Pôrodnica Bánovce nad Bebravou

krasulka
3. dec 2008

Ahojte maminy, buduce maminy, tehulky...rada by som si precitala vase skusenosti s porodnicov v Banovciach. S lekarmi, s postupmi..proste vsetko co sa tyka porodu a tak. 🙂

lolinka15
16. apr 2016

Zienky ako je to prosim s poradnou? Na stranke som.naasla len ze sa netreba objednavat a ze sa robia pondelok a utorok..to fakt mi staci tam len pondelok rano prist??

michellemi
18. apr 2016

Baby a rodili ste niekto v BN aj dvojicky? Jednovajecne, jeden vak, jedna placenta.. Neviem dokedy bude mozne donosit ich.. Dakujem

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lolinka15
18. apr 2016

@zara1357 ked uz nebudes chodit k svojmu gyn.na poradne,ale uz ta posle do neemocnice..alebo aj nemusi..od 36tt..na stranke maju ze v pondelok a utorok od 7:45..

mudreocko
3. jún 2016

Rodili ste niektora v tejto porodnici spontanne, ale uplne bez analgetik? Lebo ja nesmiem ani epiduralku ani nic, ziadne lieky a dost sa obavam. SOm z Trencina, ale isla by som aj tu. ALe ma tiez zaujima ci si mozem vybrat poloho pri pocas otváracej doby a tiez pri tlaceni, nechcem na chrbte. A tiez ma zaujima kolko to tam vlastne stoji, nepotrebujem nadstandardnu izbu ale obycajnu, ale aby tam bola vlastna sprcha a wc. Ziadne ine podmienky asi nemam...ked nepocitam manzela pri porode, to musi byt 🙂

matapeprna
3. jún 2016

@mudreocko ahojček, rodila som v Bánovciach. Rodila som síce sekciou, ale napíš si čo všetko chceš, aké želania a tam im to prines a daj a splnia to. To wc samostatné tam je jedine na nadštandardnej izbe.
Platí sa len za epidurál a manžela pri pôrode. Inak je tam mooc fajn, starostlivosť na jednotku od upratovačky až po doktorky všetci oki. Určite by som si zasa vybrala jedine Bánovce.

booklover
3. jún 2016

@mudreocko kľudne sa mailom dohodni na konzultáciu pôrodného plánu, poradia Ti. mne všetko, čo som chcela sľúbili, tak dúfam, že to tak aj bude 😉

mudreocko
3. jún 2016

Dakujem 🙂 a manzel pri porode kolko stoji? Izba obycajna nestoji nic? A nadrstandardna stoji 15 eur za noc ako som citala ano?

A je pravda, ze tam beru pacienky len s trvalym bydliskom v Banoviec? Lebo ja byvam v Trencine a trvale mam v Presove.

a kolko pred pôrodom tam mam ist s tym porodnym planom? Lebo som 19 tt ale uz dalsiu poradnu budem mat na rizikovom v porodnici kde chcem rodit, vravela gynekologicka. To mam ist rovno za primárom ci kde?

mudreocko
3. jún 2016

Toto je ich normalna stranka,? http://banovce.virtualne.sk/porodnica-nemocnica... ..ak ano tak na tomto uvedenom emaily mozem si nimi pisat hej? gynekologia@nemocnicabn.sk

booklover
3. jún 2016

áno 🙂
@mudreocko

enulix
3. jún 2016

@mudreocko nie beru vsetky pacientky.Ja som rodila pred dvomi rokmi tam a kamaratka pred pol rokom a byvame cca 50km od Banoviec. Maju tam dve nadštandardné izby,ale oplatia sa.Ja som bola na jednej a neviem si vynachvalit a to sa este za tie dva roky zlepsili.Ja som k nim zacala chodit mesiac pred porodom,ale ak si na rizikovom dohodni sa s primarom,je to ochotny chlap a vzdy sa snazi vyjst ústrety.

mudreocko
6. jún 2016

Dnes mi odpisali na mail z Banoviec.
Napisali mi toto.
"Vážime si Váš záujem o prípadný pôrod v našom zariadení.
Ale vzhľadom na to,že podľa toho čo ste uviedla ste skutočne riziková pacientka a mala by ste jednoznačne rodiť na vyšom,klinickom pracovisku.

s pozdravom Kurilla

☹ tam mi asi nepomozu ☹

booklover
6. jún 2016

@mudreocko záleží od diagnózy. potom potrebuješ krajskú pôrodnicu Tn, BB a tak... ☹

booklover
6. jún 2016

@mudreocko inak kvôli vzdialenosti ťa neodmietnu, ja som z Hriňovej 😉

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1fifinka1
6. jún 2016

Niektore zeny si myslia, ze ked pridu za lekarom, ze chcu cisarsky, tak im vyhovie. Ak nevyhovie, zacnu sirit zle recenzie. Na cisarsky predsa musi byt indikacia, je to komplikovana zalezitost, a nerobi sa len preto, ze niekto chce. Mnohe zeny si to neuvedomuju. Je smiesne citat niektore komentare, tiez som si chcela zaplatit lekara a nadstandard, ked som sla na rizikovu poradnu, ujala sa ma lekarka, ktora sa o mna celu dobu starala, bola dokonca ochortna prist mimo pracovnej doby k porodu a to bez poplatku, jednoducho preto, lebo jej na tom porode zalezalo. Cize som si nemusela nikoho platit, a nadstandard som tiez chcela, aael chcelo ho aj 10 mamiciek predo mnou a su tam dva, ked sa uvolnili hned mi ho ponukli. Tiez by som mohla sirit paniku a zle recenzie, ale to je o cloveku. Niekomu vadi, ze ma starsi zachod, iny oceni, ze je tam cisto a personal je mily. Ale niektore mamicky, by sa ozaj mohli zamysliet a skrotit troska svoje hormony, lebo nie kazda je len jedna a jedina, co rodi. Nezazila som od personalu nic co by ma sokovalo, urazilo, alebo mi bolo neprijemne. A to som tam chodila 3 mesiace do poradne, lezala som tam na vianoce a rodila som tam a lezala vyse tyzdna. Ale keby som chcela, najdem si aj to, ze isla telka u susedov prilis hlasno, ze niekoho dieta place celu noc, ze nemam zlate lyzicky a strieborny podnos.

enulix
6. jún 2016

@1fifinka1 presne si to vystihla.Ja som rodila sekciou,ale len kvoli komplikaciam.V BN mojej dcerke zachranili zivot,necakali nato ci sa prietoky a CTG po pár dnoch ustali,ale hned na dalsi den mi spravili sekciu.Proste nechceli riskovat udusenie.Doktorka co som k nej chodila posledny mesiac na poradnu,tiez prisla dobrovolne ma odrodit(aj ked v ten den mala volno) a tiez si nevypytala ani korunu.Jednoducho mi povedala ze to boli komplikacie a ona sama sa chcela o to postarat.Mala som nadštandardnu izbu,ano su tam stare sprchy ale ciste.Kazdy den ich chodili umyvat.Niektore mamicky su proste take ze stale na nieco frflu,ja osobne nemozem a ochota sestriciek bola na jednotku a to som rodila pred dvomi rokmi.Dokonca ked ma po porode doniesli na izbu pri sesterni a hned mi malu dali vedla mna,chcela som napisat priatelovi a rodicom ze je mala na svete(oni si mysleli ze som isla na vysetrenie).Tak jedna sestricka pohotovo mi zobrala mobil,odfotila ma s malou a ze nech im.poslem MMS.Ze to bude väčšie prekvapenie 😀

enulix
6. jún 2016

@1fifinka1 akurat ma napadlo,ze keby som.sa stazovala ze v nastandartke chybala chladnička a moj priatel mi doniesol z domu prenosnu,tak asi by som sa sama zhovadila.Vyzerala by som ako blba pipinka,co sa na nieco hra 😀.Tak isto neviem ako ine rodicky,ale mne bolo jedno ako budem rodit,prvom rade bolo zdravie mojejdcerky..Kazdy porod je riziko a lekari by mali urcit co jenajlepsie.Netreba tiez za kazdu cenu trvat na spontalnom,ale tak tiez ani na cisarskom..Vsetko ma svoje plusy a minusy.

1fifinka1
6. jún 2016

@enulix ja som chladnicku mala, a nevyuzila som ju, ale ja som rodila v zime, mozno v lete by som, ale pochybujem 🙂

nikussska123
6. jún 2016

Musim napisat aj ja .. Bola som prvorodicka a rodila som v marci v BN aj byvam v BN. Prisla som o polnoci na prijem hned ma dali na vzdycharen prisla ma doktorka vysetrit a cakali sme pokial pride ten spravny cas... Sestricky ma chodili kontrolovat pravidelne rodila ma moja p. Doktorka Andrea Baskova najlepsia doktorka v tu noc mala sluzbu ... Porodila som o 11 hod na druhy den a stale ma chodila kontrolovat aj ked mala ordinaciu som jej nesmierne vdacna mala som mensie komplikacie a hned vsetci doktori aj primar bol pri mne no nastastie nemusel sa robit akutny cisarsky a moja bambulka sa narodila prirodzene. Malicku mi polozili hned aj na brusko a ked ju vysetrili dali mi ju zase 🙂 spominam stale na ten porod. Samozrejme v dobrom. Nebola som na nadstandartnej izbe a aj tak som bola sama na izbe a sestricky z novorodeneckeho nas chodili pozerat casto a som velmi rada ze mi pomohli prve dni s mojim pokladikom .. Az budem este raz tehulkou tak urcite BN

enulix
6. jún 2016

@nikussska123 aj mna rodila dr.Andrea Baskova,mozem potvrdit ze patri medzi naj lekarov a rovnaky pristup bol.aj pri mne 😀

enulix
6. jún 2016

@1fifinka1 pocula som ze uz ju tam kupili,lebo vtedy zacala vrchna sestra sa vypytovala kde sme ju kupovali a dokonca na velkej vyzite to rozpravala lekatom,zeby sa tam taka zisla 🙂 Ja som tam mala sice jedlo (kedze najprv si ma tam nechali na pozorovani),ktore som makoniec nemohla kvoli sekci 😉

zuzka123456789
28. jún 2016

Ahoj babenky ja som rodila v banovciach a som veľmi spokojná sestričky super aj doktori.len niektoré staršie sestričky čo sa starali o babedka nič moc prístup.Ale inak maximálna spokojnosť.este jednu maličkosť by som im vytkla.mala som nadštandardnú izbu na chodbe to by nevadilo ale cez deň tam veľmi búchali dvere čo boli na chodbe kde sa ide na rehabilitáciu a cena keď som prišla bola za izbu cena 15€ a keď som odchádzala tak pri platbe mi povedali že sa zdvihla na 20€ takto sa to nerobí bez upozornenia.

lussy211
7. nov 2016

@booklover prosím Ťa na akom maily by som sa mohla informovať?tiež by som mala malinké požiadavky nič extrémne

lussy211
7. nov 2016

Baby čo ste tam rodili je možnosť rodiť v poloľahu alebo až polosede, ja nechcem v ľahu však to je neprirodezené aj predtým som tak rodila len v RK

matapeprna
7. nov 2016

@lussy211 Kludne m povedz všetko čo si želáš a nebude ťiadny probém, v Bn je moc fajn sestričky aj personál celkovo moc fajn.

lussy211
7. nov 2016

@matapeprna Joj super som kludnejšia hneď
😎

popri
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy211
13. dec 2016

Tak to máme za sebou a s čistým svedomím môžem napísať: MAXIMALNA spokojnosť!Veľmi príjemné jednanie ako zo strany lekárov tak zo strany sestričiek, snažili sa vyhovieť mojim požiadavkam a boli maximálne ústretoví a veľmi príjemní🙂ĎAKUJEME!

popri
14. dec 2016

TEHUĽKY z Bánoviec a okolia - pravidelne každý týždeň organizujeme v BN Cvičenie pre tehuľky ako aj raz mesačne prednášku k príprave na pôrod. Počas kurzu Vám zodpovedáme aj otázky spojené s pôrodom v nemocnici Bánovce, nakoľko tam pracujeme priamo na pôrodnej sále.
V prípade záujmu píšte súkromnú správu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre