Pôrodnica Bánovce nad Bebravou

krasulka
3. dec 2008

Ahojte maminy, buduce maminy, tehulky...rada by som si precitala vase skusenosti s porodnicov v Banovciach. S lekarmi, s postupmi..proste vsetko co sa tyka porodu a tak. 🙂

angelina1003
2. máj 2014

@js8142 tam sa netreba na poradnu ani objednat 😀 staci prist v pondelok alebo utorok a ambulanciu 😉 prvy krat neobjednavaju na cas, na dalsi krat uz ano 😉 a nie nevyhodi neboj 🙂

mirka1011
11. máj 2014

Baby je tu aj rizikove oddelenie pre tehotne???

nellie_
12. máj 2014

Baby neviete nahodou, ze ked si chcem zazmluvnit doktora pri pôrod ci to je spoplatnene? A akou sumou?

liieeeenka
12. máj 2014

Ja len chcem podotknúť k predchádzajúcim príspevkom a nástrihu...všetci lekári zvážia, či je to nutné alebo nie, a poedať, že tak je to pre lekára jednoduchšie je teda blbosť, veď ten lekár si to potom musí aj zašiť, tak pochybujem, že je to ľahšie pre neho.

beruska141
12. máj 2014

@nellie_ maju to na ich stranke napisane: účasť otca pri pôrode 10, 00 €, vedenie pôrodu v epidurálnej anestézii 100, 00 €, výber pôrodníka 230, 00 €. tu mas link, popozeraj co tam pisu: http://www.nemocnicabn.sk/oddelenia/gynekologic... 🙂

apollo13
13. máj 2014

@liieeeenka tak preco potom na slovensku je 70% nastrihov a v zahranici 10% v dansku len okolo 4%.hmmm? cim to je? lekar by mal v provom rade zhodnotit ze rodit na chrbte je totalna blbost ktora o 30% zuzi porodne cesty. keby sa rodilo v normalnej polohe tak by bolo treba nastrih len vynimocne

liieeeenka
13. máj 2014

tak niektoré mamičky veľmi netlačia a tým pádom je to pre záchranu dieťatka...a tie čísla - neviem nakoľko sú pravdivé...

liieeeenka
13. máj 2014

Ale to už je iná téma.

apollo13
13. máj 2014

@liieeeenka no necudujem sa ze mamicky maju problem tlacit ked u na chrbte :( ale snad 70% porodov nie je o zachrane babatka. a tie cisla su fakty z odbornej literatury

apollo13
13. máj 2014

inak tlacenie...ked doktor necha zenu aby tlacila podla toho co jej diktuje telo, tak ma silu tlacit. lenze ked ju rozptyluju povelmi... 😒

apollo13
14. máj 2014

http://blog.baraka.cz/2014/05/monopol-poskozeny...

zvlast si treba vsimnut: …Finančně a mocensky motivované nástřihy hráze jsou hrazeny pojišťovnou, normální porod se porodnici nevyplatí. Ve Švédsku, kde mají nejnižší porodní úmrtnost na světě, je zásahů u fyziologických porodu jen 7%, u nás 90%… americký neonatalog Marsden Wagner po inspekci českých porodnic (iniciované Světovou zdravotnickou organizací) prohlásil, že první, čeho se českým ženám v porodnicích dostane, je nesvoboda, která je následována obřízkou a separací dítěte…

a na slovensku je to este horsie!

apollo13
14. máj 2014

@liieeeenka ano lekar si to musi zasit, ale je to zakrok ktroy preplaca poistovna.

liieeeenka
14. máj 2014

no to určite...poisťovňa platí iba za hospitalizáciu ako takú, je jedno aký zákrok sa počas nej robí

apollo13
14. máj 2014

@liieeeenka jemine, to chces povedat zerovnako preplatia pririodzeny pood a ovnako cisar ? 😀 dobre rano !

samozrejme ze sa prepalcaju ukony och svata prostoto

apollo13
14. máj 2014

urcite ked operuju spele crevo je to preplatene rovnako ako operaci mozgu och

liieeeenka
14. máj 2014

tak ak nerobíš v zdravotnícve, tak o tom vieš .... NIČ, nepreplácajú.

apollo13
14. máj 2014

@liieeeenka 😀 😀 😀 sorry ale tuto informaciu mam priamo od PA, takze asi tak. a ty nejako sa zastavas nastrihov, snad nie si doktorka co ich rada robi?

liieeeenka
14. máj 2014

Ja sa nezastávam nástrihov, ja len vravím, že lekár vie, kedy to urobiť a kedy je to nutné. ospravedlňujem sa ostatným za príspevky mimo tému. A pochybujem, že niekto rád a len tak z radosti nastrihuje.

apollo13
14. máj 2014

@liieeeenka tak fakt ako potom logicky chapes ten pocet nastrihov co je tu a co je v zahranici? ak mi das nejake logicke vysvetlenie rada ho prijmem....fakt uprimne to myslim

clarissa
21. máj 2014

Baby,neviete ako je to v banovciach s cisarakmi?Viem ze niekde je kazde babo nad 4kg podla ultrazvuku rodene cisarom.Ja momentalne sice tehotna niesom ale planujem este jedno babo a do TN nehodlam ist,nakolko ma dvakrat nechali rodit dost velke dieta prirodzene ☹

lostris1
21. máj 2014

@clarissa nechali ta odit prirodzene? tomu neverim. na slovesnku sa nikde nerodi prirodzne 🙂 nechali ta rodit vaginalne si chcela napisat

clarissa
21. máj 2014

@lostris1 tu na MK sa tomu hovori prirodzene 😅 sak pochopili sme sa,nie? 🙂

lostris1
21. máj 2014

@clarissa uz som sa zlakla ze casy sa menia a niekde sa rodi prirodzene. no to by bolo kacirsvo rodit prirodzene.

beruska141
23. máj 2014

@clarissa je tam novy primar, vraj sa s nim treba porozpravat o probleme a da sa s nim dohodnut, ak je dietatko ozaj vacsie alebo iny problem, ktory v trencine "nie je problem", lebo tam nic neni problem... 😕

clarissa
23. máj 2014

@beruska141 dakujem za info,je super ze sa tam da dohodnut ak je nejaky problem

angelina1003
2. jún 2014

https://www.modrykonik.sk/group/6531/
zeny co sa chystate rodiť, rodili ste pridajte sa 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzu32
9. jún 2014

Ahojte, o mesiac a pol mam termin a rozhodujem sa ci rodit v Banovciach alebo v Partizanskom. Prvy porod som mala v PE, bolo to uplne v pohode, ale teraz mam pochybnosti kedze sa tam situacia trochu zmenila. Najde sa tu niekto kto nedavno rodil v Banovciach? Rada by som sa oprela o cerstve info ako to tam funguje a hlavne aky je pristup z hladiska personalu. Vdaka za odpovede.

andulka244
22. jún 2014

Ahojte, chcela by som sa s vami podelit o moju najnovsiu skusenost s Banoveckou nemocnicou. Rodila som pred troma tyzdnami a som maximalbe spokojna. Ten primar je fakt v pohode, prijemny chlapik, da sa s nim dohodnut. Cele je to prerobene, dobry pristup aj od sestriciek. Urcite aj nabuduce BN 🙂

siska765
23. jún 2014

@nellie_ ahoj prosim ta nevies kolko sa plati ak by som chcela Baskovu pri porode?vdaka

levandula811
29. jún 2014

Ked vsetky pisete tak aj ja napisem.... Myslim si, ze oddelenie je pekne a aj pristup personalu bol dobry. Sestricky ochotne a trpezlive, poradili ak som sa nieco pytala. Lekari OK a primar tiez privetivy a vidno, ze mu na oddeleni zalezi a dava ho do poriadku. Myslim si, ze asi ani nie je co vytknut 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre