Pôrodnica Bánovce nad Bebravou

krasulka
3. dec 2008

Ahojte maminy, buduce maminy, tehulky...rada by som si precitala vase skusenosti s porodnicov v Banovciach. S lekarmi, s postupmi..proste vsetko co sa tyka porodu a tak. 🙂

petuskaa1
17. feb 2015

@inffinity prosim ta a kedy si tam rodila?

inffinity
17. feb 2015

@syrik no ani s primarem novorozeneckeho nemam problem...sice pusobi divne ale je to fajn chlap sme ookecali posrandovali vysvetlil mi co a jak s malou...byl ok...
@agatkag to je nejlepsi setkat se a osobne se na vse zeptat...ale jsou tam fakt velmi mili a ochotni vseci...jansem narocna na pristup lidi ke me a k mym detem a toto byl pro me nadstandart 🙂
@syrik byla sem na normal izbe...byli sme na oddeleni tri tak sme meli kazda svuj pokoj 😀 😀 mala byla 35tt dychala sama, apgar skore mela vse 10..mela 49cm a 3kg takze primar si myslel ze mam zle vypocitany termin ale dr s detskeho pak rikal zenje opravdu 35tt...dostala hned i zloutenku a mela sem na izbe lampu aj inkubator a tam sem si ju sama polohovala a davala bylo to faj ze sme byly spolu...jen prvni dve noci ji radeji mely sestricky ze kdyby neco... ale bylo vse v poradku rodila sem v sobotu a ve ctvrtek sme kvuli te zloutence domu..jinak bysme sly bormalne ve stredu 🙂

inffinity
17. feb 2015

@petuskaa1 ja lituju toho ze jsem nedala na kamaradku uz pri prvni dcerce...nemocnice v TO katastrofa jak sem psala neda se to porovnat... hledala sem tu na mk je i skupina porodnica bn zkus kuk i tam info ja sem se na zaklade te skupiny rozhodla jit tam na 100% a rodila sem ted v novembri

petuskaa1
17. feb 2015

@inffinity dakujem pridala som sa tam idem kuk.

enulix
10. máj 2015

Chcem sa aj ja podelit s mojou skusenostou.Pred rokom a dva tyzdne som tam rodila a vdaka lekarke mudr.Andrea Baskova,je moja dcerka zdrava,tym to jej velmi ďakujem.Aj ked pochadzam z okolia IL,nechcela som ist rodit do TN.Nasla som si tuto nemicnicu a znama mi poradila dr.Baskovu.Nikdy nelutujem moje rozhodnutie a vdaka profesionalnemu spravaniu,ci lekarov alebo personalu,nemam ziadne negativne spomienky.Urcite ked budem cakat svoje druhe dieťa,pojdem zase do Banoviec.Najviac si cenim,ze urcite nic neriskuju a nechcu za kazdu cenu len prirodzeny porod.Vdaka stalej kontrole pani dr.Baskova velmi skoro zistila,ze sa nieco deje a v 38tt mi spravili cisarsky rez.Inde by cakali,aj keby tym riskovali zivot mojho dietata.

alka1980
11. máj 2015

Ja som rodila v Banovciach v januar 2015.Bola som hosp.25dni a za cely cas nemozem povedat krive slovo na personal a starostlivost.Ak by som sa mala opat rozhodnut idem rodit urcite do Banoviec a nie do Trencina.

lila5595
27. jún 2015

Zdravím. Ja moje malé ešte len očakávam. Som v 7.mesiaci. Chcem sa Vás spýtať,pretože mi nemá kto poradiť..To,že chcem rodiť v BN nemocnici,im asi musím ísť dopredu a čo najskôr asi nahlásiť,že? Aj pôrodnú doktorku si môžem sama vybrať? A ešte som sa chcela spýtať,že koľko sa platí za tú VIP izbu a čo všetko to zahŕňa? Ďakujem pekne za hoci aké rady 🙂

inffinity
27. jún 2015

@lila5595 ahojky, já ti jen napišu že sem tam prijela rovnou rodit, nic sem popredu neresila 🙂 s ostatnim ti neporadim 🙂

enulix
27. jún 2015

Lila5595 ak si chces vybrat lekara k porodu,je dobre ist popred sa tam dohodnut a zazmluvnit,tak isto aj ked chces epidural,je lepsie ked sa popred porobia testy.Teda aspon ja som to tak mala,cca 2tyzdne pred porodom mi zobrali krv a kazali,ze hned ako pojdem rodit,mam oznamit sestrickam ze chcem epidural a mam uz aj testy porobene.No ak to nechces,staci kef tam prides den porodu.Vtedy si nahlasis aj to ze chces nadstandart izbu,maju tam dve.Pokial bude volna,nachystaju ti ju.Odporucam,bola super.Cenik najdes aj na ich stranke,ked si das súkromná nemocnica Banovce nad Bebravou.Inac nie je draha,teraz si uz neoamatam presne.Mozes si k nej aj doplatit stravu pre partnera,ak by stebou bol na izbe.V cene mas aj monitor dychu pre babo na izbe,mas tam televizor,vlastnu kupelku.Viem ze tam chceli dokupit aj chladnicku,ale to uz neviem ci to aj spravili a mas tam aj prebalovaci pult.Ja som tam rodila pred 14mesiacmi 🙂 maximalna spokojnost,kamoska tam.ide v septembri rodit 😀

lila5595
27. jún 2015

@inffinity Ďakujem aj tak. Každá informácia mi pomôže 🙂

lila5595
27. jún 2015

@enulix Jeeej,ďakujem krásne! Vôbec som nečakala že mi niekto odpovie ale som naozaj šťastná že si sa so mnou podelila o tvoju skúsenosť a kedže idem rodiť prvý krát,tak pravdepodobne si tu izbu ak bude voľná priplatím a epidural tak isto. 🙂 Ešte raz, ďakujem

enulix
27. jún 2015

Ja som tiez bola prvorodicka a odmietala som ist rodit do TN a PB.No a teraz viem ze to bolo najlepsie rozhodnutie.Nadstandart odporucam,ale aj klasicke izby su uplne v pohode,primar perfektny chlapik,ktory si potrpi,aby pacientky boli spokojne,sestricky a lekari naozaj skveli.Na vsetko ti odpovedia a sestricka mi pekne ukazala ako mam kupat malu(kedze ako prvorodicka som sa bala). Ako od vtedy som nemala problem.Viem ze tam maju aj pred poorodne kurzi 21eur sa za ne plati,ta kamoska tam chodi.Drzim palce,aby si bola aj ty tak spokojna,ako aj ja.No a na nadstandartke mozes mat na izbe aj kvety,ja som ich mala cely dobu pobytu tam.Vyhoda tej nemocnice,neobmedzeny termin nastev.

alka1980
28. jún 2015

Ahoj.Suhlasim s enulix,vsetko co napisala platilo ,aj v januari,ked som tam bola,aj ja.Keby som tam sice nelezala 25dni ,tak som bola dohodnuta s lekarkou,ktoru som si chcela zazmluvnit k porodu,ze tam bude chidit kazdy tyzden na poradnu,ale mohla som chodit ,aj ku svojej gynekolo.Rozhodla som sa chodit tam,ale sa to zvrtlo ,ze som tam zostala.Naozaj ,ak chces epi robia sa odbery a vypisuje dotaznik od internistu.Neviem co konkretne ta zaujima.Ak chces kludne sa pytaj

enulix
28. jún 2015

@alka1980 presne ja som tam chodila posledny mesiac kazdy tyzden na poradnu,kde mi kazdu poradnu robili prietoky,dva krat do tyzdna som chodila na ctg a kazdy druhy tyzden mi mau merali.Pre tieto pravidelne vysetrenia, velmi skoro zistlili ze do vtedy uplne bezproblemove tehotenstvo sa zmenilo.No a v38tt si ma nechali na pozorovani,kedze sa cely den nic nemenilo,na dalsi den rano mi pre istotu urobili cisarsky rez.Takze ani ja som nestihla zazmluvnit si lekarku,ale bola taka ochotna ze mi tak ci tak prisla spravit cisarsky rez.Urcite ked bydem cakat druhe,tak pojdem znovu tam rodit.Pristup na jednotku a to mam panicky strach z nemocníc 😀 Som rada ze pokracuju v tom super pristupe.

alka1980
28. jún 2015

No pokracuju,bo znama tam bola 2tyzde spat a max spokojnost,ale ze uz je tam plno.No necudujem sa.Dobre referencie sa rychlo siria.A ano.Ani odo mna si lekarka peniaze nezobrala.A to kazala sestrickam,ze ak by sa to u mna rozbehlo v noci a nebude mat sluzbu maju jej zavolat a pride.Ze ked tam lezim tak dlho uz z lekarskeho i ludskeho hladiska to urobi zadarmo.A to sme sa o tom zazmluvneni spolu rozpravali.Tak to mi povedz,mohla mat 280do vacku a nezobrala.V den porodu sedela pri mne na posteli a podporovala ma ako mohla.A ,ze som tam chlapa ani nepotrebovala.Prisiel az ,ked som isla rodit.Naozaj su tam super.

petuskaa1
28. jún 2015

Ja sa tam chystam tiez rodit potom vam napisem svoje skusenosti,chodim tam na poradne,patrim pod nich nemocnicu a som velmi spokojna 🙂

alka1980
28. jún 2015

Petuskaa 1 tak si sa uz dockala.Davnejsie si tu pisala,ze by si isla do Banoviec.Drzim palce,nech sta v poriadku.

enulix
28. jún 2015

@alka1980 presne ani od nas si nezobrala ani korunu a mohla.Dokonca ani sestricky nechceli kavu ani nic ine,ako ja nie som za takéto veci,ale oni si naozaj zasluzia aj taketo mensie pozornosti 🙂 Som rada ze konecne nemocnice hodnotili podla nazorov pacientok a nie podla toho kolko spontalnych porodov maju.

nanka88
12. aug 2015

Ahojte. Ja som rodila v Bánovciaxh pred 8 mesiacmi a určite doporučujem. Max spokojnosť a tie sestričky sú super a ochotne s ničím nemajú problém. 1x som rodila v TN a to sa nedá porovnať tam sestričky katastrofa hlavne novorodenecke oddelenie.

kikus51
19. aug 2015

Ahojte maminy. Rodili ste niektora v Banovciach prirodzenym porodom? Myslim tym bez injekcii, vyvolavaciek, epiduraliek, tlmiacich liekov atd...ci lekari vyhoveju rodicke ked chce rodit prirodzene a ked si chce nechat babatko po porode na sebe aspon do prveho prisatia..mate niektora skusenost s tym ako v banovciach respektuju taketo priania? Dakujem 🙂

nanka88
19. aug 2015

Ja som rodila bez všetkého len plodovU vodu mi prepichli a viac nestihli... pôvodne som chcela epidural len po pre pi hnutí už nebol čas na nic ☺ bábätko som si nechať nemohla nakoľko mal omotanu šnúru len mi ho ukázali a hneď brali. Ale stále som ho videla to je výhoda proti tn že ten vyhriaty vyšetrovací box majú hneď na sále a mamina vidí aj s po rodného boxu čo robia. DAli mi ho keď ho popočúvali, zabalili, utrpeli...

alka1980
19. aug 2015

@kikus51 mne maleho polozili na brucho,ale hned brali,tak ako pise na nanka88,aby ho prezreli.potom mi ho hned dalu na 2h co som zostavala na porodnej sale.A myslim ,ze ked nebudes chciet tak ti nepichnu nic.Ale v tom prioade ta obdivujem.Bola som vdacna,ze vymysleli epidural.Oxitocin to urychlil.😋

kikus51
19. aug 2015

Dakujem baby, ja budem rodit prvykrat takze zatial vlastnu skusenost nemam, ale podla toho co som precitala by to malo byt skor tak ze v pripade ak vsetko prebieha nez problemov prave vsetky tie urychlovace sposobuju bolesti..ak porod prebieha prirodzene, ze si ho telo riadi samo, tak by bolet az tak nemal, potom vam mozem povedat ked to zazijem 🙂

lila5595
19. aug 2015

@kikus51 kedy máš termín?? 🙂 Ja sa tam tiež chystám rodiť a tiež som prvorodička a najprv som chcela epi,ale uz som tiez za prirodzeny porod 🙂

alka1980
20. aug 2015

@lila5595 a
@kikus51 tak vam poviem dievcata.Kazda mame iny prah bolesti ,ja velmi nizky.Cize ja som vedela,ze epi dam.Ked som bola otvorena na 4cm tak som uz skomrala nech mi to pichnu.Nevedela som ako to boli,bo som bola prvorodicka,takze ja za seba ocenujem tento vynalez.Nic sa nestane,ak si vypisete papiere od anesteziologa,ze ak bude naozaj zle si ju pichnut date.A ak to bude v pohodke nedate.Urobte si zadne dvierka.Tod moja rada

enulix
20. aug 2015

@alka1980 presne,ja mam vysoky prach bolesti,ale pre kazdy pripad som si zabezpecila aj epidural.Pretoze nikdy nemozeme vediet,ako dlho bude trvat porod a aké to bude.Sice som rodila cisatskym,ale kazdem mamicke odporucam,nech si pre istotu vyplnia papierene na epidural.Potom sa rozhodnu ci ano,alebo nie.Zbytocne sa hrat na hrdinku a potom nadavat 😉

kikus51
21. aug 2015

@lila5595 ja mam termin az 15.11., teraz som v 28.tyzdni, ty uz v 35. Tak to sa asi nestretneme, ale potom mozes napisat ako to prebehlo 🙂 drzim palce!

lila5595
21. aug 2015

@kikus51 Jasne,urcite ked pridem domov,tak podam hlasenie 🙂

kvietok86
12. jan 2016

Ahojte dievcata, stale mate dobre skusenosti?

enulix
12. jan 2016

@kvietok86 ahoj,sice ja som tento rok nerodila,ale moja kamaratka tam bola v septembri. Dala na moje skusenosti a bola tiez maximalne spokojna, sice sa jej neusla nadštandardná izba,ale potom bila aj rada.Mala jej dostala silnu zltacku,tak bola stale pri nej.Doktorou a aj sestricky si chvalila.Drzim palcera a ak sa tam rozhodnes ist rodit,dufam ze aj ty budes spokojna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre