Pôrodnica Bánovce nad Bebravou

krasulka
3. dec 2008

Ahojte maminy, buduce maminy, tehulky...rada by som si precitala vase skusenosti s porodnicov v Banovciach. S lekarmi, s postupmi..proste vsetko co sa tyka porodu a tak. 🙂

booklover
31. mar 2016

@enulix @matapeprna @zuzana0612 @1fifinka1 zoznam do pôrodnice ste mali z mk wiki? lebo na stránke nemocnice ho neviem nájsť ☹

1fifinka1
31. mar 2016

@booklover babatko ti daju hned po porode. Vcera som ti pisala, ale padol mi net. Ak nechces, a chces si oddychnut, tak im povies a neni problem. Na izbe s tebou tiez moze byt. Vsetko je o komunikacii. Zoznam mi nebol treba. Sla som intuitivne. Ale maju ho na chodbe vyveseny. Sobasny list, OP, tehu. Knizku, plienky, rybaciu masticku, hajzlak, uterak, vlozky, zupan, kozmetiku, nocne kosele, babatko tam obliekaju do svojho, potom ked ides domov, tak si oblecies. Caj, mlieko, kakao, kava biela vzdy cerstve na chodbe.

booklover
31. mar 2016

@1fifinka1 ďakujem! našla som aj v inej skupine https://mkskimg1-asmirasro.netdna-ssl.com/fObd4...

enulix
31. mar 2016

@booklover zoznam taky standart ako ine porodnice.Babetko obliekaju do svojho,ale ja som si pre nu doniesla svoje veci,tak som si ju do nich obliekala.

booklover
31. mar 2016

@enulix vďaka!!

1fifinka1
31. mar 2016

@booklover tam su otvoreni lekari aj sestry a prihliadaju na to, co si prajes alebo neprajes.

booklover
31. mar 2016

@1fifinka1 veď toto ja hľadám, ja som totiž 2x rodila v Štiavnici 😉

adrianita1
31. mar 2016

@booklover Ahoj, ja mám tiež termín v Júni 29teho. Plánujem rodiť v Bánovciach, lebo chcem rodiť prirodzene po sekcii. Doma už mám jedno dievčatko. Tak sa možno stretneme 😊

adrianita1
31. mar 2016

Inak som z NR a rodila som v Topoľčanoch.

booklover
31. mar 2016

@adrianita1 ja som z okr. Detva, maminu mám pri Pe (možno aj od maminy pôjdem rodiť) a rodila som 2x v BS. len ju zatvárajú ☹ tak dúfam, že taký prístup nájdem aj v Bn

adrianita1
31. mar 2016

Aj ja dúfam, pôjdem sa ešte pozrieť do Trenčína. Inak o BS som počula dobré recenzie, škoda že ju zatvoria. A kedy máš termín?

booklover
31. mar 2016

@adrianita1 prvý 19.6. druhý 28.6., ale skôr to bude začiatkom júna, aj bábo je dosť veľké. už 2 pôrody sa mi zasekli, tak nečakám že by tento tretí bol bez vyvolávačky. a teším sa, lebo od infúzky som vždy porodila do 2hod.

adrianita1
31. mar 2016

Figa super, porodit do 2 hodin 😉. A prečo si si vybrala Bánovce?

kubkovamama
31. mar 2016

Ahojte, dávnejšie som rodila v Trenčíne, lekári, vybavenie, čistota super, sestry už o dosť nepríjemnejšie. Tu v BN som ležala do včera s rizikovým tehu, nie je to oddelené, spolu aj bežne pacientky aj maminy, boli sme 4 na izbe a nasmiali sme sa riadne. Lekárky tiež super, sestry takisto, strašne mi to psychicky pomohlo, kedže som skoro potratila. Stále sa nás pýtali ako sa máme, či niečo netreba.. Muž mohol prísť za mnou kedykoľvek, aj o 20tej večer. Len- strava katastrofálna, nemáte sa na čom najesť, polievka v posteli na kolenách, wc a sprchy des. Ale kvôli ochote a prístupu personálu BN radšej. Mamina vedľa mňa si pre mimino doniesla iba plienky, kozmetiku, ostatné jej dali.

adrianita1
31. mar 2016

Fiha super, porodit do 2 hodin 😉. A prečo si si vybrala Bánovce?
@kubkovamama ahoj, držím palce aby všetko dobre dopadlo. Veď mne ide hlavne o ten prístup a možnosť odrodit prirodzene. Strava bola hrozna aj v TO. Chcem rodit prirodzene, dotepat pupocnik a aby bábätko bolo so mnou cely cas az na nevyhnutné vyšetrenia. Myslíš, ze to umožnia?

adrianita1
31. mar 2016

@kubkovamama a prvé dieťatko si tiež mala v Bánovciach?

booklover
31. mar 2016

@adrianita1 zatiaľ neobjavujem nič iné, čo by sa prístupom blížilo Štiavnici viac. Okrem Čiech ale to by mi u manžela neprešlo 😀

booklover
31. mar 2016

@adrianita1 aj ja chcem "len" aby bol manžel so mnou od príjmu po 2hod po pôrode a bábo so mnou okrem vyšetrenia. A bez nástrihu, už druhý pôrod som mala bez nástrihu, tak dúfam 😉 neviem, či sú tieto požiadavky vôbec vhodné na pôrodný plán, lebo by to malo byť bežné. ale nie je... ☹

sariannka
31. mar 2016

By ma zaujimalo, ak sa mi narodi babatko v 36 tt a bude mat nad 2500 g a bude zdrave , tak aj tak bude prevezene do TN?

1fifinka1
31. mar 2016

@sariannka to zalezi od okolnosti, a od stavu babatka si myslim.

1fifinka1
31. mar 2016

@booklover urcite o tom povedz ked tam pojdes, a urcite sa budu snazit vyhoviet. su tam fajn ludia

kubkovamama
2. apr 2016

@adrianita1 Ahoj, prvé som rodila v Trenčíne.. muž mohol byť od začiatku pri mne, až ako si spomenula do 2 hodín na sále. Neviem ako to je v BN priamo pri pôrode. V TN rešpektuje lekár čo si povieš, ak nemáš komplikácie. Takže nemusíš sa nechať napr. holiť, klystír, nastrihnúť, iba ak to inak nejde. Hneď príde aj laktačná poradkyňa a dá ti malé na bruško a môžte cicať. 🙂 Potom ťa príde ešte pozrieť aj na izbu. A to som rodila pred 8 rokmi a bol tam si myslím už trochu modernejší prístup k maminám. Každá máme inú skúsenosť, ja som asi mala aj šťastie na super doktora.

lilik96
2. apr 2016

@sariannka mne sa narodil syn v BN 35+3 tt, 2700 g mal, že od 36-teho sa rodí aj v BN a nemuseli nás prevážať do TN, ale bol úplne v poriadku, akurat s jedením bol na začiatku problem

kvikina087
3. apr 2016

Dievčatá boli ste niektorá na predpôrodnej príprave v Bánovciach? aké máte skúsenosti? ďakujem

enulix
3. apr 2016

@kvikina087 ahoj ja som síce nebola,ale kamaratka chodila a dost si to pochvalovala.Naucili ju spravne dychat a boli pozriet porodnicu,aby vedeli co a kde je.Dychanie je veľmi pomohlo pri porode.

isabella22
7. apr 2016

@lilik96 ahoj a kolko si lezala na oddeleni po porode?pustaju aj cez vikend...lebo ma som rodila teraz v utorok tak si sobota je realna 😉

lilik96
7. apr 2016

@isabella22 ahoj, ja som ležala este 3 tyzdne pred pôrodom, maly sa narodil piatok a ďalší týždeň nás pustili vo štvrtok, len ja som mala sekciu, netusim či púšťajú v sobotu 🙂

zuzana0612
7. apr 2016

@isabella22 púšťajú v sobotu aj v nedeľu. ja som mala sekciu v stredu poobede a v nedeľu ráno sme išli domov

isabella22
7. apr 2016

@zuzana0612 tak teba jak skoro pustili....po sekcii este aj☺

isabella22
7. apr 2016

@lilik96 tak ako neni mi zle ale doma je doma☺cize asi je to individualne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre