 🙂 už som kľudnejšia keď viem ako postupovať. Tak už len čakať kedy si mladý muž zmyslí, že už chce ísť medzi nás 🙂

zuzkakorienok
19. máj 2011

@jajka81 Ďakujem krásne za odpoveď 🙂 už som kľudnejšia keď viem ako postupovať. Tak už len čakať kedy si mladý muž zmyslí, že už chce ísť medzi nás 🙂

mirka1004
19. máj 2011

@jajka81 no my sme doma s mm akurat riesili to ze treba teda na ten centralny prijem prist vzdy aj napr. doobeda ked ma to chyti vsak?Som z toho trosku mimo, lebo ja mam gyndosa dole na Antolskej a sestricka vravela ze ak ma to chyti pocas ich ordinacnych hodin tak mam prist najprv k nim, asi sa jej na to este spytam? 😕 Lebo on chcel vediet ze co a ako presne, aby vedel 😅 teraz je v dakej panike, vzdy ked mu volam tak uplne so stresom ze rodime??? 😀 😀 😀
A ten pupocnik je obrovsky biznis 😔 😔 😔 hranie na city 😔 😔 😔
Inak ten dianatal si teda das?

t1nulka
19. máj 2011

@mirka1004 mici, to mas super doktora, ku komu tam chodis? 🙂 vies, aby som vedela 😀 a ten pupocnik, date si to uskladnit? 😕 inak, pozerala som o tom dokument, a ze bunky velmi blizkej kvality sa daju aj z kostnej drene "vyrobit" a to nemusis odoberat dopredu a platit za uskladnenie roky... tak my si to nedame 😅

kaara1980
19. máj 2011

@hoota
@veve39 ďakujem za info

kaara1980
19. máj 2011

chcela by som sa opýtať,vy čo ste už rodili-čo ste používali ,prosím vás,počas pôrodu na hydratáciu úst?Keďže piť je zakázané?Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre