Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

sally04
28. máj 2014

este by som chcela pridat dalsiu skusenost hoci sa to netyka priamo porodnice, ale ten lekar co tam bol mozno na porodnici mava sluzby...len pre zobrazenie ako sa lekari spravaju k tehotnim zenam: vzdy som mala na sone doktorku, taku malicku prijemnu. no tento krat sa tam nanominoval tlsty stary cca 50-55 rocny chruno! nakolko som uz v 32 tyzdni tak sono sa robi uz len babetka! v ziadnom pripade nie zo spodu!!!!! aj tak by tam nic nevidel! tak vojdem dnu s malou dusickou, ze co bude. ani na mna doktorko nekukne a vravi "vyzlecte sa po clenky!" kukam na neho nechapem!!! pytam sa "prosim?" doktorko opat na mna ani nekukne a vravi "no vyzlecte sa po clenky! idem vas kuknut zo spodu!" to mi uz povedal o toninu vyssim hlasom a ja som sa uz tiez startovala! odpovedam este stale slusne! "a nemate nahodou urobit sono babetka??" no konecne ten píííp !! na mna pozrel a vari "a v ktorom ste tyzdni?" odpovedam "v 30!" zdvihne obocie a "tak potom ano, staci iba brucho odokryt" cela v soku a pomaly pripravena na utek, prehovorim samu seba aby som nepanikarila (hoci panika nastupila uz pri vstupe do ordinacii) a pekne si lahla...ved uvidim moju princeznu a dozviem sa kolko meriame a vazime. tak po rychlom vnutornom dialogu som si teda lahla a ukazala brusko a pekne poprosila aby mi povedal miery a vahu mojej dcerky...no kukal jak píííp do tej obrazovky, nic som nevidela a ani neviem kolko meriame lebo ju zle zmeral idiot! podla neho sa zmensila stehenna kost co je blost! ale tak co by som cakala od komunistickych pristrojov a píííp ako bol on! a vraj sme mali kilo! a odchadzala som z verdiktom ze sme VRAJ MALY!! no toto ma uz dostalo uplne a mala som na ten den dost! ako mozeme byt maly???!!!!!! ved sme boli na 3D sone v aprili a povedali nam ze sme ukazkovy priemer!!!no ale ako vravim BOL TO PIIIP!!!!!!

booklover
28. máj 2014

ja som fóra a skúsenosti podrobne čítala len pred prvým pôrodom, teraz už len kvôli tomu, v ktorý deň mám ísť na poradňu. iba som sa doplašila tými príbehmi. nech som čítala fórum o akejkoľvek pôrodnici, boli tam skúsenosti od mínus 20percent do plus120percent. jednoducho podľa toho, aký pôrod mala daná žienka. určite aj prístup personálu je podstatný, ale nevieme v akom stave bude bábo, v akom stave budeme my, aké budú okolnosti a na koho natrafíme a v akej nálade. kadečo sa stáva. mojej mamine zomrelo pri pôrode prvé dieťa, lebo ju nechali tri dni v kontrakciách, keďže dr bola na chate. bolo to síce pred 30timi rokmi, ale ja som vďačná za každého, kto sa o mňa zaujíma, keď rodím. môže to byť aj podivným spôsobom, ale zaujíma sa 😎

nanuskal
28. máj 2014

@sally04 Ahoj, mne moja gyndoška stále robieva aj zospodu ultrazvuk a to preto, lebo meria, či sa mi neskracuje krčok. Nie je na tom nič zlé 🙂
Inak ja som rodila v BS pred 1,5 rokom a chcela by som tam ísť zase, aj keď som mala ťažký pôrod 😉
A čo sa týka merania bábätka, tak na to sa vôbec nespoliehaj. Mne povedali, že má malý 2 týždne pred pôrodom 3kg a keď sa narodil, vážil iba 2750g. A to vraj bábätká najviac priberajú posledné týždne....

booklover
29. máj 2014

mne robil môj v 30tt aj zospodu a ešte som si to aj pýtala : mám nízko placentu a chcel pozrieť, či bude možný prirodzený pôrod. takže by to nemal byť problém.

gabitimi
29. máj 2014

@luc1980 ja viem, ze je uz skoda nad tym meditovat, co by bolo keby. Dovodom tvojjo cisarskeho bola vyvolavacka v case, ked dieta malo byt este "na pokoji". Naozaj v poslednom case sa stretavam s viacerymi pripadmi, ked zene dali vyvolavacku, vsak je uz v termine a ten porod, ako sa rozbehol, tak sa aj zasekol. a vysledkom bol CR. Ono je to podla mna tak, ze ked raz to dieta, a teda aj porod. cesty nie su pripravene, tak ani zastup doktorov s vyvolavackami tomu nepomoze. len celkom zbytocne stresuju dietatko aj matku.
je kopec zien, ktore su otvorene aj niekolko tyzdnov pred porodom, takze 1cm nie je dovod na vyvolavacku, hoci aj po termine.
Mne zacala odtekat plod. voda vo stvrtok rano. Moj dr. v ambulancii, ked potvrdil, ze ano, je to plod. voda, mam sa pakovat do nemocky. Ja mu hovorim, ze ale ziadne kontrakcie necitim. A on ze, do 24.hod. musim porodit, ked mi uz plod. voda odteka. Hoci by to malo skoncit aj cisarskym. Tak som sa zvrtla na opatku, domov pre veci a sli sme do BS, kde mi Dr. Siska prislubil, ze pockame, kym sa bude dat. POrodila som 33hodin od zaciatku odtekania plod. vody zdrave krasne dietatko prirodzenym sposobom. V inej porodnici by ma uz rezali. Este vsak chcem povedat, ze mne ta plod. voda odtekala postupne, nie naraz(vlastne, ani neviem, ci sa to vobec da), takze babo nie je v ohrozeni zivota. Doktori sa len plasia moznej infekcie, ked su porod. cesty otvorene.

bancanka
29. máj 2014

ahojte baby, dozvedela som sa, ze dr siska zomrel v blizkej dobe, vraj infarkt, hmmm smutne pred tromi mesiacmi som k nemu chodila do poradne a este aj rodila pri nom, je to take zvlastne....

kulinan
30. máj 2014

@bancanka ty brdo. Ved to bol mladý človek. Síce zvláštny,ale podľa mna super, ja som s ním bola max.spokojná. Tak pri treťom tam už nebude ☹

kacckaa
31. máj 2014

Ja som tiež rodila v BŠ po odporučení a po mojej skúsenosti môžem aj ja ďalej len odporúčať 🙂 Rodila nás pani dr. Podobenová a ako som sa dozvedela neskôr, ževraj je taká, že sa ani neusmieva, nepríjemná... no pri nás bola úplne super, milá, usmiata 🙂 Ja som na sále ležala takmer 6hodín, kvôli väčšej strate krvi, no a do rána, ešte aj pred koncom služby ma prišla pozrieť, ako sa cítim, takže mne sa veľmi páčila, resp. jej prístup 🙂 ostatný personál tiež super, od sestier po upratovačky 🙂
Mali sme izbu sami pre seba, aj mm bol veľmi spokojný a keď videl, že som aj ja spokojná, tak no problem 🙂 😉

bendy
31. máj 2014

Ja som rodila v BS pred 2 mesiacmi, bol to môj tretí pôrod tam a môžem povedať že maximálna spokojnosť 🙂 určite všetkým odporúčam.
Ja som tam rodila 7 tt do zadu a ešte tam bol 😕

mircalla
31. máj 2014

ja osobne ziadne, ale pocula som len pozitivne od znamych

misi7741
31. máj 2014

@bancanka to fakt? ... boze ja som pri nom rodila pred 3 mesiacmi... mmm bol to super lekar aj clovek... fakt sa o mna super staral a dokonca ma pustil po cisarskom o den skor domov 🙂...

dianka22
2. jún 2014

Draha Sally aspoň vidis ako je blbe ked na niekoho len tak kydas len podla prveho dojmu. Siska bol svojský, no mna rodil pri druhom a chcela som mu po porode ruky bozkavat. Aj ma super zasil. Teraz ideme rodit z Ba 3x do Bs a uz sa veľmi tesim. Tak sa mozno z niektorymi v utorok vidime na poradni.

kvietok333
2. jún 2014

@dianka22 napriklad so mnou 🙂 my ideme z nitry, tak sa tam vidime 🙂

booklover
4. jún 2014

@kvietok333
@dianka22 dámy, tak sme sa videli v poradni?
ja šla som s dcérou do Bs pre odporučenku na interné, kde som objednaná 10.6. V Bs mi hlavná sestra urobila poradňu číslo 2, keďže som ráno ešte bola u svojho na odber, ster a ctg. Som sa musela smiať. Znova moč, váha, tlak, ambulancia. Ale aspoň mi odpustila ctg, to sa teším. Poslali ma na sono, všetko ok: placenta, prietoky, bábo je hlavičkou dole. a je to ZREJME dievčatko 😉
jáj, a pôrodný plán som si samozrejme zabudla doma. Tak nabudúce. A nepotrebujú interné vyšetrenie ako pred 4mi rokmi, ale IBA EKG. Takže by som to budúci utorok mala zvládnuť bleskovo.
Pre tie, ktoré ste ešte neboli na poradni, tak najnovšie info prikladám:

kvietok333
4. jún 2014

@booklover ahoj no my sme tam boli s manzelom v takom modrom tyrkisovom svetriku som bola a aj si ma tam nechali rodit bo som bola uz otvorena na 2 prsty,bolesti podbruska a po TP. Myslim ze som ta videla s dcerkou. Mi branila v ceste?

booklover
4. jún 2014

@kvietok333 jasné 😉 a ako, čakáš ešte?

dianka22
4. jún 2014

My sme sa videli na cakacke na sono:-P. Bola som s dvoma detmi. Termín mam 19.6. tak sa tesim na dalsie stretnutia. Inak chudaci zvysni 4 lekari co tam zostali. Ved oni sa tam teraz musia dokola tocit den noc, s tym ze vzdy musia byt minimalne 2 na oddeleni. Dufam ze sa to nejak vyriesi, mna by z toho kleplo.

kvietok333
5. jún 2014

@dianka22
@booklover no baby ja uz mam po. Vcera bol ten velky den D. Doobeda o 10:30 sa nam megarychlo (vdaka spusteniu plodovky a oxytocinu) narodil nas Kubko.
Sme vas lutovali s manzelom, ze musite tak dlho cakat s detickami. Ale vidim, ze uz mas prax a pri tretom tehu si to v tazkej pohode zvladala 😎

booklover
5. jún 2014

@kvietok333 blahoželám!!! Buďte zdraví!

bobbinka
6. jún 2014

Boli ste si to tam najskor aj omrknut?som 30tt a planujem tam ist rodit. Maju tam aj cosi ako DOD?nikdy som tam este nebola a nemam sajnu ako to tam chodi...

nienna
8. jún 2014

@bobbinka tiež sa tam chcem ísť najprv pozrieť, no neviem ako to funguje, či sa tam treba objednať alebo ako. daj prosím vedieť ak sa dačo dozvieš

booklover
9. jún 2014

@bobbinka
@nienna skuste sa ozvať na mail, ktorý je na webovej stránke, príp. tam zavolať. ale oficiálnu prípravu na pôrod a hádam aj obhliadku majú v stredy na obed.

llenulka
26. jún 2014

@bancanka ahoj,vies to urcite,ze umrel? to mi je velmi luto,ak ano..bol super..ja som rodila 13.4.,robil mi sekciu..rana krasne zasita..skoda ho☹

nanuskal
30. jún 2014

Ahojte žienky, chodí niektorá teraz na poradne do BS?

llenulka
30. jún 2014

@nanuskal naozaj tam uz nie je?

nanuskal
30. jún 2014

@llenulka Kto? Myslíš čo tu píšu baby o doktorovi Šiškovi? Ja viem, len čo tu píšu...

llenulka
30. jún 2014

@nanuskal ja ze chodis na poradne..hej,jeho myslim

nanuskal
30. jún 2014

@llenulka Ešte nie, iba sa chystám buduci týždeň...

booklover
1. júl 2014

@nanuskal ja chodím už mesiac 😉

nanuskal
1. júl 2014

@booklover A býva tam veľa ľudí? Nevieš ktorý deň je tam tak najmenej? Ja keď som chodila pred rokom a pol, tak v štvrtky tam bývalo najmenej, nevieš či je to tak aj teraz? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre