Pôrodnica Bánovce nad Bebravou

krasulka
3. dec 2008

Ahojte maminy, buduce maminy, tehulky...rada by som si precitala vase skusenosti s porodnicov v Banovciach. S lekarmi, s postupmi..proste vsetko co sa tyka porodu a tak. 🙂

siska765
10. júl 2014

ahojte, aj ste si konkretne vyberali nejakeho porodnika alebo ste jednoducho prisli a kto tam bol odrodil Vas.Mam sice blizsie Bojnicku nemocnicu ale po skusenostiach co som tam zazila tam uz viac nechcem ist.Radsej si dojdem do Banoviec.Pocula som ze Basko je velmi dobry a taktiez jeho dcera.Kto ma skusenosti poradte prosim 🙂

siska765
30. júl 2014

nikto ziadne skusenosti najnovsie?

angelina1003
4. aug 2014

@siska765 pridaj sa skupiny tance najčerstvejšie info🙂🙂

siska765
4. aug 2014

@angelina1003 kam???????????????????????

angelina1003
4. aug 2014

@siska765 skupina porodnica banovce ;)

siska765
4. aug 2014

@angelina1003 a jak sa tam dostat? 🙂

angelina1003
5. aug 2014

@siska765 u mna v profile je link ;)

jerry23
11. sep 2014

ja som v pondelok dosla z BN porodnice a musim uznat, ze je tam super personal a sikovny lekari....

duratlicka
28. sep 2014

Ahojte, tak som pred tyzdnom porodila v nasej super porodnici. Ked som o 6tej prisla, vsade pokoj, ticho, prijemna atmosfera. Sluzbu mal Mudr Krc, mlady externy lekar, ktory je tam len raz za cas cez vikend a hoci sa malo usmieva, da sa s nim na vsetkom dohodnut. Ked som prisla, mala som kontrakcie a 9 min, ale krcok uz na 5cm otvoreny, tak mi dali klystir, po hodinke prepichli vodu a kontrakcie sa zintenzivnili na 2-4 min, pekne som sa otvorila na 7cm, ale potom sa to seklo, tak mi dali oxytocinovu infuzku.Cely cas bola pri mne PA a kazdu hodinku ma kontroloval lekar. Po oxytocine zacali byt bolesti velmi neprijemne a krcok nie a nie sa naplno otvorit, ale kedze som uz mala silnu potrebu tlacit, vytlacila som malu aj cez 8cm krcok. Pred porodom som cvicila s epinom, takze som prosila dr, aby ma nenastrihaval a ak bude treba sit, poriadne to umrtvil, nemal s tym problem a pekne mi pri 2. faze radil, kedy netlacit a chranil hradzu. Mala mala ale 3650g, takze som sa natrhla tak na 4 stehy, ktore mi ale velmi rychlo a s min bolestou zasil. Babatko mi nachvilku polozili hned take spinave na brusko (co bol najsilnejsi zazitok v mojom zivote), potom utreli a osetrili tak, ze som nan videla a po chvili priniesli prilozit k prsniku. Po 2 hod som si po svojich presla na izbu a par hodin oddychovala, ale uz po 4 hod som bola plna zivota a vypytala si babatko na izbu a odvtedy som ho mala pri sebe. Mliecka bolo prve dni malo, ale sestricky to nikdy neriesili flaskou, radili casto prikladat a vydrzat.Ak uz to bol velky extrem, tak dali um a kazali lyzickou krmit. Vsetci boli velmi mili a starostlivi. Citila som sa ako v nejakej sukromnej porodniciemoticonA to som za porod neplatila absolutne nic.Urcite vrelo odporucam.

siska765
29. sep 2014

@duratlicka no tak to je super skusenost, lebo ja sa prave rozhodujem kam ist rodit, este ma zaujimaprosim ta, v ktorom mesiaci tehotenstva-ja sopm v 6-treba ist do nemocnice toto riesit,dakujem

zuzkazarka
1. okt 2014

Neviete niekto či patrí k možnostiam nadštandardnej izby i otecko a dieťatko ktoré už doma máte?? Je tam na nadštandard poradovník?

jerry23
1. okt 2014

@zuzkazarka ahoj...na nadstardatke moze byt aj tato a babo...a nie je tam poradovnik..ako moze sa stat, ze nahoda, no ja ked som sa informovala, boli volne obe izby a ked som tam bola, tak iba jedna bola obsadena...a maju dve take izby

zuzkazarka
1. okt 2014

@jerry23 ani nevieš ako si ma potešila 🙂

duratlicka
12. okt 2014

@siska765 Ja som tam prisla len porodit a vsetko som riesila s porodnou asistentkou a lekarom,ktory mal sluzbu.Do poradne som chodila k svojej gynekologicke.
Basko k porodom uz davno nechodi,jeho dcera chodi,ale len do Trencina.

siska765
13. okt 2014

@duratlicka aha ,dakujem , a dobry pristup mali?rozhodujem sa medzi Bojnicami a Banovcami

syrik
16. feb 2015

Rodila tu niektorá V poslednej dobe?

inffinity
16. feb 2015

@syrik ja v novembri 😉

syrik
17. feb 2015

@inffinity A ako si bola spokojná? pôrod,prístup personálu, preložili Ti dieťa hneď po pôrode na brucho? Pomohli S kojenim alebo dokrmovali? Ďakujem. Ja sa chystám druhý krát, dosť sa tam vraj pomenilo, zvažujem, či TN alebo Bn.

agatkag
17. feb 2015

Chystám sa sem rodit v maji....som z TN, v našej porodnici nehrozi.Pokial teda nenastane nejaka výnimočná situacia...dceru som rodila v Handlovej, ta je uz bohužiaľ zrušená..

petuskaa1
17. feb 2015

@agatkag ahoj v Handlovej stale funguje 🙂

agatkag
17. feb 2015

@petuskaa1 To naozaj? Hľadala som nejake info a nič nenasla...Banovce mám blizisie a tiež chvalia, tak uvidim.

petuskaa1
17. feb 2015

@agatkag ak mam povedat uprimne ja som Banovce zamietla ked mi kamaradka povedala ze mali velku umrtnost novorodencov

agatkag
17. feb 2015

???...nič take som nepocula. No zbohom,tak to už neviem,.čo budem robit.Na trenčiansku nemam slov, a to nie z pocutia, ale z konkrétnych pripadov...a na Handlovu mi minuly týždeň v tn porodnici lekar povedal, ze este ze som ten cisársky ja a babo prezila..No mám dost...

inffinity
17. feb 2015

@syrik
@agatkag holky byla jsem nad míru spokojená...porod jsem měla příšerný, praskla mi voda v 35tt a mala nesestupovala dolů ale zvladli sme to aj s dr aj s primařem. Všichni vbyli velmi milí primaře až po uklizečku..
@syrik chod určite do BN mají tam méně porodů a proto se ti sestřička může věnovat v Tn když opomenu vše ostatní maji toho hodne a sestřičky nestihaji a odráží se to i na chování... Já už mám druhou dcerku takže sem toho moc nepotrebovala ale sestrička mi ji pomahala naučit na piti co 2h pekne na to dohlížela i když ja sem řekla že mala nejde vzbudit rika ukažte pekne mile ju vzbudila a me "zdrbala" že opravdu musí papkat že se dříve narodila... jako fakt ukazkový přístup... na břicho mi ji nedali ja sem to nechtela nebo spíše neřekal sem si ale hned jak ji zvažili a zmerili mi ji dali a hned sem si ji priložila a krasne se prisala..byli sme takto spolu 2hodiny i statinkem a pak malou vzali k sobe a ja sem sla na pokoj kde sem oddychovala a nosili mi ji jen na papani 🙂 když nebudeš chtit dokrmovat tak ji dokrmovat nebudou 😉 jsou tam fakt všeci milí a hodní já sem se tam měla jak princezna hotova dovolenka 🙂
@petuskaa1 máš to nějako podložené? Lebo sem často debatila se sestřičkami a nekdo BN nemocnicu učelně poškozuje aby tam chodilo rodit malo maminek a zavřeli ji...
@agatkag

inffinity
17. feb 2015

Ještě doplním ,první dcerku jsem rodila v topolčanoch a když to porovnám..... ne to se nedá vůbec porovnat... 😉 to je nebe a dudy 🙂 jsem ráda že jsem s kontrakcema co 2minuty riskla cestu do BN 🙂

agatkag
17. feb 2015

Dik inffinity za info....ja som zatiaľ rozhodnutá ísť do Bánoviec....boli tam rodiť známe a boli spokojné...ja mám ten problém, že prvé som rodila cisárskym a chcela by som tak aj druhé. Viem, že je to operácia a žiadna výhra, ale kvoli veku a všelijakým problémom, ktoré mám počas tohto tehotenstva....a chcela by som sa hlavne poradiť s primárom...začiatkom marca tam chcem volať a dohodnúť si konzultáciu.....mam velký strach rodiť prirodzene, ked som mala prvý cisársky...

syrik
17. feb 2015

@inffinity Ďakujem pekne za info. A bola si na klasickej izbe alebo VIP? Ja som tam rodila pred tromi rokmi, nechali mi kusy placenty, musela som na čistenie neskôr. Ale skôr novorodenecké má odrádza. Mne ju dokrmovali A rovno vo fľaši. Ale dosť sa tam pomenil personál. Len škoda, že primár novorodeneckého je ten ísty. Ak budete musieť na detské oddelenie, doporučujem vyhnúť sa Bn.

syrik
17. feb 2015

@inffinity A malá nemusela byť V inkubatore? Ja sa bojím, že keď sa dačo skomplikuj,, že mi dieťa odvezú aj tak do TN. To vybavenie V Bn, nič moc.

syrik
17. feb 2015

@agatkag V mojom okolí zase chvália TN. Akurát, že nechcú dávať epidural, robia cisárske, len keď ide O život A že je pravda, že to tam ide ako na páse, stále plno,porod za pôrodom. .

petuskaa1
17. feb 2015

@inffinity no ja osobne nie ale vies ako prvorodicka mam ozaj strach a tych informacii je tak strasne vela ze sa ti to v hlave vsetko moce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre