Pôrodnica Bánovce nad Bebravou

krasulka
3. dec 2008

Ahojte maminy, buduce maminy, tehulky...rada by som si precitala vase skusenosti s porodnicov v Banovciach. S lekarmi, s postupmi..proste vsetko co sa tyka porodu a tak. 🙂

weissrose
3. okt 2012

@saska145 ja som bola zo vsetkymi spokojna az na to ze som nedokazala kojit, niak mi to neslo a velmi ma to bolelo. odporucili mi kupit si klobuciky na kojenie potom caj pre kojace matky, ale ani to nezabralo. ta bolest je sposobena zevraj tym ze je dieta zle prilozene no niak ma to tam inak ani nenaucili a tak som maleho skoro vobec nekojila. na krmenie mi dali hypoalergennu BEBU a lyzickou som mu to musela davat aby si nezvykol pit s flase. inak jedlo bolo vynikajuce a aj personal bol mily. odporucam vsetym tehotnym 🙂 ja dufam ze ked budem rodit o mesiac tak stihnem ist do banoviec aj ked to mam na 2 hodiny cesty 🙂 a este by som ti poradila ze ked budes zufala s tych nechutnych bolestivych kontrakcii tak si daj poradit a daj si epiduralku. lebo napriklad v TN by ti ju ani nepichli a je to zazracna vec ktora ti pomoze spolupracovat s porodnikom 🙂 keby mi ju nedaju tak neporodim hadam nikdy 🙂

saska145
3. okt 2012

@weissrose tak ja mam predpokladany cisarsky takze sa vsetko uvidi...

weissrose
3. okt 2012

@saska145 mne kamaratkina mama vyvestila ze by som mala mat tiez cisarsky, tak dufam ze sa mylila lebo toho sa velmi obavam :( mam v hlave naplanovane ako by som chcela rodit a ak sa to nepodari podla mojich predstav tak asi zosaliem :( tak drzim palce 🙂 ak pojdem skor mozno sa tam aj stertneme 🙂

saska145
3. okt 2012

@weissrose to by bolo fajn 🙂 a nieste sama ja sa bojím už aj dopredu...

weissrose
3. okt 2012

to chapem, no ked uz viem aky je porod tazky mam z toho este vecsie obavy. a cisarsky, fuuu ... bojim sa ho lebo si neviem prdstavita ako sa budem o malinku starat :( a neviem ci ti usli pismenka, alebo mi vykas? 🙂 ak ano, tak ja mam len 21 🙂 a maleho som rodila v 18, mozno to ta zmiatlo 🙂

leyla24
4. okt 2012

Uvazovali ste niekto aj nad vyberom porodnika? Su tam novi lekari, nemate nejake info, kto ma aky pristup k pacientkam?

saska145
4. okt 2012

@weissrose tak pardon som tak vychovana hej vykam proste ste pre mna cudzia osoba... pardon teda... nechcela som urazit ospravedlnujem sa...

weissrose
5. okt 2012

@saska145 v pohode 🙂 nemusis sa ospravedlnovat 🙂

leyla24
25. okt 2012

Baby , tak mi sa uz doma tesime z maleho Robka 😉 . Sestricky v nemocnici boli ochotne a mile, aj lekari. Urcite si vo vlastnom zaujme nastudujte nieco o dojceni, vsimla som si ze nie kazda rada od personalu je vzdy (podla mna) spravna. Zisla by sa tam nejaka laktacna poradkina. Mne osobne tam strasne chutilo jedlo 😀 co mi prislo smiesne, lebo na nemocnicnu stravu sa vacsinou nadava.

weissrose
26. okt 2012

@leyla24 ja som tam rodila pred 3 rokmi a to iste 🙂 laktacna pordkyna by nebola zla, jedlo bolo uuuuzasne 🙂 a este jedna vec, kazdy sestricka mi radila nieco ine (1kazala prikrmovat umelym mliekom, dalsia kazala davat len caj a sem tam som pocula ze sa mam viac snazit kojit). ale teraz som uz dufam lepsie pripravena na kojenie a o tyzden ma tam maju ako na koni 🙂 dochadzam do tej nemocnice 200km 2x tyzdenne takze to hovori same o sebe aka je ta nemocnica super a oplati sa to 🙂 uz teraz sa tam tesim 🙂 a prajem pekne maminkovanie 🙂

gebrlinka
30. okt 2012

ahojte,ja som rodila tento mesiac a bola som maxim. spokojná... Primárka je super,aj ked mi nestihla prísť k pôrodu,lebo robila ešte sekciu na sále, odrodila nás doktorka Štrbáková(alebo tak nejako) a bola výborná,usmiatá a mala som z pôrodu krásny zážitok. Sestričky tiež milé,ochotné ...Pre bábätko som nepotrebovala žiadne svoje veci,okrem pampersiek,krému na zadoček a kefky na vlásky. Ja určite odporúčam...

nana128bc
5. nov 2012

@gebrlinka ahoj, potešila si ma, že si bola spokojná 🙂 myslím, že je rozhodnuté a pre druhé bábo vyskúšam túto pôrodnicu. Chcem sa opýtať, či tam nemôžem mať malého oblečeného vo svojich vecičkách a ako je to s nadštandardnou izbou - hrozí mi cisársky rez, tak či sa dá dopredu zajednať....ďakujem

duratlicka
6. nov 2012

@leyla24 Vsetci lekari su tam super a je zbytocne dat vyse 200eur za cloveka,ktory Ta pride len nastrihnut a zasit,aj tak s Tebou bude cely cas porodna asistentka a tie su tam strasne fajn.

weissrose
6. nov 2012

tak ja v banovciach este lezim a som rada ze som tu. Pri porode som mala primarku ktora je uplne super a este 1 doktora ktory mi pomahal vytlacit malu von kedze mala zle ozvy ci ako sa to vola. Jedine co mi tu vadi je sposob navstev, ze babo mozme len ukazat medzi dverami a musime ho dat hned naspet. Ale inak je tu dobre

gebrlinka
7. nov 2012

@nana128bc nadštandartku si zajednaj už teraz,lebo je stále obsadená...mne sa ani neušla...myslím,že bábo môžeš mať aj vo svojich vecičkách,oni sú tam velmi ústretový...

nana128bc
8. nov 2012

@gebrlinka ďakujem za info, termín mám 17. decembra, ale lekár povedal, že to môže byť aj okolo 6. aby sme už boli na Vianoce v pohodičke doma 🙂) budúci týždeň mám poradňu, tak to už hádam bude upresnené...ak by sa aj izba neušla, aké sú izby na oddelení? Pre 2 či 3 mamičky? Možno bude aj dobré, keď budeme mať spoločnosť 🙂))

nana128bc
8. nov 2012

@weissrose gratulujem k malinkej, hlavne, že všetko dobre dopadlo!!!

gebrlinka
8. nov 2012

@nana128bc ja som bola na dvojke, z toho mi vyšli 2 noci,že som bola sama....inak presne neviem kolko postelových izieb je tam...a bola som rada,že som mala spoločnosť,aspon to rýchlejšie ušlo...

terezka1631
12. nov 2012

@nana128bc ahojky, vidím že termín máš 17. decembra a chystáš sa do BN. ja by som tam mala ísť rodiť tiež plánovanou sekciou, dnes idem za lekárkou tak sa spýtam čo a ako, termín mám až 26.12 ale tiež mi povedala že môže byť skor, už aj okolo 13, tak sa tam možno aj stretneme. som rada že na túto nemocnicu sú pozitívne ohlasy 🙂

nana128bc
15. nov 2012

@terezka1631
Ahoj, tak ako si dopadla na poradni? Pri malej som mala termín tiež 23. decembra a narodila sa sekciou už 13. decembra, takže sme už boli na Vianoce doma.
Akurát, že som rodila u nás v Partizánskom ale ešte pri Dr. Majerčíkovi, škoda, že už tam nerobí.
Zajtra budem aj ja vedieť viac, tak uvidím, či nám termíny zapasujú... 😉

terezka1631
15. nov 2012

@nana128bc ahoj, no vieš čo to som si bola len po papiere na materskú, poradnu mám až 29.11 takže nič nové zatial neviem ani ja, dúfam že toho 29 sa už dohodneme na 100% aby sme vedeli na čom sme. určite sa potom ozvem 🙂
bolo by fajn keby sa tam stretneme 😉

nana128bc
18. nov 2012

@terezka1631 ahoj, tak po piatku máme termín 12.12. pani doktorka z BN chcela, aby sme boli čo najbližšie k termínu pôrodu 🙂
Mala som možnosť pozrieť si oddelenie, pôsobilo príjemným dojmom, myslím, že od roku 2006 sú po rekoštrukcii 😀
Ešte som sa ťa chcela opýtať, či plánuješ byť pod celkovou narkózou, alebo chceš spinálku. Ja som prvé rodila pod celkovou narkózou a chcela som byť aj teraz plne uspatá, ale pani doktorka mi jednoznačne odporučila spinál, tak neviem ako sa rozhodnúť... 😢

nufka22
18. nov 2012

@nana128bc Ahoj,tak na nemocnicu v BN nemozem ani ja nadavat...bola som uplne spokojna, dr.Strbava alebo DR.Nemecek ci personal alebo strava.uplne super.Ja som rodila cis.rezom,tiez som rozmyslala ci si dam celkovu narkozu alebo spinal..Ale doktorka Strbava ma uistila,ze pre mna aj pre babetka je najvhodnejsi spinal..Pri narkoze su aj deti ospale,nie len ja..Ja osobne odporucam spinal..

terezka1631
18. nov 2012

@nana128bc no super, tak ja dúfam že sa s mojou dr. dohodneme na toho 13.12 a v tom prípade sa tam stretneme 😉
no tiež ma lekarka nahovarala na ten spinal, trošku sa toho bojím, tak neviem. ja by som asi radšej spinkala, ale počula som na spinalku samé pozitívne veci. a ako píše nufka22 tak asi aj pre babatko je to lepšie. tak asi nebudem proti, aj ked sa ešte musím spýtať či mi ju môžu pichnúť kedže mám skoliozu chrbtice, na to som sa zabudla opýtať minule.

nana128bc
18. nov 2012

@nufka22 ahoj, ak sa môžem opýtať, mala si po spinálke nejaké vedľajšie účinky? Napr. či si netrpela bolesťami hlavy - toho jediného sa bojím ☹

nana128bc
18. nov 2012

@terezka1631 áno, určite je vhodnejšia aj pre mamičku a hlavne teda pre bábätko 😉
na najbližšej poradni sa na to musím opýtať môjho lekára, pretože už ma čaká predoperačné vyšetrenie, tak aby som sa tam vedela vykoktať 😀
a nad pôrodnicou v TO nerozmýšľaš?
takže 29. čakám na info, už hádam budeš vedieť presnejšie kedy to vypukne 😅

terezka1631
19. nov 2012

@nana128bc no Topoľčany sú posledná varianta keby už fakt horí, sú tu velmi nepríjemné niektoré sestričky, kamošky mali nepríjemné zážitky hlavne z nich. uvažovala som aj nad PE, ale moja dr.tu v TO kde chodím mi slubila že mi urobí sekciu, ale chodí iba do Bánoviec. tak uvidíme.

nana128bc
19. nov 2012

@terezka1631 no, pokiaľ nehorí, tak náš primár v PE nerád robí sekcie, je radšej za spontánne pôrody.
ale sestričky sú v pohode, teda aspoň tak hovoria ... a ja som jednou z nich 😀
no môj lekár už žiaľ nechodí ani na operačku ani slúžiť ☹ aspoň by som nemusela riešiť kam pôjdem rodiť 😖

nufka22
19. nov 2012

@nana128bc nie,nemala som vobec ziadne vedlajsie ucinky..ani hlava ma chvala bohu nebolela..Lezala som po sekcii 24 hodin,kedze dvojicky som porodila..nemala som ziadny problem ani so sestrickami,deti mi nosily kazde dve hodinky na papanie..A po 48 hodinach som ich mala pri sebe na stalo..

lea641981
19. nov 2012

@agathe8 Baskova je opat na MD 😀 😀 😀 😀 je vyborna lekarka chvalim aj Strbavu 🙂 rodila som 🙂 tam moje 2deti 🙂 sekciou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre