Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
6. apr 2010

drsne? ja zijem v domneni, ze hodka cakania je celkom v pohode 😀

mici111
6. apr 2010

evatko, ked si cakala len hodku, tak je to v pohode, ja na poradni u mojej lekarky - zatial nie na antolskej cakam aj dve tri hodiny..ale uz som si zvykla..
ako sa ma cicimon s malinkou Martinkou, mate nejake info?

zuzana39
7. apr 2010

ahojte,ja som tam včera tiež bola na sone,objednaná som bola na 10:15 a zavolala ma niečo po 11-tej,ale dozvedela som sa dobrú správu,malý sa nám otočil 🙂 ,bol totiž priečne a doktor ma strašil cisarákom ☹ tak aspoň som sa ukludnila

saudi
7. apr 2010

kočky, ked to na mna pride v ordinacnych hodinach, tak mam ist do hocktorej ambulancie dolu, kde niekto ordinuje, aj ked to nebude moj porodnik? mozem sa asi obehnut, vsak? 🙂
mojmu zazmluvnenemu lekarovi mam asi volat az ked mi potvrdia, ze porod sa rozbieha, ze? som sa vcera zabudla na poradni popytat. dik

mici111
7. apr 2010

saudi, co chodim na predporodny kurz k p. Jezikovej, tak ano, hovorila, ze ked to na teba pride a ordinacie su otvorene, treba ist cez ambulanciu..tam ti uz povedia co a ako..a samozrejme, netreba cakat, ale treba klopat 😉

minix
7. apr 2010

saudi, viem, ze ak na teba pride v ordinacnych hodinaach, tak treba ist do prijmovej ambulancie na 26ku, alebo do hocktorej ambulancie a oni ta odsikuju na porodnicu.

a ak mas zazmluvneneho, tak presne tak, volas mu az ked mas potvrdene, ze sa porod rozbieha (aspon tak ma instruoval moj zazmluvneny tot nedavno. 🙂)

katy1979
7. apr 2010

baby prosim vas kde najdem na nete ci na antolskej ake su prednasky a kedy?

evatko
7. apr 2010

Ja praveze s tym cakanim nemam najmensi problem, a to cestujem 110 km tam, 110 naspat. Len to bolo drsne vtom, ako tam vsetci nadavali... a to bolo cakanie na sono, nie poradnu, to som potom cakala dalej...

matita
7. apr 2010

pripajam sa k otazke ohladom prednasok na antolskej 🙂 na nete som nic zaujimave nenasla, akurat to, ze existuju. absolvovali ste ich? dajte prosim nejake info...

benuliatko
7. apr 2010

🙂 ... ja som osobne absolvovala dva druhy prednasok na Antolskej. Jedna bola k epiduralnej analgezii a druha bola tzv. "oteckovska". Prednasky k epiduralnej analgezii su kazdu stredu o 14tej a "oteckovske" su kazdy druhy pondelok o 12,30 v zasadacke na tretom poschodi... Terminy prednasok su vypisane na dverach gyne ambulancii na prizemi v polikninicnej casti... Info o terminoch ma aj pani Jezikova, ktora robi predporodnu pripravu...

zuzana39
8. apr 2010

benuliatko- ako si sa nakontaktovala na p.Jezikovú,ja sa nie a nie dovolať,počula som ,že treba hned ráno,skúšam to od 7.00 a nikto to neberie ☹

sammy
8. apr 2010

Caute, som dnes po dalsej poradni, bola to rychlovka, lebo tam nikoho nebolo 🙂 No zatial nerodim, vlastne uz 2 tyzdne mam stale rovnaky nalez.
Absolvovala som aj rychle UZV, ale pozreli len prietoky a tie su vraj ok.
Ak to takto pojde dalej, zas budem rodit po termine 😖

matenka
8. apr 2010

sammy aj ja som tam dnes bola, tiež to šlo fajn rýchlo, a s doktorom sme dohodli, že 18-násteho ma berú na sekciu, inak by som asi tiež rodila až po termíne 😝

saudi
8. apr 2010

vdaka za rady 🙂

riska
8. apr 2010

sammy, matenka - a u koho ste boli na poradni? dnes by mal tušim mať ambulanciu rozemberg 😉

zuzka39, to musiš mať smolu, ja som jej volala 2krat a vždy som sa na prvý raz dovolala....tušim okolo 7:40 som volala....no asi len treba skúšať 😉

matenka
8. apr 2010

riska u dr. paldiu

cicimon
8. apr 2010

caute
takze porod bol celkom ok, nanestastie neviem meno lekara, nemala som zazmluvneneho, taky mlady sympatak - sla som rovno na prijem asi 4.10 a bola som s nim spokojna takisto aj so sestrami. Asi o 2.00 som zacala mat bolesti v bruchu, za necele 2 hod ma 3x prehnalo, kontrakcie z 10min na 4 za ten cas a ked som uvidela krv na nohavickach, mm sa obliekol skor ako ja 🙂 v nemocke 2x monitor, vysetrenie a ze idete rodit, ziaden klystir..o 6.03 bola mala na svete. Jedine blbe co bolo,ze ma strasne potrhala, tak som zosita ako taka vysivka...este teraz neviem poriadne sediet. A sestonedelie a novorodenecke - fakt super vsetci, pomohli vzdy ked bolo treba

a co sa tyka "vybavy" - prvy den poskytnu vsetko - podlozky, vlozky a pod a potom uz treba svoje. Mne celkom vyhovovalo, ze som mohla mat "erarnu" koselu. dokonca aj jedlo bolo ok

k EPI -nebolo som presvedcena, ze ju chcem a nakoniec mi ju ani netrebalo a fakt to nebolo take zle, zeby som lutovala, ze som si nedala.

cicimon
8. apr 2010

inac - musim povedat, podla bab co som tam stretla, ze nastrihovanie sa nerobi vzdy, bolo tam vela, co neboli a hned tam pomaly skakali ako srnky

a tiez tam bolo celkom prazdno - na sesto sme tam boli asi 6, na 2kach izbach

certica
8. apr 2010

cicimon, tak supis 😉 , gratulujem

cicimon
8. apr 2010

vdaka

minix
8. apr 2010

Cicimon, doktor bol vysoky a v okuliaroch alebo nizsi a bradaty?😉

nanika
8. apr 2010

Cicimon, super, hlavne, ze ste uz doma 🙂

evatko
8. apr 2010

Cicimon, velmi gratulujem a malicka mala teda ake miery?

lg1
8. apr 2010

zuzana39> Pokial sa ti nedari p. Jezikovej dovolat, skus sa tam zastavit osobne. Ja som pred par tyzdnami chodila na Antolsku na jej kurzy a myslim, ze mi velmi pomohli. Ja som chodila na kurz vo stvrtok rano o 8:00 (velka telocvicna, modry trakt oproti bufetu v nemocnicnej casti). Vtedy by si ju tam mala zastihnut.

benuliatko
8. apr 2010

zuzana39, tak ako napisla lg1, skus osobnu navstevu. Ja som vsak mala stastie, dovolala som sa na prvy sup, co mi nechceli moje kamaratky verit 😀 , nakolko ony skusali dva tyzdne dookola. Ked som sedavala pred telocvicnou, vzdy sa pred dverami pani Jezikovej ukazala jedna - dve tehulienky a pytali sa priamo na predporodnu a prihlasovali sa. Niektore dokonca klopali na dvere telocvicne po 8mej, kde sme uz zacali s cvicenim alebo prednaskou. Velmi sa to pani Jezikovej nepacilo, ale vybavila ich. Priprava je fajn, hodka cvicenia a hodka prednasky ubehnu ako voda! 😉

zuzana39
9. apr 2010

dakujem pekne za rady,bývam kúsok,tak sa tam vyberiem osobne v rámci prechádzky,chcela som už skor,ale počula som,že ona stále niekde pobehuje a ťažko ju nájdem,ale skúsim teda ten štvrtok,ešte raz dakujem 🙂

riska
9. apr 2010

zuzi, a kurzy su aj v utorok od 11-13, tak môžeš aj vtedy skúsiť 😉

zuzuj
9. apr 2010

cicimon: este raz ty gratulujem...super rychlo si to zvládla, a prečo ťa malá potrhala ?? nenastrihli ťa ? či nestihli?

Baby a ako funguje otecko? kedy tam moze byt?..ked napr. niekto tak rychlo nerodí, tak čaká vonku, či volali ste že už sa ide rodiť tak rychlo prídi...lebo však niekedy ta I faza aj velmi dlho trvá a to tam tuším oteckovia nesmú byť nie?...

mici111
9. apr 2010

zuzuj, preco by nemohli byt aj v prvej faze?? jasne ze mozu 🙂 na antolskej to ze vraj funguje tak - aspon p. Jezikova nam hovorila, ze ked je tam niekto s tebou, tak je to super, ze mozes chodit, byt na lopte, ist do sprchy, ale ked si tam sama - myslim v prvej dobe porodnej, tak ta nikam nepustia, musis iba lezat, aby sa ti nieco nestalo, ked na teba nema dat kto pozor..

zuzuj
9. apr 2010

no ked som tam lezala v januari, tak som bola na porodnici nakuknut a sestricka mi vravela, ze tam nie su otcovia az ked uz rodíš , za tou plachtou 🙂 tak aspon tak sa mi marí.....tak som to asi nepochopila...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre