Pôrodnica Bánovce nad Bebravou

krasulka
3. dec 2008

Ahojte maminy, buduce maminy, tehulky...rada by som si precitala vase skusenosti s porodnicov v Banovciach. S lekarmi, s postupmi..proste vsetko co sa tyka porodu a tak. 🙂

zabka4
4. jan 2014

Takže ja pripájam skúsenosti s Bánoveckou pôrodnicou. 🙂
V sobotu navečer som im volala, že síce nemám kontrakcie ale dosť často mi tvrdne brucho, a že naposledy som bola u lekára pred 10 dnami, takže neviem či uz niesom aj otvorena. Povedali mi, že mam službukonajucej lekarke, zrovna robila MUDr. Lucia Perecárová (robila aj v Ilave nez ju zavreli) a tá bola úplne mila a povedala, že ked som z takej dialky určite si ma tam nechaju a budem na pozorovani. Ked som tam prisla privitali ma mile sestričky a doktorka ma šla hned vyšetrit. Bola som na 2,5-3 cm otvorena. urobila mi sono a ctg. Ubytovali ma a čakalo sa do rana. Ráno už slúžila doktorka Bašková ona slúži aj v Trenčíne, taka sympatická blondínka, veľmi mila a šikovná 🙂 urobili mi ctg a to uz som bola na 4 cm otvorena a potom mi pustili plodovu vodu. a porod sa začal....o pol osmej rano mi praskli plodovy vak a zacala som sa pomaly otvarat no kontrakcie som mala kazdych 6 min. o pol 12 som bola otvorena len na 5-6 cm a hrdlo bolo stale dost vzadu. tak sme sa dohodli ze mi daju oxitocin a vyvolaju kontrakcie, no tie byvali tych 4-5 min ale to som sa uz tak pri nich neusmievala. o pol 2 ma poslali na salu. bola som na 8cm otvorena a dalej sa hrdlnu nechcelo. Bolesti boli riadne....Bol tam riadny babinec, ziadny chlap len lekarka a sestricky. vyliezla som na porodnu postel ale doktorka mi musela pomahat s pretlacenim hlavicky cez hrdlo. nie a nie sa roztiahnut. uz som mala take bolesti ze som uz ani nevedela kedy tlacit tak som jej povedala nech mi to hovori ona. Tažko sa mi tlacilo ale sestricky ma povzbudzovali dokonca si pamatam ze mi dali aj dychat kyslik. lebo som uz nevladala. a aj som sa pocikala, ale vraveli ze to je uplne normalne pri tych tlakoch. Ani neviem kolko krat som zatlacila a poradilo sa jej hlavicku dostat von a potom telicko islo uz dobre. Placenta mi hned nevysla tak ma zatial pozasivala ale nenastrihavala ma. ale pr hlavicke som sa trosku natrhla ale len na 2 štichy a aj to len na povrchu. ale zasivanie ma bolelo. vtedy ma bolelo este vsetko. placenta mi vysla az po 10 minutach. na nu si zvlast davala pozor, lebo pri prvom porode ma museli po 10 dnoch cistit, lebo som zacala krvacat zrazeniny. tak skontrolovala ci je cela a potom i dali buscopan na stiahnutie maternice a povytlacali mi co najviac tych zrazeniniek. bola som rada ze si na tom davaju tak zalezat. no poviem vam ze pri prvom porode jedine co ma bolelo bolo zasivanie ale pri tomto stahovanie maternice. hlavne pri kojeni. kojenim sa uvolnuje nejaky hormon, ktory podporuje tvrobu mlieka a tym vylucuje z tela oxitocin. a to su boleti ako kontrakcie alebo silne menstruacne bolesti.
co sa tyka babatka ukazali mi ju aj mi ju dali aby som ju pohladkala ale nedali mi ju na brucho, no aj som rada, lebo by som si to asi neuzila, tu chvilku, bolesti neutichali. malu mi zobrali odvazit pomerat napisali meno a druha sestricka ju umyvala a obliekala. potom ked uz som bola zakryta a drzala si brucho tak mi jut doniesla prilozit k prsniku a tam sme sa rozpravali o kojeni a tak. Aj sme posrandovali. odviezli ma na izbu a bola som tam sama. kazda z mamiciek bola po jednej na izbe aj ked bola na 3 lozkovej. snazili sa aby mala kazda mamicka klud a aby nebolo viacej mamiciek na izbe. ja som bola cely tyzden sama na 2 lozkovej. na druhy den mi priniesli malu. bola som rada lebo v tu noc som si ozaj musela oddychnut. na druhy den sa zacalo s prikladanim a musim pochvalit sestri na novorodeneckom pomahali, radili. ked som nemala mliecko nemali problem dat mi umele. a davalo sa po lyzickach nie z flasky aby si male nezvykalo na flasu. ked som mala aj v noci bolesti prsnikov a maternice zrovna prisla sestra ze cije v setko v poriadku, chodili na kontroli aj v noci ze ci nieco nepotrebujeme a vtedy mi sestricka povedala ze aby som si trochu preliecila bradavky ze mi da teraz um. mlieko a kojit budem az o par hodin. takze sestricky nemali problem poradit a pomoct. vzdy ochotne. samozrejme nemohli davat um. mlieko stale az po 3 hodinach, no bolo to super, lebo som bola nutena aj cez bolest stale prikladat a tak sa mi aj spustilo mliecko. od porodu v nedelu ma uz vo stvrtok prestala boliet maternica. chodila som akoby som ani nerodila. 🙂 porodne sestri boli tiez zlate aj oni sa stale chodili pytat ako sa mam a ci nemam bolesti. doktori tiez. sledovali mi aj tie zrazeniny. Takže ja mozem len odporucit tuto porodnicu. Aj ked bol porod bolestivy ale mam nan pekne spomienky vdaka tomuto tímu.

bobina26
10. jan 2014

@ala2012 rada sa pripojim aj ja.V noci o jednej 13.8. mi odtiekla plodova voda.Hned mi zacali aj kontrakcie.Po prichode do BN PORODNICE ma dali na vzdycharen.Kde ma hned napojili na CTG.otvorila som sa na 3 cm a kontrakcie kazde 4 minuty.Dlho som cakala kedy ma pride pozriet primar.Volali mu asi 3 krat pokial sa ukazal.(Dr.Dojčan-primar) .vsetko bolo ok ako cele tehotenstvo.Lenze potom som sa prestala otvarat a kontrakcie sa vzdialovali.Dostala som injekciu aby som sa otvarala cize na uvolnenie svalstva.Kedze nezabrala dostala som este jednu.Stale som bola len na 3 cm a v bolestiach.Uz som bola vycerpana.Zobrali ma na kozu a potom uz teda ze ma zoberu na sekciu ked som zacala kricat nech ho uz vytiahnu zo mna lebo to nevydrzim..Na salu ma zobrali a uspana som bola do chrbtice.teda najprv sa nemohol anesteziolog trafit koli mojim bolestiam.ale najprv mi dal injekcie aby mi umrtvil chrbat aby sa mohol potom trafit.bolo 15:00 ked uz som bola na stole.15:08 bol uz syncek na svete.A vtom to zacalo.Zacala som krvacat lebo sa mi maternica nestiahla a praskla.Bojovali o moj zivot.stratila som vela krvi cize som dostala aj transfuzie.Prisla som o maternicu a vajecnik.NIKDY UZ NEMOZEM MAT DETI.po dlhom zakroku a zachranovani ma dali na vraj pooperacnu izbu.izba ako kazda ina.Zobudila som sa a moja rodina stala pri posteli a plakali.Nebola som schopna ani nieco poovedat.V tom prisiel primar a povedal ze nemam este vyhrate a mozno a prevezu inde.ze este pockaju.domov ma pustili aj zo synom na deviaty den.Primar mi povedal ze to co sa mi stalo je normalna vec.vraj to je normalna vec a bezna.Ze zena musi pocitat s tym ked ide rodit ze moze umriet.Ako to mi stacilo.Moja gynekologicka mi povedala ze je to chyba lekarov.Teda primara.V prepustacej sprave chyba ze nemam vajecnik ani koli comu mi vsetko zobrali ani kolko transfuzie mi museli dat.Mam 26 rokov a mam len jedno dieta ktore je chvala bohu zdrave.ale uz nikdy nebudemmat deti lebo len cakali co sa bude diat.NESPOKOJNOST UPLNE NAVACSIA.Trvalo to 14 hodin.Keby konali skor tak som zdrava...

syrik
10. jan 2014

@bobina26 Dám Ti jednu radu, podaj sťažnosť na Úrad pre dohľad na zdrav. Starostlivosť. Nenechávaj to len tak, lebo na to môžu doplatiť aj iné matky.Menia sa tam doktori ako na páse.To určite nie je normálne,čo sa Ti stalo.Za tie nedostatky v dokumentácii,Za to môže dostať minimálne mastnú pokutu.

bobina26
10. jan 2014

@syrik Presne to aj chcem spravit.Len som pitrebovala to pocut aj od niekoho ineho.Ked som povedala mojej Gynekologicke ze to chcem riesit odpovedala mi : ale to mi davate robotu na tyzden lebo si aj odomna vyziadaju vasu kartu a zacala si hned pozerat ci vsetko bolo v poriadku odbery....a ci jej sedia papiere.zacala dost stresovat a odhovarat ma.Dost divne vsak?

syrik
10. jan 2014

@bobina26 Doktori si kryjú chrbát,určite sa nedaj odbiť.Ja som tiež nemala dobrú skúsenosť s touto porodnicou,opísala som to na niektorej predchádzajúcej strane,ale to bol slabý odvar oproti Tebe,no čo som ja rodila pred necelými dvoma rokmi,to je tam už tuším tretí primár.Ja som už podala raz podnet na Úrad,ale v inej veci a dali mi za pravdu.Dajú isto aj Tebe,ak sú nedostatky v záznamoch..Ale konaj rýchlo,aby Tvoja gynekologicka nestihla dotyčného informovať a neupravili si dokumentáciu. Držím palce a daj vedieť,ako si dopadla.

bobina26
10. jan 2014

@syrik Urcite to neneham len tak.Prosim ta a ako si pokracovala potom ked ti dali za pravdu.isla si za pravnikom?

syrik
10. jan 2014

@bobina26 Nie, našťastie sa mi podarilo nájsť druhého lekára, ktorý Ma sledoval do konca ttehotenstva a po pôrode, malá je v poriadku našťastie,tak som to neriešila ďalej.Vraj dostal pokutu.

zevdavamama
12. jan 2014

Baby, ak môžte, tak zahlasujte o svojej skusenosti: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

ala2012
12. jan 2014

@bobina26 fuuuu...to mi je moc moc luto☹ ....dr.Dojcan? O tom som nepocula, musi tam byt novy....lebo donedavna tam bola primarka....je hrozne kto vsetko sa moze stat dnes doktorom, mozno sa mylim, ale mne to pride ze v Bn alebo podobnym malych okresnych porodniciach su malo skuseni lekari, o ktorych je zaujem hlavne kvoli mensim mzdam...vsak treba setrit....ale na zdravie pacienta sa uz nikto nepozrie. Ja ti zelam vela vela zdravicka a aby si to po psychickej stranke zvladla....

ala2012
12. jan 2014

@ala2012 inak o tych nedostatocnych informaciach v dokumentacii mam skusenost aj ja...v mojej prepustacej sprave bol nespravny den narodenia dietata a chybalo tam este nieco ohladom sposobu porodu...uz si to nepamatam....

jon
15. jan 2014

@bobina26
A bolo to naozaj tak bobina26???Neklameš tak trochu /resp.trochu dosť/?ja by som bola podala sťažnosť, ak by to bolo tak ako píšeš ihneď, asi Ti to tiež v nemonici zakázali.

syrik
15. jan 2014

@jon No toto som nepochopila,ale nevadí.A ešte aj muž,čo píše v ženskom rode.Si tam bol/bola,keď ju sudis??

jon
15. jan 2014

@syrik
nesúdim.ale klame!

syrik
15. jan 2014

@jon ako to mozes vediet??? Bol si pri tom?

jon
16. jan 2014

@syrik
áno

syrik
16. jan 2014

Tak potom sú tu len dve možnosti-buď si jej partner,čo pochybujem alebo ten,ktorého sa ten príspevok týka.

bobina26
23. jan 2014

@jon Ano?a ako to bolo teda?!ked si tam vraj bol(a)...To co som zazila viem najlepsie ja sama a moja rodina.A nepodala som staznost hned lebo som bola dost ubolena a psychologicky by som yo nezvladla.A moj muz tam bphuzial nebol.a keby tam furt nevyvolaval tak nic by nevedel

duratlicka
24. jan 2014

@bobina26 , @jon Tak uz sa dohodnite,ako to bolo😀 Mna tam zase pred 2 rokmi sili 30 min zaziva.Tiez "super" zazitok, citila som sa ako africanka po zenskej obriezke.Taka sme my vyspela krajina☹

jon
24. jan 2014

@bobina26 Bolo to presne tak ako si napísala!Z mojej strany to boli klamstvá.

bobina26
24. jan 2014

@jon nechapem o co ti islo alebo ide

jon
24. jan 2014

@bobina26 PRAVDA?!Ale tu už s Ty napísala!

duratlicka
1. feb 2014

@jon Co je urcite pravda,ze porod je fyziologicka vec,pre zenu uplne prirodzena a nie je normalne,ak pri nom praskne maternica alebo zena umrie.Naco potom chodime rodit do nemocnice?Naco su tam lekari a vsetky tie pristroje?To potom zena moze rovno porodit doma,vsak bud prezije alebo umrie.A ak zena krici,ze nieco uz nevydrzi,tak asi vie preco.Lenze to by ju v tejto porodnici musel aj niekto pocuvat a to sa nestane,lebo tu je zena za debila,co nema ziadne prava.

kpn
2. feb 2014

Moja skusenost s Banoveckou pôrodnicou:
Mile cakatelky, rozhodovatelky sa medzi pôrodnicami. V poslednom trimestri nejedna z nas uvazuje kde rodit. Obdobne som na tom bola aj ja. Napriek vzdialenosti som to jednoznacne mala blizsie k BA s 3 statnymi a 1 sukromnou pôrodnicou, no napriek tomu som sa rozhodla pre 145 km vzdialene Banovce. Od obdobia co sa chodi na poradne do porodnice je moja skusenost viac ako pozitivna. Prijemny,odborny a aj ludsky pristup ako samotných lekarov, tak i sestriciek , s ktorými som prichadzala do kontaktu ma viac ako prijemne prekvapili. Kazda poradna bola dokladna v porovnani so skusenostami pri 1.dietati, vysvetlenim ako vysledkov, tak i moznosti co s tym a reálnymi odhadmi co , ako a asi aj kedy. Samotny porod bol rychly, epi mi sice nezabrala a tak tie bolesti clovek vnima individualne a predychava ako sa da podla moznosti, ale aj tu mi bol velkou oporou manzel a personal , ktory ma podporoval. Samotny porod bol rychly, drobceka mi dali hned na brusko a potom neskor po prevazeni a skontrolovani na kojenie. Zasivanie som necitila vôbec. Drobcek bol na svete od momentu A za cca 5,5 hodinky a aj nasledna starostlivost a ochota personálu ma viac ako prekvapila. Zotavovanie po porode ak to tak vôbec mozem nazvat bolo naozaj kratke. Uz na nasledujuci den som bola plne schopna fungovat, bez bolesti pri chodzi , sedeni, ci starostlivosti o drobcaka. Ako velke plus tejto porodnice vnimam i pocet pôrodov na personal/rok, ziadna masovka s akou sa mozete stretnut vo velkych odd. porodnic. Ziadne nutenie v starostlivosti o babatko zo strany novorodeneckého, na vsetko sa vas pytaju a vopred informuju. Prepustacie spravy a dokumentacia boli dokladne spracovane. Ja svoje rozhodnutie vôbec nelutujem a verim, ze mozno niekomu moja skusenost pomoze sa spravne rozhodnut.

kubacik
17. feb 2014

Chcem sa aj ja podelit o skúsenosť s porodnicou v bn,aj napriek rýchlemu pôrodu ktorý som vobec necakala mozem povedat ze ako som prišla s bolestami tak hned okolo mna behali sestričky ktore boli mile a ked sa to uz začalo prišla mila doktorka tak som hneď bola trošku kludnejsia a vsetko prebehlo super a po pôrode na druhy den to nebolo až také zle rýchlo som sa zotavila a sitie som vobec necitila aj som si mohla normalne sadnut aj na wc ísť takže ja som bola spokojná a tie 4 dni mi tam ubehli ani neviem ako.

liieeeenka
20. feb 2014

každý pôrod závisí od mnohých faktorov, od každej ženy, jej očakávaní a samozrejme aj od lekárov a sestier 🙂 dúfam, že všetky budete spokojné s bánoveckou nemocnicou 🙂

mazanica
23. feb 2014

Pridávam sa k téme, rodila som v Bánovciach 30.1.2014 a mám krásneho syna, pôrodnicu možem iba odporučiť, všetci sú tam skvelí Jak na gynekologickom, tak aj na novorodeneckom. Rodila ma MUDr. Perecarová. Ale musim podotknúť, ze nie len ona, ale celé oddelenie sú absolútne na jednotku. Vrelo odporúčam!

duratlicka
7. mar 2014

Tu sa lekari strasne rychlo menia,tak som zvedava,kto tu zostane do septembra🙂

saffi
7. mar 2014

@duratlicka ahoj, nadviazem na tvoj komentar, aj vies preco sa tu tak casto meni personal? tiez som si to vsimla a uvazujem prave o banoveckej porodnici

duratlicka
7. mar 2014

@saffi Porodnicky su vsetky okolo 30tky,takze su na striedacku tehotne a na md a muzi fakt netusim😀 Ale tesim sa,ze Mudr.Andrea Bašková je spat,ta ma moju plnu doveru🙂

saffi
7. mar 2014

@duratlicka aha, takze takto 😀 a muzov tam ale ani moc neni, prevazuje damske osadenstvo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre