Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

ditka1
28. jún 2009

tilko...dakujem ti za tu stranku 😉 super ceny su tam,idem objednavat 😀
sab sme mali,ale uz je to lepsie odkedy som zacala ten extra davat na noc uz nema take krce 😉

tilko
28. jún 2009

Mame za sebou divoký víkend.Vôbec nemôžem spať, tak trošku blúdim na nete. Včera sme boli celý deň u svokrovcov oslavovať Jána. Trochu som sa obávala, ako zvládneme veľa ľudí na jednom mieste, ale dalo sa. Keď sme potrebovali tichšiu atmosférku, zavreli sme sa v izbičke pre hostí. Ale aj tak to Jakubka vyšťavilo a dnes skoro celý deň prespal. No a naša Beska mu robila spoločnosť 😀 . Je zvyknutá na kľud a včera musela byť stále v strehu, aby nám náhodou Jakubka niekto nezjedol 😀. Je úplne úžasná, ako ho stráži. No a dnes na obed mi umrela stará mama. Už sme to čakali, pretože bola vážne chorá, ale nech sa človek na to pripravuje ako chce, aj tak to bolí. 😢
Tento týždeň nebol priaznivý a toto bolo asi jeho vyvrcholenie.
Najskôr mi môj šéf oznámil, že ak sa vrátim do práce po polroku, tak mi dá výpoveď, môjho brata nezobrali na magisterské štúdium a švagrinka nespravila štátnice.
Dúfam, že sa táto nepriazeň začne od nás vzdiaľovať.

🙂 A z akej fľaše papkáte? Nám sa osvedčila AVENT (teda viaceré výrobky). Skúšali sme aj Lovi, ale aj ten najmenší cumlík, rýchlo tiekol a Jakubkovi všetko vytekalo po brate lebo nestíhl prehĺtať.

ditka1
29. jún 2009

tlko...fuha tak to ma mrzi...uprimnu sustrast 😔

my papame z chicco flase a z obycajnej v tescu kupenej len cumliky mame protikolikove,tecie z nich akurat 🙂
neda sa mi pisat vela lebo v jednej ruke drzim drobca a druhou pisem,napisem ked zaspi viacej.

adka12
29. jún 2009

caute baby, tak to máme za sebou 😵
dojmy-asi som od štiavnice čakala viac... všetci si to tak vychvaľovali. v podstate som spokojná, ale čakala som iný prístup a priebeh pri pôrode. potom to už bolo OK...
baby a to nie je jedno, akú máme flašku na papanie? my sme kupovali v tescu a malá pekne cucá...

ditka1
29. jún 2009

adka...cooozeee???nebola si spokojna?a kto ti bol pri porode a aky bol priebeh poriadne sa rozpis kludne,som zvedava,ktore sestricky ti tam boli?aky dlhy bol porod vsetko nam napis 🙂
ale jasne,ze je to jedno aj ja mam z tesca len cumel mam taky tvarovany,protikolikovy.
kojis?mala spinka dobre?idem kuk ak mas fotky. 😵

ditka1
29. jún 2009

adka...boooze malicka Saška je priam bozskááááááá 😵 😵 😵 taka drobnucka a v 37 si ju porodila?a ako to na teba prislo,ze tak skor troska?stihla si dobehnut ci si bola v BS?

tilko
29. jún 2009

ditka 😉 , toľko otázok, normálne nestíham, ale ADKA aj ja som zvedavá 😀
Adka, myslela som na teba s tým mliečkom, ako? Tú fľašu neviem. Asi to závisí od bábätka. Každému sadne niečo iné.
Idem mrknúť aj ja to foto.
Inak zajtra ideme na urológiu. Máme jedno vajko menšie a druhé väčšie. Tak držte palce, nech to nie je nič zlé ☹

tilko
29. jún 2009

Take drobučkééééééééééé dievčatko 🙂
A koľko vláskov. Krásne bábo. 🙂

maruska22
29. jún 2009

ahojte baby...
tilko mrzí ma že mate take tazke obdobie..uprimnu sustrast a hlavne pevne nervy ☹
my to mame tiez pestre..maleho v piatok ockovali, tak bol z toho trochu nesvoj, muza bolel cely vikend zub, mne tiez nebolo prave najlespie..tak dufam ze uz bude len dobre
adka malinka je nadherná a kolko má vláskov 🙂 tiez som zvedava na detaily, ze ako to vsetko bolo a tiez ako si zvykate na seba s malinkou 🙂
ditka a vy ako? lukyno poslucha?

adka12
29. jún 2009

Baby ja nehovorím, že som nebola spokojná, bola som spokojná, len som si to predstavovala trošku inak 😀
No a začalo to tým, že mi odtiekla plodovka v pondelok ráno, takže sme išli do BS v pohodičke.
Bolesti pravidelné začali o 14-tej a stupnovali sa, ale ja som sa neotvárala. O 21.00 som bola otvorená len na 6cm, tak mi dali vyvolávačku a potom si už toho veľa nepamútám, mám úplne výpadky z tej bolesti - bol to riadny brutal.
Na salu som išla po 22.30 a malá sa narodila 23.10. museli ma 2x nastrihnúť a tiež cievkovať a potom samozrejme zašiť, ale to bolo pri tých kontrakciách prechádzka ružovou zýhradou 😀
Takže tak. Pri pôrode som mala toho vysokého doktora, myslím, že sa volal na P.
A sestrička taká krátkovlasá myslím, že do ryšava. Tá na mna stále len kričala 😠
A samozrejme mi nepovedali, že majú biolampu, až den pred odchodom, takže som bola len raz na nej. Ale inak pohoda až na pár sestričiek. Takže som vlastne rodila 19 hodín....

adka12
29. jún 2009

Tilko že ste mali apartmán č.8....

tilko
29. jún 2009

Jój, tak ste sa dobte potrápili ☹ .
Bývali sme na 8. Prečo? Ako vieš? 🙂

tilko
29. jún 2009

"potrápili" Nejako preskakujem. Žeby únava?

maruska22
29. jún 2009

Adka mrzi ma ze mas taku skusenost s porodom, ale hlavne ze uz to mas za sebou 🙂 Co sa tyka toho doktora pri porode tak to bol asi taky novy, lebo ked som ja rodila tak on sa vtedy len zaucal..ja som ho sice pri porode nemala, ale raz mi robil sono..neviem mne pripadal este taky neskuseny 😒

ditka1
30. jún 2009

adka...aj mna to mrzi,ze mas taku skusenost,akurat si prave ty natrafila na tu sestricku 😖 ale vies vsade sa najde niekto. 😒 porod si teda mala naozaj neskutocne dlhy,ja som za 12hodin mala dost,neviem si predstavit 19!!!
o tej biolampe ti nepovedali na predporodnej priprave?lebo tam zvyknu hovorit.toho dr.som nezazila tak neviem k tomu nic povedat.
no ale hlavne,ze je mala ok. 🙂

parvitas
30. jún 2009

parkrat som sem nakukla, lebo som zvazovala aj tuto porodnicu. o tu biolampu treba poziadat?
blahozelam k babatku, Adka, je to mala krasna princezna... 🙂

adka12
30. jún 2009

Ďakujem baby, ste zlaté. Inak ja som s tým doktorom bola spokojná, bol taký milší a ústretovejší, zasrandoval, podľa mna v pohode, páčil sa mi viac ako primár. A to skonštatoval aj môj muž.
Ditka ja som bola strááášne unavená, lebo v noci som vôbec nespala, lebo mi tvrdlo brucho každých 10 minút a o tej 4-tej mi odtiekla voda a už to išlo. Čiže som bola hore 24 hodín non-stop, preto tá neskutočná únava...
Ale už to mám za sebou a nechcem na to radšej už ani myslieť 😖
Baby a ako dlho bolia tie stehy? Mne sa ešte vôbec nerozchádzajú, vždy ich tam mám. Každú voľnú chvílu sa sprchujem a robím si oplachy repíkom, ale stále je to rovnané...

tilko
30. jún 2009

Adka mňa to bolelo 2 týždne a stým repíkom opatrne. Mne to poriadne rozdráždil. 😝 A veľa vetraj 😀 .

tilko
30. jún 2009

Tú biolampu neviem, prečo ti nepovedali. Nám to opakovali donekonečna (sestričky Dáška a Marianka), ale ta si vlastne bola málo na tej predpôrodnej príprave....tak možno preto. Inak mne primár odporučil na hojenie wobenzim alebo wobemzin? nepamätám. Také malé lentilky, dalo sa kúpiť v lekárni aj veľké balenie, ale aj na váhu.

adka12
30. jún 2009

a to sa jedlo ten vobenzim? na čo je to vlastne dobré? Ako to hojí ten nástrih 😲
a ja som na príprave nebola ani raz, sme nestihli 😀

tilko
30. jún 2009

adka, tak to preto si tej lampe nevedela ☹
Sú to tabletky ny jedenie a napomáhajú hojeniu a regenerácií. Mojej svokre ich dokonca predpísala doktorka na zlomenú nohu.

tilko
30. jún 2009

Adka pzri www.docsimon.cz (tu nakupujem pre Jakubka a z lekárne tu nájdeš všetko), je tu podrobný popis lieku a volá sa WOBENZYN

adka12
30. jún 2009

Ďakujem Tilko, idem to kuknúť 😉

adka12
30. jún 2009

a ozaj, môžu sa brať pri kojení?

tilko
30. jún 2009

No snáď hej, keď mi ich odporučili v pôrodnici a tie prvé dni som ešte kojila. Tak sa ti predsa podarilo rozbehnúť mliečko? 🙂

ditka1
30. jún 2009

adka...presne viem o com hovoris,ja som tiez noc pred tym nespala a strasne som bola unavena,medzi kontrakciami som driemala,ale ta ukrutna bolest ma vzdy poriadne prebrala 😖 mne sa stehy hojili tiez dlho asi 2tyzdne aj mna boleli,este teraz niekedy citim tlaky ked dlhsie čupím,aj bedra ma este bolia a lonove kosti niekedy pri dlhsej chodzi 😖 este sa to dava do normalu asi,inac sa cudujem,ze ta 2x museli nastrihnut vsak alexandra bola malicka dost...hm 😒
parvitas...netreba si o nic poziadat,treba ist na predporodnu pripravu a tam ti vsetko povedia,velmi milo a ochotne 😉
inac ja som chodila na lampu to mi pomahalo,aj na bradavky a ten multi-mam lanolin a sensitiv,vela som vetrala 😀 a sprchovala stale vlaznou vodou,lieky som nebrala ziade len novalgin asi 2x este v porodnici proti bolesti.

adka12
1. júl 2009

Tilko mliečko mám, len musím odsávať, lebo nemám vystúpené bradavky, tak sa malá nevie prisať. Kojím len s klobúčikom, ale to malá len tak vymýšla a potom aj tak plače od hladu a musím jej dať ešte nutrilon. Takže ja si odsájem radšej a pridám do nutrilonu a ju netrápim zbytočne.
Ditka no to určite dlhšie trvá, kým sa dá žena dokopy. Podla mna ten nástrih robili kvoli tomu, že ja som s mužíkom nesexovala 8 mesiacov, lebo hrozil potrat, takže sme mali zákaz a ked mi dal doktor nejaké tabletky na vkladanie, tak som mala normálne problém ich tam vopchať, lebo som nebola vôbec roztiahnutá....
Neviem neviem, ako budeme teraz rozťahovať 😀
Normálne mám z toho strach, že to bude veľmi bolestivé...
Vy ste kedy po pôrode prvý krát skúšali?

ditka1
1. júl 2009

adka...aj my sme nesexovali cele tehu a po porode po 6nedeli ale doteraz je to o nicom pre mna.

tilko
1. júl 2009

Ste ale rozbehli intimčo tému 😉
Tiež sme mali zakázané vystrájať počas tehotenstva a skúsili sme asi tak pred mesiacom. No teda nič moc 😝 .
Máme za sebou dva totálne blbé dni. Všera sme boli na tej urológii. Nechápem načo tam objednávajú, keď sme tam strávili na chodme skoro dve hodiny. A to mali na dverách napísané, že deti do 1 roka vybavujú prednostne. HAHAHA 😠 . Potom mi dali papiere cudzieho dieťaťa, čo som si našťastie všimla pred nemocnicou a tak som sa nemusela vracať, až z domu. To by ma asi niečo trafilo. Jakub celé poobedie premrnkal a túžil sa nosiť na rukách a vôbec nespal. To isté dnes. Už som myslela, že ma porazí, ale k večeru sa umúdril a nechal ma vydýchnuť. Už buvinká, tak som zobrala metlu, handru a šup dlážky a ešte musím dať dokopy kuchyňu a čo to požehliť. Zajtra máme ten pohreb a Jakubka mi budú strážiť moje super susedky, tak dúfam, že bude mať lepšiu náladku.

anickaajanko
6. júl 2009

Babenky chcela by som sa spytat ako sa treba prihlasit kde a tak keby ze chcem rodit v BS

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre