Pôrodnica Bánovce nad Bebravou

krasulka
3. dec 2008

Ahojte maminy, buduce maminy, tehulky...rada by som si precitala vase skusenosti s porodnicov v Banovciach. S lekarmi, s postupmi..proste vsetko co sa tyka porodu a tak. 🙂

akinorev30
10. jan 2012

@bibuska1112 Ahoj, ja som nedávno rodila v BN, ak nebudeš požadovať extra služby ako VIP izbu, epidurál alebo si nevyžiadaš konkrétneho doktora tak nič platiť nebudeš 🙂.

bibuska1112
10. jan 2012

@akinorev30 No už som sa dozvedela 🙂 ale dakujem a čo bola si spokojna? No ja si chcem dať len epiduralku ale nič viac ...ty si si ju dala či nie? že ake maš snou skusenosti ?

akinorev30
10. jan 2012

@bibuska1112 Tak ja som bola maximálne spokojná. Rodila som keď mal službu Nemeček, ale hlavná bola sestrička, lebo Nemeček prišiel len parkrát ma skontrolovať. Sestričku som mala takú mladú blondínku, volala sa Soňa, ale priezvisko neviem. Epidurál som mala, odporúčam !!!!!!!!!!!!!! ja by som to bez neho asi nevydržala, dali mi ju keď som bola na 3,5 prsta otvorená a potom to bola pohoda. Najlepšie investovaných 100 eur 🙂 . Inak pôrod bol super, veľmi sme sa nasmiali.

bibuska1112
10. jan 2012

@akinorev30 Ja som bola už 2 krat počas tehotenstva na pohotovosti u nas v Bn ale vtedy tam bola doktorka Baškova a potom štrbakova...No tak to som rada lebo niektory ma odhovarali od tej epiduralky ale ja by som to nezvladla takže isto si ju dam 🙂 No super ked si sa pri porode aj nasmiala 🙂

matusvocik
13. jan 2012

ano ano...ja už som prispievala a môžem znovu potvrdiť...ja som sa tam narehotala s doktorkami riadne teda 🙂))

janci27
16. jan 2012

tak to vas baby obdivujem, lebo mne teda asi do smiechu nebude..ja mam skor obavy z toho porodu a to rodim az v aprili. Ja zase epiduralku nechcem, pokial im tam nebudem uz umierat od bolesti 🙂 mozu byt z toho nasledky, i ked samozrejme to doktory nepovedia, skor ju vnucuju, ale to je kazdeho vec..a teraz vraj rodi aj nejaky novy mlady doktor v BN, ale neviem meno.

emilly
26. jan 2012

@akinorev30 Ahoj chcela by som sa spytat, ci nevies kolko sa plati za to, ze ta pride odrodit konkretny doktor? A kolko za epidural.Dakujem 🙂

akinorev30
27. jan 2012

@emilly Ahoj, za epidural sa platí 100 eur a za konkrétneho doktora sa podľa oficiálneho cenníka platí tuším 260 eur ( možno, že neoficiálne je to menej) , cenník by mal byť vyvesení v čakárni pôrodnice, takže keď pôjdeš na ctg tak to môžeš pozrieť. Prajem pekný pôrod 😉 .

emilly
27. jan 2012

@akinorev30 Dakujem pekne 🙂

zuzi1982
4. feb 2012

Ahojte, chcem aj ja pridať svoj názor do diskusie. Tiež som bola rodiť v Bánovciach a môžem túto pôrodnicu len odporučiť. Doktrory boli super, aj sestričky, až na pár výnimiek na novorodenckom. Ešte by som doplnila, ohľadom tých poplatkov, že sa platí 7,- eur za otecka pri pôrode a musí mať absolvovanú predprípravu na pôrod... my sme to stihli len tak-tak,, ale nakoniec to bolo super.. mala som aj epidurálku a to môžem tiež len odporučiť. Bolesti som necítila takmer žiadne a nakoniec som rodila cisárskym, takže už mali lekári o starosť menej, dali mi len silnejšiu dávku. Keby sa mám znovu rozhodnúť určite by som šla znovu do Bánoviec. 🙂

duratlicka
21. feb 2012

Ahojte, ja som rodila v decembri bez epiduralky, porod bol v pohode, dali sa tie bolesti zniest, ale to som este nevedela, co ma caka, ked ma bude Hvizdakova sit. Revala som 30min na celu nemocnicu. Takze nabuduce tych 100eur za epiduralku setrit nebudem☹

duratlicka
21. feb 2012

@bibuska1112 Za porod sa neplati nic, akurat za otca pri porode 10 eur, za epiduralku 100, za vybraneho porodnika 230 tusim.

bibuska1112
21. feb 2012

@duratlicka Dakujem pekne 🙂

katika108
24. feb 2012

Ahojte babenky! chcem sa opýtať, ako to je v BN pred porodom a počas neho,mám z toho strach, budem rodiť tu v BN ale vobec neviem čo sa robí pred porodom, čo mám čakať...dávajú aj klystír?

janci27
25. feb 2012

Ahojte, aj ja budem rodit v BN, i ked momentalne byvam pri BA. Zaujimalo by ma, ako je to s predporodnymi pripravami, ako casto a ci staci mesiac pred porodom tam ist..co vsetko si treba priniest k porodu a co poskytuje nemocnica..dakujeem

duratlicka
12. mar 2012

@katika108 Ahoj, rodila som v decembri. Zavisi od toho, co stihnes😀 Ked prides tak, ze uz bude hlavicka trcat, tak klystir nestihnes😀 Ale standardne - prides na prijem, vypisu papiere, prezlecies sa, urobia ctg, veci si das do izby na sestonedelie, ak mas uz pravidelne kontrakcie, tak si prejdes na vzdycharen, klystir, holenie a ked uz budes otvorena na par prstov, dovolia Ti zavolat manzela. Mozes pit, ale nemozes jest. Porodna asistentka Ta bude pravidelne kontrolovat - ozvy plodu a ak si das epiduralku tak asi aj kontrakcie. A pravdaze prehmatom, nakolko si otvorena. A ked uz budes otvorena tak, aby hlavicka mohla prejst, prejdes si na salu a odrodis si to🙂 Kludne sa v internej poste opytaj na cokolvek🙂

duratlicka
12. mar 2012

@janci27 Predporodna priprava je kazdy stvrtok tusim o 12tej alebo 12:30. Prvy stvrtok v mesiaci je spolu s manzelskymi partnermi - bez toho Ti manzela k porodu nepustia. Plati sa 10 eur. Pre Teba je to zadarmo a kazdy tyzden sa rozobera nieco ine. Dostanes tam aj zoznam, co si mas vziat do porodnice. V skratke vsetko okrem oblecenia a latkovych plienok pre dieta. Iba oblecko na cestu domov.

janci27
13. mar 2012

@duratlicka dakujem ti za info..rada by som tam zasla tento stvrtok. Viem, ze je to v tej chodbe jak je porodnica, ale caka sa hned na tej chodbe, alebo az niekde za dverami tej rehabilitacie? Mam si aj nieco priniest so sebou, ci staci len prist a hotovo? Takze plati sa len vtedy tych 10 EUR, ked pride so mnou aj moj manzel, inak nie?

duratlicka
14. mar 2012

@janci27 Myslim, ze tych 10 eur je len za manzela. Pockaj kludne na konci tej chodby v oddeleni rehabilitacie. Zober si tehotensky preukaz a karticku poistenca. Myslim, ze rodickam to hradi poistovna.

katika108
14. mar 2012

ďakujem ti veľmi pekne za info duratlicka 🙂) dúfam, že to bude také ľahké, ako sa to číta :D

janci27
15. mar 2012

@duratlicka nevies nahodou, v ktorej lekarni v BN by som zohnala sietkovane poporodne nohavicky? dnes som obehla asi 4 lekarne v meste a vsade mi ponukali nesietkove, take pevnejsie alebo jednorazove..

duratlicka
16. mar 2012

@janci27 Ja som ich kupila v lekarni v nemocnici, maju tam aj poporodne vlozky. Neviem, ako presne sietkovane myslis, tieto su take tenunke a daju sa aj viackrat oprat, su super.

syrik
22. júl 2012

No ja som tu rodila, tiež som si nevedela vynachváliť, až do času...na pôrodnici sa k vám chovajú ukážkovo, no potom, keď nastanú problémy a vy sa vrátite na normálne oddelenie, ten istý personál-tisíc a jedno...mala som mladého doktora, nebudem menovať, skončila som po dva a pol mesiaci na kyretáži, čo mi tam nechal zvyšky po pôrode a ja som dva a pol mesiaca krvácala...a nebola som jediná, čo takto dopadla...ale to by mi nevadilo...skôr kvoli novorodeneckému by som tu už rodiť nechcela...vyčítala som si, že nekojím...po rozhovore s inými maminami zisťujem, že som není jediná...to máte tak, keď namiesto toho, aby vám pomohli s technikou, tak detí dolujú UM vo FĽAŠI!!! tie maminy, čo mali mlieko hneď, nevedia, o čom píšem...my, čo sa nám nechceli deti prisať, vieme, o čom to je...koľko som sa naplakala kvôli tomu...nehovorím, že nemám na tom podieľ viny, ale dalo sa to riešiť z ich strany aj inak...

gebrlinka
19. sep 2012

je tu niekto,kto rodil v BN teraz? aké to tam bolo?

bublinka711
26. sep 2012

ahojte, mňa by tiež zaujímal aktuálny názor bánovskú pôrodnicu. Je to naše prvé mimčo, tak sa snažím zorientovať. Vďaka 🙂

leyla24
27. sep 2012

@syrik Mne sa tiez nechcela dcerka prisat, ale mam opacnu skusenost. Ak ju dokrmili ,tak len lyzickou a vacsinou len slabym cajom, nie UM. Sestericka sa snazila mi ju prilozit ako len vedela, pomali ku mne vosla az do postele, lebo sadnut som si pre bolest po nastrihu absolutne nemohla. Nebola nejaka super mila, ale pomohla. Takze ma tam celu znavigovala, ako dojcit po leziacky. Uz neviem na kolky krat, ale nakoniec sa to podarilo. Na nejaky asi treti den sa mi prsia poriadne naliali mliekom. Mala som prsia ako dva kamene a mlieko sa nie a nie pustit. Mala stale plakala a taky navrety prsnik sa uz vobec nedal chytit do malych ustociek. A zase mi pomohli sestricky, mlieko sa mi postupne podarilo uvolnit odsavackou a ukazali mi aku ju nim nakrmit lyzickou, aby si nezvykala na flasu. Nakoniec sme uspesne dojcili 18 mes. V celku s porodnicou som bola spokojna, aj s personalom. Rodila som 2010 a o 5 tyzdnov budem zase, tak dufam ze som nezakrikla 🙂 ...

syrik
28. sep 2012

@leyla24 No vtedy tam bol primár Nemeček...Teraz tam nie je, sú tam noví doktori....Ja som rodila teraz v apríli...Pokiaľ si už kojila prvé, nebudeš mať problém...ale prvorodičkám by som ju asi nedoporučovala...

saska145
2. okt 2012

Mamičky kt. ste rodili v Bánovciach nad Bebravou čo všetko ste naozaj využili v pôrodnici? Nechcem si brať niečo čo tam buď dostanem alebo nebudem potrebovať...a ako je to s vecičkami na oblečenie pre bábo...treba niečo? Vopred Vám ďakujem 🙂

weissrose
2. okt 2012

ja som rodila v BN v decembri 2009 a o mesiac by som mala znova 🙂 co viem oblecenie netreba ziadne, len to co budes chciet babetku na cestu domov... a malemu bude treba len postolky, pampersky, lieh na pupok a krem na zadok (ten lieh a krem na zadok tam mali ale ja som pouzivala radsej svoje)... aspon vtedy to tak bolo a aj ja sa podla toho riadim, hadam sa to zasadne nezmenilo 🙂

saska145
3. okt 2012

@weissrose Ďakujem za info 🙂 a aká je tam starostlivosť čo sestričky a tak? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre