Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzu_la
27. sep 2012

@silvushtok
@linduska27 ako sa stavaju doktori na antolskej k prirodzenemu porodu,ked predchadzajuci bol sekciou? komu chodite do poradne?

silvushtok
27. sep 2012

@zuzu_la no na tej takej hromadnej prednaske, co je kazdy mesiac, ten dr vravel, ze s tym standardne nemaju problem ak su splnene podmienky - nepretrvava dovod prveho cisara, jazva je pevna, dieta primerane velke a v spravnej polohe a porod sa aktivuje relativne sam, vravel, ze su ale rodicky po cisarovi viac sledovane, co ja chapem ako nonstop polohu na chrbte pocas nonstop monitorovania...

ja som si vybrala Rozemberga, aj si ho zmluvnim. Nepochybujem, ze su tam aj ini machri, kamosky si po cisaroch zmluvnili aj Malovu, Oravca a tak, ale ja som stretla aj pri prvom tehotku aj teraz pri druhom na pohotovosti a dost sa mi rata, ze sa unho necitim ako kus masa (prvu som prenasala, tak som postretala viacero doktorov tam) a tiez sa mi paci, ze ma na rovinu o vsetkom informuje, ziadne okolky

linduska27
27. sep 2012

@zuzu_la moja dr povedala ze keby to na mna prislo normal nieje problem rodit prirodzene 🙂 nenalieha ze bude sekcia..

zuzu_la
27. sep 2012

@silvushtok
@linduska27 dakujem za odpovede, povzbudili ste ma. držím palce,aby vám to všetko dobre dopadlo...

zuzuxx
27. sep 2012

@silvushtok prosim ta, kedy a kde mava rozemberg poradne? tiez ho zvazujem, i ked ho nepoznam a ani nebudem zazmluvnovat...

zuzu_la
27. sep 2012

@linduska27
@silvushtok a ešte jedna otázočka. ako je to s epidurálkou?

eemmaa
27. sep 2012

@zuzu_la musis sa objednat na poucenie

silvushtok
27. sep 2012

@zuzuxx na 26tke, epi vraj uz po cisarovi nedavaju, keby ti nevydrzala jazva, aby si to citila

linduska27
28. sep 2012

@silvushtok to vazne EPi sa nedava po cisarskom? to som nepocula 🙂

zdenin
28. sep 2012

treba si brat do porodnice pre bábo aj mastičku proti zapareninám?

emikie
28. sep 2012

@zdenin ked som bola ja (april), masticky mali babtka uz vo voziku, takze nebolo treba svoju. mamina, co prisla ku mne na izbu nemala, isla si vypytat a dali.

silvushtok
28. sep 2012

@linduska27 mne to povedal dr

diapozitiv01
28. sep 2012

@linduska27
Nechodis nahodou k Lucii F.? No ja som mala tiez prvy cisarak a veru epi mi neodporucili.takze mozem rodit prirodzene iba ked sa to spontanne rozbehne,krcok sa bude otvarat a budu kontrakcie.ja uz som na rizikovom a vyzera to tak ze ma budu chciet buduci tyzden odrodit.inac s Luciou je to teraz zlozite,lebo praxuje teraz na are a ci vobec moze byt pri porode je otazne.ze teoreticky by mohla,ale porod musi nastat v pracovnej dobe a zevraj tu nema byt 2+3okt. tyzden

babo_dadush
28. sep 2012

zienky este otazka, kde na antolskej sa chodi robit sono? dr ho nema na ambulancii, a nabuduce mi ma sestricka spravit odber a potom mam ja zavolat dr-a zrejme teda sa dostavit k sonu dakde..viem,ze sa to dozviem od nich vcas, ale stresujem uz 😀

emikie
28. sep 2012

@babo_dadush tam, kde su ambulancie, na tej istej chodbe maju aj ultrazvuk, cislo dveri 24 (je to v takej malej chodbicke). lekar Ti vypise listok, ze ziada o sono, pojdes na tu 24 a sestricka Ti da nejaky termin. Tam je vzdy nejaky lekar, co robi len sono. Nikedy aj doktor z inej ambulanice zoberie pacienktu priamo tam a sono spravi sam (asi ked nieco urgentne potrebuje).

babo_dadush
28. sep 2012

@emikie aha zvlastny system...no ja tusim chodim do c.d.26 takze viem kde to teda asi je 🙂) dakujem. som si to doteraz nevsimla. ale asi pojde aj on so mnou lebo to by nedavalo zmysel, ved naco by som mu mala volat, ze jo? Dakujem fakt moc este raz

emikie
28. sep 2012

@babo_dadush no je to zvlastny system, mna to tiez udivilo, ale ked rozmyslam, kolko nas tam pred dverami cakavalo a kolko to niekedy trvalo, tak keby mal asi kazdy lekar svoje sono, tak by to cakanie bolo este dlhsie... takto to ide sup sup. Aj ked na tom sone tiez trva, kym Ti vobec daju termin a je to tiez taka rychlovka, este som len ledva zliezla zo stola, gate na kolenach a uz tahali dnu dalsiu... Tak uvidis, ako to bude, urcite Ti povedia, mozno fakt chce skontrolovat sam. Vacsinu ten doktor, co sedi na sone, len zapise co treba do knizky a Tvoj lekar si to tam najde. Inca sa mi zda, ze Dr. Bertoldova, co sedi o poschodie vyssie, ma svoje sono v ambulancii.

klaudinka1
28. sep 2012

@danii ja som tam rodila 2x a mam len dobre skusenosti. neabsolvovala som ziadne cvicenia, takze nemusis ak nechces.

keyka
28. sep 2012

@emikie
@babo_dadush
Bertoldova ma svoje sono v ambulancii, ale ma ho trosku strasie takze tiez posiela dole, bo tam je vraj dake super a vsetko vypocita tak je tam vyssia presnost..ale hej..ako jedna z mala moze vzdy pozriet na sono ci je vsetko ok ;)

babo_dadush
28. sep 2012

@keyka ah to je strasne takto..ja som zvyknuta u mojho gynda,ze mal sono hned u seba a z tohto som trosku vedla..mno jo..

lucia3006
29. sep 2012

@zdenin ja som tu rodila v auguste a krém proti zapareninám bol v postieľke, v ktorej budeš mať bábätko takže nie je potrebný 😉

zdenin
29. sep 2012

@lucia3006
@emikie dakujem kočky 🙂 a ako ste boli spokojne z pomocov personalu? A tak vseobecne cely pobyt.Mali ste zaplateneho porodnika ci nie?
Este ma zaujima co ste si brali pre babetko naozaj stacia plienky (asi 30ks) vlhke utierky a latkovu plienku?ostatne vsetko pozicaju?mam pribalenu este deku a rukavicky proti poskrabkaniu.a asi zoberiem dudlik.kedy a kam (ktora matrika)treba ist po rodny list? Diky za rady

lopieta
29. sep 2012

@zdenin ja som bola uplne spokojna, pustili nas minulu stredu, takze mam uplne cerstve skusenosti. Ja som porodnika zaplateneho nemala, myslim, ze su to zbytocne vyhodene peniaze, kedze vsetci su tam neskuocne dobri odbornici, mna odrodila baba, ktora to robi 3 roky a zvladla to bravurne 🙂
Pre maleho urcite stacia plienky a vlhcene utierky a latkova plienka, hoci latkove davaju aj oni, ja som mala len jednu pre istotu so sebou. Deku tiez daju, my sme boli v perinke a este aj zavinovacku dali, pre babatka s nizsou hmotnostou davaju este aj deku, aby im zima naozaj nebola, ale ak by si bola na obycajnej izbe tak ta deka sa asi zide. Dudlik urcite nie, to sa nesmie. Lebo to narusa cicanie z prsnika, v nemocnici sa to bez dudlika dalo vydrzat, kedze tam mal byt na prsniky prikladany dost casto, ale doma uz sme mu dudlik dali.
Matrika je na Kutlikovej tusim 17, ale to dostanes papier kam a kedy treba ist rodny list vyzdvihnut, za vami do nemocnice pride matrikarka, spise vsetky udaje a o 2 dni je rodny list hotovy.

zdenin
29. sep 2012

@lopieta hej aj ja si myslím že je to zbytočne vyhodene peniaze. ja asi budem na obyčajnej izbe 🙂 i ked rada bi som bola na nadštandardnej ale iste vydržím pár dní 😲 ja som niekde čítala že niekedy kážu sestričky dať dudlík aby sa male ukludnilo.tak ten necham na doma teda 😅 nebudem jej ho dávať silou mocou doma ked nebude chcet o to lepšie hádam 😀 mala si aj epidurál a niekoho blízkeho na sále? aj vysvetlili ukázali ako ho správne prisat ? ako to bolo tesne po porode dali ti ho na chvilu na bruško a nechali ocuckať prsko? a tie dve hodiny čo čakáš ešte na sále si ho mala pri sebe či ho odniesli? ja sa bojim že mi tam bude zima 😀 dakujem za rady a gratulujem k malemu

zuzuxx
29. sep 2012

ahoj @zdenin mame velmi podobny termin 🙂 uz chodis na antolsku aj na poradne? mas niekoho vybraneho?

zdenin
29. sep 2012

@zuzuxx naozaj velmi tesne 🙂 ešte nechodím čaká ma v pondelok posledná poradna u mojej a potom už na antolskú. chcela bi som chodiť k pani Dubčákovej ak ma vezme ale k porodu nechcem nikoho konkretneho. a ty ako?

lopieta
29. sep 2012

@zdenin ano epidural som mala ale stihli mi pichnut iba jednu cast, na ostatne uz nebol cas lebo maly bol uz na svete. Pri porode bol moj manzel, ktory to zvladol myslim uzasne, velmi mi pomohlo, ze tam bol, tolko mi rozpraval, ze som na vsetko zabudla a pomohlo mi predstavovat si, ze som na plazi v egypte 🙂
Ano, sestricky nam ukazali ako mame dojcit, ako ho prilozit, nejake polohy, v nemocnici som dojcila v sede, ale doma nam to uz ide lepsie v lahu 🙂
Ano, po porode mi ho hned dali na brusko, potom ho isli skontrolovat, odvazit, odmerat odfotit s ockom a potom mi ho priniesli na prilozenie a bol tam so mnou asi 1,5 hodiny a potom mi ho zobrali lebo ja som bola na porodnom boxe velmi dlho, lebo izba nebola volna. A bolo mi to zima :(
Dakujem 🙂

zuzuxx
29. sep 2012

@zdenin ja uz idem na antolsku, skusim v utorok rozemberga, ak by mal plno, alebo tam nebol, skusim niekoho ineho. Neviem, kto ma kedy ordinacne hodiny 😒 Tak snad sa tam niekedy uvidime 🙂 Inac aj ja byvam mimo BA, to budu stresy, ci stihneme dobehnut 😀

zdenin
29. sep 2012

@lopieta no som zvedava čo tam bude robit ten moj 😀 no a to je september ja tam asi v novembri zmrznem 😀 aj si si musela tie dve hodky držať bruško?hovorila na kurze ta pani že si treba držať aby maternica nevyskočila znova hore ale išla dole a von tie očistky alebo take dačo. mali zatial hajkal v postielke pri tebe a mužovi? tak sa teším ked to budem mat za sebou 😀 ešte to zvladnut nejak

zdenin
29. sep 2012

@zuzuxx mne sa mari že všetci maju od 8-12.30 ale niesom si ista moc. no to mám aj ja obavy kedy sa vybrať do porodnice aby sme to stihli 😀 a neboli tam ani nejak moc skoro..teda to bi bol lepší prípad 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre