Pôrodnica Bánovce nad Bebravou

krasulka
3. dec 2008

Ahojte maminy, buduce maminy, tehulky...rada by som si precitala vase skusenosti s porodnicov v Banovciach. S lekarmi, s postupmi..proste vsetko co sa tyka porodu a tak. 🙂

zabka4
3. sep 2013

@slizicek a kolko vas bolo na izbe? mohla si si vybrat v ktorej sale budes rodit?ta modra je dost chladna, aspon tak na mna posobi. aky boli lekari a sestricky?opises mi pristup?

zabka4
3. sep 2013

ale ako vidim ty si rodila pred troma rokmi... to je uz davno, ja ze si rodila teraz nedavno

slizicek
3. sep 2013

@zabka4 pred tromi rokmi som rodila prveho syna v kezmarku ale teraz druheho som rodila 29.januara 2013 v trencine, cize maly ma 7 mesiacov, salu si mozes pytat jedine ze tam nei je vela mamiciek. ja som bola dva dni pred porodom v nemocnici lebo mi museli porod vyvolat (bola som uz v 42. tyzdni a nic nenasvedcovalo tomu, ze by sa mu chcelo von a bol velky - 4,8 kg 57 cm) takze okrem mna boli na vzdycharni asi 3 mamicky, nastastie saly boli volne tak ma dali do oranzovej a cakala som na muza, porod bol super v porovnani s prvym porodom, ktory mi tiez v kezmarku vyvolavali, vyvolavacky mi daval primar- je fakt super a pri porode som mala mudr. mariu baskovu - podla mojich informacii tam uz asi nerobi, ale to bol taky anjel a co sa tyka porodnej asistentky bola tiez super pomahali mi, nechavali to na co najviac spontannosti a ked som potrebovala tak som mohla oddychovat, prip. nam radili s muzom, co je najvhodnejsie, mala som uz zelenu vodu a maly nezaplakal tak mi ho nenechali prilozit na brucho ale ho hned radsej brali, ale len mu odsali vodu a utreli a doniesli nam ho naspat na salu, takze co sa tyka porodu musim povedat ze dobre, hoci som sa bala viac ako pri prvom ak ta este nieco zaujima kludne sa pytaj

tinach
3. sep 2013

😉 Ja som pred 20 mesiacmi rodila v banovciach a tu porodnicu si neviem vynachvalit. S prostrednou dcerkou som bola v Trenčíne , ale co sa týka hygieny a prístupu sú banovce "dopredu" otecko je s vami aj na vzdycharni aj na pôrodnej sále, pôrodna asistentka bola ako anjel, babo mi dali na prsník hneď ako zo mna vyšlo, dokonca 20 minút po pôrode pustili za mnou na pôrodnu salu aj obe staršie deti . Starostlivosť po pôrode bola tiez super, ja som bola sama na izbe, takze kľud a pohoda , detské sestricky aj lekárky boli milé a starostlive(niekedy až moc🙂 ) naozaj odporúčam, mam len dobre spomienky 🙂

zabka4
4. sep 2013

@tinach takze vsetko bolo ok. ja zvazujem tie banovce, tn iba v pripade nudze.

evi79
25. okt 2013

Ahojte baby rodila z vás niektorá v tomto období v Bánovcach? Ja som rodila 2x v Partizánskom, ale teraz zvažujem Bánovce. Aký sú tam teraz lekári?

janin26
28. okt 2013

@tinach v hygiene dopredu??? Ja som tam rodila dva mesiace dozadu - necele ... a nikdy viac! Mala tam nachytala troch bacilov, na wc bol nejaky hruby mrtvy cerv, fuj! Ja som napr cakala na vzdycharni, s pokrikmi, ze uz tam porodim, ale smola....musela som si pockat, porodna sala bola momentalne plna, 😠 Epiduralku mi uz nechceli dopichnut, vraj uz pojdem rodit, no este som sa nacakala. Nastastie je to zamnou , uz by som tam nesla. Mala som ist pekne do Trencina.

ala2012
2. nov 2013

no tak ja mam takuto skusenost s BN...pred porodom som nejak nevymyslala ze kde budem rodit, lebo som bola toho nazoru, ze ked je vsetko ok, tak porodim v hocakej nemocnici...ale staci neodborny personal a vsetko je naopak. Ja som rodila 24h, pomaly som sa otvarala a naNEstastie ma rodil dr Wallenfels ktory vacsinu casu presedel na lekarskej izbe a starali sa o mna len sestricky, ked som uz bola totalne vycerpana az tak, ze som medzi kontrakciami chytala mikrospanky (nespala som 2 dni) tak som ho skoro na kolenach prosila aby mi dal oxytocin, on ma stale odmietal az po cca 20h mi to pichol a ked som uz bola otvorena, tak som z tej unavy a bolesti nedokazala maleho vytlacit, doslova som chcela umriet na sale, prosila som ho o sekciu a on mi nato povedal, vraj to netreba, len mam prestat odmietat spolupracu!!!!!! Nakoniec tam prisla moja dr (nebudem menovat, pretoze ona sama mi dala za pravdu, ze moj porod mohol dopadnut 100x lepsie, keby sa mi dr viac venoval a nesedel na lekarskej izbe) ktora je neskutocne zlata a skusala to so mnou este, ale nedokazala som dalej tlacit, tak ma rychlo supli na salu, podali kyslik, skusali pichnut spinal, ale nezabral,tak ma rychlo uspali a po 2h som si pytala vidiet maleho.....co sa tyka novorodeneckeho, tiez nic moc aj ked je pravda ze vdaka jednej milej starsej sestricky som mohla dojcit, lebo mi maleho hned rano priniesla na krmenie, no nie vsetky boli ustretove, skor mi to prislo ako za sociku....doteraz mam traumu z toho porodu a hrozne hrozne mi je luto, ako kvoli jednemu dr som prisla o zazitok z prirodzeneho porodu. Pri dalsom porode nemyslim, ze budem menit porodnicu, ale jednoznacne tohto dr uz pri sebe viac mat nechcem!

ala2012
2. nov 2013

a este doplnim, ze pocas tych najhorsich kontrakcii prisiel za mnou ten pan dr. a spytal sa ma, aku mal plod pri poslednom sone vahu 🙂)))))))))))))))))))))))) asi ho nenaucili citat z tehtoenskej knizky ☹

ala2012
2. nov 2013

ale aby to neznelo az tak cierne, tak sestricky na gynde su naozaj super, starostlive, tiez sa mi paci, ze oddelenie nie je velke, naopak je utulne, len skoda toho jedneho.....

janin26
16. nov 2013

@ala2012 tak ja len kratko doplnim, ze tento isty pan doktor, mi na zhrozenie inej doktorky, tesne pred porodom, ze voda je zelena, odpovedal ,,to nevadi " .

ala2012
16. nov 2013

@janin26 verim tomu, ze tych zien, ktore mali s Wallenfelsom zle skusenosti je omnoho viac.....

syrik
20. nov 2013

Ja som dva a pol mesiaca po pôrode skončila na kyretáži - nechal mi tam kúsky placenty. Inak pri pôrode bol fajn, no keď som sa po pôrode spýtala, aké mala malá Apgar skóre, tak sa velice zabával na tom, že ďaľšia mamička, ktorá študuje internet. 😝

syrik
20. nov 2013

A to nehovorím o tom, že som rodila v sobotu navečer a v piatok skoro ráno mi odtiekla plodová voda. Ani sa neponáhlali s vyvolávaním pôrodu, asi mali dôležitejšie veci na starosti. Ale celkovo, čo sa týka bondingu - slabota. Sotva pol minúta hádam. A čo bol muž so mnou dve hodky na sále, tak malú sme mali pri sebe asi 10 minút.

kpn
20. nov 2013

Dámy a jedna otázočka, žiadna z vás nerodila u primárky???

silvinka01
4. dec 2013

Aky lekari tam pracuju a kto je ok a kto nie podla vas..... Ja tiez zvazujem bn uz sa mi to krati ..... Je pravda ze musim mat absolvovanu predporodnu rpipravu a aj manzel.... Chcem ho pri porode ale asi ho nedotiahnem na tu pripravu ako to je baby

janak1978
4. dec 2013

Manžel nemusí absolvovat pripravu, staci, ked poviete, ze chce byt pri porode a jasne, ze musi respektovat zdravotny personal. to by sa dozvedel na tej priprave, co moze, co sa od neho caka, co ma ocakavat od porodu on sam. Lekari su v pohode, je tam skoro cisto babsky tim.

dulkagabulka
5. dec 2013

Uz coskoro zverejnime ebook o nastrihoch v nasich porodniciach. Najnovsie oficialne data! Ebook bude zadarmo a tym, ktore su nahlasene na odber newslettra ho posleme, hned ako ho dokoncime. (tak sup sup, ktora este nie ste prihlasena klik sem www.zenskekruhy.sk). Mala chutovecka: "Aká je šanca, že v slovenskej pôrodnici porodí žena bez chirurgického zákroku? Myslíte si, že všade podobná? Pozrite si naše porovnanie pôrodníc za celé Slovensko alebo po krajoch, aby ste sa presvedčili o opaku. Rozdiely sú v desiatkach precent! Pripravili sme pre vás prehľadné grafy, ktoré ukazujú a porovnávajú mieru cisárskych rezov a nástrihov hrádze v jednotlivých slovenských pôrodniciach, aby ste sa aj s ich pomocou jednoduchšie rozhodli, kam ísť rodiť. Myslíte si, že rutinný nástrih hrádze je prospešný zákrok a nemáte dôvod kvôli nemu meniť pôrodnicu? Prečítajte si dôvody, prečo to nie je pravda a aké neželané dôsledky môže nástrih hrádze mať. To všetko v našom ebooku, ktorý je zadarmo!"

angelina1003
11. dec 2013

@janak1978 takže ta priprava nieje povinna? na nete je pisane ze musi absolvovat jednu, tak teraz ako? a respektuju porodny plan?

angelina1003
11. dec 2013

@tinach a musi mat otecko tu pripravu ci nie? lebo vsade pisu inak 🙂 a respektuju porodny plan?

tinach
11. dec 2013

@angelina1003
My sme nemali, ale pri samotný pôrod na sále uz nemal gule ísť, až po🙂 tak neviem, nikto od nad nic nepytal

angelina1003
11. dec 2013

@tinach jaaj tak a je v tej nemocnici intenzivka ci nie?

tinach
11. dec 2013

@angelina1003
Co myslím, vzdycharen?

angelina1003
11. dec 2013

@tinach nie nie...myslim jednotku intenzivnej starostlivosti,pre pripad ze sa nieco stane,cia maji tam alebo prevazaju inam do inej nemocnice....

tinach
11. dec 2013

Nie to tam je🙂
@angelina1003

enanena
12. dec 2013

ahojte ako je to prosim vas s druhym porodom ak bola prva sekcia...ja som rodila v piestanoch a druhe by som chcela rodit u vas kedze tam rodi moj gynekolog.teda pokial to bide mozne tak tak by som rada rodila prirodzene

angelina1003
12. dec 2013

@tinach isto? lebo ze vraj prevazaju do tn som pocula...a davaju cosi podpisovat pred porodom? lebo co pocuvam tak davaju v porodniciach nejaky papier podpisat a potom si mozu robit co chcu.... a kedze mam svoj plan nerada by som neico take zazila 🙂

michalka24
13. dec 2013

@angelina1003 do trenčína by vás previezli keby nebolo niečo v poriadku...tam maju lepšie vybavenie pre novorodencov a čo sa týka porodného plánu tak ten akceptujú,ale je dobre si ho prejst s lekárom a vždy treba rátat aj s tým že može nastat komplikácia pri porode a niečo z tohto planu sa vynechá....

angelina1003
13. dec 2013

@michalka24 Vsak samozrejme, ja by som to dala aj podpisat primarke, ci primarovi ci kto tam je teraz pre istotu, len ma napadlio ze oni davaju podpisovat pri prijme tiez papiere nie? a ked sa podpisu nema to vplyv na ten plan? je mi jasne ze ak nastanu komplikacie ze sa to moze zmenit, ale tak nemam tam nejake extra veci a ani nic take co by ohrozilo nieco , hlavne sa chcem vyhnut infuziam, oxytocínu atd. a stretla som sa s nazormi ze niekde ta vysmeju zato a robia si po svojom tak preto zistujem dopredu ako to tam funguje 🙂

michalka24
13. dec 2013

@angelina1003 nám to hovorila sestra na prípravke...že sa to dá akceptovat ale je dobre ked sa to prekonzultuje s lekárom....takže asi si treba zavolat na porodnicu a spýtat sa tam...ja tam budem chodit na ctg takže ja sa popýtam potom....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre