Pôrodnica Bánovce nad Bebravou

krasulka
3. dec 2008

Ahojte maminy, buduce maminy, tehulky...rada by som si precitala vase skusenosti s porodnicov v Banovciach. S lekarmi, s postupmi..proste vsetko co sa tyka porodu a tak. 🙂

nellie_
8. mar 2014

@duratlicka jeeeej super sprava ze A.Baskova tam je, mala som ju pri prvom porode a rada by som si ju zajednala aj teraz..🙂

duratlicka
9. mar 2014

@nellie_ Aky bol porod pri nej?

nellie_
10. mar 2014

@duratlicka Perfektny, nemam jedine negativum co by som mohla napisat.. ona mi pride super odbornicka a bola velmi ludska 🙂 Mne sa spustil pôrod spontanne o 23,00 o 00,30 mi napichli epiduralku a o 2,30 bol maly na svete.. Ona bola skoro cely cas pri mne, samotny pôrod viedla perfektne aj sitie bolo uplne profesionalne.. 🙂
Ja by som bola velmi rada keby sa mi podarilo vybavit si ju aj teraz pri pôrod, hned by som bola kludnejsia 😅

lnatal
15. mar 2014

Ahojte dámy chcem sa spytat ako je to aktualne s pripravou pre manzela ...treba to absolvovat...ci nie ak ano kolko krat...radi by sme to prezili spolu tak mi hadam poradite....vopred dakujem...

angelina1003
16. mar 2014

@lnatal netreba pripravu, staci ze povies v den ked pojdes rodit ze chces mat manzela pri porode, ale môže byt s tebou az ked budes otvorena aspon na 3 cm

kubacik
16. mar 2014

Aj ja mozem povedať ze A.Baskova je super mala som ju pri porode v oktobri

angelina1003
22. mar 2014

@syrik
@ala2012 baby ktory je Wallenfels??

bobina26
25. mar 2014

@angelina1003 Wallenfels tam uz nepracuje.Odysiel do Bojnic

saffi
2. apr 2014

ahojte dievcata. prosim vas, co vsetko si mam vziat do porodnice v Banovciach pre seba a babo. co daju a co nedaju? dakujem

kubacik
2. apr 2014

Tak pre babo treba plienky,vlhke obrusky na kupanie telové mlieko kefka na vlasky ak bude treba🙂a veci pre babo na oblecenie dávajú ich ale mozu sa aj svoje, tyčinky do usiek a nosteka a zo zenskych veci nocne košele ,hyg.veci( vlozky,podlozky pod seba,toalet papier a ostatne hyg veci myslim ze by to malo bit vsetko🙂

saffi
3. apr 2014

@kubacik dakujem 🙂

kubacik
3. apr 2014

saffi nie je zaco

zenaroka
7. apr 2014

@saffi mne dali papier a bolo tam napísané aj detské mydlo, ortopedické nohavičky 2 kusy, masť na riťku a oblečenie len v prípade, ak by malo dieťa alergickú reakciu na nemocničné prádlo. Pre teba nočné košele, bežné hygienické potreby ako pasta, kefka, hrebeň, šampón, mydlo, sprcháč, ja beriem aj popôrodné nohavičky, kojenecké podprsenky, masť na bradavky a balík popôrodných vložiek, potom ešte napísali, že 3-4 balíky hrubých nočných vložiek, nie samostatne balených, takže asi také dačo ako Lidie alebo nočné Kotex... Už viac ma nič nenapadá, pretože papier už mám zbalený v kufri, zajtra tam cestujem 🙂

angelina1003
7. apr 2014

@saffi oblecenie som si brala svoje lebo oni davaju iba kosielku aj to o dve cisla vacsiu a vyzera ako vezenska uniforma 🙂 a na nozicky davaju iba plienku, ja som si malu obliekala do overalov 🙂

saffi
7. apr 2014

@zenaroka jeeej, drzim palce, nech je vsetko ok 🙂. potom ak sa sem dostanes, tak mozes napisat aj najaktualnejsiu situaciu. mna to caka za take 3 mesiace.
@angelina1003 oblecenie pre babo si urcite zoberiem svoje, ja som silny alergik na vsetko, tak radsej nebudem riskovat, ak to male zdedi alergie po mne 😝.

angelina1003
7. apr 2014

@saffi 🙂 aj to lepsie vyzera ked si pestuju a fotia babo nastevy ked je pekne oblecene, moja mala bola velka a aj tak tie ich veci jej boli obrovske 😉 inak porodnicu mozem len a len odporúčať 😉 aj ja som sa z TN trepala až tam 😀

zenaroka
7. apr 2014

@saffi urcite napisem, ako som bola spokojna 🙂 Dufam, ze to v stredu dobre dopadne 🙂

beruska141
7. apr 2014

@angelina1003 a preco si sla az tam? ja som sa zasa trepala z nitry rodit tu do tn a teraz ked byvame tu, tak zasa pojdem asi niekam inam, len nie do TN

saffi
7. apr 2014

@angelina1003 ja tiez nechcem ist do Trencina, aj ked to mam blizsie. a zda sa, ze sa to v Banovciach trochu znormalizovalo, co som citala, tak dufam, ze bude vsetko ok.
@beruska141 mne len staci, co o TN porodnici pocuvam od kamosiek, co tam rodili. a tiez mi stacilo, co som tam vlani bola na operacii na gyn oddeleni. sice je to jedna z najlepsich porodnic, ale len co sa vybavenia tyka... a z Banoviec, keby sa s babom nedajboze nieco stalo, tak prevazaju prave do TN

saffi
7. apr 2014

@zenaroka dobre to dopadne, tesim sa na dobre spravy 🙂

angelina1003
7. apr 2014

@beruska141 ja by som do Tn nikdy nesla....radsej by som doma rodila ...Z banovcami je to neporovnatelne....
@saffi a v bn to bolo nejake zle??ja som si neripadala ani ze som v nemocnici 😉

saffi
7. apr 2014

@angelina1003 pocula som, ze sa tam dost striedali lekari, stale tam bol niekto iny. ale jasne, ze kazdemu vyhovuje nieco ine. niekto nadava, iny si chvali. nad TN som ale ani len neuvazovala 😖

beruska141
7. apr 2014

@saffi
@angelina1003 ved ani ja tam uz asi nepojdem 😀 raz mi tam skutocne stacilo 😀 teraz uvazujem zasa nad Nitrou, Ruzomberkom a prave vami spominanymi Banovcami 😉

saffi
7. apr 2014

@beruska141 ja som najprv rozmyslala nad Piestanmi. ale potom som tu citala vela pozitiv na Banovce, tak som sa rozhodla pre ne. nehovoriac o tom, ze kazde ine mesto by som mala daleko a uz teraz mam problem cestovat, nie este cestovat, ked sa drobec vypyta 😝

beruska141
7. apr 2014

@saffi tak mne zasa cestovanie problem nerobi, keby som vedela, ze sa mi v kosiciach bude dobre rodit, tak pojdem aj tam 😀 😀

angelina1003
7. apr 2014

@beruska141 inak pozeram ze si z chocholnej 😀 aj ja 😀
@saffi aj ja som sa bala ze co bude ci stihneme 😀 nakoniec sa mala vypytala v den ked ju mali vyvolavat 😀 takze som nastupila rovno s kontrakciami 🙂

saffi
7. apr 2014

@angelina1003
@beruska141 ja budem mat pravdepodobne sekciu, kvoli problemom, ktore mam, takze ak nebude nieco neocakavane, tak do porodnice pojdem este bez kontrakcii. ale neviem si ani predstavit cestovat s takym velkym bruchom niekam daleko a hlavne v lete 😕

michala33
9. apr 2014

ahojte baby,ja mam strasnu dilemu,vcera ma prepustili z bn nemocnice porodnice..som v 34 tyzdni a mala som slabe kontrakcie,to sa zlepsilo ale som zmatena bo dnes som bol a u svojej dr a ta sa cudovala ze co mi tam ako mohli napisat z emam krcok dobry ked ledva drzi a ze branka uzatvorena ked som ju uz davno mala na spic prsta...a este mi aj magnezium co som pred hospital.brala styrykrad za den a jeden gvajacuran znizili iba na tri.a moja dr povedasla ze ak by som to tak mala brata ako oni kazali tak ze ochvilu porodim ze to nevidrzi,bo uz davno mi tvrdne brusko.a k doktorom...su tam vsetko mlady.velmi mlady a aj primar je tam teraz iba od 1:4 novy no mam strach teraz po tejto skusenosti ci tam ist rodit.vraj vsetko uteka do tn rodit a ze velmi sa tam robia cisarske ze mlady nemaju skusenosti s prirodzenympor.a nechaju vytrapit a sup cisarak..co spravit teraz ,,,ma niekdo skusenosti lepsie ?

beruska141
13. apr 2014

@michala33 no to zasa v trencine ti neurobia cisarsky, kym ty alebo dieta neumierate. nechaju ta tam trapit sa az do krajnosti. je to tam strasne masové, vela porodov. a sestricky na novorodeneckom otras - 2 vynimkam cest! mne tam chybal ludsky pristup - ako na porodnom boxe, tak aj na novorodeneckom. tam si len "dalsi kus" ☹
Vies ked mas lahky porod, dieta aj ty ste po porode v poriadku a mlieko sa ti pusti hned, tak je jedno v akej si porodnici, neni najmensi problem. Ak mas vsak komplikacie, tak to uz je potom horsie a vtedy zalezi, kde si...

angelina1003
14. apr 2014

@michala33 ja som tam rodila pred 6 tyzdnami a nemozem povedat nic zle,mala som tazky porod, dlhy ,,,,ale snazili sa mi pomoct, pristup bol fajn aj to cele dobre dopadlo.... neviem kto ta vysetroval, ale ja som nemala problem tam a ako pise
@beruska141 v tn je to nic moc, ja som z tn bezala do bn .... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre