Pôrodnica Bánovce nad Bebravou

krasulka
3. dec 2008

Ahojte maminy, buduce maminy, tehulky...rada by som si precitala vase skusenosti s porodnicov v Banovciach. S lekarmi, s postupmi..proste vsetko co sa tyka porodu a tak. 🙂

lea641981
19. nov 2012

@terezka1631 Topolcany???ja som odtialto,NIKDYYY 😲 😲 😲 😲 😲

lea641981
19. nov 2012

@nufka22 ja rovnako aj som prezila podobne aj spinal som mala 2krat som nadmieru spokojna so vsetkym v Banovciach 😀 😀 😀 😀 😀 😀

terezka1631
19. nov 2012

@lea641981 tiež si myslím že to by bolo iba východisko z núdze 😒 tiež by som dobrovolne sem nešla 😲

weissrose
27. nov 2012

@nana128bc dakujem 🙂

ikuska24
27. nov 2012

Ja som rodila v maji 2010 a bola som spokojnaa,aj teraz som tehotna a chystam sa zas do Bn aj ked tam uz nebyvam... 🙂

dominga1
2. jan 2013

Ahojte, ja som z BN a rodila som moju prvu dcerku Alexandru v Banovskej nemocnici. Mozem len odporucit, pri porode mi bola doktorka Matuskova. Mala som prirodzeny a rychly porod chytilo ma to doma a malicka sa mi narodila za 3hodinky a to mi nestihli ani pichnut epiduralku. Nebolo to az take hrozne, dalo sa to vydrzat . A na novorodeneckom tak isto super sestricky hlavne super bola pani Antalova. Neviem si ju vynachvalit. Bola som sama na izbe aj som rada, mala som klud. Moja malicka mi uz v nemocnici od druhej noci presavala celu noc a teraz ma 7 mesiacou a spinkavame stale celu noc. Takze len mamicky odporucam banovsku nemocnicu !! 🙂

duratlicka
18. jan 2013

V Banoveckych novinach som sa docitala,ze od oktobra maju novu primarku,Mudr. Matuskovu.Je to vyborna lekarka a zmienuje sa,ze sa bude snazit zavadzat aj nove postupy,napr alternativne polohy pri porode a pod.Potom by uz ta porodnica bola takmer dokonala🙂Som zvedava.Dajte vediet,ako bolo,tie ktore ste nedavno rodili😉

janci27
29. jan 2013

ja som rodila v aprili 2012 a taktiez banovsku nemocnicu len a len odporucam. Rodila som sekciou, mala som spinal a nemala som ziadne komplikacie, vsetko prebehlo tak ako ma. Co sa tyka toho spinalu, tak urcite kto vaha, ho doporucujem, nielen preto, ze je to aj lepsie pre dieta, ale aj preto, ze vlastne ste pri vedomi cely porod, len necitite, ze vam nieco s telom robia, a hned ako mi vytiahli dietatko a rychlo ocistili, tak mi ho ukazali, co bolo uzasne, ten najkrajsi pocit. Po uplnom uspati by ste ho prvykrat videli az neskor. Sestricky su mile a lekarov mozem tiez len chvalit, zaujimaju sa o pacientov, neberu to ako na pase. Urcite musim pochvalit MUDr. Strbavu a MUDr. Wallenfelsa, perfektny pristup!
Co sa tyka stravy, tak to neviem az tak uplne zhodnotit, kedze po sekcii je strava ina, nez ked rodite normalne. Po sekcii su len take tekute a kasickovite zo zaciatku, co mi velmi nechutilo, velmi dietne..ale nastastie som bola jogurty a jogurtove mlieka, co mi nosili z domu a veeeeeeeeeeeeela vody som vypila. Nikdy predtym som tolko vody nevypila ako v porodnici tych niekolko dni 🙂 takze buduce mamicky, vela vela vody si dajte doniest (samozrejme neperliva).
Co sa tyka vybavy, tak vy potrebujete si vziat z domu uplne vsetko az po toaletak 🙂 ale pre dietatko oblecenie nemusite, staci az na cestu domov, stacia len plienky, kremik na ritku, olejcek po kupani na telo, mydielko a Dettol na pupcek. Ale tieto veci keby ste zabudli, nic sa nestane, pozicaju vam.
No a navstevy, je pravda, ze babatko len medzi dvere ukazat, ale nie je to vzdy tak, dovolia aj dlhsie nechat, ked nie je tolko ludi v cakarni. Na druhej strane to chapem, ved predstavte si, ze by tam bol niekto, kto je napr. prechladnuty alebo inak chory a nakazi sa vase dieta. Urcite by ste to nechceli. Ja ked som bola pozriet kamaratku v porodnici v BA v Ruzinove, tak tam babatka zostavaju za sklom, je tam taka velka presklena stena, kde sa moze rodina na nich pokochat, len mamicky mozu vyjst na chodbu za navstevou.

ewwe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evelina77
29. jan 2013

Ja som rodila v juni a s Banovcami som spokojna,aj pristup doktorov aj sestriciek bol dobry 🙂

nina167
7. mar 2013

Tak ja som rodila synceka sekciou v Topolcanoch v septembri 2012 a mam dost zle skusenosti s pristupom sestriciek na novorodeneckom..som prenasala 7dni a nakoniec primar povedal ze musi byt cisarsky..lebo maly bol velky a mal omotanu snuru okolo krku..preto sa mu ani nechcelo posuvat nizsie..som bola z toho velmi sklamana lebo som tuzila rodit prirodzene..Nastastie vsetko dobre dopadlo, syncek je zdravy a rastie ako z vody..
Teraz budem rodit v BN, termin mam uz o 2tyzdne a velmi by som si priala aby tento druhy porod prebehol prirodzene bez komplikacii..som velmi rada ze su na tuto porodnicu take dobre ohlasy..Potom sa s vami podelim aj o svoju skusenost..Tak dakujem vsetkym milym zienkam co prispeli do diskusie a prajem nech ste stastne maminky so zdravymi detickami..

kocurcek
11. mar 2013

V Bánovskej nemocnici som rodila v júni 2011 a v septembri 2012, nemôžem povedať krivého slova ani na jedného z doktorov a ani na sestričky, či už z gynekológie alebo z novorodeneckého. Spokojnosť veľká 🙂

terezka1631
6. máj 2013

ja som rodila v BN sekciou v decembri 2012, som absolútne spokojná so sestričkami, milé, ochotné, no jedným slovom pohoda 🙂

kathy1
21. máj 2013

@kocurcek
@terezka1631 ahojte kočky ste tu posledne pridavali prispevky, chcem sa spytať, som rozhodnuta pre banovce, nespominate si co vsetko ste brali podla zoznamu pre babo do pôrodnice? Ešte tam nechodim na poradne, a na nete nemaju žiadny zoznam co do banoviec zobrat. Dakujem

terezka1631
21. máj 2013

@kathy1 ahojček, pre bábo som brala iba plienky, vlhčené obrúsky, sudocrem, a tyčinky do uší 🙂 oblečenie žiadne, všetko ti dajú nemusíš si ničiť svoje. a ešte som mala farebnú látkovú plienku čo som jej prehadzovala cez hlavičku pri návštevách - akože nech má parádnu. inak nič pre nu, všetko nám dali aj látkové plienky kolko budeš potrebovať ti dajú.

kocurcek
21. máj 2013

@kathy1 ahoj, presne ako píše @terezka1631, oblečko ti dajú, síce také velikánske košieľky sú to, ale aspoň nemáš pantu s posielaním domov, praním a tak....iba v prípade, že by sa bábo vyhádzalo z ich prádla, tak ti prinesú svoje..na kúpanie tam používali Johnsons Baby gél, Detoll a tampóny na pupček tam tiež mali. Ostatné si musíš priniesť, ak chceš aj nejaké telové mlieko, ale neviem či odporúčajú v prvých dňoch natierať, ušné tampóny doniesť, kefku na vlasy, krém na zapareniny...plienky samozrejme...plienky stačí doniesť na druhý deň, lebo vraj bábo hneď nevylučuje či čo..neviem...pri druhom som mala hneď pri príjme jednu zbalenú, keby náhodou bolo treba, ale nemusíš, je tam vela maminiek, dajú inú plienočku. Môžeš nejakú hračku zobrať, ak by bábo nebolo práve spáč, tak nech má čo sledovať, ak sa budeš potrebovať odbehnúť osprchovať alebo tak, spolubývajúce postrážia 🙂 prajem veľa šťastia a nech ste zdraví 🙂

terezka1631
21. máj 2013

@kocurcek @kathy1 no to som ešte zabudla že lieh na pupček som si nosila svoj a kefku na vlasky. tú sme nepoužili kedže sme vlásky nemali 🙂

zabka4
18. aug 2013

Ahojte rodil niekto z okolia Púchova v BN?

zabka4
20. aug 2013

@weissrose Smiem sa opýtať odkiaľ ste? Rodili ste v tých bánovciach? Ja som z puchova a mam to asi hodinu po dialnici ale cez zimu v snehu to bude na hodinu a pol. chcem sa opytat, keby mi zacali kontrakcie ale plodova voda by mi neodisla, ci si ma tam uz nechaju, alebo ako sa mi to stalo pri prvom.... ze som bola na dychovovm cviceni a zacalo mi velmi tvrdnut brucho a vtedy mi ta sestricka odporucila ist si dat popocuvat babo asi to ctg ci co to je...ten pas na brusku a vtedy som mala uz malu nizko a otvorena na 1 prst. poslali by ma z banoviec v takomto pripade domov?alebo by si ma tam nechali?

ewisam
20. aug 2013

Ahojte, ja zvazujem rodit v BN, nakolko mam z TN nie velmi dobre spomienky.. Bude to opat planovany CR, tak ma zaujima celkovy priebeh. Od dohodnutia si terminu, az po samotnu operaciu... Take soky ako v TN uz nechcem zazit. Dakujem, kludne napiste aj IP

weissrose
26. aug 2013

@zabka4 ahoj 🙂 ja som zo vsetina v CR a tiez som sa bala ci to stihneme 🙂 inak pochadzam od TN a ked sme boli na vikend u maminy a o 3dni v pondelok som mala termin a uz som mala aj tak nastupovat kedze som mala rizikove tehotenstvo a koli dialke sme sa doholi ze na terrmin nastupujem 🙂 da sa tam s nimi dohodnut 🙂 ale ked by si sa uz otvarala urcite by boli radsej keby si tam ostala... mne vzdy dali na vyber ale koli dialke je vzdy lepsie ostat... ked by si bola dlho v nemocnici a babo by bolo uz dost velke tak by sa dalo dohodnut aj na vyvolani porodu 🙂 takze ja som po 2 dnoch (niako mi bolo dlho 😀 ) na termin po vyvolavacke rodila malu 🙂 na izbe bola este jedna baba ktora prisla rodit z topolcian 2 tyzdne pred terminom 🙂 takze vsetko sa da, treba sa len dohodnut 🙂

zabka4
26. aug 2013

@weissrose pri malej ked mi dost tvrdlo brucho, som si ho isla dat popocuvat do ilavy preistotu aj s vecami. a vtedy mi robili aj test mocu a nasli tam krv. ale nachladnuta som nebola a ptytala som sa nedavno svojho gynekologa, ze z coho to mohlo byt a povedal mi ze aj z toho ked som bola uz otvorena na 1 prst ze tam mohla nejaka cievka prasknut tak z toho. tak si chcem preistotu kupit v lekarni tie papieriky a kontrolovat si to to aj s tym.
rada by som tam stihla, do tn ist nechcem iba v pripade ze to pride tak rychlo ze nebudem stihat. ale radsej by som bola keby som tam prisla v klude a všetko by islo hladko. a ta predporodna priprava je nutna, ci ma tam vezmu aj ked im tam pridem iba odrodit. citala som o tejto porodnici ze je velmi dobra,aj lekari, aj sestricky. a ake su na novorodeneckom? ucia kojit? ja uz mam odrodene jedno dieta, takze techniku ako tak poznam.

weissrose
26. aug 2013

ja som sa do TN bala ist :( mne to tam prijide ako na patologii :( nemam tu nemocnicu rada :( v BN je take domace prostredie, sive nie leuxus ale na porodnickom je super personal 🙂 a ked si takto z dualky netreba ziaden predporodny kurz 🙂 ale je lepsie si vopred zavolat a spytat sa, lebo kazdeco sa za tym 10 mesiacou mohlo zmenit 🙂 a na novorodeneckom je to uz trocha horsie :( niektore sestricky niesu az tak ochotne ako by mali byt, ine su zase ochotne az velmi 😀 kojit sa snazia ucit, ale je dobre mat niake zaklady a hlavne ked sa ti nebude darit, tak sa treba pytat 🙂 uvidis sama, ale myslim ze budes spokojna 🙂

zabka4
27. aug 2013

@weissrose hadam to tam zvladnem...co ti na tn pripadalo patologické??? 🙂 🙂 🙂

weissrose
27. aug 2013

@zabka4 neviem, asi ten prijem 🙂 a celkovo ako nemocnica mi nieje sympaticka 🙂 drzim palce 🙂

zabka4
27. aug 2013

a ako to bolo ked si porodila, dali ti babo ukazat hned ci az potom?prepac ze som zvedava, len si jedina z tych co rodili v bn kto tu odpisuje 🙂

slizicek
29. aug 2013

@zabka4 preco chces ist rodit do banoviec?

zabka4
29. aug 2013

@slizicek pretoze ilavu zrusili , do PB ist nechcem a v trencine je natresky, a moc dobre ohlasy som na nu necitala.

zabka4
29. aug 2013

@slizicek preco si sa pytala?

slizicek
30. aug 2013

ja sa pytam, lebo tiez som z puchova a rozmaslala som medzi banovcami lebo tam mam doktora a trencinom, ale nakoniec som sa rozhodla pre trencin(nezavisle od seba mi to radili gynekolog z bn a pediatricka z puchova) a musim rozhodnutie nelutujem, je tam sice vela ludi, ale porod som mala super ( prisla som o 2 dni skor lebo maly nechcel ist von) a novorodenecke mozno nie je idealne - maly bol tyzden pod oziarom kvoli silnej zltacke ale ten cas tam vydrzis, ale keby sa nieco zomlelo v bn pri porode tak ti dieta prevezu do trencina a ty musis zostat v nemocnici kde si rodila..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre