Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

happy8051
13. feb 2014

@sobotienkacitka mam otazku... pred porodom si si bola obzriet oddelenie?

onikaa
13. feb 2014

@ladytt ahoj a u akého dr. si bola na kontrole? ja som bola 1x teraz v utorok (11-teho) a primára zastupoval Dr. Šiška

onikaa
13. feb 2014

@ladytt aha, už som si všimla, že u nikoho 😖

sobotienkacitka
13. feb 2014

@happy8051 pravdaze ale ani vo sne by ma nenapadlo ze budem mat cisarsky a ze po sekcii davaju rodicky na druhy koniec chodby co som sa mala vsetko pytat? ved to je normlane ze po operacii takej velkej by sa dokonca malo byt na pooperacnej izbe

happy8051
13. feb 2014

@sobotienkacitka ano, vsetko si sa mala opytat 🙂 to je zaklad toho, aby si si uvazila, ci je v moznostiach porodnice naplnit tvoje ocakavania. kto sa pyta, dozvie sa 🙂. mas samozrejme pravo rozhodnut sa, ci ti porodnica vyhovuje, alebo nie.... ale chybali ti informacie

sobotienkacitka
13. feb 2014

to ako by som sa pytala ci vrabec cvirika ....uz je to jedno mam to chvala bohu za sebou... 🙂

ladytt
13. feb 2014

@onikaa Tak sme sa tam možno stretli 🙂 Ja som tiež čakala na Šišku, ale on si zmyslel ešte o 11.15 dať si pauzu a ja som už o 12 mala vyzdvihnúť synčeka zo škôlky v Leviciach.

onikaa
14. feb 2014

@ladytt a ty si tam tiež bola 11-teho?

ladytt
14. feb 2014

@onikaa Áno 🙂

onikaa
14. feb 2014

@ladytt ja som mala na sebe taký modrý pulóver "extrem" 😀

mkristofka
16. feb 2014

@ansha tak toto si vystihla toto je moja reč 🙂 ľudsky pristup!! a to v BŠ určite dostanete!

dadulajda
26. feb 2014

@onikaa
@ladytt baby ako na poradni? paci sa vam oddelenie? ja som sa rozhodla pre nadstandard... ked som tam bola naposledy,tak jedna tam zacinala rodit a dalsich 5 bab na nu cumeli ako sa opiera o gauc...akoze nejde mi to do hlavy.Je to take neuctive ku tej rodiacej... Chodim vo stvrtky. Na pasoch mi pise 160-180 kontrakcie. len kukaju, ci mi netvrdne brucho..tak vravim od 5.ale nechceli si ma tam este nechat...hadam to prezijeme aj dalsi tyzden lebo chodim taka vyhegana cestou,ze cely den mi je potom len zle. 😝

ladytt
26. feb 2014

@dadulajda My sme boli včera, ale tak ja som tam už rodila aj prvé a vrátila som sa znovu, takže spokojná som. Nadštandard chcem rozhodne aj ja, aj keď včera vyzeralo, že majú úplne plno. Neviem ako je to inde, kde sú spoločné izby, kde je zatiaľ žena, keď je v prvej fáze pôrodu. Aj včera nejaká rodila, ale iba sme ju stretali na chodbe, keď chodila do sprchy/wc. Inak pozerám, že termín tiež ako my cca, tak sa tam možno stretneme 🙂 ja zatiaľ ani náznak kontrakcii a teda tá cesta blééé ani nehovor.

onikaa
26. feb 2014

@dadulajda @ladytt tie rozdrgané cesty sú skúška pre nás, koľko ešte zvládneme zotrvať 2v1 😀 No včera to tam teda bolo riadne nabité - vyzeralo to tak, že je všetko plné. Nechcem vám brať ilúzie, ale aby sme sa nakoniec nestretli všetky tri na jednej izbe 😉 Lebo včera v poradni bolo veľa žien s termínom pôrodu ako my ( +-3dni) 😝

dadulajda
26. feb 2014

@ladytt
@onikaa coze?? tak to ste ma dostali..naozaj neviem co spravia ked nas bude privela...a na normalnych izbach su po kolko baby? ja som prve rodila v NR a boli sme len dve.ale ono to staci ked jedno babo place,mama musi zapalit,nakojit,cela izba je hore. 🙄 No ja mavam strasne kontrakcie a vsetko to okolo toho..tlaky v krizoch,do konecnika,pichanie v maternici...uz len cakam kym mi voda odide aby som naozaj isla,lebo by som si co najviac chcela odvzdychat doma.vo vlastnom prostredi.. A nerozmyslali ste sa dopredu ubytovat? mne to navrhuju..ale neviem..skor nie. byvame v hodrusi-rovno pod kopcom,takze cesta netrva dlho.len je narocna na stahy.ja mam celu cestu jednu dlllhu kontrakciu. a je tam net na izbach?? snad sa tam naozaj stretneme 😉

ladytt
26. feb 2014

@dadulajda Včera som sa tam rozprávala s jednou, vraj keď je plno, že dávajú baby aj na tie nadštandard po dve. Takže urobia tak miesto a snažia sa aj popúšťať domov tie čo už sú ok. V BS, čo som videla sú tuším až 3 ženy v jednej izbe, predelené to je plachtami, ale tak budia sa navzájom.
O ubytovaní vopred neuvažujem, mám už jedno dieťa, tak do posledného chcem byť doma. Hádam cestu zvládnem aj v kontrakciách 🙂

ladytt
26. feb 2014

@dadulajda Počuj, ty chodíš štvrtky, aj vtedy je tam toľko ľudí?

dadulajda
26. feb 2014

@ladytt ja presne to iste, ze kvoli malemu som nesla lezat ani predtym ked bolo treba..ale strasne by som to uz do vikendu chcela mat za sebou 😅 No vo stvrtok sme tam boli minule len 2. ale tyzden predtym katastrofa....plnaaa chodba. neviem ktore z nich uz odrodili, co som sa bavila alebo pocula, tak to by mali byt tieto navalove..ale ked aj vcera bolo vela, no tesim sa 🙂 Ja si neviem predstavit kontrakcie v aute...pri prvom som lezala a supli mi vyvolavacku,takze nic netusim ako je to na prijme,kolko im to trva..lebo ja budem asi ako prve letiet do sprchy 😝 😀

ladytt
26. feb 2014

@dadulajda Minulý týždeň bolo zas utorok menej, možno niektoré chodia tak na striedačku. Takže zajtra by nemuselo byť veľa 🙂 veru ani ja som si nezažila kontrakcie v aute, tiež mi vyvolali.

mkristofka
26. feb 2014

@dadulajda ja som prezila kontrakcie v aute kazdych 5 min a mame BS 100 km a cez kopce a stihli sme to aj ked sme isli ako strela bolo naštastie v noci mala premavka a cesta trvala 1hod. a po prichode som porodila do hodiny 🙂

dominika911
14. mar 2014

@mkristofka waw, my mame do BS asi 200km a ide o druhy porod, takze nestiham🙂 hmm hladam dajake ubytko, viem,ze tam maju hotel,ale varuju,ze moze byt plny:'(a koniec koncov,neviem kedy to na mna pride,kolko tam budem byvat.

dominika911
14. mar 2014

@ladytt prosim ta,uz je to v tej BS rozsirene? Ked som rodila prve,tak tam vo velkom prerabali. Su tam dva porodne boxy?

mkristofka
14. mar 2014

ja som rodila v tej prvej časti a viem že tam bola aj taka sala ale tam rodila ina takze ja som bola vlastne hned za tymi dverami nedalo sa to nazvat salou ale mi to bolo jedno vtedy 🙂

ladytt
15. mar 2014

@dominika911 Neviem o tom, že by tam niečo rozšírili. Mne sa to zdalo úplne rovnaké ako pred 3 rokmi. Akurát dnes nás pustili domov.

isabellaa
15. mar 2014

@ladytt a ako, bola si spokojná? Ktoreho porodnika si mala ?

ladytt
15. mar 2014

@isabellaa Ja som tam rodila už druhý krát, a ja som spokojná, preto som sa vrátila. Pôrodníka som si nevyberala, pri prvom bol Pahuli, pri druhom Šiška. Všetci sú tam podľa mňa v pohode. Ja som hlavne kvôli nadštandardu išla, ja mám rada súkromie 🙂 a to tam je takže odporúčam.

dominika911
16. mar 2014

@isabellaa Ja nemam preferovaneho porodnika,ale rodila som pri zene vola sa Podobenova a nebola som spokojna,bola ako masiarka, neprijemna a chladna...nemam na nu zle spomienky
@ladytt Dakujem za informacie, ja som bola tiez velmi spokojna, nemala som ziadnu predstavu a ani nijake naroky a bola som veeeeelmi spokojna🙂 aj vdaka sukromiu🙂

ladytt
16. mar 2014

@dominika911 Aha tú jedinú som našťastie nemala, vôbec ju nepoznám iba som ju tam videla, ale počula som, že nie je veľmi milá.

luc1980
17. mar 2014

@dominika911 Tak co teda ta Podobenova? Zle ci nie teda? 🙂 Ja idem zajtra asi na poradnu a uz sa nam to krati tak cekujem ze u koho moze clovek rodit a co ma cakat..

dominika911
17. mar 2014

@luc1980 Drzim ti palce....mne sa tam pacilo,Podobenovu by som si uz nedala,ta druha porodnicka, neviem ako sa vola je super,aspon si ju rodicky chvalili,ked som rodila. Ja by som isla k hocikomu,nemam tam favorita,len neprijemnu skusenost s Podobenovou.
A ako tam chodis? Vozi ta manzel alebo si tam ubytovana? Ak by ta to chytilo v BA,trufas si na cestu tam?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre